system-config-firewall - en to pl translation catalogue (317 entries)

en: 
    ERROR - You must be root to run %s.
pl: 
    BŁĄD - tylko root może uruchomić %s.

en: %(option)s option requires %(count)s arguments
pl: Opcja %(option)s wymaga %(count)s parametrów

en: %s is not a valid protocol.
pl: %s nie jest prawidłowym protokołem.

en: %s is not a valid range (start port >= end port).
pl: %s nie jest prawidłowym zakresem (port początkowy >= port końcowy).

en: %s option does not take a value
pl: Opcja %s nie przyjmuje wartości

en: %s option requires an argument
pl: Opcja %s wymaga parametru

en: (modified)
pl: (zmodyfikowano)

en: <b>Basic Firewall Settings</b>
pl: <b>Podstawowe ustawienia zapory sieciowej</b>

en: <b>Configuration</b>
pl: <b>Konfiguracja</b>

en: <b>Destination</b>
pl: <b>Cel</b>

en: <b>Information</b>
pl: <b>Informacja</b>

en: <b>Source</b>
pl: <b>Źródło</b>

en: <b>User Skill Level</b>
pl: <b>Poziom umiejętności użytkownika</b>

en: <b>Your current configuration is empty, all traffic will be blocked.</b>
pl: <b>Obecna konfiguracja jest pusta, cały ruch będzie blokowany.</b>

en: <big><b>Firewall Configuration Wizard</b></big>
pl: <big><b>Kreator konfiguracji zapory sieciowej</b></big>

en: <i>Save on stop</i> and <i>Save on restart</i> additionally save rule and chain counter.
pl: <i>Zapisanie podczas zatrzymywania</i> i <i>Zapisanie podczas ponownego uruchamiania</i> dodatkowo zapisują reguły i licznik łańcuchów.

en: <icmp type>
pl: <typ ICMP>

en: <interface>
pl: <interfejs>

en: <mode>
pl: <tryb>

en: <module>
pl: <moduł>

en: <port>[-<port>]:<protocol>
pl: <port>[-<port>]:<protokół>

en: <service>
pl: <usługa>

en: <type>
pl: <typ>

en: A <i>"System without network access"</i> does not need a firewall at all. This selection disables the firewall. Otherwise, choose <i>"System with network access"</i>.
pl: <i>"System bez dostępu do sieci"</i> nie potrzebuje zapory sieciowej. Wybranie tej opcji wyłączy zaporę. W przeciwnym wypadku należy wybrać <i>"System z dostępem do sieci"</i>.

en: A firewall allows other computers to access selected services on your computer and helps to prevent unauthorized access beyond these selections. Select the services to which the firewall should allow access.
pl: Zapora sieciowa pozwala innym komputerom na dostęp do wybranych usług na tym komputerze i zapobiega nieupoważnionemu dostępu z zewnątrz. Proszę wybrać usługi, które zapora powinna udostępniać.

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. Enabling a firewall blocks all incoming connections. Disabling a firewall allows all connections and is not recommended.
pl: Zapora sieciowa chroni przed nieupoważnionym dostępem z zewnątrz. Włączenie zapory blokuje wszystkie połączenia przychodzące. Wyłączenie jej pozwala na wszystkie połączenia i nie jest zalecane.

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Entry
pl: Dodanie wpisu

en: Add Interface
pl: Dodanie interfejsu

en: Add additional ports or port ranges, which need to be accessible for all hosts or networks.
pl: Można dodać dodatkowe porty lub zakresy portów, które mają być dostępne dla wszystkich komputerów i sieci.

en: Add entries to forward ports either from one port to another on the local system or from the local system to another system. Forwarding to another system is only useful if the interface is masqueraded. Port forwarding is IPv4 only.
pl: Można dodać wpisy, aby przekierowywać porty w obrębie lokalnego systemu lub z lokalnego systemu do innego. Przekierowanie do innego systemu jest przydatne tylko, jeśli interfejs jest za maskaradą. Przekierowanie portów działa tylko dla IPv4.

en: Address '%s' is not valid.
pl: Adres "%s" jest nieprawidłowy.

en: All %s devices
pl: Wszystkie urządzenia %s

en: Allow access to necessary ports or port ranges, only.
pl: Należy pozwolić na dostęp tylko do niezbędnych portów lub zakresów portów.

en: Allow access to necessary services, only.
pl: Należy pozwolić na dostęp tylko do niezbędnych usług.

en: Allow all traffic on the specified device
pl: Pozwolenie na cały ruch na podanym urządzeniu

en: Amanda Backup Client
pl: Klient narzędzia do tworzenia kopii zapasowych Amanda

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Apply changes
pl: Zastosowuje zmiany

en: Authentication is required to read and modify firewall settings
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby odczytać i zmodyfikować ustawienia zapory sieciowej

en: Back
pl: Wstecz

en: Backwards compatibility, aliased to --enabled
pl: Zgodność wsteczna, alias dla --enabled

en: Bacula Client
pl: Klient Bacula

en: Bacula is a network backup solution. Enable this option, if you plan to provide Bacula backup, file and storage services.
pl: Bacula jest umożliwia wykonywanie kopii zapasowych przez sieć. Należy włączyć tę opcję, jeśli planowane jest wykorzystywanie usług wykonywanie kopii zapasowych Bacula.

en: Be more verbose
pl: Więcej szczegółów

en: Beginner
pl: Początkujący

en: Beginner
    Expert
pl: Początkujący
    Zaawansowany

en: Block this ICMP type. The default is to accept all ICMP types.
pl: Zablokowanie tego typu ICMP. Domyślnie wszystkie typy ICMP są akceptowane.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Clicking the 'Yes' button will override any existing firewall configuration. Are you sure that you want to do this?
pl: Naciśnięcie przycisku "Tak" zastąpi istniejącą konfigurację zapory sieciowej. Na pewno to zrobić?

en: Close
pl: Zamknij

en: Configuration failed
pl: Konfiguracja nie powiodła się

en: Configure SELinux mode: %s
pl: Konfiguracja trybu SELinuksa: %s

en: Configure SELinux type: Usually targeted or strict Policy
pl: Konfiguracja typu SELinuksa: zwykle polityka skierowana lub ścisła

en: Configure Service Settings
pl: Skonfiguruj ustawienia usługi

en: Configure firewall but do not activate the new configuration
pl: Konfiguracja zapory sieciowej, ale bez aktywacji nowej konfiguracji

en: Configure firewall helper modules for connection tracking
pl: Skonfiguruj moduły pomocnicze zapory sieciowej od śledzenia połączenia

en: Configure firewall rules
pl: Konfiguracja reguł zapory sieciowej

en: Configure the iptables and ip6tables service settings.
pl: Proszę skonfigurować ustawienia usług iptables i ip6tables.

en: Conntrack Helper
pl: Moduł pomocniczy conntrack

en: Converting %s
pl: Konwertowanie %s

en: Custom Rules
pl: Własne reguły

en: Custom Rules File
pl: Własny plik reguł

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Default:
pl: Domyślnie:

en: Description
pl: Opis

en: Desktop
pl: Stacja robocza

en: Desktop
    Server
pl: Stacja robocza
    Serwer

en: Destination (at least one needed)
pl: Docelowe (wymagana jest przynajmniej jedna)

en: Destination Unreachable
pl: Cel jest nieosiągalny

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disable Firewall
pl: Wyłącz zaporę sieciową

en: Disable Internet Printing Protocol (IPP)
pl: Wyłączenie Internetowego protokołu drukowania (IPP)

en: Disable Internet Protocol Security (IPsec)
pl: Wyłączenie Internetowego protokołu bezpieczeństwa (IPsec)

en: Disable Multicast DNS (mDNS)
pl: Wyłączenie multikastowego DNS (mDNS)

en: Disable an iptables module
pl: Wyłączenie modułu iptables

en: Disable firewall
pl: Wyłączenie zapory sieciowej

en: ERROR: FirewallD is active, please use firewall-config.
pl: BŁĄD: usługa FirewallD jest aktywna, proszę użyć narzędzia firewall-config.

en: Echo Reply (pong)
pl: Odpowiedź echa (ping)

en: Echo Request (ping)
pl: Żądanie echa (ping)

en: Edit
pl: Zmodyfikuj

en: Edit Entry
pl: Zmodyfikuj wpis

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable Firewall
pl: Włącz zaporę sieciową

en: Enable an iptables module
pl: Włączenie modułu iptables

en: Enable firewall
pl: Włącza zaporę sieciową

en: Enable firewall (default)
pl: Włączenie zapory sieciowej (domyślnie)

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with SASL authentication and encryption (digest-md5 passwords or GSSAPI/Kerberos). The libvirtd service is needed for this option to be useful.
pl: Włączenie tej opcji umożliwia zdalne zarządzanie maszynami wirtualnymi za pomocą uwierzytelniania i szyfrowania SASL (hasła digest-md5 lub GSSAPI/Kerberos). Wymagana jest usługa libvirtd, aby użyć tej opcji.

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with TLS encryption, x509 certificates and optional SASL authentication. The libvirtd service is needed for this option to be useful.
pl: Włączenie tej opcji umożliwia zdalne zarządzanie maszynami wirtualnymi za pomocą szyfrowania TLS, certyfikatów X.509 i opcjonalnie uwierzytelniania SASL. Wymagana jest usługa libvirtd, aby użyć tej opcji.

en: Enabled
pl: Włączona

en: Error
pl: Błąd

en: Expert
pl: Zaawansowany

en: FTP is a protocol used for remote file transfer. If you plan to make your FTP server publicly available, enable this option. You need the vsftpd package installed for this option to be useful.
pl: FTP jest protokołem używanym do zdalnego przesyłania plików. Jeśli planowane jest publiczne udostępnianie serwera FTP, należy włączyć tę opcję. Aby skorzystać z tej opcji musi być zainstalowany pakiet vsftpd.

en: Failed to remove %s.
pl: Usunięcie %s nie powiodło się.

en: Failed to start %s.
pl: Uruchomienie %s nie powiodło się.

en: Failed to stop %s.
pl: Zatrzymanie %s nie powiodło się.

en: Failed to write %s.
pl: Zapisanie %s nie powiodło się.

en: Failed to write selinux configuration.
pl: Zapisanie konfiguracji SELinuksa nie powiodło się.

en: File
pl: Plik

en: File:
pl: Plik:

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Firewall
pl: Zapora sieciowa

en: Firewall Configuration
pl: Konfiguracja zapory sieciowej

en: Firewall Configuration Startup
pl: Uruchamianie konfiguracji zapory sieciowej

en: Firewall Configuration Wizard
pl: Kreator konfiguracji zapory sieciowej

en: Firewall Table
pl: Tablica zapory sieciowej

en: Firewall Table:
pl: Tablica zapory sieciowej:

en: Firewall authorization
pl: Upoważnienie zapory sieciowej

en: Firewall:
pl: Zapora sieciowa:

en: Forward
pl: Dalej

en: Forward the port with protocol for the interface to either another local destination port (no destination address given) or to an other destination address with an optional destination port. This is IPv4 only.
pl: Przekierowanie portu za pomocą protokołu dla interfejsu do innego lokalnego portu docelowego (nie podano adresu docelowego) lub innego adresu docelowego z opcjonalnym portem docelowym. Tylko dla IPv4.

en: Forward to another port
pl: Przekierowanie do innego portu

en: HTTP is the protocol used to serve Web pages. If you plan to make your Web server publicly available, enable this option. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages.
pl: HTTP jest protokołem używanym do udostępniania stron WWW. Jeśli planowane jest publiczne udostępnienie serwera, należy włączyć tę opcję. Nie jest ona wymagana, aby lokalnie wyświetlać lub tworzyć strony.

en: HTTPS is a modified HTTP used to serve Web pages when security is important. Examples are sites that require logins like stores or web mail. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages. You need the httpd package installed for this option to be useful.
pl: HTTPS jest zmodyfikowanym protokołem HTTP używanym do udostępniania stron WWW, kiedy ważne jest bezpieczeństwo. Przykładem są witryny wymagające logowania, jak sklepy lub skrzynki e-mail. Ta opcja nie jest wymagana, aby oglądać lub tworzyć strony lokalnie. Aby móc korzystać z tej usługi wymagane jest zainstalowanie pakietu httpd.

en: Here you can define which services are trusted. Trusted services are accessible from all hosts and networks.
pl: Tutaj można określić zaufane usługi. Oznacza to, że te usługi będą dostępne ze wszystkich komputerów i sieci.

en: Hit <i>OK</i> to apply your changes. You do not need to restart the firewall, the changes are effective as soon as they are applied.
pl: Proszę nacisnąć przycisk <i>OK</i>, aby zastosować zmiany. Nie ma potrzeby ponownie uruchamiać zapory sieciowej, zmiany zostaną uwzględnione od razu od zastosowania.

en: Hit enter to continue.
pl: Proszę nacisnąć klawisz Enter, aby kontynuować.

en: ICMP Filter
pl: Filtr ICMP

en: ICMP Type
pl: Typ ICMP

en: IMAP over SSL
pl: IMAP przez SSL

en: IP address:
pl: Adres IP:

en: IPv6 has no nat support.
pl: IPv6 nie obsługuje NAT.

en: If you clear the <i>keep configuration</i> button, the actual firewall configuration will be overwritten.
pl: Jeśli przycisk <i>Zatrzymanie konfiguracji</i> zostanie wyczyszczony, aktualna konfiguracja zapory sieciowej zostanie zastąpiona.

en: If you enable local forwarding, you have to specify a port. This port has to be different to the source port.
pl: Jeśli włączone zostanie lokalne przekierowanie, należy podać port. Ten port musi być różny od portu źródłowego.

en: If you enable masquerading, IP forwarding will also be enabled for your IPv4 networks.
pl: Jeśli maskarada zostanie włączona, przekierowanie IP będzie także włączone dla sieci IPv4.

en: If you need further firewall settings, please modify your configuration by hand, but keep in mind, that this tool is not able to load your custom configuration. If you are using this tool, all your manual changes will be lost. If you do not want to lose your manual configuration changes, leave this program without applying.
pl: Jeśli wymagane są dalsze ustawienia zapory sieciowej, proszę zmodyfikować konfigurację ręcznie, ale należy pamiętać, że to narzędzie nie potrafi wczytać ręcznej konfiguracji. Jeśli używane jest to narzędzie, wszystkie ręczne zmiany zostaną utracone. Aby nie utracić ręcznych zmian w konfiguracji, należy opuścić ten program bez zastosowywania ich.

en: Ignore
pl: Zignorowanie

en: Ignore All
pl: Zignorowanie wszystkiego

en: Ignore actual settings
pl: Zignorowanie właściwych ustawień

en: Interface
pl: Interfejs

en: Interface '%s' is not valid.
pl: Interfejs "%s" jest nieprawidłowy.

en: Interface:
pl: Interfejs:

en: Internet Protocol Security (IPsec) incorporates security for network transmissions directly into the Internet Protocol (IP). IPsec provides methods for both encrypting data and authentication for the host or network it sends to. If you plan to use a vpnc server or FreeS/WAN, do not disable this option.
pl: Internetowy protokół bezpieczeństwa (IPsec) wprowadza bezpieczeństwo przesyłania danych w sieci bezpośrednio do Protokołu internetowego (IP). IPsec umożliwia szyfrowanie danych i uwierzytelnianie komputera lub sieci, do której dane są wysyłane. Jeśli planowane jest używanie serwera vpnc lub FreeS/WAN, nie należy wyłączać tej opcji.

en: Invalid argument %s
pl: Nieprawidłowy parametr %s

en: Keep Configuration
pl: Zatrzymanie konfiguracji

en: Key:
pl: Klucz:

en: List predefined services.
pl: Wyświetla listę wcześniej określonych usług.

en: List the supported icmp types.
pl: Wyświetla listę obsługiwanych typów ICMP.

en: Load
pl: Wczytaj

en: Load _Default Configuration
pl: Wczytaj _domyślną konfigurację

en: Local forwarding
pl: Lokalne przekierowanie

en: Mail (SMTP)
pl: Poczta (SMTP)

en: Make sure to open the destination port on the remote system.
pl: Proszę upewnić się, że port docelowy na zdanym systemie jest otwarty.

en: Mark all interfaces as trusted which should have full access to the system.
pl: Można zaznaczyć wszystkie zaufane interfejsy, które powinny mieć pełny dostęp do systemu.

en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
pl: Można zaznaczyć typy ICMP na liście, które powinny być odrzucane. Wszystkie inne typy ICMP będą mogły przechodzić przez zaporę sieciową. Domyślnie nie ma ograniczeń.

en: Mark the interfaces to be masqueraded.
pl: Można zaznaczyć interfejsy do maskarady.

en: Masquerades traffic from the specified device. This is IPv4 only.
pl: Maskaraduje ruch z podanego urządzenia. Tylko dla IPv4.

en: Masquerading
pl: Maskarada

en: Masquerading allows you to set up a host or router that connects your local network to the internet. Your local network will not be visible and the hosts appear as a single address on the internet. Masquerading is IPv4 only.
pl: Maskarada umożliwia ustawienie komputera lub routera łączącego lokalny komputer z Internetem. Lokalna sieć nie będzie widoczna i będzie występować w Internecie jako jeden adres. Maskaradę można ustawić tylko dla IPv4.

en: Move Entry Down
pl: Przenieś wpis w dół

en: Move Entry Up
pl: Przenieś wpis w górę

en: Multicast DNS (mDNS)
pl: Multikastowy DNS (mDNS)

en: Network Printing Client (IPP)
pl: Klient drukowania sieciowego (IPP)

en: Network Printing Server (IPP)
pl: Serwer drukowania sieciowego (IPP)

en: No
pl: Nie

en: No configuration
pl: Brak konfiguracji

en: Not configured
pl: Nieskonfigurowane

en: Numeric status output
pl: Numeryczne wyjście stanu

en: Old firewall configuration.
pl: Stara wersja konfiguracja zapory sieciowej.

en: Only mark interfaces if you can trust all participants on that network interface.
pl: Należy zaznaczyć tylko te interfejsy sieciowe, w których wszystkim uczestnikom można ufać.

en: Open specific ports in the firewall (e.g, ssh:tcp)
pl: Otwarcie podanych portów przez zaporę sieciową (np. ssh:tcp)

en: Open the firewall for a service (e.g, ssh)
pl: Otwarcie zapory sieciowej dla usługi (np. ssh)

en: OpenVPN is a virtual private network (VPN) solution. It is used to create encrypted point-to-point tunnels between computers. If you plan to provide a VPN service, enable this option.
pl: OpenVPN to prywatna sieć wirtualna (VPN). Jest używana do tworzenia szyfrowanych tuneli punkt-punkt między komputerami. Jeśli planowane jest dostarczanie usługi VPN, należy włączyć tę opcję.

en: Other Ports
pl: Inne porty

en: POP-3 over SSL
pl: POP3 przez SSL

en: Parameter Problem
pl: Problem z parametrem

en: Parse error in config file
pl: Błąd przetwarzania w pliku konfiguracji

en: Please answer the questions in the following configuration steps. The wizard leads you back to the main application and hides all unnecessary configuration options.
pl: Proszę odpowiedzieć na pytania z następnych kroków konfiguracji. Kreator przeprowadzi następnie z powrotem do głównej aplikacji i ukryje wszystkie niepotrzebne opcje konfiguracji.

en: Please check your firewall settings after applying custom rules.
pl: Proszę sprawdzić ustawienia zapory sieciowej po zastosowaniu własnych reguł.

en: Please enter a port or port range and protocol.
pl: Proszę podać port lub zakres portów i protokół.

en: Please enter a valid port number, service name or range.
pl: Proszę podać prawidłowy numer portu, nazwę usługi lub zakres.

en: Please load a default configuration from the <i>Options</i> menu or use the wizard.
pl: Proszę wczytać domyślną konfigurację z menu <i>Opcje</i> lub użyć kreatora.

en: Please remember to check if the services iptables and ip6tables are enabled.
pl: Proszę pamiętać o sprawdzeniu, czy usługi iptables i ip6tables są włączone.

en: Please remember to check your firewall configuration before using it.
pl: Proszę pamiętać, aby sprawdzić konfigurację zapory sieciowej przed jej użyciem.

en: Please select an entry from the list or enter a interface further down.
pl: Proszę wybrać wpis z listy lub podać interfejs poniżej.

en: Please select an entry from the list or enter a port and protocol further down.
pl: Proszę wybrać wpis z listy lub podać port i protokół poniżej.

en: Please select keep configuration or choose to load a default configuration.
pl: Proszę wybrać zatrzymanie obecnej konfiguracji lub wczytanie domyślnej.

en: Please select the protocol type, the firewall table and the file containing the rules.
pl: Proszę wybrać typ protokołu, tablicę zapory sieciowej i plik zawierający reguły.

en: Please select the source and destination options according to your needs.
pl: Proszę wybrać wymagane opcje źródłowe i docelowe.

en: Please specify your firewall skills.
pl: Proszę podać umiejętności użytkownika w zakresie obsługi zapory sieciowej.

en: Port / Port Range:
pl: Port/zakres portów:

en: Port Forwarding
pl: Przekierowanie portów

en: Port and Protocol
pl: Port i protokół

en: Port or port range '%s' is not valid.
pl: Port lub zakres portów "%s" jest nieprawidłowy.

en: Port/Protocol
pl: Port/protokół

en: Predefined Services with Default Environment:
pl: Wcześniej określone usługi w domyślnym środowisku:

en: Print a counter/number for every rule in the status output.
pl: Wyświetla licznik/numer dla każdej reguły na wyjściu stanu.

en: Print addresses and ports in numeric format for the status output.
pl: Wyświetla adresy i porty w formacie numerycznym na wyjściu stanu.

en: Print information about the number of packets and bytes plus the <i>input-</i> and <i>outputdevice</i> in the status output.
pl: Wyświetla informacje o liczbie pakietów i bajtów plus <i>input-</i> i <i>outputdevice</i> na wyjściu stanu.

en: Protocol
pl: Protokół

en: Protocol '%s' is not valid.
pl: Protokół "%s" jest nieprawidłowy.

en: Protocol Type
pl: Typ protokołu

en: Protocol Type:
pl: Typ protokołu:

en: Protocol:
pl: Protokół:

en: Quit
pl: Zakończ

en: Redirect
pl: Przekierowanie

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Reload current configuration
pl: Ponownie wczytuje obecną konfigurację

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Entry
pl: Usunięcie wpisu

en: Router Advertisement
pl: Ogłaszanie routera

en: Router Solicitation
pl: Prośba do routera

en: Run noninteractively; process only command-line arguments
pl: Uruchamianie nieinteraktywne, przetwarzanie tylko parametrów wiersza poleceń

en: SELinux Options (deprecated)
pl: Opcje SELinuksa (przestarzałe)

en: Samba Client
pl: Klient Samby

en: Save and restore counter
pl: Zapisanie i przywrócenie licznika

en: Save on restart
pl: Zapisanie podczas ponownego uruchamiania

en: Save on stop
pl: Zapisanie podczas zatrzymywania

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before restarting the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
pl: Zanim zapora zostanie ponownie uruchomiona, należy zapisać aktywną konfigurację zapory sieciowej razem ze wszystkimi zmianami od ostatniego uruchomienia. Należy to zrobić tylko, jeśli wymagane jest zachowanie aktywnego stanu do następnego uruchomienia.

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before stopping the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
pl: Zanim zaporę zostanie zatrzymana, należy zapisać aktywną konfigurację zapory sieciowej razem ze wszystkimi zmianami od ostatniego uruchomienia. Należy to zrobić tylko, jeśli wymagane jest zachowanie aktywnego stanu do następnego uruchomienia.

en: Secure Shell (SSH) is a protocol for logging into and executing commands on remote machines. It provides secure encrypted communications. If you plan on accessing your machine remotely via SSH over a firewalled interface, enable this option. You need the openssh-server package installed for this option to be useful.
pl: Bezpieczna powłoka (SSH) jest protokołem pozwalającym na logowanie i wykonywanie poleceń na zdalnym komputerze. Pozwala na bezpieczną, szyfrowaną komunikację. Jeśli planowane jest logowanie na ten komputer przez SSH przez zaporę sieciową, należy włączyć tę opcję. Aby móc skorzystać z tej opcji, musi być zainstalowany pakiet openssh-server.

en: Secure WWW (HTTPS)
pl: Bezpieczne WWW (HTTPS)

en: Select
pl: Wybór

en: Select <i>"Expert"</i> if you are familiar with firewall configurations or if you need to add user customized rules. Otherwise, choose <i>"Beginner"</i>.
pl: Należy wybrać <i>"Zaawansowany"</i>, jeśli użytkownik jest zaznajomiony z konfiguracją zapory sieciowej lub mają zostać dodawane reguły dostosowane przez użytkownika. W przeciwnym wypadku należy wybrać <i>"Początkujący"</i>.

en: Select a File
pl: Wybór pliku

en: Server
pl: Serwer

en: Service
pl: Usługa

en: Service Settings
pl: Ustawienia usługi

en: Set firewall default type: %s. This overwrites any existing configuration.
pl: Ustawienie domyślnego typu zapory sieciowej: %s. Zastąpi to każdą istniejącą konfigurację.

en: Show this help message
pl: Wyświetla ten komunikat pomocy

en: Show version
pl: Wyświetla wersję

en: Source (all needed)
pl: Źródłowe (wszystkie wymagane)

en: Source Quench
pl: Gaszenie źródła

en: Specify a custom rules file for inclusion in the firewall, after the default rules. Default protocol type: ipv4, default table: filter. (Example: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)
pl: Można podać własny plik reguł do dołączenia do zapory po domyślnych regułach. Domyślny typ protokołu: ipv4, domyślna tablica: filter (przykład: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon).

en: Start Wizard
pl: Uruchom kreatora

en: Start configuration wizard
pl: Uruchamia kreatora konfiguracji

en: Status line numbers
pl: Liczby wiersza stanu

en: Supported icmp types:
pl: Obsługiwane typy ICMP:

en: System without network access
    System with network access
pl: System bez dostępu do sieci
    System z dostępem do sieci

en: TFTP Client
pl: Klient TFTP

en: TODO
pl: Do zrobienia

en: Table
pl: Tablica

en: The Amanda backup client option allows you to connect to a Amanda backup and archiving server. You need the amanda-client package installed for this option to be useful.
pl: Opcja klienta narzędzia do tworzenia kopii zapasowych Amanda umożliwia połączenie do serwera kopii zapasowych i archiwizowania Amanda. Aby skorzystać z tej opcji, musi być zainstalowany pakiet amanda-client.

en: The Domain Name System (DNS) is used to provide and request host and domain names. Enable this option, if you plan to provide a domain name service (e.g. with bind).
pl: System nazw domen (DNS) jest używany do dostarczania i żądania nazw domen. Należy włączyć tę opcję, jeśli planowane jest dostarczanie usługi nazw domen (np. za pomocą programu bind).

en: The Internet Message Access Protocol over SSL (IMAPs) allows a local client to access email on a remote server in a secure way. If you plan to provide a IMAP over SSL service (e.g. with dovecot), enable this option.
pl: Internetowy protokół dostępu do wiadomości przez SSL (IMAPs) pozwala lokalnemu klientowi na dostęp do e-maili na zdalnym serwerze w bezpieczny sposób. Jeśli planowane jest dostarczanie usługi IMAP przez SSL (np. za pomocą programu dovecot), należy włączyć tę opcję.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over tcp) provides the ability to share printers over the network. Enable this option if you plan to share printers via cups over the network.
pl: Internetowy protokół drukowania (IPP) jest używany do rozproszonego drukowania. IPP (przez TCP) dostarcza możliwość współdzielenia drukarek przez sieć. Jeśli planowane jest współdzielenie drukarki przez CUPS w sieci, należy włączyć tę opcję.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over udp) provides the ability to get information about a printer (e.g. capability and status) and to control printer jobs. If you plan to use a remote network printer via cups, do not disable this option.
pl: Internetowy protokół drukowania (IPP) jest używany do rozproszonego drukowania. IPP (przez UDP) dostarcza możliwość uzyskania informacji o drukarce (np. o jej możliwościach i stanie) oraz kontrolowanie zadań drukowania. Jeśli planowane jest używanie zdalnej drukarki sieciowej przez CUPS, nie należy wyłączać tej opcji.

en: The NFS4 protocol is used to share files via TCP networking. You will need to have the NFS tools installed and properly configure your NFS server for this option to be useful.
pl: Protokół NFS4 jest używany do współdzielenia plików przez sieć TCP. Aby skorzystać z tej usługi, muszą być zainstalowane narzędzia NFS i prawidłowo skonfigurowany serwer NFS.

en: The Post Office Protocol version 3 (POP3) is a protocol to retrieve email from a remote server over a TCP/IP connection. Enable this option, if you plan to provide a POP3 service (e.g. with dovecot).
pl: Trzecia wersja Protokołu pocztowego (POP3) służy do odbierania e-maili ze zdalnego serwera przez połączenie TCP/IP. Należy włączyć tę opcję, jeśli planowanie jest dostarczanie usługi POP3 (np. za pomocą programu dovecot).

en: The Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) is a protocol for user authentication over networks. It is mostly used for modem, DSL or wireless user authentication. If you plan to provide a RADIUS service (e.g. with freeradius), enable this option.
pl: Usługa zdalnego uwierzytelniania użytkownika wdzwaniania (RADIUS) jest protokołem do uwierzytelniania użytkowników przez sieć. Jest używany głównie przez uwierzytelnianie użytkowników połączeń modemowych, DSL lub bezprzewodowych. Jeśli planowane jest dostarczanie usługi RADIUS (np. za pomocą programu freeradius), należy włączyć tę opcję.

en: The Trivial File Transfer Protocol (TFTP) is a protocol used to transfer files to and from a remote machine in s simple way. It is normally used only for booting diskless workstations and also to transfer data in the Preboot eXecution Environment (PXE).
pl: Trywialny protokół przesyłania plików (TFTP) jest protokołem używanym do przesyłania plików do i ze zdalnego komputera w prosty sposób. Jest zwykle używany tylko do uruchamiania stacji roboczych bez dysków, ale także do przesyłania danych w środowiskach PXE.

en: The file '%s' does not exist.
pl: Plik "%s" nie istnieje.

en: The firewall configuration is not consistent.
pl: Konfiguracja zapory sieciowej nie jest spójna.

en: The firewall is disabled.
pl: Zapora sieciowa jest wyłączona.

en: The firewall is enabled.
pl: Zapora sieciowa jest włączona.

en: The firewall table '%s' is not valid.
pl: Tablica zapory sieciowej "%s" jest nieprawidłowa.

en: The following files are missing or unusable:
    	%s
    
    Apply your firewall configuration now to correct this problem.
pl: Następujące pliki nie istnieją lub są nieużywalne:
    	%s
    
    Należy zastosować konfigurację zapory sieciowej, aby rozwiązać ten problem.

en: The protocol type '%s' is not valid.
pl: Typ protokołu "%s" jest nieprawidłowy.

en: There are unapplied changes, do you really want to quit?
pl: Nie zastosowano zmian, na pewno zakończyć?

en: This error message informs a host to send packets on another route.
pl: Ten komunikat błędu informuje komputer o wysłaniu pakietów na innej trasie.

en: This error message is generated by a host or gateway if the destination is not reachable.
pl: Ten komunikat błędu został utworzony przez komputer lub bramę, jeśli cel nie jest osiągalny.

en: This error message is generated if the IP header is bad, either by a missing option or bad length.
pl: Ten komunikat błędu jest tworzony, jeśli nagłówek IP jest błędny, przez brak opcji lub błędną długość.

en: This error message is generated if the time-to-live was exceeded either of a packet or of the reassembling of a fragmented packet.
pl: Ten komunikat błędu jest tworzony, jeśli czas życia został przekroczony przez pakiet lub ponowne łączenie fragmentów pakietu.

en: This error message is generated to tell a host to reduce the pace at which it is sending packets.
pl: Ten komunikat błędu jest tworzony, aby nakazać komputerowi zmniejszenie tempa wysyłania pakietów.

en: This message is the answer to an <i>Echo Request</i>.
pl: Ten komunikat jest odpowiedzią na <i>żądanie echa</i>.

en: This message is used by a host attached to a multicast link to request a <i>Router Advertisement</i>
pl: Ten komunikat jest używany przez komputer podłączony do łącza multikastowego, aby żądać <i>ogłaszania routera</i>

en: This message is used by routers to periodically announce the IP address of a multicast interface.
pl: Ten komunikat jest używany przez routery do okresowego ogłaszania adresu IP interfejsu multikastowego.

en: This message is used to test if a host is reachable mostly with the <i>ping</i> utility.
pl: Ten komunikat jest używany do sprawdzenia, czy komputer jest osiągalny, zwykle za pomocą narzędzia <i>ping</i>.

en: This option allows a Bacula server to connect to the local machine to schedule backups. You need the bacula-client package installed for this option to be useful.
pl: Ta opcja umożliwia serwerowi Bacula połączenie się z lokalnym komputerem, aby wykonać zaplanowane kopie zapasowe. Aby skorzystać z tej opcji, musi być zainstalowany pakiet bacula-client.

en: This option allows incoming SMTP mail delivery. If you need to allow remote hosts to connect directly to your machine to deliver mail, enable this option. You do not need to enable this if you collect your mail from your ISP's server by POP3 or IMAP, or if you use a tool such as fetchmail. Note that an improperly configured SMTP server can allow remote machines to use your server to send spam.
pl: Ta opcja pozwala na przyjmowanie poczty elektronicznej za pomocą SMTP. Jeśli zdalne komputery mają mieć możliwość łączenia się bezpośrednio z tym komputerem, aby pobierać pocztę, należy ją włączyć. Jeśli użytkownik korzysta ze skrzynki pocztowej u swojego ISP przez IMAP lub POP3, albo używane są narzędzia takie jak fetchmail, włączenie tej opcji nie jest wymagane. Proszę zwrócić uwagę, że nieprawidłowo skonfigurowany serwer SMTP może pozwalać na wysyłanie przez komputer niechcianych wiadomości.

en: This option allows you to access Trivial File Transfer Protocol (TFTP) servers. You need the tftp package installed for this option to be useful.
pl: Ta opcja pozwala na dostęp do serwerów trywialnego protokołu przesyłania plików (TFTP). Aby skorzystać z tej opcji, musi być zainstalowany pakiet tftp.

en: This option allows you to access Windows file and printer sharing networks. You need the samba-client package installed for this option to be useful.
pl: Ta opcja pozwala na dostęp i współdzielenie drukarek i plików w sieciach Windows. Aby skorzystać z tej opcji, musi być zainstalowany pakiet samba-client.

en: This option allows you to access and participate in Windows file and printer sharing networks. You need the samba package installed for this option to be useful.
pl: Ta opcja pozwala na dostęp i współdzielenie drukarek i plików w sieciach Windows. Aby skorzystać z tej usługi, musi być zainstalowany pakiet samba.

en: This option allows you to use the Red Hat Cluster Suite. Ports are opened for openais, ricci and dlm. You need the Red Hat Cluster Suite installed for this option to be useful.
pl: Ta opcja umożliwia używanie Red Hat Cluster Suite. Porty zostaną otwarte dla usług openais, ricci i dlm. Aby skorzystać z tej opcji, wymagany jest Red Hat Cluster Suite.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) - według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.
    
    Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.
    
    Z pewnością wraz z niniejszym programem dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie - proszę odwiedzić stronę internetową <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: This program will help you to set up a basic firewall for your system.
pl: Ten program pomoże ustawić podstawową zaporę sieciową dla systemu.

en: This wizard helps you to set up a clean firewall configuration for your system.
pl: Ten kreator pomoże ustawić czystą konfigurację zapory sieciowej dla systemu.

en: Time Exceeded
pl: Przekroczono czas

en: To Address
pl: Do adresu

en: To Port
pl: Do portu

en: To ensure a sane state, the kernel firewall modules must be unloaded when the firewall is restarted or stopped.
pl: Aby uzyskać czysty stan, moduły zapory sieciowej jądra muszą zostać wyładowane podczas ponownego uruchomienia lub zatrzymania zapory.

en: Trusted Interfaces
pl: Zaufane interfejsy

en: Trusted Services
pl: Zaufane usługi

en: Type
pl: Typ

en: Unload modules on restart and stop
pl: Wyładowanie modułów podczas ponownego uruchamiania i zatrzymania

en: Update firewall non-interactively if the firewall is enabled. This will also restart the firewall. The -n and -f options will be ignored.
pl: Zaktualizowanie zapory sieciowej nieinteraktywnie, jeśli jest włączona. Spowoduje to ponowne uruchomienie zapory. Opcje -n oraz -f zostaną zignorowane.

en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
pl: Można użyć własnych plików reguł, aby dodać dodatkowe reguły do zapory sieciowej. Reguły zostaną dodane po domyślnych regułach. Pliki muszą być w formacie iptables-save.

en: User Defined
pl: Określone przez użytkownika

en: User Skill Level
pl: Poziom umiejętności użytkownika

en: Using these options with no additional firewall options will not create or alter firewall configuration, only SELinux will be configured.
pl: Użycie tych opcji bez dodatkowych opcji zapory sieciowej nie utworzy ani nie zmieni konfiguracji zapory, tylko skonfiguruje SELinuksa.

en: Valid values: %s
pl: Prawidłowe wartości: %s

en: Valid values: <port>[-<port>], where port is either a number [0..65535] or a service name.
pl: Prawidłowe wartości: <port>[-<port>], gdzie port jest liczbą [0..65535] lub nazwą usługi.

en: Valid values: tcp, udp
pl: Prawidłowe wartości: tcp, udp

en: Verbose status
pl: Więcej informacji o stanie

en: Virtual Machine Management
pl: Zarządzanie maszynami wirtualnymi

en: Virtual Machine Management (TLS)
pl: Zarządzanie maszynami wirtualnymi (TLS)

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: What kind of system do you have?
pl: Jakiego rodzaju to system?

en: Wizard
pl: Kreator

en: Yes
pl: Tak

en: You can change the settings in the <i>Options</i> menu afterwards.
pl: Można potem zmienić ustawienia w menu <i>Opcje</i>.

en: Your firewall configuration was converted from an old version. Please verify the configuration and apply.
pl: Konfiguracja zapory sieciowej została przekonwertowana z poprzedniej wersji. Proszę sprawdzić konfigurację i ją zastosować.

en: [<type>:][<table>:]<filename>
pl: [<typ>:][<tablica>:]<nazwa_pliku>

en: _About
pl: _O programie

en: _File
pl: _Plik

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Options
pl: _Opcje

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Start Configuration Wizard
pl: _Uruchom kreatora konfiguracji

en: configuration
pl: konfiguracja

en: if=<interface>:port=<port>:proto=<protocol>[:toport=<destination port>][:toaddr=<destination address>]
pl: if=<interfejs>:port=<port>:proto=<protokół>[:toport=<port docelowy>][:toaddr=<adres docelowy>]

en: invalid interface '%s'.
pl: nieprawidłowy interfejs "%s".

en: invalid port definition %s.
pl: nieprawidłowe określenie portu %s.

en: invalid service '%s'.
pl: nieprawidłowa usługa "%s".

en: ipv6 has no nat support.
pl: IPv6 nie obsługuje NAT.

en: local
pl: lokalne

en: mDNS provides the ability to use DNS programming interfaces, packet formats and operating semantics in a small network without a conventional DNS server. If you plan to use Avahi, do not disable this option.
pl: mDNS dostarcza możliwość używania interfejsów programistycznych DNS, formatów pakietów i operowania semantycznego w małych sieciach bez zwykłego serwera DNS. Jeśli planowane jest używanie programu Avahi, nie należy wyłączać tej opcji.

en: modified label
pl: zmodyfikowana etykieta

en: no such option: %s
pl: nie ma takiej opcji: %s

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s'.
pl: opcja %(option)s: nieprawidłowe forward_port "%(value)s".

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s': %(error)s.
pl: opcja %(option)s: nieprawidłowe forward_port "%(value)s": %(error)s.

en: option %(option)s: invalid icmp type '%(value)s'.
pl: opcja %(option)s: nieprawidłowy typ ICMP "%(value)s".

en: port range %s is not unique.
pl: zakres portów %s nie jest unikalny.

[ctx: yes]
en: Firewall Configuration
pl: Konfiguracja zapory sieciowej

[ctx: yes]
en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
pl: Można zaznaczyć typy ICMP na liście, które powinny być odrzucane. Wszystkie inne typy ICMP będą mogły przechodzić przez zaporę sieciową. Domyślnie nie ma ograniczeń.

[ctx: yes]
en: The Internet Control Message Protocol (ICMP) is mainly used to send error messages between networked computers, but additionally for informational messages like ping requests and replies.
pl: Internetowy protokół kontroli komunikatów (ICMP) jest używany głównie do wysyłania komunikatów błędów między komputerami sieciowymi, ale także dodatkowo do komunikatów informacyjnych, takich jak żądania i odpowiedzi ping.

[ctx: yes]
en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
pl: Można użyć własnych plików reguł, aby dodać dodatkowe reguły do zapory sieciowej. Reguły zostaną dodane po domyślnych regułach. Pliki muszą być w formacie iptables-save.
