parted 1.8.8 - en to sk translation catalogue (524 entries)

en: 
    
    You found a bug in GNU Parted! Here's what you have to do:
    
    Don't panic! The bug has most likely not affected any of your data.
    Help us to fix this bug by doing the following:
    
    Check whether the bug has already been fixed by checking
    the last version of GNU Parted that you can find at:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Please check this version prior to bug reporting.
    
    If this has not been fixed yet or if you don't know how to check,
    please visit the GNU Parted website:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    for further information.
    
    Your report should contain the version of this release (%s)
    along with the error message below, the output of
    
    	parted DEVICE unit co print unit s print
    
    and the following history of commands you entered.
    Also include any additional information about your setup you
    consider important.
sk: 
    
    našli ste chybu v GNU Parted! Musíte spraviť nasledovné:
    
    Nepanikárte! Chyba pravdepodobne neovplyvnila vaše údaje.
    Pomôžte nám opraviť ju tým, že urobíte nasledovné:
    
    Skontrolujte, či chyba už nebola opravená v poslednej verzii
    GNU Parted, ktorú nájdete na:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Prosím, pred oznámením chyby ju overte v tejto verzii.
    
    Ak chyba nebola zatiaľ opravená alebo neviete ako ju overiť,
    navštívte prosím webstránku GNU Parted:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    Vaše hlásenie by malo obsahovať verziu tohto vydania (%s)
    spolu s nižšie zobrazeným chybovým hlásením, výstup
    
    	parted DEVICE unit co print unit s print
    
    a históriu príkazov, ktoré ste zadali. Tiež doplňte akékoľvek
    ďalšie informácie o vašom systéme, ktoré považujete za
    relevantné.

en: 
    Command History:
sk: 
    História príkazov:

en: 
    Error: A general SIGFPE signal was encountered.
sk: 
    Chyba: Vyskytol sa všeobecný signál SIGFPE.

en: 
    Error: A general SIGILL signal was encountered.
sk: 
    Chyba: Vyskytol sa všeobecný signál SIGILL.

en: 
    Error: A general SIGSEGV signal was encountered.
sk: 
    Chyba: Vyskytol sa všeobecný signál SIGSEGV.

en: 
    Error: FPE_FLTDIV (Float: divide by zero)
sk: 
    Chyba: FPE_FLTDIV (Desatinné číslo: delenie nulou)

en: 
    Error: FPE_FLTINV (Float: invalid operation)
sk: 
    Chyba: FPE_FLTINV (Desatinné číslo: neplatná operácia)

en: 
    Error: FPE_FLTOVF (Float: overflow)
sk: 
    Chyba: FPE_FLTOVF (Desatinné číslo: pretečenie)

en: 
    Error: FPE_FLTRES (Float: inexact result)
sk: 
    Chyba: FPE_FLTRES (Desatinné číslo: nepresný výsledok)

en: 
    Error: FPE_FLTSUB (Float: subscript out of range)
sk: 
    Chyba: FPE_FLTSUB (Desatinné číslo: dolný index mimo rozsahu)

en: 
    Error: FPE_FLTUND (Float: underflow)
sk: 
    Chyba: FPE_FLTUND (Desatinné číslo: podtečenie)

en: 
    Error: FPE_INTDIV (Integer: divide by zero)
sk: 
    Chyba: FPE_INTDIV (Celé číslo: delenie nulou)

en: 
    Error: FPE_INTOVF (Integer: overflow)
sk: 
    Chyba: FPE_INTOVF (Celé číslo: pretečenie)

en: 
    Error: ILL_BADSTK (Internal Stack Error)
sk: 
    Chyba: ILL_BADSTK (Vnútorná chyba zásobníka)

en: 
    Error: ILL_COPROC (Coprocessor Error)
sk: 
    Chyba: ILL_COPROC (Chyba koprocesora)

en: 
    Error: ILL_ILLADR (Illegal addressing mode)
sk: 
    Chyba: ILL_ILLADR (Neplatný režim adresácie)

en: 
    Error: ILL_ILLOPC (Illegal Opcode)
sk: 
    Chyba: ILL_ILLOPC (Neplatný opkód)

en: 
    Error: ILL_ILLOPN (Illegal Operand)
sk: 
    Chyba: ILL_ILLOPN (Neplatný operand)

en: 
    Error: ILL_ILLTRP (Illegal Trap)
sk: 
    Chyba: ILL_ILLTRP (Neplatné zachytenie)

en: 
    Error: ILL_PRVOPC (Privileged Opcode)
sk: 
    Chyba: ILL_PRVOPC (Privilegovaný opkód)

en: 
    Error: ILL_PRVREG (Privileged Register)
sk: 
    Chyba: ILL_PRVREG (Privilegovaný register)

en: 
    Error: SEGV_ACCERR (Invalid permissions for mapped object)
sk: 
    Chyba: SEGV_ACCERR (Neplatné oprávnenia mapovaného objektu)

en: 
    Error: SEGV_MAPERR (Address not mapped to object)
sk: 
    Chyba: SEGV_MAPERR (Adresa nemá mapovanie na objekt)

en: 
    Report bugs to <%s>.
sk: 
    Chyby hláste <%s>.

en: 
    When no DEVICE is given, probe all partitions.
sk: 
    Bez zadaného ZARIADENIA skúsi všetky oddiely.

en:       --help     display this help and exit
sk:       --help     zobraziť tohto pomocníka a skončiť

en:       --version  output version information and exit
sk:       --version  vypísať informácie o verzii a skončiť

en:   NUMBER    : display more detailed information about this particular partition
sk:   ČÍSLO     : zobrazí podrobnejšie informácie o tomto konkrétnom oddiele

en:   devices   : display all active block devices
sk:   devices   : zobrazí všetky aktívne blokové zariadenia

en:   free      : display information about free unpartitioned space on the current block device
sk:   free      : zobrazí informácie o voľnom mieste nerozdelenom medzi oddiely na aktuálnom blokovom zariadení

en:   list, all : display the partition tables of all active block devices
sk:   list, all : zobrazí tabuľky oddielov všetkých aktívnych blokových zariadení

en: "%s" has invalid syntax for locations.
sk: „%s“ má neplatnú syntax lokácií.

en: %0.f%%	(time left %.2d:%.2d)
sk: %0.f%%	(zostávajúci čas %.2d:%.2d)

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s
sk: %s : Chybný kontrolný súčet bloku %llu typu %s

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s.
sk: %s : Chybný kontrolný súčet na bloku %llu typu %s.

en: %s : Couldn't read block %llu
sk: %s : Nepodarilo sa prečítať blok %llu

en: %s : Couldn't read boot block %llu
sk: %s : Nebolo možné prečítať štartovací blok %llu

en: %s : Couldn't read root block %llu
sk: %s : Nebolo možné prečítať koreňový blok %llu

en: %s : Couldn't write block %d
sk: %s : Nepodarilo sa zapísať blok %d

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen
sk: %s : Nebol nájdený rdb blok, to by sa nikdy nemalo stať

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen.
sk: %s : Nebol nájdený rdb blok, toto by sa nemalo nikdy stať.

en: %s : Failed to allocate block
sk: %s : Nepodarilo sa alokovať blok

en: %s : Failed to allocate disk_specific rdb block
sk: %s : Nepodarilo sa alokovať disk_specific rdb blok

en: %s : Failed to allocate id list element
sk: %s : nepodarilo sa alokovať prvok zoznamu ID

en: %s : Failed to allocate partition block
sk: %s : Nepodarilo sa alokovať blok oddielu

en: %s : Failed to list bad blocks.
sk: %s : Nepodarilo sa vypísať zoznam chybných blokov.

en: %s : Failed to list boot blocks.
sk: %s : Nepodarilo sa vypísať zoznam zavádzacích blokov.

en: %s : Failed to list file system blocks.
sk: %s : Nepodarilo sa vypísať zoznam blokov súborového systému.

en: %s : Failed to list partition blocks.
sk: %s : Nepodarilo sa vypísať zoznam blokov oddielu.

en: %s : Failed to read partition block %llu
sk: %s : Nepodarilo sa načítať blok oddielu %llu

en: %s : Loop detected at block %d.
sk: %s : Na bloku %d bola detekovaná slučka.

en: %s : The %s list seems bad at block %s.
sk: %s : Zoznam %s sa zdá byť chybný na bloku %s.

en: %s contains GPT signatures, indicating that it has a GPT table.  However, it does not have a valid fake msdos partition table, as it should.  Perhaps it was corrupted -- possibly by a program that doesn't understand GPT partition tables.  Or perhaps you deleted the GPT table, and are now using an msdos partition table.  Is this a GPT partition table?
sk: %s obsahuje podpisy GPT, což znamená, že obsahuje tabuľku GPT. Nemá ale platnú falošnú tabuľku oddielov DOS, ktorú by mal mať. Možno bola poškodená - napr. programom, ktorý nerozumie tabuľkám oddielov GPT. Alebo ste možno odstránili tabuľku oddielov GPT a teraz používate tabuľku oddielov DOS. Je toto tabuľka oddielov GPT?

en: %s disk labels do not support extended partitions.
sk: Menovky disku %s nepodporujú rozšírené oddiely.

en: %s disk labels don't support logical or extended partitions.
sk: Menovky disku %s nepodporujú logické alebo rozšírené oddiely.

en: %s during read on %s
sk: %s pri čítaní %s

en: %s during seek for read on %s
sk: %s pri vyhľadávaní pre čítanie na %s

en: %s during seek for write on %s
sk: %s pri pri vyhľadávaní pre zápis na %s

en: %s during write on %s
sk: %s pri zápise na %s

en: %s has no extended partition (volume header partition).
sk: %s nemá rozšírený oddiel (oddiel hlavičky zväzku).

en: %s is %dk, but it has %d clusters (%dk).
sk: %s je %dk, ale má %d klastrov (%dk).

en: %s is too small for a Mac disk label!
sk: %s je príliš malý pro menovku disku Mac!

en: %s trying to sync %s to disk
sk: %s pri pokuse o sync %s na disk

en: %s: illegal option -- %c
sk: %s: neprípustná voľba -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sk: %s: neplatná voľba -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba „%c%s“ nepovoľuje argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
sk: %s: voľba „%s“ je nejednoznačná

en: %s: option `%s' requires an argument
sk: %s: voľba „%s“ vyžaduje argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba „--%s“ nepovoľuje argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba „-W %s“ nepovoľuje argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sk: %s: voľba „-W %s“ je nejednoznačná

en: %s: option requires an argument -- %c
sk: %s: voľba vyžaduje -- %c

en: %s: unrecognised disk label
sk: %s: nerozpoznaná menovka disku.

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sk: %s: nerozpoznaná voľba „%c%s“

en: %s: unrecognized option `--%s'
sk: %s: nerozpoznaná voľba „--%s“

en: '
sk: “

en: 'mkpart' makes a partition without creating a new file system on the partition.  FS-TYPE may be specified to set an appropriate partition ID.
sk: „mkpart“ vytvorí oddiel bez toho, aby vytvoril nový systém súborov na ňom. TYP-FS môže byť špecifikovať zodpovedajúci ID oddielu.

en: 'version' displays copyright and version information corresponding to this copy of GNU Parted
sk: „version“ zobrazí informácie o autorských právach a verzii tejto kópie GNU Parted

en: (C)
sk: ©

en: A %s %s partition was found at %s -> %s.  Do you want to add it to the partition table?
sk: Bol nájdený oddiel %s %s na %s -> %s.  Chcete ho pridať do tabuľky oddielov?

en: A bug has been detected in GNU Parted.  Refer to the web site of parted http://www.gnu.org/software/parted/parted.html for more informations of what could be useful for bug submitting!  Please email a bug report to bug-parted@gnu.org containing at least the version (%s) and the following message:
sk: Bola detekovaná chyba v GNU parted. Podrobnosti o tom, čo by mohlo byť užitočné pri ohlasovaní chýb sa dozviete na http://www.gnu.org/software/parted/parted.html .Pošlite prosím emailom hlásenie o chybe na bug-parted@gnu.org obsahujúcu verziu (%s) a nasledujúcu správu:

en: A data set name is corrupted
sk: Názov dátovej množiny je poškodený

en: A reference to an extent comes from a place it should not.  You should check the file system!
sk: Odkaz na rozsah pochádza z miesta, odkiaľ by nemal. Mali by ste skontrolovať súborový systém!

en: A resize operation on this file system will use EXPERIMENTAL code
    that MAY CORRUPT it (although no one has reported any such damage yet).
    You should at least backup your data first, and run 'e2fsck -f' afterwards.
sk: Operácia zmeny veľkosti na tomto disku použije EXPERIMENTÁLNY kód,
    ktorý ho MôŽE POŠKODIŤ (hoci zatiaľ nikto také poškodenie neoznámil).
    Mali by ste predtým minimálne svoje dáta zálohovať a spustiť „e2fsck -f“
    potom.

en: API version mismatch
sk: nezhoda verzií API

en: ATARAID Controller
sk: radič ATARAID

en: An error occurred during extent relocation.
sk: Vyskytla sa chyba pri premiestňovaní rozsahov.

en: An error occurred while looking for the mandatory bad blocks file.
sk: Vyskytla sa chyba pri hľadaní povinného súboru chybných blokov.

en: An extended partition cannot hold a file system.  Did you want mkpart?
sk: Rozšírené oddiely nemôžu mať súborový systém. Chceli ste mkpart?

en: An extent has not been relocated.
sk: Rozsah nebol premiestnený.

en: Assertion (%s) at %s:%d in function %s() failed.
sk: Zlyhal predpoklad (%s) v %s:%d vo funkcii %s().

en: Attempt to write sectors %ld-%ld outside of partition on %s.
sk: Pokus o zápis sektorov %ld-%ld mimo oddielu na %s

en: BIOS cylinder,head,sector geometry: %d,%d,%d.  Each cylinder is %s.
sk: BIOS geometria cylinder,hlava,sektor: %d,%d,%d. Každý cylinder má %s.

en: Backtrace has %d calls on stack:
sk: Backtrace: %d volaní na zásobníku:

en: Bad FAT: cluster %d is cross-linked for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
sk: Chybná FAT: klaster %d má vymenené odkazy s %s. Mali by ste spustiť dosfsck alebo scandisk.

en: Bad FAT: cluster %d outside file system in chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
sk: Chybná FAT: klaster %d sa nachádza mimo systému súborov v reťezci pro %s. Mali by ste spustiť dosfsck alebo scandisk.

en: Bad FAT: unterminated chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
sk: Chybná FAT: neukončený reťazec pre %s. Mali by ste spustiť dosfsck alebo scandisk.

en: Bad block list header checksum.
sk: Chybný kontrolný súčet zoznamu blokov.

en: Bad blocks could not be read.
sk: Nebolo možné prečítať chybné bloky.

en: Bad blocks list could not be loaded.
sk: Zoznam chybných blokov nebolo možné načítať.

en: Bad directory entry for %s: first cluster is the end of file marker.
sk: Chybná položka adresára pre %s: prvý klaster je značka konca súboru.

en: Bad journal checksum.
sk: Chybný kontrolný súčet žurnálu.

en: Block %i has no reference?  Weird.
sk: Blok %i nemá odkaz? Čudné.

en: Block %i shouldn't have been marked (%d, %d)!
sk: Blok %i nemal byť označený (%d, %d)!

en: Both the primary and backup GPT tables are corrupt.  Try making a fresh table, and using Parted's rescue feature to recover partitions.
sk: Primární aj záložná tabuľka GPT je poškodená. Skúste vytvoriť novú tabuľku a obnoviť oddiely pomocou možnosti Partedu rescue.

en: Bug
sk: Chyba

en: COMMANDs:
sk: PRÍKAZy:

en: Can't add a logical partition to %s, because there is no extended partition.
sk: Nemôžem pridať logický oddiel do %s, pretože neexistuje rozšírený oddiel.

en: Can't add another partition -- the partition map is too small!
sk: Nemôžem pridaž ďalší oddiel - mapa oddielov je príliš malá!

en: Can't add another partition.
sk: Nemôžem pridať ďalší oddiel.

en: Can't copy an extended partition.
sk: Mie je možné kopírovať rozšírené oddiely.

en: Can't copy onto an overlapping partition.
sk: Nemôžem kopírovať do prekrývajúceho sa oddielu.

en: Can't create any more partitions.
sk: Nie je možné vytvoriť ďalšie oddiely.

en: Can't have a logical partition outside of the extended partition on %s.
sk: Logický oddiel nemôže byť mimo rozšíreného oddielu na %s.

en: Can't have a partition outside the disk!
sk: Nemôžem mať oddiel mimo disku!

en: Can't have a primary partition inside an extended partition.
sk: Primárny oddiel nemôže byť vnútri rozšíreného oddielu.

en: Can't have logical partitions outside of the extended partition.
sk: Logické oddiely nemôžu byť mimo rozšíreného oddielu.

en: Can't have more than one extended partition on %s.
sk: Nie je možné mať na %s viac než jeden rozšírený oddiel.

en: Can't have overlapping partitions.
sk: Nie je možné mať prekrývajúce se oddiely.

en: Can't move a partition onto itself.  Try using resize, perhaps?
sk: Nemôžem presdunúť oddiel na seba. Možno skúste použiť resize?

en: Can't move an extended partition.
sk: Nemôžem presunúť rozšírený oddiel.

en: Can't write to %s, because it is opened read-only.
sk: Nemôžem zapisovať na %s, pretože je tvorený len na čítanie.

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot get unit size for special unit 'COMPACT'.
sk: Nebolo možné získať veľkosť špeciálnej jednotky „COMPACT“.

en: Changing the name of a root or swap partition will prevent Linux from recognising it as such.
sk: Zmena názvu koreňového alebo odkladacieho oddielu zabráni Linuxu v jeho rozpoznání.

en: Checksum is wrong, indicating the partition table is corrupt.
sk: Kontrolný súčet je zlý, čo indikuje, že tabuľka oddielov je poškodená.

en: Clear unused space on a FAT partition (a GNU Parted testing tool).
sk: Vyčistiť nevyužité miesto na oblasti FAT (a nástroj na testovanie GNU Parted).

en: Cluster start delta = %d, which is not a multiple of the cluster size %d.
sk: Zmena začiatku klastra = %d, čo nie je násobok veľikosti klastra %d.

en: Conflicting partition map entry sizes!  Entry 1 says it is %d, but entry %d says it is %d!
sk: Kolidující velikosti položek mapy oddielov! Položka 1 vraví, že je to %d, ale položka %d vraví, že je to %d!

en: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    This program is free software, covered by the GNU General Public License.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
sk: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    Toto je slobodný softvér pod Všeobecnou verejnou licenciou GNU.
    
    Tento program je šírený v nadeji, že bude užitočný, ale
    BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY; bez i implicitnej záruky PREDAJNOSTI
    či VHODNOSTI NA URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti nájdete v
    GNU General Public License.

en: Corrupted Sun disk label detected.
sk: Detekovaná poškodená menovka disku Sun.

en: Could not cache the file system in memory.
sk: Nebolo možné udržiavať kópiu systému súborov v pamäti.

en: Could not detect file system.
sk: Nebolo možné detekovať systém súborov.

en: Could not find sector %lli of HFS file with CNID %X.
sk: Nebol nájdený sektor %lli súboru HFS s CNID %X.

en: Could not find sector %lli of HFS+ file with CNID %X.
sk: Nebol nájdený sektor %lli súboru HFS+ s CNID %X.

en: Could not get identity of device %s - %s
sk: Nemôžem získat identitu zariadenia %s - %s

en: Could not read VTOC FMT1 DSCB.
sk: Nebolo možné prečítať VTOC FMT1 DSCB.

en: Could not read VTOC FMT4 DSCB.
sk: Nebolo možné prečítať VTOC FMT4 DSCB.

en: Could not read VTOC FMT5 DSCB.
sk: Nebolo možné prečítať VTOC FMT5 DSCB.

en: Could not read VTOC FMT7 DSCB.
sk: Nebolo možné prečítať VTOC FMT7 DSCB.

en: Could not read VTOC labels.
sk: Nebolo možné prečítať štítky VTOC.

en: Could not read volume label.
sk: Nebolo možné prečítať štítok zväzku.

en: Could not retrieve API version.
sk: Nebolo možné zistiť informácie o API.

en: Could not retrieve blocksize information.
sk: Nebolo možné zistiť informácie o veľkosti bloku.

en: Could not retrieve disk geometry information.
sk: Nebolo možné zistiť informácie o geometrii disku.

en: Could not retrieve disk information.
sk: Nebolo možné zistiť informácie o disku.

en: Could not stat device %s - %s.
sk: Nemôžem získať stat zariadenia %s - %s.

en: Could not update the extent cache for HFS file with CNID %X.
sk: Nebolo možné aktualizovať vyrovnávaciu pamäť rozsahov súboru HFS s CNID %X.

en: Could not update the extent cache for HFS+ file with CNID %X.
sk: Nebolo možné aktualizovať vyrovnávaciu pamäť rozsahov súboru HFS+ s CNID %X.

en: Could not write VTOC FMT1 DSCB.
sk: Nebolo možné zapísať VTOC FMT1 DSCB.

en: Could not write VTOC FMT4 DSCB.
sk: Nebolo možné zapísať VTOC FMT4 DSCB.

en: Could not write VTOC FMT5 DSCB.
sk: Nebolo možné zapísať VTOC FMT5 DSCB.

en: Could not write VTOC FMT7 DSCB.
sk: Nebolo možné zapísať VTOC FMT7 DSCB.

en: Could not write VTOC labels.
sk: Nebolo možné zapísať štítky VTOC.

en: Could not write volume label.
sk: Nebolo možné zapísať štítok zväzku.

en: Couldn't create reiserfs device abstraction handler.
sk: Nebolo možné vytvoriť abstrakčnú vrstvu reiserfs zariadenia.

en: Couldn't flush buffer cache!
sk: Nemôžem vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť!

en: Couldn't reopen device abstraction layer for read/write.
sk: Nebolo možné znovu otvoriť abstrakčnú vrstvu zariadenia pre čítanie/zápis.

en: Couldn't resolve symbol %s.  Error: %s.
sk: Nebolo možné preložiť symbol %s.  Chyba: %s.

en: Cross-linked blocks found!  Better go run e2fsck first!
sk: Boli nájdené bloky s krížovými odkazmi! Radšej najskôr spustite e2fsck!

en: DAC960 RAID controller
sk: radič RAID DAC960

en: DEVICE is usually /dev/hda or /dev/sda
sk: zariadenie je obvykle /dev/hda alebo /dev/sda

en: Data relocation has failed.
sk: Relokácia údajov zlyhala.

en: Data relocation left some data at the end of the volume.
sk: Relokácia údajov zanechala na konci zväzku nejaké údaje.

en: Data relocation left some data in the end of the volume.
sk: Relokácia údajov zanechala na konci zväzku nejaké údaje.

en: Destination partition number?
sk: Číslo cieľového oddielu?

en: Device %s has a logical sector size of %lld.  Not all parts of GNU Parted support this at the moment, and the working code is HIGHLY EXPERIMENTAL.
sk: Zariadenie %s má veľkosť logického sektora %lld.  Nie všetky časti GNU Parted to momentálne podporujú a pracovný kód je VYSOKO EXPERIMENTÁLNY.

en: Device %s has multiple (%d) logical sectors per physical sector.
    GNU Parted supports this EXPERIMENTALLY for some special disk label/file system combinations, e.g. GPT and ext2/3.
    Please consult the web site for up-to-date information.
sk: Zariadenie %s má viacero (%d) logických sektorov na fyzický sektor.
    GNU Parted oto podporuje EXPERIMENTÁLNE pre niektoré špeciálne kombinácie zväzkov/súborových systémov, napr. GPT a ext2/3.
    Prosím, pozrite si aktuálne informácie na webe.

en: Device is too small for %lu blocks.
sk: Systém súborov je príliš malý na %lu blokov.

en: Device verification failed
sk: Nepodarilo sa overiť zariadenie

en: Direct support for copying file systems is not yet implemented for %s.  However, support for resizing is implemented.  Therefore, the file system can be copied if the new partition is at least as big as the old one.  So, either shrink the partition you are trying to copy, or copy to a bigger partition.
sk: Priama podpora pre kopírovanie súborových systémov zatiaľ nie je implementovaná pre %s. Ale je implementovaná podpora zmeny veľkosti. Preto nie je možné skopírovať súborový systém ak je nový oddiel najmenej taký veľký ako ten starý. Takže buď zmenšite oddiel, ktorý sa pokúšate kopírovať alebo kopírujte na väčšá oddiel.

en: Disk Image
sk: Obraz disku

en: Disk is in use
sk: Disk sa používa

en: End
sk: Koniec

en: End?
sk: Koniec?

en: Error
sk: Chyba

en: Error allocating buffer cache.
sk: Chyba pri alokácii buffer cache.

en: Error initialising SCSI device %s - %s
sk: Chyba pri inicializácii zariadenia SCSI %s - %s

en: Error opening %s: %s
sk: Chyba pri otváraní %s: %s

en: Error while writing the allocation file.
sk: Chyba pri zapisování alokačného súboru.

en: Error while writing the compatibility part of the allocation file.
sk: Chyba pri zápise do časti pre komaptibilitu alokačného súboru.

en: Error writing to the root directory.
sk: Chyba pri zapisování do koreňového adresára.

en: Expecting a disk label type.
sk: Očakáva sa typ menovky disku.

en: Expecting a file system type.
sk: Očakáva sa typ systému súborov.

en: Expecting a partition number.
sk: Očakáva sa číslo oddielu.

en: Expecting a partition type.
sk: Očakáva sa typ oddielu.

en: Extended partitions cannot be hidden on msdos disk labels.
sk: Rozšírené oddiely nie je možné skryť na štítkoch diskov msdos.

en: FAT %d media %x doesn't match the boot sector's media %x.  You should probably run scandisk.
sk: FAT %d media %x nezdpovedá media %x štartovacieho sektoru. Pravdepodobne by ste mali spustiť scandisk.

en: FAT boot sector says clusters are 0 sectors.  This is weird.
sk: Štartovací sektor FAT vraví, že klaster je 0 sektorov. To je divné.

en: FAT boot sector says logical sector size is 0.  This is weird.
sk: Štartovací sektor FAT vraví, že logická veľkosť sektoru je 0. To je divné.

en: FAT boot sector says there are no FAT tables.  This is weird.
sk: Štartovací sektor FAT vraví, že neexistuje žiadna tabuľka FAT. To je divné.

en: FLAG is one of:
sk: PREPÍNAČ je jeden z:

en: FS-TYPE is one of:
sk: TYP-FS je jeden z:

en: Failed to write partition block at %d.
sk: Nepodarilo sa zapísať blok oddielu na %d.

en: Fatal
sk: Fatálna chyba

en: Fatal error
sk: Osudová chyba

en: File System: %s
sk: Systém súborov: %s

en: File system
sk: Súborový systém

en: File system doesn't have expected sizes for Windows to like it.  Cluster size is %dk (%dk expected); number of clusters is %d (%d expected); size of FATs is %d sectors (%d expected).
sk: Systém súborov nemá očekávané veľkosti, aby ho Windows mali radi. Veľkosť klastra je %dk (očakáva sa %dk); počet klastrov je %d (očakáva sa %d); veľkosť FAT je %d sektorov (očakáva sa %d).

en: File system full!
sk: Súborový systém je plný!

en: File system has an invalid cluster size for a FAT file system.
sk: Systém súborov má neplatnú veľkost klastra pre systém súborov FAT.

en: File system has an invalid number of FATs.
sk: Súborový systém má má neplatný počet FAT.

en: File system has an invalid number of reserved sectors for a FAT file system.
sk: Systém súborov má neplatný počet rezervovaných sektorov pre systém súborov FAT.

en: File system has an invalid sector size for a FAT file system.
sk: Systém súborov má neplatnú veľkost sektora pre systém súborov FAT.

en: File system has an invalid signature for a FAT file system.
sk: Systém súborov nemá platný podpis systému súborov FAT.

en: File system has errors!  You should run e2fsck.
sk: Systém súborov má chyby! Mali by ste spustiť e2fsck.

en: File system has too many allocated inodes to remove a group!
sk: Systém súborov má príliš mnoho alokovaných inodov na to, aby bolo možné odstrániť skupinu!

en: File system is FAT12, which is unsupported.
sk: Súborový systém je FAT12, ktorý nie je podporovaný.

en: File system is reporting the free space as %d clusters, not %d clusters.
sk: Systém súborov oznamuje voľné miesto %d klastrov, nie %d klastrov.

en: File system is too full to remove a group!
sk: Systém súborov je príliš plný na to, aby bolo možné odstrániť skupinu!

en: File system too small for ext2.
sk: Systém súborov príliš malý pre ext2.

en: File system type?
sk: Typ súborového systému?

en: File system was not cleanly unmounted!  You should run e2fsck.
sk: Systém súborov nebol správne odpojený! Mali by ste spustiť e2fsck.

en: File system was not cleanly unmounted!  You should run e2fsck.  Modifying an unclean file system could cause severe corruption.
sk: Systém súborov nebol čisto odpojený! Mali by ste spustiť e2fsck. Úpravy nečistého systému súborov môžu spôsobiť jeho vážne poškodenie.

en: Fix
sk: Oprava

en: Flag to Invert?
sk: Prepínač, který sa má zmeniť?

en: Flags
sk: Prepínače

en: Flags: %s
sk: Prepínače: %s

en: Found an inode with a incorrect link count.  Better go run e2fsck first!
sk: Bol nájdený inode s nesprávnym počtom odkazov. Radšej najskôr spustite e2fsck!

en: Free Space
sk: Voľné miesto

en: GNU Parted cannot resize this partition to this size.  We're working on it!
sk: GNU Parted nedokáže zmeniť veľkosť tohoto oddielu na túto hodnotu. Pracujeme na tom!

en: GNU Parted found an invalid libreiserfs library.
sk: GNU Parted našiel neplatnú knižnicu libreiserfs.

en: GNU Parted has detected libreiserfs interface version mismatch.  Found %d-%d, required %d. ReiserFS support will be disabled.
sk: GNU Parted zistil nezhodu verzií rozhrania libreiserfs.  Nájdená %d-%d, požadovaná %d. Podpora ReiserFS bude vypnutá.

en: GNU Parted was miscompiled: the FAT boot sector should be 512 bytes.  FAT support will be disabled.
sk: GNU parted bol nesprávne preložený; štartovací sektor FAT by mal mať 512 bajtov. Podpora FAT bude vypnutá.

en: Generic IDE
sk: Všeobecný IDE

en: I2O Controller
sk: radič I2O

en: IBM S390 DASD drive
sk: jednotka IBM S390 DASD

en: If you convert to FAT16, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).
sk: Ak prevediete oddiel na FAT16 a sú na ňom nainštalované MS Windows, musíte znova nainštalovať zavádzač systému MS Windows. Ak to chcete urobiť, mali by ste si prečítať príručku Parted (alebo príručku svojej distribúcie).

en: If you convert to FAT32, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).  Also, converting to FAT32 will make the file system unreadable by MS DOS, MS Windows 95a, and MS Windows NT.
sk: Ak prevediete oddiel na FAT32 a sú na ňom nainštalované MS Windows, musíte znova nainštalovať zavádzač systému MS Windows. Ak to chcete urobiť, mali by ste si prečítať príručku Parted (alebo príručku svojej distribúcie). Prevedenie na FAT32 tiež urobí systém súborov nečitateľný pre MS-DOS, MS Windows 95a a MS Windows NT.

en: If you leave your file system as FAT16, then you will have no problems.
sk: Ak ponecháte svoj systém súborov vo formáte FAT16, nespôsobíte žiadné nové problémy.

en: If you leave your file system as FAT32, then you will not introduce any new problems.
sk: Ak ponecháte svoj systém súborov vo formáte FAT32, nespôsobíte žiadné nové problémy.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Inconsistent group descriptors!
sk: Nekonzistentné deskriptory skupín!

en: Incorrect magic values in the journal header.
sk: Neplatné magické hodnoty v hlavičke žurnálu.

en: Inform the operating system about partition table changes.
    
      -d, --dry-run    do not actually inform the operating system
      -s, --summary    print a summary of contents
      -h, --help       display this help and exit
      -v, --version    output version information and exit
sk: Informovať OS o zmenách tabuľky oddielov.
    
      -d, --no-update  v skutočnosti neinformovať OS
      -s, --summary    vypísať zhrnutie obsahu
      -h, --help       zobraziť tento návod a skončiť
      -v, --version    vypísať info o verzii a skončiť

en: Information
sk: Informácia

en: Invalid VTOC.
sk: Neplatný VTOC.

en: Invalid back reference
sk: Neplatný spätný odkaz

en: Invalid character class name
sk: Neplatný názov triedy znakov

en: Invalid collation character
sk: Neplatný znak triedenia

en: Invalid content of \{\}
sk: Neplatný obsah \{\}

en: Invalid free blocks count.  Run reiserfsck --check first.
sk: Neplatný počet voľných blokov.  Najprv spustite reiserfsck --check.

en: Invalid number.
sk: Neplatné číslo.

en: Invalid partition table - recursive partition on %s.
sk: Neplatná tabuľka oddielov - rekurzívny oddiel na %s.

en: Invalid partition table on %s -- wrong signature %x.
sk: Neplatná tabuľka oddielov na %s - nesprávny podpis %x

en: Invalid partition table on %s.
sk: Neplatná tabuľka oddielov na %s.

en: Invalid preceding regular expression
sk: Neplatný predchádzajúci regulárny výraz

en: Invalid range end
sk: Neplatné ukončenie rozsahu

en: Invalid regular expression
sk: Neplatný regulárny výraz

en: Invalid signature %x for Mac disk labels.
sk: Neplatný podpis %x pre menovky disku Mac.

en: Invalid size of a transaction block while replaying the journal (%i bytes).
sk: Neplatná veľkosť bloku transakcií počas prehrávania žurnálu (%i bajtov).

en: Invalid superblock.  Are you sure this is an ext2 file system?
sk: Neplatný superblok. Ste si istý, že toto je systém súborov ext2?

en: It seems there is an error in the HFS wrapper: the bad blocks file doesn't contain the embedded HFS+ volume.
sk: Zdá sa, že sa vyskytla chyba v HFS wrapperi: súbor chybných blokov neobsahuje vnorený zväzok HFS+.

en: Journal offset or size is not multiple of the sector size.
sk: Ofset žurnálu nie je násobkom veľkosti sektora.

en: Journal size mismatch between journal info block and journal header.
sk: Veľkosť žurnálu sa nezhoduje v info bloku žurnálu a v hlavičke žurnálu.

en: Journal stored outside of the volume are not supported.  Try to desactivate the journal and run Parted again.
sk: Žurnál uložený mimo zväzku nie je podporovaný. Pokúste sa deaktivovať žurnál a znova spustiť Parted.

en: LABEL-TYPE is one of:
sk: TYP-JMENOVKY je jeden z:

en: Maximum size:
sk: Maximálna veľkosť:

en: Memory allocation failed
sk: Nepodarilo sa alokovať pamäť

en: Memory exhausted
sk: Pamäť bola vyčerpaná

en: Minimum size:
sk: Minimálna veľkosť:

en: Minor: %d
sk: Drobné: %d

en: NAME is any word you want
sk: NÁZEV je ľubovoľné slovo

en: NUMBER is the partition number used by Linux.  On MS-DOS disk labels, the primary partitions number from 1 to 4, logical partitions from 5 onwards.
sk: ČÍSLO je číslo oddielu, ktorý používa Linux. Na menovkách disku msdos majú primárne oddiely čísla 1-4 a logické oddiely sú od 5 ďalej.

en: Name
sk: Názov

en: New device?
sk: Nové zariadenie?

en: New disk label type?
sk: Typ novej menovky disku?

en: New state?
sk: Nový stav?

en: No
sk: Nie

en: No Implementation
sk: Neimplementované

en: No device found
sk: Nebolo nájdené žiadne zariadenie

en: No match
sk: Bez zhody

en: No previous regular expression
sk: Žiaden predchádzajúci regulárny výraz

en: No room for partition info.
sk: Pre informácie o oddieloch nie je dostatok miesta.

en: No room for volume label.
sk: Pre menovku oddielu nie je miesto.

en: No valid HFS[+X] signature has been found while opening.
sk: Počas otvárania nebol nájdený platný podpis HFS[+X].

en: No valid partition map found.
sk: Nebola nájdená platná mapa oddielov.

en: Not all of the space available to %s appears to be used, you can fix the GPT to use all of the space (an extra %llu blocks) or continue with the current setting?
sk: Zdá sa, že nie všetko miesto dostupné pre %s je využité. Môžete opraviť GPT, aby využívalo všetok dostupný priestor (ďalších %llu blokov) alebo pokračovať s aktuálnym nastavením?

en: Not enough free inodes!
sk: Nedostatok voľných inodov!

en: Number
sk: Číslo

en: OPTIONs:
sk: VOĽBY:

en: Only logical partitions can be a boot file.
sk: Iba logické oddiely môžu býť zavázací súbor.

en: Only primary partitions can be root partitions.
sk: Iba primárne oddiely môžu byť koreňové oddiely.

en: Only primary partitions can be swap partitions.
sk: Iba primárne oddiely môžu byť odkladacie oddiely.

en: Out of memory.
sk: Nedostatok pamäte.

en: PART-TYPE is one of: primary, logical, extended
sk: TYP-ODDIELU je jeden z: primary, logical, extended

en: Parted can't resize partitions managed by Windows Dynamic Disk.
sk: Parted nemôže zmeniť veľkosť oddielov, ktoré spravuje Windows Dynamic Disk.

en: Parted can't use HFS file systems on disks with a sector size not equal to %d bytes.
sk: Parted nedokáže používať súborové systémy HFS na diskoch s veľkosťou sektora inou ako %d bajtov.

en: Partition %d has an invalid length of 0 bytes!
sk: Oddiel %d má neplatnú dĺžku 0 bajtov.

en: Partition %d has an invalid signature %x.
sk: Oddiel %d má neplatný podpis %x.

en: Partition %d is %s, but the file system is %s.
sk: Oddiel %d má %s, ale systém súborov má %s.

en: Partition %d isn't aligned to cylinder boundaries.  This is still unsupported.
sk: Oddiel %d nie je zarovnaný na hranice cylindra. Toto zatiaľ nie je podporované.

en: Partition %s is being used. You must unmount it before you modify it with Parted.
sk: Oddiel %s sa používa. predtým, než vykonáte zmeny pomocou Parted ho musíte odpojiť.

en: Partition Table: %s
sk: Tabuľka oddielov: %s

en: Partition doesn't exist.
sk: Oddiel neexistuje.

en: Partition map has no partition map entry!
sk: Mapa oddielov nemá žiadnu položku mapy oddielov!

en: Partition name?
sk: Názov oddielu?

en: Partition number?
sk: Číslo oddielu?

en: Partition too big/small for a %s file system.
sk: Oddiel je príliš veľký/malý pre súborový systém %s

en: Partition type?
sk: Typ oddielu?

en: Partition(s) on %s are being used.
sk: Oddiel(y) na %s sa používajú.

en: Premature end of regular expression
sk: Predčasný koniec regulárneho výrazu

en: Promise SX8 SATA Device
sk: Promise SX8 zariadenie SATA

en: Regular expression too big
sk: Regulárny výraz je príliš veľký

en: Reiserfs tree seems to be corrupted.  Run reiserfsck --check first.
sk: Zdá sa, že Reiserfs strom je poškodený.  Najpv spustite reiserfsck --check.

en: Resizing the HFS+ volume has failed.
sk: Zmena veľkosti HFS+ zlyhala.

en: Retry
sk: Znovu

en: START and END are disk locations, such as 4GB or 10%.  Negative values count from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
sk: ZAČIATOK a KONIEC sú pozície na disku, napr 4 GB alebo 10%. Záporné hodnoty sa počítajú od konca disku. Napríklad -1s znamená presne posledný sektor.

en: STATE is one of: on, off
sk: STAV je jeden z: on, off

en: Sector size (logical/physical): %lldB/%lldB
sk: Veľkosť sektora (logická/fyzická): %lldB/%lldB

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Some header fields are not multiple of the sector size.
sk: Niektoré polia hlavičky nie sú násobkom veľkosti sektora.

en: Sorry, HFS cannot be resized that way yet.
sk: Prepáčte, veľkosť HFS nie je zatiaľ možné týmto spôsobom zmeniť.

en: Sorry, HFS+ cannot be resized that way yet.
sk: Prepáčte, veľkosť HFS+ nie je zatiaľ možné týmto spôsobom zmeniť.

en: Sorry, can't move the start of ext2 partitions yet!
sk: Ľutujem, zatiaľ nedokážem presunúť začiatok oddielov ext2!

en: Sorry, can't move the start of reiserfs partitions yet.
sk: Ľutujem, zatiaľ nedokážem presunúť začiatok oddielov reiserfs.

en: Source device?
sk: Zdrojové zariadenie?

en: Source partition number?
sk: Číslo zdrojového oddielu?

en: Start
sk: Začiatok

en: Start?
sk: Začiatok?

en: Success
sk: Úspešné

en: Sun disk label is full.
sk: Menovka disku Sun je plná.

en: Support for adding partitions to AIX disk labels is not implemented yet.
sk: Podpora pridávania oddielov do menoviek disku AIX ešte nie je implementovaná.

en: Support for checking %s file systems is not implemented yet.
sk: Podpora pre kontrolu súborových systémov %s ešte nie je implementovaná.

en: Support for copying %s file systems is not implemented yet.
sk: Podpora pre kopírovánie súborových systémov %s ešte nie je implementovaná.

en: Support for creating %s file systems is not implemented yet.
sk: Podpora pre vytváranie súborových systémov %s ešte nie je implementovaná.

en: Support for duplicating partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
sk: Podpora kopírovania oddielov v menovkách disku AIX ešte nie je implementovaná.

en: Support for opening %s file systems is not implemented yet.
sk: Podpora pro otváranie súborových systémov %s ešte nie je implementovaná.

en: Support for reading AIX disk labels is is not implemented yet.
sk: Podpora čítania menoviek disku AIX ešte nie je implementovaná.

en: Support for resizing %s file systems is not implemented yet.
sk: Podpora pre zmenu veľikosti súborových systémov %s ešte nie je implementovaná.

en: Support for setting flags in AIX disk labels is not implemented yet.
sk: Podpora nastavovania príznakov v menovkách disku AIX ešte nie je implementovaná.

en: Support for setting system type of partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
sk: Podpora nastavovania typu systému oddielov v menovkách disku AIX ešte nie je implementovaná.

en: Support for writing AIX disk labels is is not implemented yet.
sk: Podpora zápisu menoviek disku AIX ešte nie je implementovaná.

en: Syntax error in config file
sk: Chyba syntaxe v konfiguračnom súbore

en: The FATs don't match.  If you don't know what this means, then select cancel, run scandisk on the file system, and then come back.
sk: Tabuľky FAT si nezodpovedajú. Ak neviete, čo to znamená, zvoľte Zrušiť, spustite na systéme súborov scandisk a potom sa vráťte.

en: The Whole Disk partition is the only available one left.  Generally, it is not a good idea to overwrite this partition with a real one.  Solaris may not be able to boot without it, and SILO (the sparc boot loader) appreciates it as well.
sk: Jediný zostávajúci oddiel je oddiel Celý disk. Vo všeobecnosti nie je dobrý nápad tento oddiel prepísať skutočným oddielom. Bez neho možno nebude možné zaviesť Solaris a SILO (zavádzač systému pre sparc) ho tiež ocení.

en: The backup GPT table is not at the end of the disk, as it should be.  This might mean that another operating system believes the disk is smaller.  Fix, by moving the backup to the end (and removing the old backup)?
sk: Záložná tabuľka GPT nie je na konci disku, ako by mala byť. To možná znamená, že iný operačný systém si myslí, že disk je menší. Mám to opraviť presunutím zálohy na koniec (a odstránením starej zálohy)?

en: The boot region doesn't start at the start of the partition.
sk: Štartovacia oblasť nezačína na začiatku oddielu.

en: The current API version '%d' doesn't match dasd driver API version '%d'!
sk: Súčasná verzia API „%d“ nezodpovedá API verzii dasd ovládača „%d“!

en: The data region doesn't start at the start of the partition.
sk: Datová oblasť nezačína na začiatku oddielu.

en: The device %s has zero length, and can't possibly store a file system or partition table.  Perhaps you selected the wrong device?
sk: Zariadenie %s má nulovou dĺžku a nemôže obsahovať systém súborov ani tabuľku oddielov. Možno ste vybrali chybné zariadenie?

en: The disk CHS geometry (%d,%d,%d) reported by the operating system does not match the geometry stored on the disk label (%d,%d,%d).
sk: Geometria disku CHS (%d,%d,%d) nezodpovedá geometrii uloženej v menovke disku (%d,%d,%d).

en: The disk has %d cylinders, which is greater than the maximum of 65536.
sk: Disk má %d cylindrov, čo je viac ako maximálny počet 65536.

en: The disk label describes a disk bigger than %s.
sk: Menovka disku popisuje disk väčší než %s.

en: The driver descriptor says the physical block size is %d bytes, but Linux says it is %d bytes.
sk: Deskriptor ovládača vraví, že fyzická veľkosť bloku je %d bajtov, ale Linux vraví, že je to %d bajtov.

en: The existing disk label on %s will be destroyed and all data on this disk will be lost. Do you want to continue?
sk: Existujúca menovka disku na %s sa zničí a všetky dáta na oddiele sa stratia. Chcete pokračovať?

en: The existing file system will be destroyed and all data on the partition will be lost. Do you want to continue?
sk: Existujúci súborový systém sa zničí a všetky dáta na oddiele sa stratia. Chcete pokračovať?

en: The ext2 file system passed a basic check.  For a more comprehensive check, use the e2fsck program.
sk: Súborový systém ext2 absolvoval základnú kontrolu. Pre podrobnejšiu kontrolu použite program e2fsck.

en: The extents overflow file should not contain its own extents!  You should check the file system.
sk: Súbor pretečení rozsahov by nemal obsahovať svoje vlastné rozsahy! Mali by ste skontrolovať súborový systém!

en: The file %s is marked as a system file.  This means moving it could cause some programs to stop working.
sk: súbor %s je označený ako systémový súbor. To znamená, že jeho presun môže zpôsobiť, že niektoré programy prestanú fungovať.

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT16.
sk: Veľkosť systému súborov je možné túto hodnotu zmeniť iba prevodom na FAT16.

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT32.
sk: Veľkosť systému súborov je možné túto hodnotu zmeniť iba prevodom na FAT32.

en: The file system contains errors.
sk: Súborový systém obsahuje chyby.

en: The file system has the 'dir_index' feature enabled.  Parted can only resize the file system if it disables this feature.  You can enable it later by running 'tune2fs -O dir_index DEVICE' and then 'e2fsck -fD DEVICE'.
sk: Systém súborov má zapnutú schopnosť „dir_index“. Parted môže zmeniť veľkosť súborového systému, iba ak túto schopnosť zakáže. Môžete ju neskôr povoliť spustením „tune2fs -O dir_index zariadenie“ a potom „e2fsck -fD zariadenie“.

en: The file system is bigger than its volume!
sk: Systém súborov je väčší než zväzok, na ktorom sa nachádza!

en: The file system is in an invalid state.  Perhaps it is mounted?
sk: Systém súborov je v neplatnom stave. Že by bol pripojený?

en: The file system is in old (unresizeable) format.
sk: Súborový systém má starý formát (nie je možné meniť jeho veľkosť).

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).  If you select Ignore, the file system's CHS geometry will be left unchanged.  If you select Fix, the file system's CHS geometry will be set to match the partition table's CHS geometry.
sk: CHS geometria tohto systému je (%d, %d, %d), čo nie je platná hodnota. CHS geometria tabuľky oddielov je (%d, %d, %d). Ak zvolíte Ignorovať, CHS geometria systému sa nezmení. Ak zvolíte Opraviť, CHS geometria systému sa zmení na CHS geometriu tabuľky oddielov.

en: The format of the GPT partition table is version %x, which is newer than what Parted can recognise.  Please tell us!  bug-parted@gnu.org
sk: Formát tabuľky oddielov GPT je verzie %x, čo je novší, než ten s ktorým vie pracovať Parted. Oznámte nám to prosím! bug-parted@gnu.org

en: The information sector has the wrong signature (%x).  Select cancel for now, and send in a bug report.  If you're desperate, it's probably safe to ignore.
sk: Sektor informácií má nesprávný podpis (%x). Nateraz zvoľte Zrušiť a pošlite hlásenie o chybe. Ak ste v úzkych, môžete to pravdepodobne bez obáv ignorovať.

en: The journal is not empty.  Parted must replay the transactions before opening the file system.  This will modify the file system.
sk: Žurnál nie je prázdny. Parted musí prehrať transakcie pred otvorením súsborového systému. Týmto sa súborový systém zmení.

en: The location %s is outside of the device %s.
sk: Lokácia %s sa nachádza mimo zariadenia %s.

en: The maximum head value is %d.
sk: Maximálna hodnota hlavičiek je %d.

en: The maximum sector value is %d.
sk: Maximálna hodnota sektorov je %d.

en: The partition must have one of the following FS-TYPEs:
sk: Odiel musí mať jeden z nasledovných TYP-FS:

en: The partition table cannot be re-read.  This means you need to reboot before mounting any modified partitions.  You also need to reinstall your boot loader before you reboot (which may require mounting modified partitions).  It is impossible do both things!  So you'll need to boot off a rescue disk, and reinstall your boot loader from the rescue disk.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
sk: Nebolo možné znovu načítať tabuľku oddielov, takže budete musieť pred pripojením zmenených oddielov reštartovať počítač. Tiež musíte pred reštartom znovu nainštalovať svoj zavádzač systému (čo môže vyžadovať pripojenie zmenených oddielov). Nie je možné vykonať oboje! Takže budete musieť zaviesť systém zo záchranného disku a znovu nainštalovať svoj zavádzač systému odtiaľ. Podrobnejšie informácie sa dočítate v kapitole 4 Používateľskej dokumentácie Parted.

en: The partition table on %s cannot be re-read (%s).  This means the Hurd knows nothing about any modifications you made.  You should reboot your computer before doing anything with %s.
sk: Tabuľku oddielov na %s nie je možné znovu načítať (%s). To znamená, že Hurd nevie nič o zmenách, ktoré ste vykonali. Než budete čokoľvek robiť s %s, mali by ste reštartovat svoj počítač.

en: The partition's boot region doesn't occupy the entire partition.
sk: Zavádzacia oblasť oddielu nezaberá celý oddiel.

en: The partition's data region doesn't occupy the entire partition.
sk: Datový region oddielu nezabírá celý oddiel.

en: The primary GPT table is corrupt, but the backup appears OK, so that will be used.
sk: Primárna tabuľka GPT je poškodená, ale záloha sa zdá byť v poriadku, takže sa použije záloha.

en: The reiserfs file system passed a basic check.  For a more comprehensive check, run reiserfsck --check.
sk: Systém súborov reiserfs absolvoval základnú kontrolu. Pre podrobnejšiu kontrolu použite reiserfsck --check.

en: The sector size stored in the journal is not 512 bytes.  Parted only supports 512 bytes length sectors.
sk: Veľkosť sektora uložená v žurnále nie je 512 bajtov. Parted podporuje iba sektory s dĺžkou 512 bajtov.

en: The specified device is not a valid DASD device
sk: Uvedené zariadenie nie je platné zariadenie DASD

en: The volume header or the master directory block has changed while replaying the journal.  You should restart Parted.
sk: Hlavička zväazku hlavného bloku adresárov sa v dôsledku prehrania žurnálu zmenila. Mali by ste znova spustiť Parted.

en: There are no possible configurations for this FAT type.
sk: Pro tento typ FAT neexistuje možná konfigurácia.

en: There's not enough room in the root directory for all of the files.  Either cancel, or ignore to lose the files.
sk: V koreňovom adresári nie je dostatok miesta na všetky súbory. Zvoľte buď Zrušiť, alebo Ignorovať, čím sa tieto súbory stratia.

en: This HFS volume has no catalog file.  This is very unusual!
sk: Tento zväzok HFS nemá katalógový súbor. To je veľmi nezvyčajné!

en: This HFS volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
sk: Tento zväzok HFS nemá súbor pretečení rozsahov. To je dosť nezvyčajné!

en: This HFS+ volume has no catalog file.  This is very unusual!
sk: Tento zväzok HFS+ nemá katalógový súbor. To je veľmi nezvyčajné!

en: This HFS+ volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
sk: Tento zväzok HFS+ nemá súbor pretečení rozsahov. To je dosť nezvyčajné!

en: This command does not make sense in non-interactive mode.
sk: Príkaz nedáva zmysel v neinteraktívnom režime.

en: This file system has a logical sector size of %d.  GNU Parted is known not to work properly with sector sizes other than 512 bytes.
sk: Systém súborov má logickú veľkost sektora %d. Je známe, že GNU Parted nepracuje správne s veľkosťou sektora inou ako 512 bajtov.

en: This is not a real %s check.  This is going to extract special low level files for debugging purposes.
sk: Toto nie je skutočná kontrola %s. Týmto sa získajú špeciálne nízkoúrovňové súbory pre účely ladenia.

en: This is not an ECKD disk!  This disk type is not supported!
sk: Toto nie je ECKD disk! Tento typ disku nie je podporovaný!

en: This libparted doesn't have write support for %s.  Perhaps it was compiled read-only.
sk: Táto libparted nemá podporu pre zápis na %s. Možno bola skompilovaná len na čítanie.

en: Too many bad pages.
sk: Príliš veľa zlých stránok.

en: Too many primary partitions
sk: Príliš veľa primárnych oddielov

en: Too many primary partitions.
sk: Príliš veľa primárnych oddielov.

en: Trailing backslash
sk: Lomka na konci

en: Try `%s --help' for more information.
sk: Viac informácií získate po napísaní „%s --help“.

en: Trying to move an extent from block Ox%X to block Ox%X, but another one already exists at this position.  This should not happen!
sk: Prebieha pokus o presunutie rozsahu z bloku 0x%X na blok 0x%X, ale iný už na tejto pozícii existuje. Toto by sa nemalo stať!

en: Trying to read HFS file with CNID %X behind EOF.
sk: Pokus o čítanie súboru HFS s CNID %X za znakom konca súboru.

en: Trying to read HFS+ file with CNID %X behind EOF.
sk: Pokus o čítanie súboru HFS+ s CNID %X za znakom konca súboru.

en: Trying to register an extent starting at block 0x%X, but another one already exists at this position.  You should check the file system!
sk: Prebieha pokus o registráciu rozsahu počínajúc blokom 0x%X, ale iný už na tejto pozícii existuje. Mali by ste skontrolovať súborový systém!

en: Trying to write HFS file with CNID %X behind EOF.
sk: Pokus o zápis súboru HFS s CNID %X za znakom konca súboru.

en: Trying to write HFS+ file with CNID %X behind EOF.
sk: Pokus o zápis súboru HFS+ s CNID %X za znakom konca súboru.

en: Type
sk: Typ

en: UNIT is one of:
sk: JEDNOTKA je jedno z:

en: Unable to allocate a bsd disklabel slot.
sk: Nie je možné alokovať položku menovky disku BSD.

en: Unable to allocate a dasd disklabel slot
sk: Nie je možné alokovať položku menovky disku dasd.

en: Unable to allocate a partition number.
sk: Nepodarilo sa alokovať číslo oddielu.

en: Unable to determine geometry of file/device %s.  You should not use Parted unless you REALLY know what you're doing!
sk: Nemôžem určiť geometriu súboru/zariadenia %s. Nemali by ste používať Parted, ak NAOZAJ neviete, čo robíte!

en: Unable to determine the size of %s (%s).
sk: Nepodarilo sa určiť veľkosť %s (%s)

en: Unable to open %s read-write (%s).  %s has been opened read-only.
sk: Nemôžem otvoriť %s na čítanie/zápis (%s). %s bol otvorený len na čítanie.

en: Unable to open %s.
sk: Nemôžem otvoriť %s.

en: Unable to probe store.
sk: Nemôžem preskúmať úložný priestor.

en: Unable to satisfy all constraints on the partition.
sk: Nemôžem splniť všetky obmedzenia na oddiel.

en: Unit?
sk: Jednotka?

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown file system type "%s".
sk: Neznámy typ systému súborov „%s“.

en: Unknown partition flag, %d.
sk: Neznámý príznak oddielu, %d.

en: Unknown system error
sk: Neznáma systémová chyba

en: Unmatched ( or \(
sk: ( alebo \( bez náprotivku

en: Unmatched ) or \)
sk: ) alebo \) bez náprotivku

en: Unmatched [ or [^
sk: [ alebo [^ bez náprotivku

en: Unmatched \{
sk: \{ bez náprotivku

en: Unsupported disk format
sk: Nepodporovaný formát disku

en: Unsupported disk type
sk: Nepodporovaný typ disku

en: Updating the HFS wrapper has failed.
sk: Aktualizácia HFS wrappera zlyhala.

en: Usage: %s [OPTION]
      or:  %s DEVICE MINOR
sk: Použitie: %s [VOĽBA]
      alebo:  %s ZARIADENIE MINOR

en: Usage: %s [OPTION] [DEVICE]...
sk: Použitie: %s [VOĽBA] [ZARIADENIE]...

en: Usage: parted [OPTION]... [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]...]...]
    Apply COMMANDs with PARAMETERS to DEVICE.  If no COMMAND(s) are given, run in
    interactive mode.
sk: Použitie: parted [PREPÍNAČ]... [ZARIADENIE [PRÍKAZ [PARAMETRE]...]...]
    Vykonať PRÍKAZy s PARAMETRami na ZARIADENIE. Ak nie je zadaný PRÍKAZ, beží v interaktívnom režime.

en: Using %s
sk: Používa sa %s

en: Version %d of HFS+ isn't supported.
sk: Verzia %d HFS+ nie je podporovaná.

en: Version %d of HFSX isn't supported.
sk: Verzia %d HFSX nie je podporovaná.

en: Volume label is corrupted
sk: Menovka zväzku je poškodená

en: WARNING: You are not superuser.  Watch out for permissions.
sk: UPOZORNENIE: Nie ste superpoužívateľ. Dávajte pozor na oprávnenia.

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Weird block size on device descriptor: %d bytes is not divisible by 512.
sk: Čudná veľkosť bloku v deskriptore zariadenia: %d bajtov nie je deliteľné 512.

en: Weird!  There are 2 partitions map entries!
sk: Čudné! 2 položky mapy oddielu!

en: Welcome to GNU Parted! Type 'help' to view a list of commands.
sk: Vitajte v GNU Parted! Zoznam príkazov zobrazíte napísaním „help“.

en: Without arguments, 'print' displays the entire partition table. However with the following arguments it performs various other actions.
sk: „print“ bez argumentov zobrazí celú tabuľku oddielov. S nasledovnými argumentami však vykoná rôzne iné činnosti.

en: Would you like to use FAT32?
sk: Chcete použiť FAT32?

en: Written by %s and %s.
sk: Napísal %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sk: Napísal %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s a ďalší.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sk: Napísal %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sk: Napísal %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sk: Napísal %s, %s, %s,
    %s, %s, %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sk: Napísal %s, %s, %s,
    %s, %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sk: Napísal %s, %s, %s,
    %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sk: Napísal %s, %s, %s
    a %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
sk: Napísal %s, %s a %s.

en: Written by %s.
sk: Napísal %s.

en: Xen Virtual Block Device
sk: Virtuálne blokové zariadenie Xen

en: Yes
sk: Áno

en: You may need to update /etc/fstab.
sk: Môže byť potrebné aktualizovať /etc/fstab.

en: You need %s of free disk space to shrink this partition to this size.  Currently, only %s is free.
sk: Pre zmenšenie tohoto oddielu na túto veľikosť potrebujete %s voľného miesta (momentálne máte voľných iba %s)

en: You should reinstall your boot loader before rebooting.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
sk: Pred reštartom by ste mali reinštalovať svoj zavádzač systému. Viac informáci nájdete v kapitole 4 Používateľskej dokumentácie Parted.

en: Your file system has too many occupied inodes to resize it to %i blocks.  Sorry.
sk: Váš systém súborov má príliš mnoho použitých inodov na to, aby bolo možné zmeniť jeho veľkosť na %i blokov. Ľutujem.

en: Your file system is too full to resize it to %i blocks.  Sorry.
sk: Váš systém súborov je príliš plný na to, aby bolo možné zmeniť jeho veľkosť na %d blokov. Ľutujem.

en: ^[yY]
sk: ^[aAáÁyY]

en: `
sk: „

en: adding groups
sk: pridávam skupiny

en: boot
sk: zavádzací

en: check NUMBER                             do a simple check on the file system
sk: check ČÍSLO                   vykonať jednoduchú kontrolu systému súborov

en: checking
sk: kontroluje sa

en: checking for bad blocks
sk: hľadám chybné bloky

en: copying
sk: kopíruje sa

en: cp [FROM-DEVICE] FROM-NUMBER TO-NUMBER   copy file system to another partition
sk: cp [OD-ZARIADENIE] OD-ČÍSLO DO-ČÍSLO        skopírovať systém súborov na iný oddiel

en: creating
sk: vytvára sa

en: displays machine parseable output
sk: zobrazí strojovo čitateľný výstup

en: displays the version
sk: zobrazí verziu

en: displays this help message
sk: zobrazí túto správu pomocníka

en: expanding
sk: zväčšuje sa

en: extended
sk: rozšírený

en: fat_table_alloc_cluster: no free clusters
sk: fat_table_alloc_cluster: nie sú voľné klastre

en: fat_table_get: cluster %ld outside file system
sk: fat_table_get: klaster %ld sa nachádza mimo súborového systému

en: fat_table_set: cluster %ld outside file system
sk: fat_table_set: klaster %ld sa nachádza mimo súborového systému

en: free
sk: voľné

en: growing file system
sk: zväčšovanie systému súborov

en: help [COMMAND]                           print general help, or help on COMMAND
sk: help [PRÍKAZ]                 vypíše všeobecného pomocníka alebo pomocníka o PRÍKAZE

en: hidden
sk: skrytý

en: invalid token: %s
sk: neplatný token: %s

en: ioctl() error
sk: chyba ioctl()

en: lba
sk: LBA

en: lists partition layout on all block devices
sk: vypíše rozloženie oddieov na všetkých blokových zariadeniach

en: logical
sk: logický

en: lvm
sk: LVM

en: memory exhausted
sk: pamäť je vyčerpaná

en: metadata
sk: metadáta

en: mklabel,mktable LABEL-TYPE               create a new disklabel (partition table)
sk: mklabel TYP-MENOVKY           vytvorí novú menovku disku (tabuľku oddielov)

en: mkpart PART-TYPE [FS-TYPE] START END     make a partition
sk: mkpart TYP-ODDIELU [TYP-FS] ZAČIATOK KONIEC  vytvorí oddiel

en: mkpartfs PART-TYPE FS-TYPE START END     make a partition with a file system
sk: mkpartfs TYP-ODDIELU TYP-FS ZAČ KONIEC    vytvoriť oddiel se systémom súborov

en: move NUMBER START END                    move partition NUMBER
sk: move ČÍSLO ZAČIATOK KONIEC                presunúť oddiel ČÍSLO

en: name NUMBER NAME                         name partition NUMBER as NAME
sk: name MINOR NÁZOV                          nazvať oddiel MINOR NÁZVOM

en: never prompts for user intervention
sk: nikdy nežiada o zásah používateľa

en: off
sk: vyp

en: on
sk: zap

en: open error
sk: chyba otvárania

en: opening of device failed
sk: %s otváranie zariadenia zlyhalo

en: parted was unable to re-read the partition table on %s (%s).  This means Linux won't know anything about the modifications you made.
sk: Jádro nedokázal znovu načítať tabuľku oddielov na %s (%s). To znamená, že Linux vedieť o zmenách, ktoré ste vykonali.

en: ped_device_new()  Unsupported device type
sk: ped_device_new()  Nepodporovaný typ zariadenia

en: primary
sk: primárny

en: print [devices|free|list,all|NUMBER]     display the partition table, available devices, free space, all found partitions, or a particular partition
sk: print [devices|free|list,all|ČÍSLO]     zobrazí tabuľku oddielov, dostupné zariadenia, voľné miesto, všetky nájdené oddiely alebo konkrétny oddiel

en: quit                                     exit program
sk: quit                          ukončiť program

en: raid
sk: RAID

en: raw block copying
sk: priame kopírovánie blokov

en: read error
sk: chyba čítania

en: reading from device failed
sk: čítanie zo zariadenia zlyhalo

en: rescue START END                         rescue a lost partition near START and END
sk: rescue ZAČIATOK KONIEC          zachrániť stratený oddiel v blízkosti ZAČIATKU a KONCA

en: resize NUMBER START END                  resize partition NUMBER and its file system
sk: rescue ČÍSLO ZAČIATOK KONIEC          zmeniť veľkosť oddielu ČÍSLO a jeho súborového systému

en: rm NUMBER                                delete partition NUMBER
sk: rm MINOR                      odstrániť oddiel MINOR

en: root
sk: koreňový

en: searching for file systems
sk: hľadám systémy súborov

en: seek error
sk: chyba hľadania

en: seeking on device failed
sk: vyhľadávanie na zariadení zlyhalo

en: select DEVICE                            choose the device to edit
sk: select zariadenie               zvoliť zariadenie, ktoré sa má upravovať

en: set NUMBER FLAG STATE                    change the FLAG on partition NUMBER
sk: set MINOR PREPÍNAČ STAV       zmeniť voľbu na oddiele MINOR

en: shrinking
sk: zmenšujem

en: shrinking HFS wrapper
sk: zmenšuje sa HPS wrapper

en: shrinking embedded HFS+ volume
sk: zmenšuje sa vnorený zväzok HFS+

en: swap
sk: odkladací

en: toggle [NUMBER [FLAG]]                   toggle the state of FLAG on partition NUMBER
sk: toggle [ČÍSLO [PRÍZNAK]]                 prepnúť PRÍZNAK na oddieli ČÍSLO

en: too few arguments
sk: príliš málo argumentov

en: too many arguments
sk: príliš veľa argumentov

en: unit
sk: quit

en: unit UNIT                                set the default unit to UNIT
sk: quit                          ukončiť program

en: version                                  display the version number and copyright information of GNU Parted
sk: version                                  zobrazí verziu a informácie o autorských právach GNU Parted

en: write error
sk: chyba zápisu

en: writing HFS Master Directory Block
sk: zapisuje sa HFS Master Directory Block

en: writing HFS+ Volume Header
sk: zapisuje sa Hlavička zväzku HFS+

en: writing per-group metadata
sk: zapisujem metadáta skupín

en: writing to device failed
sk: zápis na zariadenie zlyhal
