system-config-firewall - en to sk translation catalogue (302 entries)

en: 
    ERROR - You must be root to run %s.
sk: 
    CHYBA - Musíte byť root, aby ste mohli spustiť %s.

en: %(option)s option requires %(count)s arguments
sk: možnosť %(option)s vyžaduje %(count)s argumentov

en: %s is not a valid protocol.
sk: %s nie je platný protokol.

en: %s is not a valid range (start port >= end port).
sk: %s nie je platný rozsah (počiatočný port >= konečný port)

en: %s option does not take a value
sk: %s možnosť neprijíma hodnotu

en: %s option requires an argument
sk: %s možnosť vyžaduje argument

en: (modified)
sk: (zmenené)

en: <b>Basic Firewall Settings</b>
sk: <b>Základné nastavenie firewallu</b>

en: <b>Configuration</b>
sk: <b>Nastavenia</b>

en: <b>Destination</b>
sk: <b>Cieľ</b>

en: <b>Information</b>
sk: <b>Informácie</b>

en: <b>Source</b>
sk: <b>Zdroj</b>

en: <b>User Skill Level</b>
sk: <b>Úroveň schopností používateľa</b>

en: <b>Your current configuration is empty, all traffic will be blocked.</b>
sk: <b>Vaše súčasné nastavenia sú prázdne, všetok prenos bude blokovaný.</b>

en: <big><b>Firewall Configuration Wizard</b></big>
sk: <big><b>Sprievodca nastavením firewallu</b></big>

en: <i>Save on stop</i> and <i>Save on restart</i> additionally save rule and chain counter.
sk: <i>Uložiť pri zastavení</i> a <i>Uložiť pri reštartovaní</i> uloží dodatočne pravidlá a počítadlá reťazcov.

en: A <i>"System without network access"</i> does not need a firewall at all. This selection disables the firewall. Otherwise, choose <i>"System with network access"</i>.
sk: <i>"Systém bez prístupu k sieti"</i> nepotrebuje firewall. Táto voľba kompletne zakáže firewall. Inak vyberte <i>"Systém s prístupom k sieti"</i>.

en: A firewall allows other computers to access selected services on your computer and helps to prevent unauthorized access beyond these selections. Select the services to which the firewall should allow access.
sk: Firewall slúži k povoleniu prístupu ku konkrétnym službám na vašom počítači z ostatných počítačov a pre zabránenie neautorizovanému prístupu. Vyberte služby, ku ktorým má firewall povoliť prístup.

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. Enabling a firewall blocks all incoming connections. Disabling a firewall allows all connections and is not recommended.
sk: Firewall ochraňuje proti neautorizovaným sieťovým prienikom. Povolením firewallu zablokujete všetky prichádzajúce spojenia. Zakázaním firewallu povolíte všetky spojenia (neodporúča sa).

en: Add
sk: Pridať

en: Add Entry
sk: Pridať položku

en: Add Interface
sk: Pridať rozhranie

en: Add additional ports or port ranges, which need to be accessible for all hosts or networks.
sk: Pridajte ďalšie porty alebo rozsah portov, ktoré sú potrebné ponechať prístupné pre všetky počítače a siete.

en: Add entries to forward ports either from one port to another on the local system or from the local system to another system. Forwarding to another system is only useful if the interface is masqueraded. Port forwarding is IPv4 only.
sk: Pridajte položky pre preposielanie portov buď z jedného portu na druhý na lokálnom systéme alebo lokálneho systému do iného systému. Preposielanie na iný systém je užitočné len ak je na rozhraní maškaráda. Funguje len na IPv4.

en: Address '%s' is not valid.
sk: Adresa '%s' je neplatná.

en: All %s devices
sk: Všetky %s zariadenia

en: Allow access to necessary ports or port ranges, only.
sk: Povoliť prístup len k nevyhnutným portom a rozsahom portov.

en: Allow access to necessary services, only.
sk: Povoliť prístup len k nevyhnutným službám.

en: Allow all traffic on the specified device
sk: Povoliť všetky prenosy na konkrétnom zariadení

en: Amanda Backup Client
sk: Zálohovací klient Amanda

en: Apply
sk: Použiť

en: Apply changes
sk: Aplikovať zmeny

en: Authentication is required to read and modify firewall settings
sk: Na čítanie a úpravu nastavení firewallu je vyžadované overenie

en: Back
sk: Späť

en: Backwards compatibility, aliased to --enabled
sk: Spätná kompatibilita, alias pre --enabled

en: Bacula Client
sk: Klient Bacula

en: Bacula is a network backup solution. Enable this option, if you plan to provide Bacula backup, file and storage services.
sk: Bacula je sieťový nástroj na zálohovanie. Povoľte túto možnosť, ak plánuje zálohovať pomocou nástroja Bacula.

en: Be more verbose
sk: Viac podrobností

en: Beginner
sk: Začiatočník

en: Beginner
    Expert
sk: Začiatočník
    Pokročilý

en: Block this ICMP type. The default is to accept all ICMP types.
sk: Blokovať tento typ ICMP. Predvolené je akceptovať všetky typy ICMP.

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Clicking the 'Yes' button will override any existing firewall configuration. Are you sure that you want to do this?
sk: Kliknutím na tlačidlo 'Áno' prepíšete existujúce nastavenie firewallu. Ste si istý, že to chcete urobiť?

en: Close
sk: Zavrieť

en: Configuration failed
sk: Nastavenie zlyhalo

en: Configure SELinux mode: %s
sk: Nastaviť SELinux mód: %s

en: Configure SELinux type: Usually targeted or strict Policy
sk: Nastavte typ SELinux: Zvyčajne cielená alebo striktná politika

en: Configure Service Settings
sk: Nastavenie služieb

en: Configure firewall but do not activate the new configuration
sk: Nastaviť firewall, ale neaktivovať nové nastavenie.

en: Configure firewall helper modules for connection tracking
sk: Nastaviť pomocné moduly firewallu pre sledovanie spojení.

en: Configure firewall rules
sk: Nastaviť pravidlá firewallu

en: Configure the iptables and ip6tables service settings.
sk: Nastavenie služieb iptables a ip6tables.

en: Conntrack Helper
sk: Pomocník Conntrack

en: Converting %s
sk: Konvertujem %s

en: Custom Rules
sk: Vlastné pravidlá

en: Custom Rules File
sk: Súbor vlastných pravidiel

en: Customize
sk: Prispôsobiť

en: Default:
sk: Predvolený:

en: Description
sk: Popis

en: Desktop
sk: Osobný počítač

en: Desktop
    Server
sk: Osobný počítač
    Server

en: Destination (at least one needed)
sk: Cieľ (vyžadovaný aspoň jeden)

en: Destination Unreachable
sk: Cieľ nedostupný

en: Disable
sk: Zakázať

en: Disable Firewall
sk: Zakázať firewall

en: Disable Internet Printing Protocol (IPP)
sk: Zakázať internetový tlačový protokol (IPP)

en: Disable Internet Protocol Security (IPsec)
sk: Zakázať internetový bezpečnostný protokol (IPsec)

en: Disable Multicast DNS (mDNS)
sk: Zakázať Multicast DNS (mDNS)

en: Disable an iptables module
sk: Zakázať modul iptables

en: Disable firewall
sk: Zakázať firewall

en: ERROR: FirewallD is active, please use firewall-config.
sk: CHYBA: FirewallD je aktívny, použite prosím firewall-config.

en: Echo Reply (pong)
sk: Spätná odpoveď (pong)

en: Echo Request (ping)
sk: Žiadosť o odpoveď (ping)

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Entry
sk: Upraviť položku

en: Enable
sk: Povoliť

en: Enable Firewall
sk: Povoliť firewall

en: Enable an iptables module
sk: Povoliť modul iptables

en: Enable firewall
sk: Povoliť firewall

en: Enable firewall (default)
sk: Povoliť firewall (predvolené)

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with SASL authentication and encryption (digest-md5 passwords or GSSAPI/Kerberos). The libvirtd service is needed for this option to be useful.
sk: Povoľte túto možnosť, ak chcete povoliť vzdialenú správu virtuálnych strojov pomocou SASL overenia a šifrovania (digest-md5 heslá alebo GSSAPI/Kerberos). Aby bola voľba účinná, je potrebná ešte služba libvirtd.

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with TLS encryption, x509 certificates and optional SASL authentication. The libvirtd service is needed for this option to be useful.
sk: Povoľte túto možnosť, ak chcete povoliť vzdialenú správu virtuálnych strojov s TLS šifrovaním, x509 certifikátmi a voliteľným SASL overovaním. Aby bola voľba účinná, je potrebná ešte služba libvirtd.

en: Enabled
sk: Povolené

en: Error
sk: Chyba

en: Expert
sk: Pokročilý

en: FTP is a protocol used for remote file transfer. If you plan to make your FTP server publicly available, enable this option. You need the vsftpd package installed for this option to be useful.
sk: FTP je protokol používaný na vzdialený prenos súborov. Ak plánujte urobiť váš FTP server verejne dostupný, povoľte túto možnosť. Aby bolo FTP dostupné musíte mať nainštalovaný balíček vsftpd.

en: Failed to remove %s.
sk: Nepodarilo sa odstrániť %s.

en: Failed to start %s.
sk: Nepodarilo sa spustiť %s.

en: Failed to stop %s.
sk: Nepodarilo sa zastavenie %s.

en: Failed to write %s.
sk: Nepodaril sa zápis %s.

en: Failed to write selinux configuration.
sk: Nepodaril sa zápis nastavení SELinuxu.

en: File
sk: Súbor

en: File:
sk: Súbor:

en: Filename
sk: Meno súboru

en: Firewall Configuration
sk: Nastavenia firewallu

en: Firewall Configuration Startup
sk: Začiatok nastavenia firewallu

en: Firewall Configuration Wizard
sk: Sprievodca nastavením firewallu

en: Firewall Table
sk: Tabuľka firewallu

en: Firewall Table:
sk: Tabuľka firewallu:

en: Firewall authorization
sk: Oprávnenie firewallu

en: Forward
sk: Dopredu

en: Forward the port with protocol for the interface to either another local destination port (no destination address given) or to an other destination address with an optional destination port. This is IPv4 only.
sk: Presmeruj port s protokolom pre dané rozhranie na iný lokálny port (bez cieľovej adresy) alebo na inú adresu s možnosťou uviesť aj cieľový port. Len pre IPv4.

en: Forward to another port
sk: Preposlať na iný port

en: HTTP is the protocol used to serve Web pages. If you plan to make your Web server publicly available, enable this option. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages.
sk: HTTP je protokol používaný na obsluhu Web stránok. Ak plánujete váš Web server urobiť verejne dostupným, povoľte túto možnosť. Táto možnosť nie je potrebná pre lokálne pozeranie stránok alebo vývoj Web stránok.

en: HTTPS is a modified HTTP used to serve Web pages when security is important. Examples are sites that require logins like stores or web mail. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages. You need the httpd package installed for this option to be useful.
sk: HTTPS je upravené HTTP používané pre poskytovanie zabezpečených Web stránok, keď je dôležitá bezpečnosť. Príkladom sú stránky vyžadujúce prihlásenia ako obchody alebo web maily. Táto voľba nie je vyžadovaná pre lokálne prezeranie stránok alebo vývoj Web stránok. Aby bola voľba účinná, musíte mať nainštalovaný balíček httpd.

en: Here you can define which services are trusted. Trusted services are accessible from all hosts and networks.
sk: Tu môžete definovať, ktoré služby sú dôveryhodné. Dôveryhodné služby sú dostupné zo všetkých počítačov a sietí.

en: Hit <i>OK</i> to apply your changes. You do not need to restart the firewall, the changes are effective as soon as they are applied.
sk: Stlačte <i>OK</i> pre aplikovanie vašich zmien. Nie je potrebné reštartovať firewall. Zmeny sa prejavia hneď pri aplikovaní.

en: Hit enter to continue.
sk: Pre pokračovanie stlačte enter.

en: ICMP Type
sk: ICMP typ

en: IMAP over SSL
sk: IMAP cez SSL

en: IP address:
sk: IP adresa:

en: IPv6 has no nat support.
sk: IPv6 nemá podporu NATu.

en: If you clear the <i>keep configuration</i> button, the actual firewall configuration will be overwritten.
sk: Ak odčiarknete <i>ponechať nastavenia</i>, bude aktuálne nastavenie firewallu prepísané.

en: If you enable local forwarding, you have to specify a port. This port has to be different to the source port.
sk: Ak povolíte lokálne preposielanie, musíte zadať port. Tento port musí byť iný ako zdrojový port.

en: If you enable masquerading, IP forwarding will also be enabled for your IPv4 networks.
sk: Ak povolíte maškarádu, bude povolené tiež presmerovanie paketov v sieťach IPv4.

en: If you need further firewall settings, please modify your configuration by hand, but keep in mind, that this tool is not able to load your custom configuration. If you are using this tool, all your manual changes will be lost. If you do not want to lose your manual configuration changes, leave this program without applying.
sk: Ak potrebujete ďalšie nastavenia firewallu, môžete ručne upraviť jeho konfiguráciu. Pamätajte ale, že tento nástroj nie je schopný vaše úpravy nahrať. Ak používate tento nástroj, všetky vaše ručné úpravy budú stratené. Ak nechcete prísť o vaše ručné úpravy, ukončite tento program bez aplikovania nastavení.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore All
sk: Ignorovať všetko

en: Ignore actual settings
sk: Ignorovať aktuálne nastavenia

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Interface '%s' is not valid.
sk: Rozhranie '%s' je neplatné.

en: Interface:
sk: Rozhranie:

en: Internet Protocol Security (IPsec) incorporates security for network transmissions directly into the Internet Protocol (IP). IPsec provides methods for both encrypting data and authentication for the host or network it sends to. If you plan to use a vpnc server or FreeS/WAN, do not disable this option.
sk: Internetový zabezpečovací protokol (IPsec) zabezpečuje sieťové vysielanie priamo na úrovni internetového protokolu (IP). IPsec poskytuje metódy pre šifrovanie ako dát, tak overovanie počítača alebo siete, do ktorej sú údaje odosielané. Ak plánujete používať vpnc server alebo FreeS/WAN, nezakazujte túto možnosť.

en: Invalid argument %s
sk: Neplatný argument %s

en: Keep Configuration
sk: Ponechať nastavenia

en: Key:
sk: Kľúč:

en: List predefined services.
sk: Zoznam preddefinovaných služieb.

en: List the supported icmp types.
sk: Zoznam podporovaných ICMP typov.

en: Load
sk: Načítať

en: Load _Default Configuration
sk: Načítať pred_volené nastavenia

en: Local forwarding
sk: Lokálne preposielanie

en: Mail (SMTP)
sk: Pošta (SMTP)

en: Make sure to open the destination port on the remote system.
sk: Uistite sa, že je cieľový port na vzdialenom systéme otvorený.

en: Mark all interfaces as trusted which should have full access to the system.
sk: Rozhrania označené ako dôveryhodné, budú mať plný prístup k systému.

en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
sk: Označte v zozname typy ICMP, ktoré majú byť odmietnuté. Všetky ostatné typy ICMP budú môcť prejsť firewallom. Predvolené bez obmedzení.

en: Mark the interfaces to be masqueraded.
sk: Označiť rozhranie pre maškarádu.

en: Masquerades traffic from the specified device. This is IPv4 only.
sk: Robí maškarádu prenosu z konkrétneho zariadenia. Len pre IPv4.

en: Masquerading
sk: Maškaráda

en: Masquerading allows you to set up a host or router that connects your local network to the internet. Your local network will not be visible and the hosts appear as a single address on the internet. Masquerading is IPv4 only.
sk: Maškaráda je užitočná ak nastavujete počítač alebo smerovač, ktorý spája vašu lokálnu sieť s internetom. Vaša lokálna sieť nebude z internetu viditeľná a celá bude reprezentovaná iba jednou ip adresou. Maškaráda funguje len pre IPv4.

en: Move Entry Down
sk: Presunúť položku dole

en: Move Entry Up
sk: Presunúť položku hore

en: Network Printing Client (IPP)
sk: Klient sieťovej tlače (IPP)

en: Network Printing Server (IPP)
sk: Server sieťovej tlače (IPP)

en: No
sk: Nie

en: No configuration
sk: Žiadne nastavenie

en: Not configured
sk: Nenastavené

en: Numeric status output
sk: Numerický výstup výpisu

en: Old firewall configuration.
sk: Staré nastavenie firewallu.

en: Only mark interfaces if you can trust all participants on that network interface.
sk: Označte rozhranie len ak môžete skutočne dôverovať všetkým účastníkom na danom sieťovom rozhraní.

en: Open specific ports in the firewall (e.g, ssh:tcp)
sk: Otvoriť konkrétne porty vo firewalle (napr. ssh:tcp)

en: Open the firewall for a service (e.g, ssh)
sk: Otvoriť firewall pre službu (napr. ssh)

en: OpenVPN is a virtual private network (VPN) solution. It is used to create encrypted point-to-point tunnels between computers. If you plan to provide a VPN service, enable this option.
sk: OpenVPN je riešenie pre virtuálnu privátnu sieť (VPN). Používa sa k vytvoreniu šifrovaných spojení typu bod-bod medzi počítačmi. Ak chcete prevádzkovať službu VPN, povoľte túto možnosť.

en: Other Ports
sk: Ostatné porty

en: POP-3 over SSL
sk: POP-3 cez SSL

en: Parameter Problem
sk: Problém s parametrom

en: Parse error in config file
sk: Chyba spracovania konfiguračného súboru

en: Please answer the questions in the following configuration steps. The wizard leads you back to the main application and hides all unnecessary configuration options.
sk: Prosím odpovedzte na otázky v nasledujúcich krokoch nastavenia. Sprievodca vás prevedie aplikáciou, ale ukáže vám len nevyhnutné položky nastavenia.

en: Please check your firewall settings after applying custom rules.
sk: Prosím skontrolujte nastavenie firewallu po aplikácii vlastných pravidiel.

en: Please enter a port or port range and protocol.
sk: Zadajte prosím port alebo rozsah portov a protokol.

en: Please enter a valid port number, service name or range.
sk: Zadajte prosím platné číslo portu, názov služby alebo rozsah.

en: Please load a default configuration from the <i>Options</i> menu or use the wizard.
sk: Prosím načítajte vaše predvolené nastavenia z menu <i>Možnosti</i> alebo použite sprievodcu.

en: Please remember to check if the services iptables and ip6tables are enabled.
sk: Nezabudnite prosím skontrolovať, či sú povolené služby iptables a ip6tables.

en: Please remember to check your firewall configuration before using it.
sk: Prosím nezabudnite skontrolovať vaše nastavenie firewallu pred použitím tohto nástroja.

en: Please select an entry from the list or enter a interface further down.
sk: Prosím vyberte položku zo zoznamu alebo zadajte rozhranie nižšie.

en: Please select an entry from the list or enter a port and protocol further down.
sk: Prosím vyberte položku zo zoznamu alebo zadajte port a protokol nižšie.

en: Please select keep configuration or choose to load a default configuration.
sk: Prosím vyberte ponechať nastavenia alebo vyberte načítať predvolené nastavenia.

en: Please select the protocol type, the firewall table and the file containing the rules.
sk: Vyberte prosím typ protokolu, tabuľku firewallu a súbor s pravidlami.

en: Please select the source and destination options according to your needs.
sk: Prosím zadajte zdrojové a cieľové možnosti podľa vašich potrieb.

en: Please specify your firewall skills.
sk: Prosím zadajte vaše schopnosti konfigurácie firewallu.

en: Port / Port Range:
sk: Port / Rozsah portov:

en: Port Forwarding
sk: Presmerovanie portov

en: Port and Protocol
sk: Port a Protokol

en: Port or port range '%s' is not valid.
sk: Port alebo rozsah portov '%s' je neplatný.

en: Port/Protocol
sk: Port/Protokol:

en: Predefined Services with Default Environment:
sk: Preddefinované služby s predvoleným prostredím:

en: Print a counter/number for every rule in the status output.
sk: Vo výpise stavu vypíše počítadlo/číslo pre každé pravidlo.

en: Print addresses and ports in numeric format for the status output.
sk: Vypísať adresy a porty v numerickom formáte.

en: Print information about the number of packets and bytes plus the <i>input-</i> and <i>outputdevice</i> in the status output.
sk: Vo výpise stavu vypíše informácie o počte paketov a bajtov vrátane <i>vstupných</i> a <i>výstupných</i> zariadení.

en: Protocol
sk: Protokol

en: Protocol '%s' is not valid.
sk: Protokol '%s' je neplatný.

en: Protocol Type
sk: Typ protokolu:

en: Protocol Type:
sk: Typ protokolu:

en: Protocol:
sk: Protokol:

en: Quit
sk: _Ukončiť

en: Redirect
sk: Presmerovanie

en: Reload
sk: Obnoviť

en: Reload current configuration
sk: Obnoviť súčasné nastavenie

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove Entry
sk: Odstrániť položku

en: Router Advertisement
sk: Oznámenie smerovača

en: Router Solicitation
sk: Požiadavky smerovača

en: Run noninteractively; process only command-line arguments
sk: Spustiť neinteraktívne; spracovať len argumenty príkazového riadku

en: SELinux Options (deprecated)
sk: SELinux voľby (zastarané)

en: Samba Client
sk: Klient samba

en: Save and restore counter
sk: Uložiť a obnoviť počítadlo

en: Save on restart
sk: Uložiť pri reštartovaní

en: Save on stop
sk: Uložiť pri zastavení

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before restarting the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
sk: Uložiť aktuálne nastavenie firewallu so všetkými zmenami od posledného štartu, predtým ako bude firewall reštartovaný. Použite len ak chcete zachovať aktívny stav do ďalšieho štartu.

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before stopping the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
sk: Uložiť aktuálne nastavenie firewallu so všetkými zmenami od posledného štartu, predtým ako bude firewall zastavený. Použite len ak chcete zachovať aktívny stav do ďalšieho štartu.

en: Secure Shell (SSH) is a protocol for logging into and executing commands on remote machines. It provides secure encrypted communications. If you plan on accessing your machine remotely via SSH over a firewalled interface, enable this option. You need the openssh-server package installed for this option to be useful.
sk: Secure Shell (SSH) je protokol pre prihlasovanie sa a spúšťanie príkazov na vzdialených strojoch. Poskytuje bezpečnú šifrovanú komunikáciu. Ak plánujete pristupovať k vašemu stroju vzdialene cez SSH cez rozhranie chránené firewallom, povoľte túto možnosť. Aby bolo SSH funkčné, musíte mať nainštalovaný balíček openssh-server.

en: Secure WWW (HTTPS)
sk: Zabezpečené WWW (HTTPS)

en: Select
sk: Vybrať

en: Select <i>"Expert"</i> if you are familiar with firewall configurations or if you need to add user customized rules. Otherwise, choose <i>"Beginner"</i>.
sk: Vyberte <i>"Pokročilý"</i> ak ste oboznámený s nastavovaním firewallu alebo potrebujete pridať vlastné pravidlá. Inak vyberte <i>"Začiatočník"</i>.

en: Select a File
sk: Vyberte súbor

en: Service
sk: Služba

en: Service Settings
sk: Nastavenie služieb

en: Set firewall default type: %s. This overwrites any existing configuration.
sk: Nastav predvolený typ firewallu: %s. Prepíše všetky existujúce nastavenia.

en: Show this help message
sk: Zobraziť túto správu pomocníka

en: Show version
sk: Zobraziť verziu

en: Source (all needed)
sk: Zdroj (všetko vyžadované)

en: Source Quench
sk: Stlmenie zdroja

en: Specify a custom rules file for inclusion in the firewall, after the default rules. Default protocol type: ipv4, default table: filter. (Example: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)
sk: Zadajte súbor s vlastnými pravidlami pre pridanie do firewallu. Budú zaradené za predvolené pravidlá. Predvolený typ protokolu: ipv4, predvolená tabuľka: filter. (Napr.: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)

en: Start Wizard
sk: Spustiť sprievodcu

en: Start configuration wizard
sk: Spustiť sprievodcu nastavením

en: Status line numbers
sk: Čísla riadkov

en: Supported icmp types:
sk: Podporované ICMP typy:

en: System without network access
    System with network access
sk: Systém bez prístupu k sieti
    Systém s prístupom k sieti

en: TFTP Client
sk: Klient TFTP

en: Table
sk: Tabuľka

en: The Amanda backup client option allows you to connect to a Amanda backup and archiving server. You need the amanda-client package installed for this option to be useful.
sk: Táto možnosť vám umožňuje pripojiť sa k zálohovaciemu a archivačnému serveru Amanda. Aby bola voľba účinná, musíte mať nainštalovaný balíček amanda-client.

en: The Domain Name System (DNS) is used to provide and request host and domain names. Enable this option, if you plan to provide a domain name service (e.g. with bind).
sk: Systém doménových mien (DNS) je používaný k poskytovaniu a získavaniu mien počítačov a domén. Povoľte DNS, ak chcete poskytovať službu prekladu doménových mien (napr. cez bind).

en: The Internet Message Access Protocol over SSL (IMAPs) allows a local client to access email on a remote server in a secure way. If you plan to provide a IMAP over SSL service (e.g. with dovecot), enable this option.
sk: Internetový protokol pre prístup k správam cez SSL (IMAPs) dovoľuje lokálnym klientom bezpečne pristupovať k e-mailom na vzdialenom servery. Ak plánujete prevádzkovať IMAP cez SSL (napr. cez dovecot), povoľte túto možnosť.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over tcp) provides the ability to share printers over the network. Enable this option if you plan to share printers via cups over the network.
sk: Internetový tlačový protokol (IPP) sa používa pre distribuovanú tlač. IPP (cez tcp) umožňuje zdielať tlačiarne po sieti. Ak plánujte zdielať tlačiarne po sieti cez CUPS, povoľte túto možnosť.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over udp) provides the ability to get information about a printer (e.g. capability and status) and to control printer jobs. If you plan to use a remote network printer via cups, do not disable this option.
sk: Internetový tlačový protokol (IPP) sa používa pre distribuovanú tlač. IPP (cez udp) umožňuje získavať informácie o tlačiarni (napr. schopnosti a stav) a ovládať tlačové úlohy. Ak plánujte používať sieťovú tlačiareň cez CUPS, nezakazujte túto možnosť.

en: The NFS4 protocol is used to share files via TCP networking. You will need to have the NFS tools installed and properly configure your NFS server for this option to be useful.
sk: NFS4 je protokol používaný na zdieľanie súborov v sieti prostredníctvom TCP. Aby NFS fungovalo, potrebujete mať nainštalované NFS nástroje a správne nastavený NFS server.

en: The Post Office Protocol version 3 (POP3) is a protocol to retrieve email from a remote server over a TCP/IP connection. Enable this option, if you plan to provide a POP3 service (e.g. with dovecot).
sk: Kancelársky poštový protokol verzie 3 (POP3) slúži k príjmu pošty zo vzdialeného servera cez prepojenie TCP/IP. Ak chcete prevádzkovať službu POP3 (napr. cez dovecot), povoľte túto možnosť.

en: The Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) is a protocol for user authentication over networks. It is mostly used for modem, DSL or wireless user authentication. If you plan to provide a RADIUS service (e.g. with freeradius), enable this option.
sk: Služba vzdialeného overovania užívateľov (RADIUS) je protokol pre overovanie identity používateľov cez sieť. Najčastejšie sa používa na modemoch, DSL alebo bezdrôtových sieťach. Ak chcete prevádzkovať službu RADIUS servera (napr. cez freeradius), povoľte túto možnosť.

en: The Trivial File Transfer Protocol (TFTP) is a protocol used to transfer files to and from a remote machine in s simple way. It is normally used only for booting diskless workstations and also to transfer data in the Preboot eXecution Environment (PXE).
sk: Trivial File Transfer Protocol (TFTP) je protokol používaný na prenos súborov na alebo zo vzdialeného počítača jednoduchým spôsobom. Zvyčajne sa používa iba na spustenie bezdiskových pracovných staníc a tiež na prenos dát v prostredí PXE (Preboot eXecution Environment).

en: The file '%s' does not exist.
sk: Súbor '%s' neexistuje.

en: The firewall configuration is not consistent.
sk: Nastavenie firewallu nie je konzistentné.

en: The firewall is disabled.
sk: Firewall je zakázaný.

en: The firewall is enabled.
sk: Firewall je povolený.

en: The firewall table '%s' is not valid.
sk: Tabuľka firewallu '%s' je neplatná.

en: The following files are missing or unusable:
    	%s
    
    Apply your firewall configuration now to correct this problem.
sk: Nasledujúce súbory chýbajú alebo sú nepoužiteľné:
    	%s
    
    Aplikujte vaše nastavenie firewallu pre opravu problému.

en: The protocol type '%s' is not valid.
sk: Typ protokolu '%s' je neplatný.

en: There are unapplied changes, do you really want to quit?
sk: Niektoré zmeny nie sú aplikované, naozaj chcete skončiť?

en: This error message informs a host to send packets on another route.
sk: Táto chybová správa informuje počítač, že má pakety poslať inou cestou.

en: This error message is generated by a host or gateway if the destination is not reachable.
sk: Táto chybová správa je vygenerovaná počítačom alebo bránou ak je cieľ nedostupný.

en: This error message is generated if the IP header is bad, either by a missing option or bad length.
sk: Táto chybová správa je vygenerovaná ak je IP hlavička chybná, chýba jej nejaká možnosť alebo má zlú dĺžku.

en: This error message is generated if the time-to-live was exceeded either of a packet or of the reassembling of a fragmented packet.
sk: Táto chybová správa je vygenerovaná ak bol čas životnosti (ttl) paketu, alebo čas na znovu zostavenie fragmentovaného paketu prekročený.

en: This error message is generated to tell a host to reduce the pace at which it is sending packets.
sk: Táto chybová správa je vygenerovaná k oznámeniu počítača na redukovanie rýchlosti, ktorou posiela pakety.

en: This message is the answer to an <i>Echo Request</i>.
sk: Táto správa je odpoveď na <i>Žiadosť o odpoveď</i>.

en: This message is used by a host attached to a multicast link to request a <i>Router Advertisement</i>
sk: Táto správa je používaná počítačom pripojeného k multicast linke k vyvolaniu žiadosti o <i>Oznámenie smerovača</i>

en: This message is used by routers to periodically announce the IP address of a multicast interface.
sk: Táto správa je používaná smerovačmi k pravidelnému oznamovaniu IP adries z multicast rozhrania.

en: This message is used to test if a host is reachable mostly with the <i>ping</i> utility.
sk: Táto správa sa používa k testovaniu dostupnosti, zvyčajne nástrojom <i>ping</i>.

en: This option allows a Bacula server to connect to the local machine to schedule backups. You need the bacula-client package installed for this option to be useful.
sk: Táto možnosť umožňuje Bacula serveru, aby sa pripojil k tomuto počítaču pri naplánovanom zálohovaní. Aby bola voľba účinná, musíte mať nainštalovaný balíček bacula-client.

en: This option allows incoming SMTP mail delivery. If you need to allow remote hosts to connect directly to your machine to deliver mail, enable this option. You do not need to enable this if you collect your mail from your ISP's server by POP3 or IMAP, or if you use a tool such as fetchmail. Note that an improperly configured SMTP server can allow remote machines to use your server to send spam.
sk: Táto možnosť povoľuje doručovanie príchodzej pošty cez (SMTP). Ak potrebujete povoliť vzdialeným počítačom pripojenie priamo k vášmu stroju pre doručenie pošty, zapnite túto voľbu. Túto voľbu nemusíte zapínať ak preberáte poštu zo servera vášho ISP cez POP3 alebo IMAP, alebo ak používate nástroj ako fetchmail. Nezabudnite, že nesprávne nastavený SMTP server môže umožniť vzdialeným strojom použiť váš server na rozosielanie nevyžiadanej pošty (spamu).

en: This option allows you to access Trivial File Transfer Protocol (TFTP) servers. You need the tftp package installed for this option to be useful.
sk: Táto možnosť vám umožňuje pristupovať k serverom TFTP (Trivial File Transfer Protocol). Aby bola voľba účinná, musíte mať nainštalovaný balíček tftp.

en: This option allows you to access Windows file and printer sharing networks. You need the samba-client package installed for this option to be useful.
sk: Táto možnosť vám umožňuje pristupovať k zdielaným súborom a tlačiarňam Windows. Aby bola voľba účinná, musíte mať nainštalovaný balíček samba-client.

en: This option allows you to access and participate in Windows file and printer sharing networks. You need the samba package installed for this option to be useful.
sk: Táto možnosť umožňuje pristupovať a zúčastňovať sa vo Windows sieťach na zdieľaní súborov a tlačiarní. Aby bola voľba účinná, musíte mať nainštalovaný balíček samba.

en: This option allows you to use the Red Hat Cluster Suite. Ports are opened for openais, ricci and dlm. You need the Red Hat Cluster Suite installed for this option to be useful.
sk: Táto možnosť umožňuje použiť Red Hat Cluster Suite. Porty budú otvorené pre openais, ricci, dlm a dlm. Ak chcete použiť túto možnosť, musíte mať nainštalovaný Red Hat Cluster Suite.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sk: Toto je slobodný software; môžete ho šíriť a/alebo upravovať podľ

en: This program will help you to set up a basic firewall for your system.
sk: Tento program vám pomôže nastaviť základný firewall pre váš systém.

en: This wizard helps you to set up a clean firewall configuration for your system.
sk: Tento sprievodca vám pomôže nastaviť firewall pre váš systém.

en: Time Exceeded
sk: Časový limit prekročený

en: To Address
sk: Cieľová adresa

en: To Port
sk: Cieľový port

en: To ensure a sane state, the kernel firewall modules must be unloaded when the firewall is restarted or stopped.
sk: Na zabezpečenie správneho behu, musia byť moduly firewallu v jadre pri reštarte alebo zastavení uvoľnené.

en: Trusted Interfaces
sk: Dôveryhodné rozhrania

en: Trusted Services
sk: Dôveryhodné služby

en: Type
sk: Typ

en: Unload modules on restart and stop
sk: Uvoľniť moduly pri reštarte a zastavení

en: Update firewall non-interactively if the firewall is enabled. This will also restart the firewall. The -n and -f options will be ignored.
sk: Ak je firewall povolený, aktualizovať ho neinteraktívne. Vyžaduje reštart firewallu. Možnosti -n a -f budú ignorované.

en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
sk: Použite súbory vlastných pravidiel pre pridanie ďalších pravidiel do firewallu. Pravidlá budú pridané za predvolené pravidlá. Súbory musia mať formát iptables-save.

en: User Defined
sk: Používateľom definované

en: User Skill Level
sk: Úroveň schopností používateľa

en: Using these options with no additional firewall options will not create or alter firewall configuration, only SELinux will be configured.
sk: Pomocou tejto voľby bez ďalších nastavení firewallu sa nevytvorí alebo nezmení konfigurácia firewallu, bude nakonfigurovaný iba SELinux.

en: Valid values: %s
sk: Platné hodnoty: %s

en: Valid values: <port>[-<port>], where port is either a number [0..65535] or a service name.
sk: Platné hodnoty: <port>[-<port>], kde port je buď číslo [0..65535] alebo názov služby.

en: Valid values: tcp, udp
sk: Platné hodnoty: tcp, udp

en: Verbose status
sk: Podrobný stav

en: Virtual Machine Management
sk: Správa virtuálnych strojov

en: Virtual Machine Management (TLS)
sk: Správa virtuálnych strojov (TLS)

en: Warning
sk: Varovanie

en: What kind of system do you have?
sk: Aký druh systému máte?

en: Wizard
sk: Sprievodca

en: Yes
sk: Áno

en: You can change the settings in the <i>Options</i> menu afterwards.
sk: Neskôr môžete zmeniť nastavenia v menu <i>Možnosti</i>.

en: Your firewall configuration was converted from an old version. Please verify the configuration and apply.
sk: Vaše nastavenie firewallu bolo prevedené zo starej verzie. Prosím skontrolujte nastavenie a aplikujte ho.

en: _About
sk: _O aplikácii

en: _File
sk: _Súbor

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Options
sk: M_ožnosti

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Start Configuration Wizard
sk: _Spustiť sprievodcu nastavením

en: configuration
sk: nastavenie

en: invalid interface '%s'.
sk: neplatné rozhranie '%s'.

en: invalid port definition %s.
sk: neplatná definícia portu %s.

en: invalid service '%s'.
sk: neplatná služba '%s'.

en: ipv6 has no nat support.
sk: ipv6 nemá podporu NATu.

en: local
sk: lokálny

en: mDNS provides the ability to use DNS programming interfaces, packet formats and operating semantics in a small network without a conventional DNS server. If you plan to use Avahi, do not disable this option.
sk: mDNS umožňuje nastavovať rozhrania, formát paketov a operačnú sémantiku v malých sieťach bez použitia bežného DNS servera. Ak plánujete používať Avahi, nezakazujte túto možnosť.

en: modified label
sk: upravený popis

en: no such option: %s
sk: neexistuje možnosť: %s

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s'.
sk: možnosť %(option)s: neplatný forward_port '%(value)s'.

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s': %(error)s.
sk: možnosť %(option)s: neplatný forward_port '%(value)s': %(error)s.

en: option %(option)s: invalid icmp type '%(value)s'.
sk: možnosť %(option)s: neplatný icmp typ '%(value)s'.

en: port range %s is not unique.
sk: rozsah portov %s nie je jedinečný.

[ctx: yes]
en: Firewall Configuration
sk: Nastavenia firewallu

[ctx: yes]
en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
sk: Označte v zozname typy ICMP, ktoré majú byť odmietnuté. Všetky ostatné typy ICMP budú môcť prejsť firewallom. Predvolené bez obmedzení.

[ctx: yes]
en: The Internet Control Message Protocol (ICMP) is mainly used to send error messages between networked computers, but additionally for informational messages like ping requests and replies.
sk: Protokol ICMP (Internet Control Message) sa používa hlavne pre odoslanie chybových správ medzi počítačmi v sieti, ale navyše pre informatívne správy, ako je žiadosť a odpoveď pre ping.

[ctx: yes]
en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
sk: Použiť súbory s vlastnými pravidlami, ktoré doplnia pravidlá firewallu. Vlastné pravidlá sú zaraďované za predvolené pravidlá. Súbory musia byť vo formáte iptables-save.
