ABRT - en to pl translation catalogue (138 entries)

en: & [-v] -d DIR
    
    Calculates and saves UUID and DUPHASH of python crash dumps
pl: & [-v] -d KATALOG
    
    Oblicza i zapisuje UUID i SUMĘ_DUPLIKATU dla zrzutów awarii języka Python

en: & [-v] -d DIR
    
    Calculates and saves UUID of coredump in problem directory DIR
pl: & [-v] -d KATALOG
    
    Oblicza i zapisuje UUID zrzutu core w KATALOGU problemu

en: & [-v] -d DIR
    
    Creates coredump-level backtrace from core dump and corresponding binary
pl: & [-v] -d KATALOG
    
    Tworzy wyjątek na poziomie zrzutu core ze zrzutu core i odpowiedniego pliku binarnego

en: & [-v] -e|--event EVENT DIR...
pl: & [-v] -e|--event ZDARZENIE KATALOG...

en: & [-v] [-c CONFFILE] -d DIR
    
    Query package database and save package and component name
pl: & [-v] [-c PLIK_KONFIGURACJI] -d KATALOG
    
    Odpytuje bazę danych pakietów i zapisuje nazwę pakietu i składnika

en: & [-v] [-d SIZE:DIR]... [-f SIZE:DIR]... [-p DIR] [FILE]...
    
    Deletes problem dirs (-d) or files (-f) in DIRs until they are smaller than SIZE.
    FILEs are preserved (never deleted).
pl: & [-v] [-d ROZMIAR:KATALOG]... [-f ROZMIAR:KATALOG]... [-p KATALOG] [PLIK]...
    
    Usuwa katalogi (-d) lub pliki (-f) problemów w KATALOGACH, dopóki nie są mniejsze niż ROZMIAR.
    PLIKI są zachowywane (nigdy nie są usuwane).

en: & [-v] [DIR]...
    
    Applet which notifies user when new problems are detected by ABRT
pl: & [-v] [KATALOG]...
    
    Aplet powiadamiający użytkownika o nowych problemach wykrytych przez program ABRT

en: & [-vp] [DIR]...
    
    Shows list of ABRT dump directories in specified DIR(s)
pl: & [-vp] [KATALOG]...
    
    Wyświetla listę katalogów zrzutów programu ABRT w podanych KATALOGACH

en: & [-vs] -d DIR
    
    Calculates and saves UUID and DUPHASH for oops problem directory DIR
pl: & [-vs] -d KATALOG
    
    Oblicza i zapisuje UUID i SUMĘ_DUPLIKATU dla KATALOGU problemu oops

en: & [-vsrowx] [-d DIR] FILE
    or: & [-vsrowx] -D FILE
    
    Extract oops from syslog/dmesg file
pl: & [-vsrowx] [-d KATALOG] PLIK
       lub: & [-vsrowx] -D PLIK
    
    Wydobywa oops z pliku syslog/dmesg

en: & [options]
pl: & [opcje]

en: & [options] -d DIR
    
    Analyzes C/C++ backtrace, generates duplication hash, backtrace rating,
    and identifies crash function in problem directory DIR
pl: & [opcje] -d KATALOG
    
    Analizuje wyjątek w języku C/C++, tworzy sumę duplikatu, ocenę wyjątku i
    identyfikuje funkcję awarii w KATALOGU problemu

en: & [options] -d DIR
    
    Analyzes coredump in problem directory DIR, generates and saves backtrace
pl: & [opcje] -d KATALOG
    
    Analizuje zrzut core w KATALOGU problemu, tworzy i zapisuje wyjątek

en: & info [options] DIR...
pl: & info [opcje] KATALOG...

en: & list [options] [DIR]...
pl: & list [opcje] [KATALOG]...

en: '
pl: "

en: (debug) show received HTTP headers
pl: (debugowanie) wyświetlanie otrzymanych nagłówków HTTP

en: <b>Not submitted reports</b>
pl: <b>Niewysłane zgłoszenia</b>

en: <b>Submitted reports</b>
pl: <b>Wysłane zgłoszenia</b>

en: A Problem has Occurred
pl: Wystąpił problem

en: A kernel problem occurred, but your kernel has been tainted (flags:%s). Kernel maintainers are unable to diagnose tainted reports.
pl: Wystąpił problem z jądrem, ale jest ono oznaczone jako zanieczyszczone (flagi: %s). Opiekunowie jądra nie są w stanie diagnozować zanieczyszczone zgłoszenia.

en: A problem has been detected
pl: Wykryto problem

en: A problem in the %s package has been detected
pl: Wykryto problem w pakiecie %s

en: ABRT dump directory
pl: katalog zrzutów programu ABRT

en: ABRT notification applet
pl: Aplet powiadomień ABRT

en: Add program names to log
pl: Dodaje nazwy programów do dziennika

en: Additional debuginfo directories
pl: Dodatkowe katalogi debuginfo

en: All debuginfo files are available
pl: Wszystkie pliki debuginfo są dostępne

en: An error occurred on the server side. Try again later.
pl: Wystąpił błąd po stronie serwera. Proszę spróbować ponownie później.

en: An error occurred while connecting to the server. Check your network connection and try again.
pl: Wystąpił błąd podczas łączenia z serwerem. Proszę sprawdzić połączenie sieciowe i spróbować ponownie.

en: Analyze VM core
pl: Analizuje plik vmcore

en: Analyze and report problem data in DIR
pl: Analizuje i zgłasza dane problemu w KATALOGU

en: Automatic Bug Reporting Tool
pl: Narzędzie do automatycznego zgłaszania błędów

en: Backtrace is generated and saved, %u bytes
pl: Utworzono i zapisano wyjątek, %u bajtów

en: Backtrace parsing failed for %s
pl: Przetworzenie wyjątku nie powiodło się dla %s

en: Bad certificate received. Subject '%s', issuer '%s'.
pl: Otrzymano błędny certyfikat. Temat "%s", wydawca "%s".

en: Can't download required debuginfo
pl: Nie można pobrać wymaganego pakietu debuginfo

en: Can't open {0}: {1}
pl: Nie można otworzyć {0}: {1}

en: Certificate is signed by an untrusted issuer: '%s'.
pl: Certyfikat jest podpisany przez niezaufanego wystawcę: "%s".

en: Certificate issuer is not recognized: '%s'.
pl: Nie rozpoznano wystawcy certyfikatu: "%s".

en: Certificate subject name '%s' does not match target host name '%s'.
pl: Nazwa tematu certyfikatu "%s" nie pasuje do docelowej nazwy komputera "%s".

en: Checks if there are .vimrc and .gvimrc in your home directory and saves them as user_vimrc and user_gvimrc, respectively.
pl: Sprawdza, czy istnieją pliki .vimrc i .gvimrc w katalogu domowym i zapisuje je jako user_vimrc i user_gvimrc.

en: Checks if there are vimrc and gvimrc files in /etc and saves them as system_vimrc and system_gvimrc, respectively.
pl: Sprawdza, czy istnieją pliki vimrc i gvimrc w katalogu /etc i zapisuje je jako system_vimrc i system_gvimrc.

en: Collect .xsession-errors
pl: Zbiera plik .xsession-errors

en: Collect GConf configuration
pl: Zbiera konfigurację GConf

en: Collect system-wide vim configuration files
pl: Zbiera systemowe pliki konfiguracji programu vim

en: Collect yours vim configuration files
pl: Zbiera pliki konfiguracji użytkownika programu vim

en: Configuration file
pl: Plik konfiguracji

en: Coredump references {0} debuginfo files, {1} of them are not installed
pl: Zrzut core odnosi się do plików debuginfo {0}, {1} z nich nie jest zainstalowanych

en: Create ABRT dump in DIR for every oops found
pl: Tworzy zrzut ABRT w KATALOGU dla każdej odnalezionej awarii

en: Date Submitted
pl: Data wysłania

en: Delete files inside this directory
pl: Usuwa pliki wewnątrz tego katalogu

en: Delete whole problem directories
pl: Usuwa całe katalogi problemów

en: Do not daemonize
pl: Bez tworzenia demona

en: Do not exit, watch the file for new oopses
pl: Bez kończenia działania, obserwuje pliki pod kątem nowych awarii

en: Download debuginfo packages and generate backtrace locally using GDB
pl: Pobiera pakiety debuginfo i tworzy wyjątek lokalnie używając GDB

en: Dump directory
pl: Katalog zrzutu

en: Exit after NUM seconds of inactivity
pl: Kończy działanie po LICZBIE sekund nieaktywności

en: Exiting on user command
pl: Wyłączanie na polecenie użytkownika

en: Failed to close SSL socket.
pl: Zamknięcie gniazda SSL nie powiodło się.

en: Failed to connect SSL address.
pl: Połączenie adresu SSL nie powiodło się.

en: Failed to create a TCP socket
pl: Utworzenie gniazda TCP nie powiodło się

en: Failed to enable client handshake to SSL socket.
pl: Włączenie powitania klienta do gniazda SSL nie powiodło się.

en: Failed to force handshake: NSS error %d.
pl: Wymuszenie powitania nie powiodło się: błąd NSS: %d.

en: Failed to get host by name: NSS error %d.
pl: Pobrani komputera według nazwy nie powiodło się: błąd biblioteki NSS %d.

en: Failed to get slot 'PEM Token #0': %d.
pl: Uzyskanie gniazda "PEM Token #0" nie powiodło się: %d.

en: Failed to initialize NSS.
pl: Zainicjowanie biblioteki NSS nie powiodło się.

en: Failed to initialize security module.
pl: Zainicjowanie modułu zabezpieczeń nie powiodło się.

en: Failed to reset handshake.
pl: Przywrócenie powitania nie powiodło się.

en: Failed to send HTTP request of length %d: NSS error %d.
pl: Wysłanie żądania HTTP o długości %d się nie powiodło: błąd biblioteki NSS %d.

en: Failed to set URL to SSL socket.
pl: Ustawienie adresu URL w gnieździe SSL nie powiodło się.

en: Failed to set certificate hook.
pl: Ustawienia haka certyfikatu nie powiodło się.

en: Failed to set handshake callback.
pl: Ustawienie wywołania zwrotnego powitania nie powiodło się.

en: Failed to set socket blocking mode.
pl: Ustawienie trybu blokowania gniazda nie powiodło się.

en: Failed to shutdown NSS.
pl: Zamknięcie biblioteki NSS nie powiodło się.

en: Failed to wrap TCP socket by SSL.
pl: Opakowanie gniazda TCP za pomocą SSL nie powiodło się.

en: File {0} doesn't exist
pl: Plik {0} nie istnieje

en: Forbidden component name: '%s'.
pl: Niedozwolona nazwa składnika: "%s".

en: Generating backtrace
pl: Tworzenie wyjątku

en: Hide
pl: Ukryj

en: Install kernel debuginfo packages, generate kernel log and oops message
pl: Instaluje pakiety debuginfo jądra, tworzy dziennik jądra i komunikat oops

en: Installing kernel debuginfo(s)
pl: Instalowanie pakietów debuginfo jądra

en: Invalid response from server: HTTP header not found.
pl: Nieprawidłowa odpowiedź od serwera: nie odnaleziono nagłówka HTTP.

en: Issuer certificate is invalid: '%s'.
pl: Certyfikat wystawcy jest nieprawidłowy: "%s".

en: Kill gdb if it runs for more than NUM seconds
pl: Kończy działanie GDB, jeśli jest uruchomione dłużej niż NUM sekund

en: Last Occurrence
pl: Ostatnie wystąpienie

en: List even reported problems
pl: Wyświetla listę także zgłoszonych problemów

en: List not yet reported problems [in DIRs]
pl: Wyświetla listę jeszcze nie zgłoszonych problemów [w KATALOGACH]

en: Local GNU Debugger
pl: Lokalny debuger GDB

en: Log to syslog
pl: Przekazuje komunikaty do dziennika systemowego

en: Log to syslog even with -d
pl: Przekazuje komunikaty do dziennika systemowego, nawet jeśli podano opcję -d

en: Make the problem directory world readable
pl: Ustawia katalog problemu jako do odczytu dla każdego

en: Malformed chunked response.
pl: Błędnie sformatowana, urwana odpowiedź.

en: Missing debuginfo file: {0}
pl: Brak pliku debuginfo: {0}

en: Needs to downloads debuginfo packages, which might take significant time, and take up disk space. However, unlike RetraceServer, doesn't send coredump to remote machines.
pl: Należy pobrać pakiety debuginfo, co może zająć dużo czasu i miejsca na dysku. Jednakże, w przeciwieństwie do RetraceServer, nie wysyła zrzutów core do zdalnych komputerów.

en: Needs to install kernel debuginfo packages, which might take significant time, and take up disk space.
pl: Należy zainstalować pakiety debuginfo jądra, co może zająć dużo czasu i miejsca na dysku.

en: Not submitted reports
pl: Niewysłane zgłoszenia

en: Notification area applet that notifies users about issues detected by ABRT
pl: Aplet obszaru powiadamiania informujący użytkownika o problemach wykrytych przez program ABRT

en: Parse kernel's message buffer before parsing FILE
pl: Przetwarza bufor komunikatów jądra przed przetworzeniem PLIKU

en: Preserve this directory
pl: Zachowuje ten katalog

en: Print found oopses on standard output
pl: Wyświetla odnalezione awarie w standardowym wyjściu

en: Print information about DIR
pl: Wyświetla informacje o KATALOGU

en: Problem detected
pl: Wykryto problem

en: Problem directory
pl: Katalog problemu

en: Receiving of data failed: NSS error %d.
pl: Pobieranie danych nie powiodło się: błąd NSS %d.

en: Remote certificate has expired.
pl: Zdalny certyfikat wygasł.

en: Remove problem directory DIR
pl: Usuwa KATALOG problemu

en: Report
pl: Zgłoś

en: Required vmlinux debuginfo is installed in {0}
pl: Wymagany pakiet debuginfo vmlinux jest zainstalowany w {0}

en: Run EVENT on DIR
pl: Wykonuje ZDARZENIE w KATALOGU

en: Runs gconftool-2 --recursive-list /apps/executable and saves it as 'gconf_subtree' element.
pl: Wykonuje polecenie gconftool-2 --recursive-list /apps/plik-wykonywalny i zapisuje wynik jako element "gconf_subtree".

en: Same as -d DumpLocation, DumpLocation is specified in abrt.conf
pl: To samo, co -d DumpLocation, DumpLocation jest określone w pliku abrt.conf

en: Save .vimrc and .gvimrc from your home directory
pl: Zapisuje pliki .vimrc i .gvimrc z katalogu domowego użytkownika

en: Save /etc/vimrc and /etc/gvimrc
pl: Zapisuje pliki /etc/vimrc i /etc/gvimrc

en: Save configuration from application's GConf directory
pl: Zapisuje konfigurację z katalogu GConf aplikacji

en: Save relevant lines from ~/.xsession-errors file
pl: Zapisuje ważne wiersze z pliku ~/.xsession-errors

en: Scans through ~/.xsession-errors file and saves those lines which contain executable's name. The result is saved as 'xsession_errors' element.
pl: Skanuje plik ~/.xsession-errors i zapisuje te wiersze, które zawierają nazwę pliku wykonywalnego. Wynik jest zapisywany jako element "xsession_errors".

en: See 'abrt-cli COMMAND --help' for more information
pl: Wydanie polecenia "abrt-cli POLECENIE --help" wyświetli więcej informacji

en: Show
pl: Wyświetl

en: Show detailed report
pl: Wyświetla szczegółowe zgłoszenie

en: Source
pl: Źródło

en: Submission Result
pl: Wynik wysyłania

en: Submitted reports
pl: Wysłane zgłoszenia

en: Usage: %s [-vy] [--ids=BUILD_IDS_FILE]
           [--tmpdir=TMPDIR] [--cache=CACHEDIR[:DEBUGINFODIR1:DEBUGINFODIR2...]] [--size_mb=SIZE]
           [-e, --exact=PATH]
    
    Installs debuginfos for all build-ids listed in BUILD_IDS_FILE
    to CACHEDIR, using TMPDIR as temporary staging area.
    Old files in CACHEDIR are deleted until it is smaller than SIZE.
    
        -v          Be verbose
        -y          Noninteractive, assume 'Yes' to all questions
        --ids       Default: build_ids
        --tmpdir    Default: /tmp/abrt-tmp-debuginfo-RANDOM_SUFFIX
        --cache     Default: /var/cache/abrt-di
        --size_mb   Default: 4096
        -e,--exact  Download only specified files
pl: Użycie: %s [-vy] [--ids=PLIK_IDENTYFIKATORÓW_BUDOWANIA]
           [--tmpdir=KATALOG_TYMCZASOWY] [--cache=KATALOG_PAMIĘCI_PODRĘCZNEJ[:KATALOG_DEBUGINFO1:KATALOG_DEBUGINFO2...]]  [--size_mb=ROZMIAR]
           [-e, --exact=ŚCIEŻKA]
    
    Instaluje pakiety debuginfo dla wszystkich identyfikatorów budowania
    wymienionych w PLIKU_IDENTYFIKATORÓW_BUDOWANIA w KATALOGU_PAMIĘCI_PODRĘCZNEJ,
    używając KATALOGU_TYMCZASOWEGO jako obszaru tymczasowej przechowalni.
    Poprzednie pliki w KATALOGU_PAMIĘCI_PODRĘCZNEJ zostaną usunięte, aby jego
    rozmiar był mniejszy niż ROZMIAR.
    
        -v          Więcej komunikatów
        -y          Nieinteraktywnie, przyjmuje "Tak" na wszystkie pytania
        --ids       Domyślnie: identyfikatory_budowania
        --tmpdir    Domyślnie: /tmp/abrt-tmp-debuginfo-LOSOWY_PRZYROSTEK
        --cache     Domyślnie: /var/cache/abrt-di
        --size_mb   Domyślnie: 4096
        -e,--exact  Pobiera tylko podane pliki

en: Usage: abrt-cli [--version] COMMAND [DIR]...
pl: Użycie: abrt-cli [--version] POLECENIE [KATALOG]...

en: Usage: {0} [-v[v]] [--core=VMCORE] [--tmpdir=TMPDIR] [--cache=CACHEDIR]
pl: Użycie: {0} [-v[v]] [--core=VMCORE] [--tmpdir=KATALOG_TYMCZASOWY] [--cache=KATALOG_PAMIĘCI_PODRĘCZNEJ]

en: Use UID as client uid
pl: Używa UID jako UID klienta

en: View and report application crashes
pl: Wyświetlanie i zgłaszanie awarii aplikacji

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Report
pl: _Zgłoś

en: abrt-dedup-client component backtrace_file [options]
pl: abrt-dedup-client składnik plik_wyjątku [opcje]

en: allow insecure connection to dedup server
pl: umożliwia niezabezpieczone połączenie do serwera usuwania duplikatów

en: dedup server URL
pl: adres URL serwera usuwania duplikatów

en: dedup server port
pl: port serwera usuwania duplikatów

en: log to syslog
pl: zapisuje w dzienniku systemowym

en: {0} is not a valid vmcore
pl: {0} nie jest prawidłowym vmcore
