system-config-firewall - en to nl translation catalogue (294 entries)

en: 
    ERROR - You must be root to run %s.
nl: 
    FOUT - Je moet root zijn om %s te gebruiken.

en: %(option)s option requires %(count)s arguments
nl: %(option)s optie vereist %(count)s argumenten

en: %s is not a valid protocol.
nl: %s is geen geldig protocol.

en: %s is not a valid range (start port >= end port).
nl: %s is geen geldige reeks (start poort >= eind poort).

en: %s option does not take a value
nl: %s optie verwacht geen waarde

en: %s option requires an argument
nl: %s optie vereist een argument

en: (modified)
nl: (aangepast)

en: <b>Basic Firewall Settings</b>
nl: <b>Basis firewall instellingen</b>

en: <b>Configuration</b>
nl: <b>Configuratie</b>

en: <b>Destination</b>
nl: <b>Bestemming</b>

en: <b>Information</b>
nl: <b>Informatie</b>

en: <b>Source</b>
nl: <b>Bron</b>

en: <b>User Skill Level</b>
nl: <b>Gebruiker kennisniveau</b>

en: <b>Your current configuration is empty, all traffic will be blocked.</b>
nl: <b>Jouw huidige configuratie is leeg, alle verkeer zal worden geblokkeerd.</b>

en: <big><b>Firewall Configuration Wizard</b></big>
nl: <big><b>Firewall configuratie assistent</b></big>

en: <i>Save on stop</i> and <i>Save on restart</i> additionally save rule and chain counter.
nl: <i>Opslaan bij stoppen</i> en <i>Opslaan bij opnieuw starten</i> slaan ook de regel en keten teller op.

en: <port>[-<port>]:<protocol>
nl: <poort>[-<poort>]:<protocol>

en: A <i>"System without network access"</i> does not need a firewall at all. This selection disables the firewall. Otherwise, choose <i>"System with network access"</i>.
nl: Een <i>"Systeem zonder netwerk toegang"</i> heeft helemaal geen firewall nodig. Deze keuze zet de firewall uit. Zo niet, kies <i>"Systeem met netwerk toegang"</i>.

en: A firewall allows other computers to access selected services on your computer and helps to prevent unauthorized access beyond these selections. Select the services to which the firewall should allow access.
nl: Een firewall geeft andere computers toegang tot bepaalde services op jouw computer en helpt ongeautoriseerde toegang tot andere services te voorkomen. Selecteer de services waar de firewall toegang voor dient te verlenen.

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. Enabling a firewall blocks all incoming connections. Disabling a firewall allows all connections and is not recommended.
nl: Een firewall beschermt tegen ongeautoriseerde netwerk indringing. Door een firewall aan te zetten worden alle binnenkomende verbindingen geblokkeerd. Door een firewall uit te zetten worden alle verbindingen toegelaten, wat niet aanbevolen wordt.

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add Entry
nl: Ingang toevoegen

en: Add Interface
nl: Interface toevoegen

en: Add additional ports or port ranges, which need to be accessible for all hosts or networks.
nl: Voeg extra poorten of poort reeksen toe, die bereikbaar moeten zijn voor alle hosts of netwerken.

en: Add entries to forward ports either from one port to another on the local system or from the local system to another system. Forwarding to another system is only useful if the interface is masqueraded. Port forwarding is IPv4 only.
nl: Voeg ingangen toe voor het doorsturen van een poort naar een andere poort op het lokale systeem of van het lokale systeem naar een ander systeem. Doorsturen naar een ander systeem is alleen nuttig als het interface vermomd is. Poorten doorsturen kan alleen met IPv4.

en: Address '%s' is not valid.
nl: Adres '%s' is niet geldig.

en: All %s devices
nl: Alle %s apparaten

en: Allow access to necessary ports or port ranges, only.
nl: Sta alleen toegang toe aan noodzakelijke poorten of poort reeksen.

en: Allow access to necessary services, only.
nl: Sta alleen toegang toe aan noodzakelijke services.

en: Allow all traffic on the specified device
nl: Alle verkeer op het gespecificeerde apparaat toestaan

en: Amanda Backup Client
nl: Amanda back-up cliënt

en: Apply
nl: Toepassen

en: Apply changes
nl: Wijzigingen toepassen

en: Authentication is required to read and modify firewall settings
nl: Authenticatie is vereist om de firewall instellingen te lezen en te veranderen

en: Back
nl: Terug

en: Backwards compatibility, aliased to --enabled
nl: Achterwaartse compatibiliteit, een alias naar --enabled

en: Bacula Client
nl: Bacula cliënt

en: Bacula is a network backup solution. Enable this option, if you plan to provide Bacula backup, file and storage services.
nl: Bacula is een netwerk back-up oplossing. Zet deze optie aan als je van plan bent Bacula back-up, bestand en opslag services aan te bieden.

en: Be more verbose
nl: Wees uitgebreider

en: Block this ICMP type. The default is to accept all ICMP types.
nl: Blokkeer dit ICMP type. Standaard worden alle ICMP types geaccepteerd.

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Clicking the 'Yes' button will override any existing firewall configuration. Are you sure that you want to do this?
nl: Als je op 'Ja' klikt zal de bestaande firewall configuratie worden overschreven. Weet je zeker dat je dit wilt doen?

en: Close
nl: Sluiten

en: Configuration failed
nl: Configuratie mislukt

en: Configure SELinux mode: %s
nl: SELinux mode configureren: %s

en: Configure SELinux type: Usually targeted or strict Policy
nl: SELinux type configureren: meestal gerichte of strikte tactiek

en: Configure Service Settings
nl: Instellingen van services configureren

en: Configure firewall but do not activate the new configuration
nl: Firewall configureren, maar de nieuwe configuratie nog niet activeren

en: Configure firewall helper modules for connection tracking
nl: Configureer de firewall hulp modules voor het bijhouden van de verbindingen

en: Configure firewall rules
nl: Firewall regels configureren

en: Configure the iptables and ip6tables service settings.
nl: Configureer de instellingen van de iptables en ip6tables services.

en: Conntrack Helper
nl: Conntrack helper

en: Converting %s
nl: Converteren van %s

en: Custom Rules
nl: Aangepaste regels

en: Custom Rules File
nl: Bestand met aangepaste regels

en: Customize
nl: Aanpassen

en: Default:
nl: Standaard:

en: Description
nl: Omschrijving

en: Destination (at least one needed)
nl: Bestemming (tenminste een nodig)

en: Destination Unreachable
nl: Bestemming onbereikbaar

en: Disable
nl: Uitzetten

en: Disable Firewall
nl: Firewall uitzetten

en: Disable Internet Printing Protocol (IPP)
nl: Internet Printing Protocol (IPP) uitzetten

en: Disable Internet Protocol Security (IPsec)
nl: Internet Protocol Security (IPsec) uitzetten

en: Disable Multicast DNS (mDNS)
nl: Multicast DNS (mDNS) uitzetten

en: Disable an iptables module
nl: Een iptables module uitzetten

en: Disable firewall
nl: Firewall uitzetten

en: ERROR: FirewallD is active, please use firewall-config.
nl: FOUT: FirewallD is actief, gebruik dan firewall-config.

en: Echo Reply (pong)
nl: Echo antwoord (pong)

en: Echo Request (ping)
nl: Echo verzoek (ping)

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit Entry
nl: Ingang bewerken

en: Enable
nl: Aanzetten

en: Enable Firewall
nl: Firewall aanzetten

en: Enable an iptables module
nl: Een iptables module aanzetten

en: Enable firewall
nl: Firewall aanzetten

en: Enable firewall (default)
nl: Firewall aanzetten (standaard)

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with SASL authentication and encryption (digest-md5 passwords or GSSAPI/Kerberos). The libvirtd service is needed for this option to be useful.
nl: Zet deze optie aan als je virtuele machine beheer op afstand wilt toestaan met SASL authenticatie en versleuteling (digest-md5 wachtwoorden of GSSAPI/Kerberos). De libvirtd service is nodig om deze optie te laten werken.

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with TLS encryption, x509 certificates and optional SASL authentication. The libvirtd service is needed for this option to be useful.
nl: Zet deze optie aan als je virtuele machine beheer op afstand wilt toestaan met TLS versleuteling, x509 certificaten en optioneel SASL authenticatie. De libvirtd service is nodig om deze optie te laten werken.

en: Enabled
nl: Aangezet

en: Error
nl: Fout

en: FTP is a protocol used for remote file transfer. If you plan to make your FTP server publicly available, enable this option. You need the vsftpd package installed for this option to be useful.
nl: FTP is een protocol dat gebruikt wordt voor bestand overdrachten. Als je van plan bent om jouw FTP server publiekelijk beschikbaar te stellen, zet deze optie dan aan. Je hebt het vsftpd pakket nodig om een FTP server te draaien.

en: Failed to remove %s.
nl: Verwijderen van %s is mislukt.

en: Failed to start %s.
nl: Starten van %s is mislukt.

en: Failed to stop %s.
nl: Stoppen van %s is mislukt.

en: Failed to write %s.
nl: Schrijven van %s is mislukt.

en: Failed to write selinux configuration.
nl: Schrijven van SELinux configuratie is mislukt.

en: File
nl: Bestand

en: File:
nl: Bestand:

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Firewall Configuration
nl: Firewall configuratie

en: Firewall Configuration Startup
nl: Firewall configuratie starten

en: Firewall Configuration Wizard
nl: Firewall configuratie assistent

en: Firewall Table
nl: Firewall tabel

en: Firewall Table:
nl: Firewall tabel:

en: Firewall authorization
nl: Firewall authenticatie

en: Forward
nl: Verder

en: Forward the port with protocol for the interface to either another local destination port (no destination address given) or to an other destination address with an optional destination port. This is IPv4 only.
nl: Stuur de poort met protocol voor de interface door naar, of een andere lokale poort (zonder opgegeven bestemmingsadres), of een ander bestemmingsadres met een optionele bestemming poort. Dit geldt alleen voor IPv4.

en: Forward to another port
nl: Doorsturen naar een andere poort

en: HTTP is the protocol used to serve Web pages. If you plan to make your Web server publicly available, enable this option. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages.
nl: HTTP is het protocol dat gebruikt wordt om webpagina's aan te bieden. Als je van plan bent om jouw webserver publiekelijk beschikbaar te stellen, zet deze optie dan aan. Deze optie is niet vereist om webpagina's lokaal te bekijken of om webpagina's te ontwikkelen.

en: HTTPS is a modified HTTP used to serve Web pages when security is important. Examples are sites that require logins like stores or web mail. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages. You need the httpd package installed for this option to be useful.
nl: HTTPS is een aangepaste versie van HTTP die gebruikt wordt voor webpagina's waarbij beveiliging een belangrijke rol speelt. Hierbij kan worden gedacht aan sites waarbij moet worden ingelogd zoals online-winkels of webmail. Deze optie is niet nodig om webpagina's lokaal te bekijken of om webpagina's te ontwerpen. Je hebt hiervoor het httpd pakket nodig.

en: Here you can define which services are trusted. Trusted services are accessible from all hosts and networks.
nl: Hier kun je bepalen welke services vertrouwd worden. Vertrouwde services zijn bereikbaar vanaf alle hosts en netwerken.

en: Hit <i>OK</i> to apply your changes. You do not need to restart the firewall, the changes are effective as soon as they are applied.
nl: Druk op <i>OK</i> om jouw wijzigingen toe te passen. Je hoeft de firewall niet te herstarten, de wijzigingen worden effectief zodra ze zijn toegepast.

en: Hit enter to continue.
nl: Druk op Enter om verder te gaan.

en: ICMP Filter
nl: ICMP filter

en: ICMP Type
nl: ICMP type

en: IP address:
nl: IP adres:

en: IPv6 has no nat support.
nl: IPv6 heeft geen NAT ondersteuning.

en: If you clear the <i>keep configuration</i> button, the actual firewall configuration will be overwritten.
nl: Als je de <i>configuratie behouden</i> knop leegmaakt, dan wordt de actuele firewall configuratie overschreven.

en: If you enable local forwarding, you have to specify a port. This port has to be different to the source port.
nl: Als je lokaal doorzenden aanzet, moet je een poort opgeven. Deze poort moet verschillen van de bron poort.

en: If you enable masquerading, IP forwarding will also be enabled for your IPv4 networks.
nl: Als je vermomming aanzet, zal IP doorzenden ook aangezet worden voor jouw IPv4 netwerken.

en: If you need further firewall settings, please modify your configuration by hand, but keep in mind, that this tool is not able to load your custom configuration. If you are using this tool, all your manual changes will be lost. If you do not want to lose your manual configuration changes, leave this program without applying.
nl: Als je meerdere firewall instellingen wilt aanpassen kun je jouw configuratie handmatig aanpassen. Houd er wel rekening mee dat dit programma niet in staat is om jouw aangepaste configuratie te laden. Als je dit programma gebruikt zullen al jouw handmatige aanpassingen verloren gaan. Als je jouw handmatige aanpassingen niet wilt verliezen, verlaat dan dit programma zonder de configuratie toe te passen.

en: Ignore
nl: Negeren

en: Ignore All
nl: Alles negeren

en: Ignore actual settings
nl: Actuele instellingen negeren

en: Interface '%s' is not valid.
nl: Interface '%s' is niet geldig.

en: Internet Protocol Security (IPsec) incorporates security for network transmissions directly into the Internet Protocol (IP). IPsec provides methods for both encrypting data and authentication for the host or network it sends to. If you plan to use a vpnc server or FreeS/WAN, do not disable this option.
nl: Internet Protocol SEcurity (IPsec) bevat beveiliging voor netwerk transmissie direct in het Internet Protocol (IP). IPsec biedt methodes voor zowel versleutelen van data en authenticatie voor de host of het netwerk waarnaar het iets stuurt. Als je van plan bent om een vpnc server of FreeS/WAN te gebruiken, zet dan deze optie niet uit.

en: Invalid argument %s
nl: Ongeldig argument %s

en: Keep Configuration
nl: Configuratie behouden

en: Key:
nl: Sleutel:

en: List predefined services.
nl: Voorgedefinieerde services tonen.

en: List the supported icmp types.
nl: Ondersteunde icmp types tonen.

en: Load
nl: Laden

en: Load _Default Configuration
nl: _Standaard configuratie laden

en: Local forwarding
nl: Lokaal doorsturen

en: Make sure to open the destination port on the remote system.
nl: Verzeker je ervan om de bestemming poort op het systeem op afstand open te zetten.

en: Mark all interfaces as trusted which should have full access to the system.
nl: Markeer alle interfaces die volledige toegang tot het systeem moeten hebben als vertrouwd.

en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
nl: Markeer de ICMP types die geweigerd moeten worden in de lijst. Aan alle andere ICMP types is het toegestaan de firewall te passeren. De standaard is geen beperking.

en: Mark the interfaces to be masqueraded.
nl: Markeer de interfaces die vermomd moeten worden.

en: Masquerades traffic from the specified device. This is IPv4 only.
nl: Vermomt verkeer van het gespecificeerde apparaat. Dit geldt alleen voor IPv4.

en: Masquerading
nl: Vermomming

en: Masquerading allows you to set up a host or router that connects your local network to the internet. Your local network will not be visible and the hosts appear as a single address on the internet. Masquerading is IPv4 only.
nl: Vermomming staat het instellen van een host of router toe die jouw lokale netwerk met het internet verbindt. Jouw lokale netwerk zal niet zichtbaar zijn en de hosts verschijnen als een enkel adres op het internet. Vermomming is alleen in IPv4 beschikbaar.

en: Move Entry Down
nl: Ingang omlaag verplaatsen

en: Move Entry Up
nl: Ingang omhoog verplaatsen

en: Network Printing Client (IPP)
nl: Netwerk Print Cliënt (IPP)

en: Network Printing Server (IPP)
nl: Netwerk Print Server (IPP)

en: No
nl: Nee

en: No configuration
nl: Geen configuratie

en: Not configured
nl: Niet geconfigureerd

en: Numeric status output
nl: Numerieke status output

en: Old firewall configuration.
nl: Oude firewall configuratie.

en: Only mark interfaces if you can trust all participants on that network interface.
nl: Markeer alleen interfaces als je alle deelnemers op dat netwerk interface kunt vertrouwen.

en: Open specific ports in the firewall (e.g, ssh:tcp)
nl: Specifieke poorten in de firewall openzetten (b.v., ssh:tcp)

en: Open the firewall for a service (e.g, ssh)
nl: Open de firewall voor een service (b.v., ssh)

en: OpenVPN is a virtual private network (VPN) solution. It is used to create encrypted point-to-point tunnels between computers. If you plan to provide a VPN service, enable this option.
nl: OpenVPN is een virtual private network (VPN) oplossing. Het wordt gebruikt om versleutelde punt-tot-punt tunnels tussen computers te maken. Als je van plan bent om een VPN service aan te bieden, zet dan deze optie aan.

en: Other Ports
nl: Andere poorten

en: POP-3 over SSL
nl: POP3 over SSL

en: Parameter Problem
nl: Parameter probleem

en: Parse error in config file
nl: Fout bij het verwerken van het configuratiebestand

en: Please answer the questions in the following configuration steps. The wizard leads you back to the main application and hides all unnecessary configuration options.
nl: Beantwoord a.u.b. de vragen in de volgende configuratie stappen. De assistent leidt je terug naar de hoofd toepassing en verbergt alle onnodige configuratie opties.

en: Please check your firewall settings after applying custom rules.
nl: Controleer jouw firewall instellingen na het toepassen van aangepaste regels.

en: Please enter a port or port range and protocol.
nl: Geef een poort of poort reeks en protocol op.

en: Please enter a valid port number, service name or range.
nl: Geef een geldig poort nummer, service naam of reeks op.

en: Please load a default configuration from the <i>Options</i> menu or use the wizard.
nl: Laad a.u.b. een standaard configuratie in vanuit het <i>Opties</i> menu of gebruik de assistent.

en: Please remember to check if the services iptables and ip6tables are enabled.
nl: Denk eraan om te kijken of de services iptables en ip6tables aangezet zijn.

en: Please remember to check your firewall configuration before using it.
nl: Denk eraan om jouw firewall configuratie te controleren alvorens het te gebruiken.

en: Please select an entry from the list or enter a interface further down.
nl: Selecteer een ingang uit de lijst of vul verder naar beneden een interface in.

en: Please select an entry from the list or enter a port and protocol further down.
nl: Selecteer a.u.b. een ingang in de lijst of vul verder naar beneden een poort en protocol in.

en: Please select keep configuration or choose to load a default configuration.
nl: Selecteer configuratie behouden of kies ervoor om de standaard configuratie te laden.

en: Please select the protocol type, the firewall table and the file containing the rules.
nl: Selecteer a.u.b. het protocol type, de firewall tabel en het bestand dat de regels bevat.

en: Please select the source and destination options according to your needs.
nl: Selecteer a.u.b. de bron en bestemming opties naar jouw behoefte.

en: Please specify your firewall skills.
nl: Geef jouw firewall vaardigheden aan.

en: Port
nl: Poort

en: Port / Port Range:
nl: Poort / poort reeks:

en: Port Forwarding
nl: Poort doorsturen

en: Port and Protocol
nl: Poort en protocol

en: Port or port range '%s' is not valid.
nl: Poort of poort reeks '%s' is niet geldig.

en: Port/Protocol
nl: Poort/protocol

en: Port:
nl: Poort:

en: Predefined Services with Default Environment:
nl: Voorgedefinieerde diensten met standaard omgeving:

en: Print a counter/number for every rule in the status output.
nl: Druk een teller/nummer af voor elke regel in de status output.

en: Print addresses and ports in numeric format for the status output.
nl: Druk adressen en poorten af in numeriek formaat voor de status output.

en: Print information about the number of packets and bytes plus the <i>input-</i> and <i>outputdevice</i> in the status output.
nl: Druk informatie af over het aantal pakketten en bytes plus het <i>input-</i> en <i>output-apparaat</i> in de status output.

en: Protocol '%s' is not valid.
nl: Protocol '%s' is niet geldig.

en: Protocol Type
nl: Protocol type

en: Protocol Type:
nl: Protocol type:

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Redirect
nl: Omleiden

en: Reload
nl: Herladen

en: Reload current configuration
nl: Huidige configuratie herladen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove Entry
nl: Ingang verwijderen

en: Router Advertisement
nl: Router aankondiging

en: Router Solicitation
nl: Router verzoek

en: Run noninteractively; process only command-line arguments
nl: Draai niet-interactief; verwerk alleen commando-regel argumenten

en: SELinux Options (deprecated)
nl: SELinux opties (verouderd)

en: Samba Client
nl: Samba cliënt

en: Save and restore counter
nl: Opslaan en herladen van teller

en: Save on restart
nl: Opslaan bij opnieuw starten

en: Save on stop
nl: Opslaan bij stoppen

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before restarting the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
nl: Sla de actieve firewall configuratie op met alle veranderingen sinds de laatste start voordat de firewall opnieuw gestart wordt. Doe dit alleen als je de actieve toestand wilt bewaren voor de volgende start.

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before stopping the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
nl: Sla de actieve firewall configuratie op met alle veranderingen sinds de laatste start voordat de firewall gestopt wordt. Doe dit alleen als je de actieve toestand wilt bewaren voor de volgende start.

en: Secure Shell (SSH) is a protocol for logging into and executing commands on remote machines. It provides secure encrypted communications. If you plan on accessing your machine remotely via SSH over a firewalled interface, enable this option. You need the openssh-server package installed for this option to be useful.
nl: Secure Shell (SSH) is een protocol voor het inloggen en uitvoeren van opdrachten op andere computersystemen. Het biedt de mogelijkheid voor veilige versleutelde communicatie. Als je van plan bent om jouw systeem op afstand te benaderen met behulp van SSH, via een interface die een firewall draait, kies dan deze optie. Je hebt het openssh-server pakket nodig om gebruik te maken van SSH.

en: Select
nl: Selecteer

en: Select <i>"Expert"</i> if you are familiar with firewall configurations or if you need to add user customized rules. Otherwise, choose <i>"Beginner"</i>.
nl: Selecteer <i>"Expert"</i> als je bekend bent met firewall configuraties of als je door de gebruiker aangepaste regels wilt toevoegen. Kies anders <i>"Beginner"</i>.

en: Select a File
nl: Selecteer een bestand

en: Service Settings
nl: Service instellingen

en: Set firewall default type: %s. This overwrites any existing configuration.
nl: Zet het firewall standaard type: %s. Dit overschrijft alle bestaande configuratie.

en: Show this help message
nl: Deze hulp boodschap tonen

en: Show version
nl: Versie tonen

en: Source (all needed)
nl: Bron (alle benodigde)

en: Source Quench
nl: Bron onderdrukken

en: Specify a custom rules file for inclusion in the firewall, after the default rules. Default protocol type: ipv4, default table: filter. (Example: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)
nl: Specificeer een aangepast regel bestand om na de standaard regels toe te voegen aan de firewall. Standaard protocol type: ipv4, standaard tabel: filter. (Bijvoorbeeld: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)

en: Start Wizard
nl: Assistent starten

en: Start configuration wizard
nl: Configuratie assistent starten

en: Status line numbers
nl: Status regel nummers

en: Supported icmp types:
nl: Ondersteunde icmp types:

en: System without network access
    System with network access
nl: Systeem zonder netwerk toegang
    Systeem met netwerk toegang

en: TFTP Client
nl: TFTP cliënt

en: Table
nl: Tabel

en: The Amanda backup client option allows you to connect to a Amanda backup and archiving server. You need the amanda-client package installed for this option to be useful.
nl: De Amanda back-up cliënt optie staat je toe te verbinden met een Amanda back-up en archivering server. Je moet het amanda-client pakket geïnstalleerd hebben om deze optie te laten werken.

en: The Domain Name System (DNS) is used to provide and request host and domain names. Enable this option, if you plan to provide a domain name service (e.g. with bind).
nl: Het Domain Name System (DNS) wordt gebruikt om host en domeinnamen aan te bieden en aan te vragen. Zet deze optie aan als je van plan bent om een domeinnaam service aan te bieden (b.v. met bind).

en: The Internet Message Access Protocol over SSL (IMAPs) allows a local client to access email on a remote server in a secure way. If you plan to provide a IMAP over SSL service (e.g. with dovecot), enable this option.
nl: Het Internet Message Access Protocol over SSL (IMAPs) staat een lokale cliënt toe om email op een server op afstand op een veilige manier te benaderen. Als je van plan bent om een IMAP via SSL dienst aan te bieden (b.v. met dovecot), zet dan deze optie aan.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over tcp) provides the ability to share printers over the network. Enable this option if you plan to share printers via cups over the network.
nl: Het Internet Printing Protocol (IPP) wordt gebruikt voor gedistribueerd afdrukken. IPP (via tcp) biedt de mogelijkheid om printers via het netwerk te delen. Zet deze optie aan als je van plan bent printers via cups over het netwerk te delen.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over udp) provides the ability to get information about a printer (e.g. capability and status) and to control printer jobs. If you plan to use a remote network printer via cups, do not disable this option.
nl: Het Internet Printing Protocol (IPP) wordt gebruikt voor gedistribueerd afdrukken. IPP (via udp) biedt de mogelijkheid om informatie over een printer te krijgen (bijvoorbeeld de mogelijkheden en status) en om printer opdrachten te controleren. Als je van plan bent om een printer op afstand via cups te gebruiken, zet dan deze optie niet uit.

en: The NFS4 protocol is used to share files via TCP networking. You will need to have the NFS tools installed and properly configure your NFS server for this option to be useful.
nl: Het NFS4 protocol wordt gebruikt om bestanden uit te wisselen via een TCP netwerk. Je dient de NFS gereedschappen geïnstalleerd te hebben en jouw NFS server juist geconfigureerd te hebben om hiervan gebruik te kunnen maken.

en: The Post Office Protocol version 3 (POP3) is a protocol to retrieve email from a remote server over a TCP/IP connection. Enable this option, if you plan to provide a POP3 service (e.g. with dovecot).
nl: Het Post Office Protocol versie 3 (POP3) is een protocol om email van een server op afstand op te halen via een TCP/IP verbinding. Zet deze optie aan, als je van plan bent een POP3 service aan te bieden (b.v. met dovecot).

en: The Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) is a protocol for user authentication over networks. It is mostly used for modem, DSL or wireless user authentication. If you plan to provide a RADIUS service (e.g. with freeradius), enable this option.
nl: De Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) is een protocol voor gebruiker authenticatie over netwerken. Het wordt vooral gebruikt voor modem, DSL of draadloze gebruiker authenticatie. Als je van plan bent om een RADIUS service aan te bieden (b.v. met freeradius), zet dan deze optie aan.

en: The Trivial File Transfer Protocol (TFTP) is a protocol used to transfer files to and from a remote machine in s simple way. It is normally used only for booting diskless workstations and also to transfer data in the Preboot eXecution Environment (PXE).
nl: Het Trivial File Transfer Protocol (TFTP) is een protocol dat wordt gebruikt om bestanden van en naar een externe machine over te brengen. Het wordt normaal gesproken alleen gebruikt voor het opstarten van werkstations zonder harde schijf en voor de overdracht van data in de Preboot eXecution Environment (PXE).

en: The file '%s' does not exist.
nl: Het bestand '%s' bestaat niet.

en: The firewall configuration is not consistent.
nl: De firewall configuratie is niet consistent.

en: The firewall is disabled.
nl: De firewall is uitgezet.

en: The firewall is enabled.
nl: De firewall is aangezet.

en: The firewall table '%s' is not valid.
nl: De firewall tabel '%s' is niet geldig.

en: The following files are missing or unusable:
    	%s
    
    Apply your firewall configuration now to correct this problem.
nl: De volgende bestanden ontbreken of zijn onbruikbaar:
    	%s
    
    Pas jouw firewall configuratie nu toe om dit probleem op te lossen.

en: The protocol type '%s' is not valid.
nl: Het protocol type '%s' is niet geldig.

en: There are unapplied changes, do you really want to quit?
nl: Er zijn niet-toegepaste wijzigingen, weet je zeker dat je het programma wilt afsluiten?

en: This error message informs a host to send packets on another route.
nl: Deze foutmelding informeert een host om de pakketten via een andere route te sturen.

en: This error message is generated by a host or gateway if the destination is not reachable.
nl: Deze foutmelding wordt veroorzaakt door een host of een gateway als de bestemming niet bereikbaar is.

en: This error message is generated if the IP header is bad, either by a missing option or bad length.
nl: Deze foutmelding wordt gegenereerd als de IP koptekst foutief is door, of een ontbrekende optie, of een foutieve lengte.

en: This error message is generated if the time-to-live was exceeded either of a packet or of the reassembling of a fragmented packet.
nl: Deze foutmelding wordt aangemaakt als de time-to-live was overschreden van, of een pakket, of het herstellen van een gefragmenteerd pakket.

en: This error message is generated to tell a host to reduce the pace at which it is sending packets.
nl: Deze foutmelding wordt gemaakt om een host te vragen om de snelheid waarmee deze pakketten verzendt te verlagen.

en: This message is the answer to an <i>Echo Request</i>.
nl: Dit bericht is het antwoord op een <i>Echo verzoek</i>.

en: This message is used by a host attached to a multicast link to request a <i>Router Advertisement</i>
nl: Deze boodschap wordt gebruikt door een host verbonden met een multicast link om een <i>Router aankondiging</i> te verzoeken

en: This message is used by routers to periodically announce the IP address of a multicast interface.
nl: Deze boodschap wordt gebruikt door routers om periodiek het adres van een multicast interface aan te kondigen.

en: This message is used to test if a host is reachable mostly with the <i>ping</i> utility.
nl: Dit bericht wordt gebruikt om te testen of een host in het algemeen bereikbaar is met het <i>ping</i> commando.

en: This option allows a Bacula server to connect to the local machine to schedule backups. You need the bacula-client package installed for this option to be useful.
nl: Deze optie staat een Bacula server toe om te verbinden met de locale machine om back-ups uit te voeren. Je hebt hiervoor het bacula-client pakket nodig.

en: This option allows incoming SMTP mail delivery. If you need to allow remote hosts to connect directly to your machine to deliver mail, enable this option. You do not need to enable this if you collect your mail from your ISP's server by POP3 or IMAP, or if you use a tool such as fetchmail. Note that an improperly configured SMTP server can allow remote machines to use your server to send spam.
nl: Deze optie staat binnenkomende SMTP mail toe. Als je hosts op afstand een verbinding wilt laten maken met jouw machine om mail af te leveren, zet deze optie dan aan. Je hoeft deze optie niet aan te zetten als je jouw mail van de server van jouw ISP haalt met behulp van POP3 of IMAP, of met een programma zoals fetchmail. Let op dat een onjuist geconfigureerde SMTP server machines op afstand in staat kan stellen jouw server te gebruiken om spam te versturen.

en: This option allows you to access Trivial File Transfer Protocol (TFTP) servers. You need the tftp package installed for this option to be useful.
nl: Deze optie stelt je in staat om toegang te krijgen tot Trivial File Transfer Protocol (TFTP) servers. Je hebt hiervoor het tftp pakket nodig.

en: This option allows you to access Windows file and printer sharing networks. You need the samba-client package installed for this option to be useful.
nl: Deze optie stelt je in staat om toegang te krijgen tot gedeelde bestanden en printers in Windows netwerken. Je hebt hiervoor het samba-client pakket nodig.

en: This option allows you to access and participate in Windows file and printer sharing networks. You need the samba package installed for this option to be useful.
nl: Deze optie stelt je in staat om toegang te krijgen tot gedeelde bestanden en printers in Windows netwerken en om hier ook in deel te nemen. Je hebt hiervoor het samba pakket nodig.

en: This option allows you to use the Red Hat Cluster Suite. Ports are opened for openais, ricci and dlm. You need the Red Hat Cluster Suite installed for this option to be useful.
nl: Deze optie stelt je in staat om de Red Hat Cluster Suite te gebruiken. Poorten worden geopend voor openais, ricci, and dlm. Je hebt hiervoor de Red Hat Cluster Suite nodig.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
nl: Dit programma is vrije software; Je kunt het verspreiden en/of wijzigen onder de bepalingen van de GNU General Public License, zoals uitgegeven door de Free Software Foundation; zowel versie 2 van de licentie, of (naar vrije keuze) een latere versie.
    
    Dit programma wordt verspreid met de hoop dat het nuttig zal zijn, maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie van VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL. Zie de GNU General Public License voor meer details.
    
    Je moet een kopie van de GNU General Public License, samen met dit programma, ontvangen hebben. Indien dat niet het geval is, zie <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: This program will help you to set up a basic firewall for your system.
nl: Dit programma helpt je bij het instellen van een eenvoudige firewall voor jouw systeem.

en: This wizard helps you to set up a clean firewall configuration for your system.
nl: Deze assistent helpt je bij het instellen van een initiële firewall configuratie voor jouw systeem.

en: Time Exceeded
nl: Tijd overschreden

en: To Address
nl: Naar adres

en: To Port
nl: Naar poort

en: To ensure a sane state, the kernel firewall modules must be unloaded when the firewall is restarted or stopped.
nl: Om een correcte toestand te garanderen, moeten de kernel firewall modules verwijderd worden als de firewall opnieuw gestart of gestopt wordt.

en: Trusted Interfaces
nl: Vertrouwde interfaces

en: Trusted Services
nl: Vertrouwde services

en: Unload modules on restart and stop
nl: Verwijder modules bij herstart en stop

en: Update firewall non-interactively if the firewall is enabled. This will also restart the firewall. The -n and -f options will be ignored.
nl: Vernieuw de firewall niet-interactief als de firewall aanstaat. Dit zal ook de firewall opnieuw opstarten. De -n en -f opties worden genegeerd.

en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
nl: Gebruik aangepaste regels bestanden om aanvullende regels aan de firewall toe te voegen. De aangepaste regels worden toegevoegd na de standaard regels. De bestanden moeten in het iptables-save formaat hebben.

en: User Defined
nl: Gebruiker gedefinieerd

en: User Skill Level
nl: Gebruiker kennisniveau

en: Using these options with no additional firewall options will not create or alter firewall configuration, only SELinux will be configured.
nl: Het gebruik van deze opties zonder extra firewall opties zal geen firewall configuratie aanmaken of veranderen, alleen SELinux zal geconfigureerd worden.

en: Valid values: %s
nl: Geldige waarden: %s

en: Valid values: <port>[-<port>], where port is either a number [0..65535] or a service name.
nl: Geldige waarden: <poort>[-<poort>], waarbij poort ofwel een nummer is [0..65535] of een naam van een service.

en: Valid values: tcp, udp
nl: Geldige waarden: tcp, udp

en: Verbose status
nl: Uitgebreide status

en: Virtual Machine Management
nl: Virtuele machine beheer

en: Virtual Machine Management (TLS)
nl: Virtuele machine beheer (TLS)

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: What kind of system do you have?
nl: Wat voor soort systeem heb je?

en: Wizard
nl: Assistent

en: Yes
nl: Ja

en: You can change the settings in the <i>Options</i> menu afterwards.
nl: Je kunt de instellingen achteraf wijzigen in het <i>Opties</i> menu.

en: Your firewall configuration was converted from an old version. Please verify the configuration and apply.
nl: Jouw firewall configuratie is verkregen van een oudere versie. Kijk de configuratie na en pas deze toe.

en: [<type>:][<table>:]<filename>
nl: [<type>:][<tabel>:]<bestandsnaam>

en: _About
nl: _Over

en: _File
nl: _Bestand

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Options
nl: _Opties

en: _Quit
nl: _Afsluiten

en: _Start Configuration Wizard
nl: Configuratie assistent _starten

en: configuration
nl: configuratie

en: if=<interface>:port=<port>:proto=<protocol>[:toport=<destination port>][:toaddr=<destination address>]
nl: if=<interface>:port=<poort>:proto=<protocol>[:toport=<bestemmingspoort>][:toaddr=<bestemmingsadres>]

en: invalid interface '%s'.
nl: ongeldige interface '%s'.

en: invalid port definition %s.
nl: ongeldige poort definitie %s.

en: invalid service '%s'.
nl: ongeldige service '%s'.

en: ipv6 has no nat support.
nl: IPv6 heeft geen NAT ondersteuning.

en: local
nl: lokaal

en: mDNS provides the ability to use DNS programming interfaces, packet formats and operating semantics in a small network without a conventional DNS server. If you plan to use Avahi, do not disable this option.
nl: mDNS biedt de mogelijkheid om DNS programmeer interfaces, pakket formaten en werking semantiek te gebruiken in een klein netwerk zonder een conventionele DNS server. Als je van plan bent Avahi te gebruiken, zet deze optie dan niet uit.

en: modified label
nl: aangepast label

en: no such option: %s
nl: onbekende optie: %s

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s'.
nl: optie %(option)s: ongeldige forward_port '%(value)s'.

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s': %(error)s.
nl: optie %(option)s: ongeldige forward_port '%(value)s': %(error)s.

en: option %(option)s: invalid icmp type '%(value)s'.
nl: optie %(option)s: ongeldig icmp type '%(value)s'.

en: port range %s is not unique.
nl: poort reeks %s is niet uniek.

[ctx: yes]
en: Firewall Configuration
nl: Firewall configuratie

[ctx: yes]
en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
nl: Markeer de ICMP types in de lijst, die afgewezen moeten worden. Alle andere ICMP types mogen de firewall passeren. De standaard is geen beperking.

[ctx: yes]
en: The Internet Control Message Protocol (ICMP) is mainly used to send error messages between networked computers, but additionally for informational messages like ping requests and replies.
nl: Het Internet Control Message Protocol (ICMP) wordt voornamelijk gebruikt om foutmeldingen te versturen tussen computers in een netwerk, maar daarnaast ook voor informatieve berichten zoals ping verzoeken en antwoorden.

[ctx: yes]
en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
nl: Gebruik aangepaste regels bestanden om extra regels aan de firewall toe te voegen. De aangepaste regels worden toegevoegd na de standaard regels. De bestanden moeten het iptables-save formaat hebben.
