system-config-firewall - en to sr@latin translation catalogue (306 entries)

en: 
    ERROR - You must be root to run %s.
sr@latin: 
    GREŠKA - Morate biti root da bi pokrenuli %s.

en: %(option)s option requires %(count)s arguments
sr@latin: %(option)s opcija zahteva %(count)s paramet(a)ra

en: %s is not a valid protocol.
sr@latin: %s nije ispravan protokol.

en: %s is not a valid range (start port >= end port).
sr@latin: %s nije ispravan opseg (početni port >= krajnji port).

en: %s option does not take a value
sr@latin: %s opcija ne uzima vrednost

en: %s option requires an argument
sr@latin: %s opcija zahteva parametar

en: (modified)
sr@latin: (izmenjeno)

en: <b>Basic Firewall Settings</b>
sr@latin: <b>Osnovne postavke zaštitnog zida</b>

en: <b>Configuration</b>
sr@latin: <b>Podešavanje</b>

en: <b>Destination</b>
sr@latin: <b>Odredište</b>

en: <b>Information</b>
sr@latin: <b>Informacije</b>

en: <b>Source</b>
sr@latin: <b>Izvor</b>

en: <b>User Skill Level</b>
sr@latin: <b>Nivo stručnosti korisnika</b>

en: <b>Your current configuration is empty, all traffic will be blocked.</b>
sr@latin: <b>Trenutna podešavanja su prazna, sav saobraćaj će biti blokiran.</b>

en: <big><b>Firewall Configuration Wizard</b></big>
sr@latin: <big><b>Čarobnjak za podešavanje zaštitnog zida</b></big>

en: <i>Save on stop</i> and <i>Save on restart</i> additionally save rule and chain counter.
sr@latin: <i>Sačuvaj pri zaustavljanju</i> i <i>sačuvaj pri ponovnom pokretanju</i> naknadno čuvaju brojač pravila i lanaca.

en: <icmp type>
sr@latin: <icmp vrsta>

en: <interface>
sr@latin: <sprega>

en: <mode>
sr@latin: <režim>

en: <module>
sr@latin: <modul>

en: <port>[-<port>]:<protocol>
sr@latin: <port>[-<port>]:<protokol>

en: <service>
sr@latin: <servis>

en: <type>
sr@latin: <vrsta>

en: A <i>"System without network access"</i> does not need a firewall at all. This selection disables the firewall. Otherwise, choose <i>"System with network access"</i>.
sr@latin: <i>„Sistem bez pristupa mreži“</i> uopšte ne zahteva zaštitni zid. Ovaj izbor će isključiti zaštitni zid. U suprotnom izaberite <i>„sistem sa pristupom mreži“</i>.

en: A firewall allows other computers to access selected services on your computer and helps to prevent unauthorized access beyond these selections. Select the services to which the firewall should allow access.
sr@latin: Zaštitni zid dozvoljava drugim računarima da pristupe izabranim servisima na računaru i pomaže u sprečavanju neovlašćenog pristupa van tog izbora. Izaberite servise kojima zaštitni zid treba da dozvoli pristup.

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. Enabling a firewall blocks all incoming connections. Disabling a firewall allows all connections and is not recommended.
sr@latin: Zaštitni zid štiti od neovlašćenih mrežnih upada. Uključivanje zaštitnog zida blokira sve dolazne veze. Isključivanje zaštitnog zida dozvoljava sve veze i nije preporučljivo.

en: Add
sr@latin: Dodaj

en: Add Entry
sr@latin: Dodaj stavku

en: Add Interface
sr@latin: Dodaj spregu

en: Add additional ports or port ranges, which need to be accessible for all hosts or networks.
sr@latin: Dodajte dodatne portove ili opsege portova koji treba da su dostupni svim domaćinima ili mrežama.

en: Add entries to forward ports either from one port to another on the local system or from the local system to another system. Forwarding to another system is only useful if the interface is masqueraded. Port forwarding is IPv4 only.
sr@latin: Dodajte stavke za prosleđene portove ili sa jednog porta na neki drugi na lokalnom sistemu, ili sa lokalnog sistema na drugi sistem. Prosleđivanje na drugi sistem je korisno samo ako je sprega maskirana. Prosleđivanje portova je samo za IPv4.

en: Address '%s' is not valid.
sr@latin: Adresa „%s“ nije ispravna.

en: All %s devices
sr@latin: Svi %s uređaji

en: Allow access to necessary ports or port ranges, only.
sr@latin: Dozvoli pristup samo neophodnim portovima ili opsezima portova.

en: Allow access to necessary services, only.
sr@latin: Dozvoli pristup samo neophodnim servisima.

en: Allow all traffic on the specified device
sr@latin: Dozvoli sav saobraćaj na naznačenom uređaju

en: Amanda Backup Client
sr@latin: Amanda klijent za rezervne kopije

en: Apply
sr@latin: Primeni

en: Apply changes
sr@latin: Primeni izmene

en: Authentication is required to read and modify firewall settings
sr@latin: Neophodna je autentifikacija za čitanje i izmenu podešavanje zaštitnog zida

en: Back
sr@latin: Nazad

en: Backwards compatibility, aliased to --enabled
sr@latin: Usaglašenost unazad, udvojeno na --enabled

en: Be more verbose
sr@latin: Budi opširniji

en: Beginner
sr@latin: Početnik

en: Beginner
    Expert
sr@latin: Početnik
    Stručnjak

en: Block this ICMP type. The default is to accept all ICMP types.
sr@latin: Blokiraj ovu ICMP vrstu. Podrazumevano je da se prihvataju sve ICMP vrste.

en: Cancel
sr@latin: Otkaži

en: Clicking the 'Yes' button will override any existing firewall configuration. Are you sure that you want to do this?
sr@latin: Pritisak na dugme „Da“ će potisnuti ma koja postojeća podešavanja zaštitnog zida. Sigurno želite da to učinite?

en: Close
sr@latin: Zatvori

en: Configuration failed
sr@latin: Podešavanje nije uspešno

en: Configure SELinux mode: %s
sr@latin: Podesite SELinux režim: %s

en: Configure SELinux type: Usually targeted or strict Policy
sr@latin: Podesite SELinux vrstu: Obično targeted (ciljana) ili strict (stroga) polisa

en: Configure Service Settings
sr@latin: Podesite postavke servisa

en: Configure firewall but do not activate the new configuration
sr@latin: Podesi zaštitni zid ali ne aktiviraj nova podešavanja

en: Configure firewall helper modules for connection tracking
sr@latin: Podesite pomoćne module zaštitnog zida za praćenje veze

en: Configure firewall rules
sr@latin: Podešava pravila zaštitnog zida

en: Configure the iptables and ip6tables service settings.
sr@latin: Podesite postavke iptables i ip6tables servisa.

en: Conntrack Helper
sr@latin: Conntrack pomoćnik

en: Converting %s
sr@latin: Prebacujem %s

en: Custom Rules
sr@latin: Prilagođena pravila

en: Custom Rules File
sr@latin: Datoteka prilagođenih pravila

en: Customize
sr@latin: Prilagodi

en: Default:
sr@latin: Podrazumevano:

en: Description
sr@latin: Opis

en: Desktop
sr@latin: Stoni računar

en: Desktop
    Server
sr@latin: Stoni računar
    server

en: Destination (at least one needed)
sr@latin: Odredište (potrebno barem jedno)

en: Destination Unreachable
sr@latin: Odredište nedostupno

en: Disable
sr@latin: Isključi

en: Disable Firewall
sr@latin: Isključi zaštitni zid

en: Disable Internet Printing Protocol (IPP)
sr@latin: Isključi protokol Internet štampanja (IPP)

en: Disable Internet Protocol Security (IPsec)
sr@latin: Isključi bezbednost Internet protokola (IPsec)

en: Disable Multicast DNS (mDNS)
sr@latin: Isključi višekanalni DNS (mDNS)

en: Disable an iptables module
sr@latin: Isključi iptables modul

en: Disable firewall
sr@latin: Isključi zaštitni zid

en: Echo Reply (pong)
sr@latin: Odgovor odjeka (pong)

en: Echo Request (ping)
sr@latin: Zahtev za odjek (ping)

en: Edit
sr@latin: Uredi

en: Edit Entry
sr@latin: Uredi stavku

en: Enable
sr@latin: Uključi

en: Enable Firewall
sr@latin: Uključi zaštitni zid

en: Enable an iptables module
sr@latin: Uključi iptables modul

en: Enable firewall
sr@latin: Uključi zaštitni zid

en: Enable firewall (default)
sr@latin: Uključi zaštitni zid (podrazumevano)

en: Enabled
sr@latin: Uključen

en: Error
sr@latin: Greška

en: Expert
sr@latin: Stručnjak

en: FTP is a protocol used for remote file transfer. If you plan to make your FTP server publicly available, enable this option. You need the vsftpd package installed for this option to be useful.
sr@latin: FTP je protokol korišćen za udaljeni prenos datoteka. Ako nameravate da učinite FTP server javno dostupnim, uključite ovu opciju. Trebaće vam instaliran vsftpd paket da bi ova opcija bila od koristi.

en: Failed to remove %s.
sr@latin: Ne mogu da uklonim %s.

en: Failed to start %s.
sr@latin: Neuspešno pokretanje %s.

en: Failed to stop %s.
sr@latin: Ne mogu da zaustavim %s.

en: Failed to write %s.
sr@latin: Ne mogu da zapišem %s.

en: Failed to write selinux configuration.
sr@latin: Ne mogu da zapišem selinux podešavanja.

en: File
sr@latin: Datoteka

en: File:
sr@latin: Datoteka:

en: Filename
sr@latin: Ime datoteke

en: Firewall
sr@latin: Zaštitni zid

en: Firewall Configuration
sr@latin: Podešavanje zaštitnog zida

en: Firewall Configuration Startup
sr@latin: Pokretanje podešavanja zaštitnog zida

en: Firewall Configuration Wizard
sr@latin: Čarobnjak za podešavanje zaštitnog zida

en: Firewall Table
sr@latin: Tabela zaštitnog zida

en: Firewall Table:
sr@latin: Tabela zaštitnog zida:

en: Firewall authorization
sr@latin: Ovlašćenje zaštitnog zida

en: Firewall:
sr@latin: Zaštitni zid:

en: Forward
sr@latin: Napred

en: Forward the port with protocol for the interface to either another local destination port (no destination address given) or to an other destination address with an optional destination port. This is IPv4 only.
sr@latin: Prosleđivanje porta sa protokolom za spregu ili na neki drugi lokalni port (ne zadaje se adresa odredišta), ili na drugu adresu odredišta sa izbornim odredišnim portom. Ovo je samo za IPv4.

en: Forward to another port
sr@latin: Prosledi na neki drugi port

en: HTTP is the protocol used to serve Web pages. If you plan to make your Web server publicly available, enable this option. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages.
sr@latin: HTTP je protokol korišćen za serviranje veb stranica. Ako nameravate da učinite veb server javno dostupnim, uključite ovu opciju. Ova opcija nije potrebna za lokalni pregled stranica ili za razvoj veb stranica. Trebaće vam instaliran httpd paket da bi ova opcija bila od koristi.

en: HTTPS is a modified HTTP used to serve Web pages when security is important. Examples are sites that require logins like stores or web mail. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages. You need the httpd package installed for this option to be useful.
sr@latin: HTTPS je izmenjen HTTP korišćen za serviranje veb stranica kada je bitna bezbednost. Primeri su stranice koje zahtevaju prijavu kao prodavnice ili veb pošta. Ova opcija nije potrebna za lokalni pregled stranica ili za razvoj veb stranica. Trebaće vam instaliran httpd paket da bi ova opcija bila od koristi.

en: Here you can define which services are trusted. Trusted services are accessible from all hosts and networks.
sr@latin: Ovde možete definisati kojim će se servisima verovati. Poverljivi servisi su dostupni svim domaćinima i mrežama.

en: Hit <i>OK</i> to apply your changes. You do not need to restart the firewall, the changes are effective as soon as they are applied.
sr@latin: Pritisnite <i>U redu</i> da primenite izmene. Nije potrebno da ponovo pokrećete zaštitni zid, izmene prelaze u dejstvo čim se primene.

en: Hit enter to continue.
sr@latin: Pritisnite enter za nastavak.

en: ICMP Filter
sr@latin: Filter za ICMP

en: ICMP Type
sr@latin: ICMP vrsta

en: IMAP over SSL
sr@latin: IMAP preko SSL-a

en: IP address:
sr@latin: IP adresa:

en: IPv6 has no nat support.
sr@latin: IPv6 nema nat podršku.

en: If you clear the <i>keep configuration</i> button, the actual firewall configuration will be overwritten.
sr@latin: Ako očistite dugme <i>zadrži podešavanja</i>, stvarna podešavanja zaštitnog zida će biti prebrisana.

en: If you enable local forwarding, you have to specify a port. This port has to be different to the source port.
sr@latin: Ako uključite lokalno prosleđivanje, morate navesti port. Taj port se mora razlikovati od izvornog porta.

en: If you enable masquerading, IP forwarding will also be enabled for your IPv4 networks.
sr@latin: Ako uključite maskiranje, IP prosleđivanje će biti takođe uključeno za vaše IPv4 mreže.

en: If you need further firewall settings, please modify your configuration by hand, but keep in mind, that this tool is not able to load your custom configuration. If you are using this tool, all your manual changes will be lost. If you do not want to lose your manual configuration changes, leave this program without applying.
sr@latin: Ako su vam potrebna dalje postavke zaštitnog zida, izmenite podešavanja ručno, ali imajte na umu da ovaj alat ne može da učita prilagođena podešavanja. Ako koristite ovaj alat, sve vaše ručne izmene će biti izgubljene. Ako ne želite da izgubite ručne izmene podešavanja, napustite ovaj program bez primenjivanja.

en: Ignore
sr@latin: Zanemari

en: Ignore All
sr@latin: Zanemari sve

en: Ignore actual settings
sr@latin: Zanemari stvarne postavke

en: Interface
sr@latin: Sprega

en: Interface '%s' is not valid.
sr@latin: Sprega „%s“ nije ispravna.

en: Interface:
sr@latin: Sprega:

en: Internet Protocol Security (IPsec) incorporates security for network transmissions directly into the Internet Protocol (IP). IPsec provides methods for both encrypting data and authentication for the host or network it sends to. If you plan to use a vpnc server or FreeS/WAN, do not disable this option.
sr@latin: Bezbednost Internet protokola (IPsec - Internet Protocol Security) ugrađuje bezbednost za mrežne prenose neposredno u Internet protokol (IP). IPsec pruža metode i za šifrovanje podataka i za autentifikaciju domaćina ili mreže kojima se šalju. Ako nameravate da koristite vpnc server ili FreeS/WAN, nemojte isključivati ovu opciju.

en: Invalid argument %s
sr@latin: Neispravan argument %s

en: Keep Configuration
sr@latin: Zadrži podešavanja

en: Key:
sr@latin: Ključ:

en: List predefined services.
sr@latin: Popiši unapred definisane servise.

en: List the supported icmp types.
sr@latin: Ispiši podržane icmp vrste.

en: Load
sr@latin: Učitaj

en: Load _Default Configuration
sr@latin: Učitaj po_drazumevana podešavanja

en: Local forwarding
sr@latin: Lokalno prosleđivanje

en: Mail (SMTP)
sr@latin: Pošta (SMTP)

en: Make sure to open the destination port on the remote system.
sr@latin: Pobrinite se da je odredišni port otvoren na udaljenom sistemu.

en: Mark all interfaces as trusted which should have full access to the system.
sr@latin: Označite sve poverljive sprege koje treba da imaju pun pristup sistemu.

en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
sr@latin: Označite ICMP vrste na spisku koje želite odbiti. Svim ostalim ICMP vrstama je dozvoljeno da prođu kroz zaštitni zid. Podrazumevana opcija je bez ograničenja.

en: Mark the interfaces to be masqueraded.
sr@latin: Označite sprege koje treba maskirati.

en: Masquerades traffic from the specified device. This is IPv4 only.
sr@latin: Maskira saobraćaj sa naznačenog uređaja. Ovo je samo za IPv4.

en: Masquerading
sr@latin: Maskiranje

en: Masquerading allows you to set up a host or router that connects your local network to the internet. Your local network will not be visible and the hosts appear as a single address on the internet. Masquerading is IPv4 only.
sr@latin: Maskiranje dozvoljava da postavite domaćina ili ruter koji povezuje vašu lokalnu mrežu na internet. Lokalna mreža neće biti vidljiva i domaćini će se pojaviti kao jedna adresa na internetu. Maskiranje je samo za IPv4.

en: Move Entry Down
sr@latin: Pomeri stavku dole

en: Move Entry Up
sr@latin: Pomeri stavku gore

en: Multicast DNS (mDNS)
sr@latin: Višekanalni DNS (mDNS)

en: Network Printing Client (IPP)
sr@latin: Klijent mrežnog štampanja (IPP)

en: Network Printing Server (IPP)
sr@latin: Server mrežnog štampanja (IPP)

en: No
sr@latin: Ne

en: No configuration
sr@latin: Nema podešavanja

en: Not configured
sr@latin: Nije podešeno

en: Numeric status output
sr@latin: Numerički izlaz statusa

en: OK
sr@latin: U redu

en: Old firewall configuration.
sr@latin: Stara podešavanja zaštitnog zida.

en: Only mark interfaces if you can trust all participants on that network interface.
sr@latin: Označite sprege samo ako možete verovati svim učesnicima na toj mrežnoj sprezi.

en: Open specific ports in the firewall (e.g, ssh:tcp)
sr@latin: Otvori određene portove u zaštitnom zidu (npr. ssh:tcp)

en: Open the firewall for a service (e.g, ssh)
sr@latin: Otvori zaštitni zid za neki servis (npr. ssh:tcp)

en: OpenVPN is a virtual private network (VPN) solution. It is used to create encrypted point-to-point tunnels between computers. If you plan to provide a VPN service, enable this option.
sr@latin: OpenVPN je rešenje za virtuelnu privatnu mrežu (VPN - Virtual Private Network). Koristi se za pravljenje šifrovanih tunela od tače do tačke između računara. Ako nameravate da pružate VPN servis, uključite ovu opciju.

en: Other Ports
sr@latin: Drugi portovi

en: POP-3 over SSL
sr@latin: POP-3 preko SSL-a

en: Parameter Problem
sr@latin: Problem sa parametrom

en: Parse error in config file
sr@latin: Protumači grešku u datoteci podešavanja

en: Please answer the questions in the following configuration steps. The wizard leads you back to the main application and hides all unnecessary configuration options.
sr@latin: Odgovorite na pitanja u sledećim koracima podešavanja. Čarobnjak će vas odvesti nazad do glavnog programa i sakriće sve izlišne opcije podešavanja.

en: Please check your firewall settings after applying custom rules.
sr@latin: Proverite postavke zaštitnog zida nakon primene prilagođenih pravila.

en: Please enter a port or port range and protocol.
sr@latin: Unesite port ili opseg portova i protokol.

en: Please enter a valid port number, service name or range.
sr@latin: Unesite ispravan broj porta, ime servisa ili opseg.

en: Please load a default configuration from the <i>Options</i> menu or use the wizard.
sr@latin: Učitajte podrazumevana podešavanja iz menija <i>Opcije</i> ili upotrebite čarobnjaka.

en: Please remember to check if the services iptables and ip6tables are enabled.
sr@latin: Setite se da proverite da li su uključeni servisi iptables i ip6tables.

en: Please remember to check your firewall configuration before using it.
sr@latin: Setite se da treba proveriti podešavanja zaštitnog zida pre nego što ih upotrebite.

en: Please select an entry from the list or enter a interface further down.
sr@latin: Izaberite stavku sa spiska ili unesite spregu niže.

en: Please select an entry from the list or enter a port and protocol further down.
sr@latin: Izaberite stavku sa spiska ili unesite port i protokol niže.

en: Please select keep configuration or choose to load a default configuration.
sr@latin: Označite zadržavanje podešavanja ili izaberite učitavanje podrazumevanih podešavanja.

en: Please select the protocol type, the firewall table and the file containing the rules.
sr@latin: Izaberite vrstu protokola, tabelu zaštitnog zida i datoteku koja sadrži pravila.

en: Please select the source and destination options according to your needs.
sr@latin: Izaberite opcije za izvor i odredište u zavisnosti od potreba.

en: Please specify your firewall skills.
sr@latin: Naznačite nivo vaše stručnosti u vezi zaštitnog zida

en: Port / Port Range:
sr@latin: Port / opseg portova:

en: Port Forwarding
sr@latin: Prosleđivanje portova

en: Port and Protocol
sr@latin: Port i protokol

en: Port or port range '%s' is not valid.
sr@latin: Port ili opseg „%s“ nije ispravan.

en: Port/Protocol
sr@latin: Port/protokol

en: Predefined Services with Default Environment:
sr@latin: Unapred definisani servisi sa podrazumevanim okruženjem:

en: Print a counter/number for every rule in the status output.
sr@latin: Štampaj brojač/broj za svako pravilo u ispisu statusa.

en: Print addresses and ports in numeric format for the status output.
sr@latin: Štampaj adrese i portove u numeričkom obliku za ispis statusa.

en: Print information about the number of packets and bytes plus the <i>input-</i> and <i>outputdevice</i> in the status output.
sr@latin: Ispiši informacije o broju paketa i bajtova kao i <i>ulazno</i> i <i>izlazni uređaj</i> u statusnom izlazu.

en: Protocol
sr@latin: Protokol

en: Protocol '%s' is not valid.
sr@latin: Protokol „%s“ nije ispravan.

en: Protocol Type
sr@latin: Vrsta protokola

en: Protocol Type:
sr@latin: Vrsta protokola:

en: Protocol:
sr@latin: Protokol:

en: Quit
sr@latin: Izađi

en: Red Hat Cluster Suite
sr@latin: Paket Red Hat čvorišta

en: Redirect
sr@latin: Preusmeri

en: Reload
sr@latin: Učitaj ponovo

en: Reload current configuration
sr@latin: Ponovo učitaj tekuća podešavanja

en: Remove
sr@latin: Ukloni

en: Remove Entry
sr@latin: Ukloni stavku

en: Router Advertisement
sr@latin: Oglašavanje rutera

en: Router Solicitation
sr@latin: Traženje rutera

en: Run noninteractively; process only command-line arguments
sr@latin: Pokreni neinteraktivno; obradi samo argumente komandne linije

en: SELinux Options (deprecated)
sr@latin: SELinux opcije (zastarele)

en: Samba Client
sr@latin: Samba klijent

en: Save and restore counter
sr@latin: Sačuvaj i povrati brojač

en: Save on restart
sr@latin: Sačuvaj pri ponovnom pokretanju

en: Save on stop
sr@latin: Sačuvaj pri zaustavljanju

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before restarting the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
sr@latin: Sačuvajte aktivna podešavanja zaštitnog zida sa svim izmenama od poslednjeg pokretanja pre ponovnog pokretanja zaštitnog zida. Obavite ovo samo ako je potrebno da očuvate aktivno stanje za sledeće pokretanje.

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before stopping the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
sr@latin: Sačuvajte aktivna podešavanja zaštitnog zida sa svim izmenama od poslednjeg pokretanja pre zaustavljanja zaštitnog zida. Obavite ovo samo ako je potrebno da očuvate aktivno stanje za sledeće pokretanje.

en: Secure Shell (SSH) is a protocol for logging into and executing commands on remote machines. It provides secure encrypted communications. If you plan on accessing your machine remotely via SSH over a firewalled interface, enable this option. You need the openssh-server package installed for this option to be useful.
sr@latin: Bezbedna ljuska (SSH - Secure Shell) je protokol za prijavu i izvršavanje naredbi na udaljenim mašinama. On pruža bezbednu šifrovanu komunikaciju. Ako nameravate da pristupate mašini udaljeno kroz SSH preko zaštićene sprege, uključite ovu opciju. Trebaće vam instaliran openssh-server paket da bi ova opcija bila od koristi.

en: Secure WWW (HTTPS)
sr@latin: Bezbedni WWW (HTTPS)

en: Select
sr@latin: Izaberi

en: Select <i>"Expert"</i> if you are familiar with firewall configurations or if you need to add user customized rules. Otherwise, choose <i>"Beginner"</i>.
sr@latin: Izaberite <i>„stručnjak“</i> ako ste upoznati sa podešavanjima zaštitnog zida ili ako je potrebno da dodate korisnički prilagođena pravila. U protivnom izaberite <i>„početnik“</i>.

en: Select a File
sr@latin: Izaberite datoteku

en: Service
sr@latin: Servis

en: Service Settings
sr@latin: Postavke servisa

en: Set firewall default type: %s. This overwrites any existing configuration.
sr@latin: Postavi podrazumevanu vrstu zaštitnog zida: %s. Ovo će prebrisati bilo koja postojeća podešavanja.

en: Show this help message
sr@latin: Prikaži ovu pomoćnu poruku

en: Show version
sr@latin: Prikaži verziju

en: Source (all needed)
sr@latin: Izvor (potrebni svi)

en: Source Quench
sr@latin: Gušenje izvora

en: Specify a custom rules file for inclusion in the firewall, after the default rules. Default protocol type: ipv4, default table: filter. (Example: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)
sr@latin: Navedite datoteku prilagođenih pravila za pridruživanje zaštitnom zidu, nakon podrazumevanih pravila. Podrazumevana vrsta protokola: ipv4, podrazumevana tabela: filter. (Primer: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)

en: Start Wizard
sr@latin: Pokreni čarobnjaka

en: Start configuration wizard
sr@latin: Pokreni čarobnjaka za podešavanje

en: Status line numbers
sr@latin: Brojevi statusne linije

en: Supported icmp types:
sr@latin: Podržane icmp vrste:

en: System without network access
    System with network access
sr@latin: Sistem bez pristupa mreži
    Sistem sa pristupom mreži

en: TFTP Client
sr@latin: TFTP klijent

en: TODO
sr@latin: URADITI

en: Table
sr@latin: Tabela

en: The Amanda backup client option allows you to connect to a Amanda backup and archiving server. You need the amanda-client package installed for this option to be useful.
sr@latin: Opcija Amanda klijenta za rezervne kopije dozvoljava da se povežete sa Amanda serverom za rezervne kopije i arhiviranje. Treba vam instaliran paket amanda-client da bi ova opcija bila od koristi.

en: The Domain Name System (DNS) is used to provide and request host and domain names. Enable this option, if you plan to provide a domain name service (e.g. with bind).
sr@latin: Sistem imena domena (DNS - Domain Name System) se koristi za pružanje i zahtevanje imena domaćina i domena. Uključite ovu opciju ako nameravate da pružate servis imena domena (npr. koristeći bind).

en: The Internet Message Access Protocol over SSL (IMAPs) allows a local client to access email on a remote server in a secure way. If you plan to provide a IMAP over SSL service (e.g. with dovecot), enable this option.
sr@latin: Protokol za pristup Internet porukama kroz SSL (IMAPs - Internet Message Access Protocol over SSL) dopušta lokalnom klijentu da pristupi e-pošti na udaljenom serveru na bezbedan način. Ako nameravate da pružate IMAP servis kroz SSL (npr. koristeći dovecot), uključite ovu opciju.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over tcp) provides the ability to share printers over the network. Enable this option if you plan to share printers via cups over the network.
sr@latin: Protokol Internet štampanja (IPP - Internet Printing Protocol) se koristi za raspodeljeno štampanje. IPP (kroz tcp) pruža mogućnost deljenja štampača preko mreže. Uključite ovu opciju ako nameravate da delite štampače kroz cups preko mreže.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over udp) provides the ability to get information about a printer (e.g. capability and status) and to control printer jobs. If you plan to use a remote network printer via cups, do not disable this option.
sr@latin: Protokol Internet štampanja (IPP - Internet Printing Protocol) se koristi za raspodeljeno štampanje. IPP (kroz udp) pruža mogućnost dobavljanja podataka o štampaču (npr. sposobnost i status) i kontrole poslova štampe. Ako nameravate da koristite udaljeni mrežni štampač kroz cups, nemojte isključivati ovu opciju.

en: The NFS4 protocol is used to share files via TCP networking. You will need to have the NFS tools installed and properly configure your NFS server for this option to be useful.
sr@latin: NFS4 protokol se koristi za deljenje datoteka kroz TCP mrežu. Treba da imate instalirane NFS alate i ispravno podesite NFS server kako bi ova opcija bila od koristi.

en: The Post Office Protocol version 3 (POP3) is a protocol to retrieve email from a remote server over a TCP/IP connection. Enable this option, if you plan to provide a POP3 service (e.g. with dovecot).
sr@latin: Poštanski protokol verzije 3 (POP3 - Post Office Protocol version 3) je protokol za preuzimanje e-pošte od udaljenog servera kroz TCP/IP vezu. Uključite ovu opciju ako nameravate da pružate POP3 servis (npr. koristeći dovecot).

en: The Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) is a protocol for user authentication over networks. It is mostly used for modem, DSL or wireless user authentication. If you plan to provide a RADIUS service (e.g. with freeradius), enable this option.
sr@latin: Servis udaljene autentifikacije pozivnih korisnika (RADIUS - Remote Authentication Dial In User Service) je protokol za autentifikaciju korisnika preko mreže. Uglavnom se koristi za autentifikaciju modemskih, DSL ili bežičnih korisnika. Ako nameravate da pružate RADIUS servis (npr. koristeći freeradius), uključite ovu opciju.

en: The Trivial File Transfer Protocol (TFTP) is a protocol used to transfer files to and from a remote machine in s simple way. It is normally used only for booting diskless workstations and also to transfer data in the Preboot eXecution Environment (PXE).
sr@latin: Trivijalan protokol prenosa datoteka (TFTP - Trivial File Transfer Protocol) je protokol koji se koristi za prenos datoteka sa i na udaljenu mašinu na jednostavan način. Obično se koristi samo za podizanje radnih stanica bez diska kao i za prenos datoteka u izvršnom okruženju pre pokretanja (PXE - Preboot eXecution Environment).

en: The file '%s' does not exist.
sr@latin: Datoteka „%s“ ne postoji.

en: The firewall configuration is not consistent.
sr@latin: Podešavanje zaštitnog zida nije dosledno.

en: The firewall is disabled.
sr@latin: Zaštitni zid je isključen.

en: The firewall is enabled.
sr@latin: Zaštitni zid je uključen.

en: The firewall table '%s' is not valid.
sr@latin: Tabela zaštitnog zida „%s“ nije ispravna.

en: The following files are missing or unusable:
    	%s
    
    Apply your firewall configuration now to correct this problem.
sr@latin: Sledeće datoteke nedostaju ili nisu upotrebljive:
    	%s
    
    Primenite podešavanja zaštitnog zida sada da bi ispravili ovaj problem.

en: The protocol type '%s' is not valid.
sr@latin: Vrsta protokola „%s“ nije ispravna.

en: There are unapplied changes, do you really want to quit?
sr@latin: Postoje neprimenjene izmene, stvarno želite da izađete?

en: This error message informs a host to send packets on another route.
sr@latin: Ova poruka obaveštava domaćina da pošalje pakete drugom putanjom.

en: This error message is generated by a host or gateway if the destination is not reachable.
sr@latin: Ovu poruku napravi domaćin ili mrežni prolaz u slučaju da odredište nije dostupno.

en: This error message is generated if the IP header is bad, either by a missing option or bad length.
sr@latin: Ova poruka o grešci se javlja ako je IP zaglavlje nepravilno, ili zbog nedostajuće opcije ili zbog pogrešne dužine.

en: This error message is generated if the time-to-live was exceeded either of a packet or of the reassembling of a fragmented packet.
sr@latin: Ova poruka o grešci se javlja ako je „vreme života“ paketa ili sastavljanja izlomljenog paketa prekoračeno.

en: This error message is generated to tell a host to reduce the pace at which it is sending packets.
sr@latin: Ova poruka o grešci se pravi da bi se domaćinu reklo da smanji brzinu kojom šalje pakete.

en: This message is the answer to an <i>Echo Request</i>.
sr@latin: Ova poruka je odgovor na <i>zahtev za odjek</i>.

en: This message is used by a host attached to a multicast link to request a <i>Router Advertisement</i>
sr@latin: Ovu poruku koristi domaćin priključen na višekanalnu vezu da zahteva <i>oglašavanje rutera</i>

en: This message is used by routers to periodically announce the IP address of a multicast interface.
sr@latin: Ovu poruku koriste ruteri da povremeno oglase IP adresu višekanalne sprege.

en: This message is used to test if a host is reachable mostly with the <i>ping</i> utility.
sr@latin: Ova se poruka koristi za proveru dostupnosti domaćina uglavnom sa  <i>ping</i> alatkom.

en: This option allows incoming SMTP mail delivery. If you need to allow remote hosts to connect directly to your machine to deliver mail, enable this option. You do not need to enable this if you collect your mail from your ISP's server by POP3 or IMAP, or if you use a tool such as fetchmail. Note that an improperly configured SMTP server can allow remote machines to use your server to send spam.
sr@latin: Ova opcija dozvoljava isporuku prijemne SMTP pošte. Ako treba da dozvolite udaljenim domaćinima direktno povezivanje na mašinu radi isporuke pošte, uključite ovu opciju. Ne morate da uključite ovo ako prikupljate poštu sa servera vašeg ISP-a kroz POP3 ili IMAP, ili ako koristite alat kao što je fetchmail. Primetićete da neispravno podešen SMTP server može dozvoliti udaljenim mašinama da upotrebe vaš server za slanje neželjene pošte.

en: This option allows you to access Trivial File Transfer Protocol (TFTP) servers. You need the tftp package installed for this option to be useful.
sr@latin: Ova opcija dozvoljava da pristupite TFTP serverima. Treba vam instaliran tftp paket da bi ova opcija bila od koristi.

en: This option allows you to access Windows file and printer sharing networks. You need the samba-client package installed for this option to be useful.
sr@latin: Ova opcija dozvoljava da pristupite Windows mrežama za deljenje datoteka i štampača. Treba vam instaliran paket samba-client da bi ova opcija bila od koristi.

en: This option allows you to access and participate in Windows file and printer sharing networks. You need the samba package installed for this option to be useful.
sr@latin: Ova opcija dozvoljava da pristupite i učestvujete u Windows mrežama za deljenje datoteka i štampača. Treba vam instaliran samba paket da bi ova opcija bila od koristi.

en: This option allows you to use the Red Hat Cluster Suite. Ports are opened for openais, ricci and dlm. You need the Red Hat Cluster Suite installed for this option to be useful.
sr@latin: Ova opcija dozvoljava da koristite paket Red Hat čvorišta. Otvaraju se portovi za openais, ricci i dlm. Treba vam instaliran paket Red Hat čvorišta da bi ova opcija bila od koristi.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sr@latin: Ovaj program je slobodan softver; možete ga prosleđivati i/ili menjati pod uslovima GNU Opšte javne licence kao što je objavila Fondacija slobodnog softvera; ili licencom verzije 2, ili (po vašem izboru) bilo kojom kasnijom verzijom.
    
    Ovaj program se razdeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez podrazumevane garancije PRIKLADNOSTI ZA PRODAJU ili PODOBNOSTI ZA POSEBNU NAMENU.  Pogledajte GNU Opštu javnu licencu za više detalja.
    
    Trebalo bi da ste primili uzorak GNU Opšte javne licence uz ovaj program. Ako niste, pogledajte <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: This program will help you to set up a basic firewall for your system.
sr@latin: Ovaj program će vam pomoći u postavljanju osnovnog zaštitnog zida za sistem.

en: This wizard helps you to set up a clean firewall configuration for your system.
sr@latin: Ovaj čarobnjak pomaže u postavljanju čistih podešavanja zaštitnog zida za sistem.

en: Time Exceeded
sr@latin: Prekoračeno vreme

en: To Address
sr@latin: Na adresu

en: To Port
sr@latin: Na port

en: To ensure a sane state, the kernel firewall modules must be unloaded when the firewall is restarted or stopped.
sr@latin: Da bi obezbedili razumno stanje, moduli zaštitnog zida za jezgro moraju da se isprazne pri ponovnom pokretanju i zaustavljanju zaštitnog zida.

en: Trusted Interfaces
sr@latin: Poverljive sprege

en: Trusted Services
sr@latin: Poverljivi servisi

en: Type
sr@latin: Vrsta

en: Unload modules on restart and stop
sr@latin: Isprazni module pri ponovnom pokretanju i zaustavljanju

en: Update firewall non-interactively if the firewall is enabled. This will also restart the firewall. The -n and -f options will be ignored.
sr@latin: Osveži zaštitni zid bez interakcije ako je zaštitni zid uključen. Ovo će takođe ponovo pokrenuti zaštitni zid. Opcije -n i -f će biti zanemarene.

en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
sr@latin: Koristite datoteke prilagođenih pravila za dodavanje dodatnih pravila zaštitnom zidu. Ova prilagođena pravila će biti dodana nakon podrazumevanih pravila. Datoteke moraju biti u iptables-save obliku.

en: User Defined
sr@latin: Korisnički definisano

en: User Skill Level
sr@latin: Nivo stručnosti korisnika

en: Using these options with no additional firewall options will not create or alter firewall configuration, only SELinux will be configured.
sr@latin: Upotreba ovih opcije bez dodatnih opcija zaštitnog zida neće napraviti ili izmeniti podešavanja zaštitnog zida, samo će SELinux biti podešen.

en: Valid values: %s
sr@latin: Važeće vrednosti: %s

en: Valid values: <port>[-<port>], where port is either a number [0..65535] or a service name.
sr@latin: Važeće vrednosti: <port>[-<port>], gde je port ili broj [0..65535] ili ime servisa.

en: Valid values: tcp, udp
sr@latin: Važeće vrednosti: tcp, udp

en: Verbose status
sr@latin: Opširan status

en: Warning
sr@latin: Upozorenje

en: What kind of system do you have?
sr@latin: Kakvu vrstu sistema imate?

en: Wizard
sr@latin: Čarobnjak

en: Yes
sr@latin: Da

en: You can change the settings in the <i>Options</i> menu afterwards.
sr@latin: Možete promeniti postavke u meniju <i>Opcije</i> kasnije.

en: Your firewall configuration was converted from an old version. Please verify the configuration and apply.
sr@latin: Vaša podešavanja zaštitnog zida su prebačena iz starije verzije. Proverite podešavanja i primenite.

en: [<type>:][<table>:]<filename>
sr@latin: [<vrsta>:][<tabela>:]<ime datoteke>

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _File
sr@latin: Da_toteka

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _Options
sr@latin: Opcij_e

en: _Quit
sr@latin: _Izađi

en: _Start Configuration Wizard
sr@latin: Po_kreni čarobnjaka za podešavanje

en: configuration
sr@latin: podešavanje

en: if=<interface>:port=<port>:proto=<protocol>[:toport=<destination port>][:toaddr=<destination address>]
sr@latin: if=<sprega>:port=<port>:proto=<protokol>[:toport=<odredišni port>][:toaddr=<adresa odredišta>]

en: invalid interface '%s'.
sr@latin: neispravna sprega „%s“.

en: invalid port definition %s.
sr@latin: %s neispravna definicija porta.

en: invalid service '%s'.
sr@latin: neispravan servis %s.

en: ipv6 has no nat support.
sr@latin: ipv6 nema nat podršku.

en: local
sr@latin: lokalno

en: mDNS provides the ability to use DNS programming interfaces, packet formats and operating semantics in a small network without a conventional DNS server. If you plan to use Avahi, do not disable this option.
sr@latin: Višekanalni DNS (mDNS - multicast DNS) pruža mogućnost korišćenja DNS programerskih sprega, formata paketa i radne semantike u maloj mreži bez uobičajenog DNS servera. Ako nameravate da koristite Avahi, nemojte isključivati ovu opciju.

en: modified label
sr@latin: izmenjena oznaka

en: no such option: %s
sr@latin: nema takve opcije: %s

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s'.
sr@latin: opcija %(option)s: neispravan forward_port „%(value)s“.

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s': %(error)s.
sr@latin: opcija %(option)s: neispravan forward_port „%(value)s“: %(error)s.

en: option %(option)s: invalid icmp type '%(value)s'.
sr@latin: opcija %(option)s: neispravna icmp vrsta „%(value)s“.

en: port range %s is not unique.
sr@latin: Opseg portova %s nije jedinstven.
