system-config-firewall - en to hu translation catalogue (316 entries)

en: 
    ERROR - You must be root to run %s.
hu: 
    HIBA – %s futtatásához rendszergazdai jog szükséges.

en: %(option)s option requires %(count)s arguments
hu: A(z) %(option)s %(count)s paramétert igényel

en: %s is not a valid protocol.
hu: %s nem egy érvényes protokoll.

en: %s is not a valid range (start port >= end port).
hu: %s nem érvényes tartomány (kezdő port >= végső port).

en: %s option does not take a value
hu: A(z) %s opció nem vár argumentumot

en: %s option requires an argument
hu: %s opció argumentumot vár.

en: (modified)
hu: (módosult)

en: <b>Basic Firewall Settings</b>
hu: <b>Alapvető tűzfalbeállítások</b>

en: <b>Configuration</b>
hu: <b>Tűzfalbeállítások</b>

en: <b>Destination</b>
hu: <b>Cél</b>

en: <b>Information</b>
hu: <b>Információ</b>

en: <b>Source</b>
hu: <b>Forrás</b>

en: <b>User Skill Level</b>
hu: <b>Tudásszint</b>

en: <b>Your current configuration is empty, all traffic will be blocked.</b>
hu: <b>A jelenlegi konfigurációja üres, valamennyi hálózati forgalom blokkolt.</b>

en: <big><b>Firewall Configuration Wizard</b></big>
hu: <big><b>Tűzfalbeállítások varázsló</b></big>

en: <i>Save on stop</i> and <i>Save on restart</i> additionally save rule and chain counter.
hu: A <i>Mentés leállításkor</i> és a <i>Mentés újraindításkor</i> ezenkívül elmenti a szabályokat és a számlálót.

en: <icmp type>
hu: <icmp típus>

en: <interface>
hu: <interfész>

en: <mode>
hu: <mód>

en: <module>
hu: <modul>

en: <port>[-<port>]:<protocol>
hu: <port>[-<port>]:<protokoll>

en: <service>
hu: <szolgáltatás>

en: <type>
hu: <típus>

en: A <i>"System without network access"</i> does not need a firewall at all. This selection disables the firewall. Otherwise, choose <i>"System with network access"</i>.
hu: <i>Hálózatba nem kapcsolt rendszer</i> esetén nincs szükség tűzfalra. Ha ezt az opciót választja, a tűzfal inaktív lesz. Egyébként válassza a <i>Hálózatba kapcsolt rendszer</i>t.

en: A firewall allows other computers to access selected services on your computer and helps to prevent unauthorized access beyond these selections. Select the services to which the firewall should allow access.
hu: A tűzfallal más számítógépek számára meghatározott szolgáltatásokat elérhetővé tehet, és megakadályozhatja, hogy azokhoz illetéktelenek hozzáférjenek. Válassza ki, milyen szolgáltatásokat engedélyez a tűzfalon.

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. Enabling a firewall blocks all incoming connections. Disabling a firewall allows all connections and is not recommended.
hu: A tűzfalak a hálózati forgalom szabályozására, a nem kívánt elérések tiltására alkalmasak. Ha bekapcsolja a tűzfalat, akkor akár a teljes bejövő hálózati forgalom letiltható. Ha kikapcsolja a tűzfalat, akkor a hálózati kapcsolatok nem lesznek szabályozva, ezért ez nem ajánlott.

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add Entry
hu: Bejegyzés hozzáadása

en: Add Interface
hu: Interfész hozzáadása

en: Add additional ports or port ranges, which need to be accessible for all hosts or networks.
hu: Adjon meg további portokat vagy port tartományokat, melyeknek minden kiszolgáló vagy hálózat számára elérhetőnek kell lenniük.

en: Add entries to forward ports either from one port to another on the local system or from the local system to another system. Forwarding to another system is only useful if the interface is masqueraded. Port forwarding is IPv4 only.
hu: Bejegyzés hozzáadása a helyi rendszeren, hogy akár a helyi rendszer másik portjára, vagy egy másik rendszer egy adott portjára történjen továbbítás (port forward). Másik rendszerre történő port továbbítás csak maszkolt eszköz esetén lehetséges. Port továbbítás csak IPv4 esetén elérhető.

en: Address '%s' is not valid.
hu: '%s' nem érvényes cím.

en: All %s devices
hu: Valamennyi %s eszköz

en: Allow access to necessary ports or port ranges, only.
hu: Kizárólag a szükséges portokhoz és porttartományokhoz biztosít hozzáférést.

en: Allow access to necessary services, only.
hu: Kizárólag a szükséges szolgáltatásokhoz biztosít hozzáférést.

en: Allow all traffic on the specified device
hu: A teljes forgalom engedélyezése a megadott eszközön

en: Amanda Backup Client
hu: Amanda Backup Kliens

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Apply changes
hu: Módosítások alkalmazása

en: Authentication is required to read and modify firewall settings
hu: Hitelesítésre van szükség, hogy olvasni és módosítani tudja a tűzfal beállításait

en: Back
hu: Vissza

en: Backwards compatibility, aliased to --enabled
hu: Visszamenőleges kompatibilitás, mint az --enabled

en: Bacula Client
hu: Bacula kliens

en: Bacula is a network backup solution. Enable this option, if you plan to provide Bacula backup, file and storage services.
hu: Bacula egy hálózati backup megoldás. Engedélyezze ezt az opciót, ha azt tervezi, hogy Bacula mentés, fájl-és tárolási szolgáltatásokat ad felhasználóinak.

en: Be more verbose
hu: Még részletesebben

en: Beginner
hu: Kezdő

en: Beginner
    Expert
hu: Kezdő
    Szakértő

en: Block this ICMP type. The default is to accept all ICMP types.
hu: Ezen ICMP típus blokkolása. Alapértelmezetten valamennyi ICMP típus engedélyezett.

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Clicking the 'Yes' button will override any existing firewall configuration. Are you sure that you want to do this?
hu: A tűzfalbeállítások felülírására készül. Biztosan ezt szeretné?

en: Close
hu: Bezárás

en: Configuration failed
hu: A beállítás nem sikerült

en: Configure SELinux mode: %s
hu: Az SELinux beállítása: %s

en: Configure SELinux type: Usually targeted or strict Policy
hu: SELinux típus beállítása: Többnyire 'targeted' vagy 'strict'

en: Configure Service Settings
hu: Szolgáltatások beállítása

en: Configure firewall but do not activate the new configuration
hu: A tűzfal beállítása az új beállítások aktiválása nélkül

en: Configure firewall helper modules for connection tracking
hu: Állítsa be a tűzfal segédmoduljait a kapcsolatfigyeléshez

en: Configure firewall rules
hu: Tűzfal szabályok beállítása

en: Configure the iptables and ip6tables service settings.
hu: Az iptables és ip6tables szolgáltatások beállítása.

en: Conntrack Helper
hu: Conntrack Súgó

en: Converting %s
hu: %s átalakítása

en: Custom Rules
hu: Egyéni szabályok

en: Custom Rules File
hu: Egyéni szabályokat tartalmazó fájl

en: Customize
hu: Testreszabás

en: Default:
hu: Alapértelmezett:

en: Description
hu: Leírás

en: Desktop
hu: Munkaállomás

en: Desktop
    Server
hu: Munkaállomás
    Kiszolgáló

en: Destination (at least one needed)
hu: Cél (legalább egyet meg kell adnia)

en: Destination Unreachable
hu: A célállomás nem elérhető

en: Disable
hu: Kikapcsolás

en: Disable Firewall
hu: A tűzfal kikapcsolása

en: Disable Internet Printing Protocol (IPP)
hu: Az Internet Printing Protocol (IPP) letiltása

en: Disable Internet Protocol Security (IPsec)
hu: Az Internet Protocol Security (IPsec) letiltása

en: Disable Multicast DNS (mDNS)
hu: A Multicast DNS (mDNS) letiltása

en: Disable an iptables module
hu: Egy iptables modul letiltása

en: Disable firewall
hu: A tűzfal kikapcsolása

en: ERROR: FirewallD is active, please use firewall-config.
hu: HIBA: FirewallD aktív, kérjük, használja firewall-config-ot.

en: Echo Reply (pong)
hu: Echo válasz (pong)

en: Echo Request (ping)
hu: Echo kérés (ping)

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit Entry
hu: Bejegyzés szerkesztése

en: Enable
hu: Bekapcsolás

en: Enable Firewall
hu: A tűzfal bekapcsolása

en: Enable an iptables module
hu: Egy iptables modul engedélyezése

en: Enable firewall
hu: A tűzfal bekapcsolása

en: Enable firewall (default)
hu: A tűzfal bekapcsolása (alapértelmezett)

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with SASL authentication and encryption (digest-md5 passwords or GSSAPI/Kerberos). The libvirtd service is needed for this option to be useful.
hu: Engedélyezze ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy engedélyzi a távoli virtuális gép kezelését, SASL azonosítást és titkosítást (DIGEST-MD5 jelszavak vagy GSSAPI / Kerberos) segítségével. A libvirtd szolgáltatás szükséges ehhez, hogy ez az opció használható legyen.

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with TLS encryption, x509 certificates and optional SASL authentication. The libvirtd service is needed for this option to be useful.
hu: Engedélyezze ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy a távoli virtuális gépek kezelése a TLS titkosítás, x509 bizonyítványok és választható SASL segítségével történjen.  A libvirtd szolgáltatás szükséges ehhez, hogy ez az opció használható legyen.

en: Enabled
hu: Bekapcsolt

en: Error
hu: Hiba

en: Expert
hu: Szakértő

en: FTP is a protocol used for remote file transfer. If you plan to make your FTP server publicly available, enable this option. You need the vsftpd package installed for this option to be useful.
hu: Az FTP fájlok átvitelére alkalmas protokoll. Ha az FTP-kiszolgálót elérhetővé szeretné tenni kívülről, jelölje be ezt az opciót. Az opció használatához erősen ajánlott a vsftpd csomag feltelepítése.

en: Failed to remove %s.
hu: %s eltávolítása sikertelen.

en: Failed to start %s.
hu: %s indítása sikertelen.

en: Failed to stop %s.
hu: %s leállítása sikertelen.

en: Failed to write %s.
hu: %s mentése sikertelen.

en: Failed to write selinux configuration.
hu: A SElinux beállítások mentése sikertelen.

en: File
hu: Fájl

en: File:
hu: Fájl:

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Firewall
hu: Tűzfal

en: Firewall Configuration
hu: Tűzfalbeállítások

en: Firewall Configuration Startup
hu: Tűzfalbeállítások indítása

en: Firewall Configuration Wizard
hu: Tűzfalbeállítások varázsló

en: Firewall Table
hu: Tűzfaltábla

en: Firewall Table:
hu: Tűzfaltábla:

en: Firewall authorization
hu: Tűzfal engedély

en: Firewall:
hu: Tűzfal:

en: Forward
hu: Előre

en: Forward the port with protocol for the interface to either another local destination port (no destination address given) or to an other destination address with an optional destination port. This is IPv4 only.
hu: Továbbítja a megadott portot és protokollt az eszközön egy másik helyi célportra (megadott cím nélkül) vagy egy másik cél címre (port is megadható). Csak IPv4-nél alkalmazható.

en: Forward to another port
hu: Másik portra irányítás

en: HTTP is the protocol used to serve Web pages. If you plan to make your Web server publicly available, enable this option. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages.
hu: A HTTP protokollal lehet weboldalakat kiszolgálni. Ha a webkiszolgálót elérhetővé szeretné tenni kívülről, jelölje be ezt az opciót. Az opció bejelölése nem szükséges, ha csak helyben szeretne böngészni vagy weboldalakat készít.

en: HTTPS is a modified HTTP used to serve Web pages when security is important. Examples are sites that require logins like stores or web mail. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages. You need the httpd package installed for this option to be useful.
hu: A HTTPS a HTTP azon változata, amivel weboldalakat lehet kiszolgálni olyan környezetekben, ahol a biztonság fontos. Ilyenek például a webáruházak vagy webes levelezők, amelyek használatához be kell jelentkeznie. Ez az opció nem szükséges helyi oldalak nézegetéséhez vagy webfejlesztéshez. Az opció használatához telepítenie kell a httpd csomagot.

en: Here you can define which services are trusted. Trusted services are accessible from all hosts and networks.
hu: Itt megadhatja a megbízható szolgáltatásokat, amelyek elérhetők lesznek valamennyi gépről és hálózatról.

en: Hit <i>OK</i> to apply your changes. You do not need to restart the firewall, the changes are effective as soon as they are applied.
hu: Kattintson az <i>OK</i>-ra a változtatások mentéséhez. Nincs szükség a tűzfal újraindítására, a változtatások rögtön érvényre jutnak.

en: Hit enter to continue.
hu: Nyomjon entert a folytatáshoz.

en: ICMP Filter
hu: ICMP szűrő

en: ICMP Type
hu: ICMP típus

en: IMAP over SSL
hu: IMAP SSL felett

en: IP address:
hu: IP cím:

en: IPv6 has no nat support.
hu: Az IPv6-ban nincs NAT támogatás.

en: If you clear the <i>keep configuration</i> button, the actual firewall configuration will be overwritten.
hu: Ha törli a &lt;i&gt;Beállítások megtartásá&lt;/i&gt;t, a jelenlegi tűzfalbeállítások felülíródnak.

en: If you enable local forwarding, you have to specify a port. This port has to be different to the source port.
hu: A helyi továbbításhoz meg kell adnia egy - a forrás porttól különböző - portot.

en: If you enable masquerading, IP forwarding will also be enabled for your IPv4 networks.
hu: Ha bekapcsolja az álcázást, az IP továbbítás is elérhető lesz az IPv4 hálózatokban.

en: If you need further firewall settings, please modify your configuration by hand, but keep in mind, that this tool is not able to load your custom configuration. If you are using this tool, all your manual changes will be lost. If you do not want to lose your manual configuration changes, leave this program without applying.
hu: Ha további tűzfalbeállításokra van szüksége, módosítsa a konfigurációt kézzel. Tartsa szem előtt, hogy ez az eszköz nem képes az ön által testreszabott beállításokat beolvasni. Ha ezt az eszközt használja, valamennyi kézi változtatását elveszti. Ha ezt nem akarja, lépjen ki ebből a programból mentés nélkül.

en: Ignore
hu: Kihagyás

en: Ignore All
hu: Mindet kihagyja

en: Ignore actual settings
hu: Jelenlegi beállítások figyelmen kívül hagyása

en: Interface
hu: Interfész

en: Interface '%s' is not valid.
hu: '%s' érvénytelen eszköz.

en: Interface:
hu: Eszköz:

en: Internet Protocol Security (IPsec) incorporates security for network transmissions directly into the Internet Protocol (IP). IPsec provides methods for both encrypting data and authentication for the host or network it sends to. If you plan to use a vpnc server or FreeS/WAN, do not disable this option.
hu: Az Internet Protokoll Security (IPsec) testesíti meg a biztonságos hálózati adatátvitelt közvetlenül az Internet Protokollon (IP). Az IPsec gondoskodik mind az adatkódolás-, mind az azonosítási eljárásról. Ha vpnc szerver vagy FreeS/WAN használatát tervezi, ne kapcsolja ki ezt az opciót.

en: Invalid argument %s
hu: %s paraméter helytelen.

en: Keep Configuration
hu: Beállítások megtartása

en: Key:
hu: Kulcs:

en: List predefined services.
hu: Ismert szolgáltatások listája.

en: List the supported icmp types.
hu: Támogatott ICMP típusok listája.

en: Load
hu: Betöltés

en: Load _Default Configuration
hu: _Alapértelmezett beállítások betöltése

en: Local forwarding
hu: Helyi továbbítás

en: Mail (SMTP)
hu: E-mail (SMTP)

en: Make sure to open the destination port on the remote system.
hu: Ne felejtse el kinyitni a cél portot a távoli rendszeren.

en: Mark all interfaces as trusted which should have full access to the system.
hu: Azokat az eszközöket jelölje meg megbízhatónak, amelyeknek teljes körű hozzáférést kíván adni a rendszerhez.

en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
hu: Jelölje be azokat az ICMP típusokat a listában, melyeket el kíván utasítani. Minden egyéb ICMP kérést a tűzfal át fog engedni. Alapértelmezetten nincs korlátozás.

en: Mark the interfaces to be masqueraded.
hu: Jelölje be az álcázandó eszközöket.

en: Masquerades traffic from the specified device. This is IPv4 only.
hu: A megadott eszközről jövő teljes forgalom álcázása. Csak IPv4 esetén érhető el.

en: Masquerading
hu: Álcázás (masquerade)

en: Masquerading allows you to set up a host or router that connects your local network to the internet. Your local network will not be visible and the hosts appear as a single address on the internet. Masquerading is IPv4 only.
hu: A Masquerading lehetővé teszi kiszolgáló vagy router beállítását, amely összekapcsolja a helyi gépet az Internettel. A helyi hálózat láthatatlan lesz és a kiszolgáló egyetlen címként jelenik meg az Interneten. Csak IPv4-hez.

en: Move Entry Down
hu: Bejegyzés lefelé mozgatása

en: Move Entry Up
hu: Bejegyzés felfelé mozgatása

en: Network Printing Client (IPP)
hu: Hálózati nyomtató ügyfél (IPP)

en: Network Printing Server (IPP)
hu: Hálózati nyomtató kiszolgáló (IPP)

en: No
hu: Nem

en: No configuration
hu: Nincsenek beállítások

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: Numeric status output
hu: Állapotleíró szám

en: Old firewall configuration.
hu: Korábbi tűzfalbeállítások.

en: Only mark interfaces if you can trust all participants on that network interface.
hu: Csak azokat a hálózati eszközöket jelölje meg, amelyek valamennyi felhasználójában megbízik.

en: Open specific ports in the firewall (e.g, ssh:tcp)
hu: Adott portok engedélyezése a tűzfalon (pl. ssh:tcp)

en: Open the firewall for a service (e.g, ssh)
hu: Adott szolgáltatások engedélyezése a tűzfalon (pl. ssh)

en: OpenVPN is a virtual private network (VPN) solution. It is used to create encrypted point-to-point tunnels between computers. If you plan to provide a VPN service, enable this option.
hu: Az OpenVPN egy virtuális magánhálózat (VPN) megoldás. Számítógépek közti kódolt pont-pont átvitelre használják. Ha VPN szolgáltatást tervez, kapcsolja be ezt az opciót.

en: Other Ports
hu: Egyéb portok

en: POP-3 over SSL
hu: POP-3 SSL felett

en: Parameter Problem
hu: Paraméter hiba

en: Parse error in config file
hu: Hiba a konfigurációs állomány feldolgozása során

en: Please answer the questions in the following configuration steps. The wizard leads you back to the main application and hides all unnecessary configuration options.
hu: Válaszoljon a következő kérdésekre a beállítás során. A varázsló végeztével visszatér az alkalmazás fő ablakához és elrejt minden felesleges beállítási lehetőséget.

en: Please check your firewall settings after applying custom rules.
hu: Ellenőrízze a tűzfala beállításait az egyéni szabályok betöltését követően.

en: Please enter a port or port range and protocol.
hu: Adjon meg egy portot vagy port tartományt, és protokollt.

en: Please enter a valid port number, service name or range.
hu: Adjon meg egy érvényes portot, szolgáltatás nevet vagy tartományt.

en: Please load a default configuration from the <i>Options</i> menu or use the wizard.
hu: Töltsön be egy alapértelmezett konfigurációt a <i>Beállítások</i> menüből, vagy használja a varázslót.

en: Please remember to check if the services iptables and ip6tables are enabled.
hu: Ne felejtse el ellenőrizni, hogy az iptables és ip6tables szolgáltatások engedélyezve vannak-e.

en: Please remember to check your firewall configuration before using it.
hu: Tesztelje le a tűzfalbeállításait, mielőtt élesben használja azokat.

en: Please select an entry from the list or enter a interface further down.
hu: Válasszon ki egy elemet a listából, vagy adjon meg egy eszköznevet.

en: Please select an entry from the list or enter a port and protocol further down.
hu: Válasszon ki egy elemet a listából, vagy adjon meg egy portot és protokollt.

en: Please select keep configuration or choose to load a default configuration.
hu: Válassza a beállítások megtartását vagy válasszon egyet az alapértelmezett beállítások közül.

en: Please select the protocol type, the firewall table and the file containing the rules.
hu: Adja meg a protokoll típusát, a tűzfaltáblát és a szabályokat tartalmazó fájlt.

en: Please select the source and destination options according to your needs.
hu: Kérjük, válassza ki a forrás és a cél lehetőségeket az Ön igényei szerint.

en: Please specify your firewall skills.
hu: Adja meg ismereteinek szintjét a tűzfalak terén.

en: Port / Port Range:
hu: Port/port tartomány:

en: Port Forwarding
hu: Port továbbítás

en: Port and Protocol
hu: Port és protokoll

en: Port or port range '%s' is not valid.
hu: '%s' port vagy port tartomány érvénytelen.

en: Port/Protocol
hu: Port/Protokoll

en: Predefined Services with Default Environment:
hu: Az Alapértelmezett Környezethez előre meghatározott szolgáltatások:

en: Print a counter/number for every rule in the status output.
hu: Számláló/szám kiírása minden szabályhoz az állapotjelzőben.

en: Print addresses and ports in numeric format for the status output.
hu: Címek és portok kiírása szám formájában az állapot kimenetnek.

en: Print information about the number of packets and bytes plus the <i>input-</i> and <i>outputdevice</i> in the status output.
hu: Információ kiírása a csomagok számáról, méretéről és a <i>ki-</i> és <i>bejövő eszközökről</i> az állapotjelzésben.

en: Protocol
hu: Protokoll

en: Protocol '%s' is not valid.
hu: A(z) '%s' protokoll érvénytelen.

en: Protocol Type
hu: Protokoll típus

en: Protocol Type:
hu: Protokoll típus:

en: Protocol:
hu: Protokoll:

en: Quit
hu: Kilépés

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Reload current configuration
hu: Jelenlegi beállítások újratöltése

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove Entry
hu: Bejegyzés eltávolítása

en: Router Advertisement
hu: Router hirdetés (RA)

en: Router Solicitation
hu: Router felszólítás (RS)

en: Run noninteractively; process only command-line arguments
hu: Futtatás nem-interaktív módban, csak a parancssori argumentumokat dolgozza fel

en: SELinux Options (deprecated)
hu: SELinux opciók (elavult)

en: Samba Client
hu: Samba kliens

en: Save and restore counter
hu: A számláló mentése és visszaállítása

en: Save on restart
hu: Mentés újraindításkor

en: Save on stop
hu: Mentés leállításkor

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before restarting the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
hu: Elmenti a jelenlegi tűzfalbeállításokat az utolsó indítás óta alkalmazott változtatásokkal együtt, mielőtte újraindítaná a tűzfalat. Erre csak akkor van szüksége, ha meg szeretné őrizni a jelenlegi állapotot a következő indításra.

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before stopping the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
hu: Elmenti a jelenlegi tűzfalbeállításokat az utolsó indítás óta alkalmazott változtatásokkal együtt, mielőtte kikapcsolná a tűzfalat. Erre csak akkor van szüksége, ha meg szeretné őrizni a jelenlegi állapotot a következő indításra.

en: Secure Shell (SSH) is a protocol for logging into and executing commands on remote machines. It provides secure encrypted communications. If you plan on accessing your machine remotely via SSH over a firewalled interface, enable this option. You need the openssh-server package installed for this option to be useful.
hu: Az SSH (Secure Shell) protokoll segítségével távoli gépekre lehet bejelentkezni és ott parancsokat végrehajtani. Az adatforgalom teljes egészében titkosított. Ha a gépet távolról, tűzfalon keresztül fogja elérni, jelölje be ezt az opciót. Az opció használatához érdemes feltelepíteni az openssh-server csomagot.

en: Secure WWW (HTTPS)
hu: Biztonságos WWW (HTTPS)

en: Select
hu: Válasszon

en: Select <i>"Expert"</i> if you are familiar with firewall configurations or if you need to add user customized rules. Otherwise, choose <i>"Beginner"</i>.
hu: Válassza a <i>"Szakértő"</i>-t, ha tisztában van a tűzfal beállításokkal, vagy egyéni szabályokat kíván felvenni. Egyéb esetekben válassza a <i>"Kezdő"</i>-t.

en: Select a File
hu: Válasszon ki egy fájlt

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Service Settings
hu: Szolgáltatás-beállítások

en: Set firewall default type: %s. This overwrites any existing configuration.
hu: Tűzfal alapértelmezett típusának beállítása erre: %s. Ez minden létező beállítást felülír.

en: Show this help message
hu: Súgó megjelenítése

en: Show version
hu: Verziószám

en: Source (all needed)
hu: Forrás (az összes szükséges)

en: Source Quench
hu: Forrás Quench

en: Specify a custom rules file for inclusion in the firewall, after the default rules. Default protocol type: ipv4, default table: filter. (Example: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)
hu: Megad egy egyéni szabályfájlt, mely az alapértelmezett szabályok után kerül beillesztésre. Alapértelmezett protokoll típzs: ipv4, alapértelemeztt tábla: szűrő. (pl. ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)

en: Start Wizard
hu: Varázsló indítása

en: Start configuration wizard
hu: Beállítások Varázsló indítása

en: Status line numbers
hu: Sorszámozás az állapotjelzőben

en: Supported icmp types:
hu: Támogatott ICMP típusok:

en: System without network access
    System with network access
hu: Hálózatba nem kapcsolt rendszer
    Hálózatba kapcsolt rendszer

en: TFTP Client
hu: TFTP ügyfél

en: TODO
hu: TEENDŐK

en: Table
hu: Tábla

en: The Amanda backup client option allows you to connect to a Amanda backup and archiving server. You need the amanda-client package installed for this option to be useful.
hu: Az Amanda kliens opció bekapcsolásával csatlakozhat egy Amanda biztonsági mentést végző és archiváló kiszolgálóhoz. Az amanda-client csomag telepítése szükséges a szolgáltatás működéséhez.

en: The Domain Name System (DNS) is used to provide and request host and domain names. Enable this option, if you plan to provide a domain name service (e.g. with bind).
hu: A Domain Name System (DNS) gondoskodik a kiszolgáló és domain nevekről. Kapcsolja be ezt az opciót, ha domain név szolgáltatást tervez (pl. bind)

en: The Internet Message Access Protocol over SSL (IMAPs) allows a local client to access email on a remote server in a secure way. If you plan to provide a IMAP over SSL service (e.g. with dovecot), enable this option.
hu: Az Internet Message Access Protocol SSL kiegészítéssel (IMAPs) biztonságos módon teszi lehetővé a helyi kliensek e-mail elérését egy távoli szerveren. Ha SSL kiegészített IMAP használatát tervezi (pl. dovecot), kapcsolja be ezt az opciót.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over tcp) provides the ability to share printers over the network. Enable this option if you plan to share printers via cups over the network.
hu: Az Internet Printing Protocol (IPP) megosztott nyomtatásra szolgál. Az IPP (TCP porton) lehetővé teszi nyomtató(k) megosztását a hálózaton. Ha hálózati nyomtató megosztását tervezi CUPS-al, akkor engedélyezze ezt a lehetőséget.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over udp) provides the ability to get information about a printer (e.g. capability and status) and to control printer jobs. If you plan to use a remote network printer via cups, do not disable this option.
hu: Az Internet Printing Protocol (IPP) megosztott nyomtatásra szolgál. Az IPP (UDP porton) lehetővé teszi a nyomtató adatainak elérését (pl. elérhető szolgáltatások és állapot) és a feladatok kezelését. Ha hálózati nyomtató használatát tervezi CUPS-al ne tiltsa le ezt a lehetőséget.

en: The NFS4 protocol is used to share files via TCP networking. You will need to have the NFS tools installed and properly configure your NFS server for this option to be useful.
hu: Az NFS4 protokollal TCP-n keresztül oszthatjók meg fájlok. Ehhez az  opcióhoz szükséges az NFS eszközök telepítése, és az NFS kiszolgáló megfelelő beállítása.

en: The Post Office Protocol version 3 (POP3) is a protocol to retrieve email from a remote server over a TCP/IP connection. Enable this option, if you plan to provide a POP3 service (e.g. with dovecot).
hu: A Post Office Protocol 3 (POP3) egy protokoll, mely távoli szerverről történő e-mail fogadásra alkalmas TCP/IP kapcsolat felett. Kapcsolja be ezt az opciót, ha POP3 szolgáltatást tervez (pl. dovecot).

en: The Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) is a protocol for user authentication over networks. It is mostly used for modem, DSL or wireless user authentication. If you plan to provide a RADIUS service (e.g. with freeradius), enable this option.
hu: A Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) egy protokoll a hálózaton keresztül történő felhasználó-azonosításra. Többnyire modemes, DSL vagy vezeték nélküli felhasználó azonosításra használják. Ha RADIUS szolgáltatást tervez (pl. freeraduis), kapcsolja be ezt az opciót.

en: The Trivial File Transfer Protocol (TFTP) is a protocol used to transfer files to and from a remote machine in s simple way. It is normally used only for booting diskless workstations and also to transfer data in the Preboot eXecution Environment (PXE).
hu: A TFTP (Trivial File Transfer Protocol) egy olyan fájlátviteli protokoll, mely lehetővé teszi fájlok egyszerű átvitelét két gép között. Általában csak lemez nélküli munkaállomások indítására és PXE (Preboot eXecution Environment) alkalmazásakor adattovábbításra használják .

en: The file '%s' does not exist.
hu: '%s' fájl nem létezik.

en: The firewall configuration is not consistent.
hu: A tűzfal konfigurációja nem következetes.

en: The firewall is disabled.
hu: A tűzfal kikapcsolva.

en: The firewall is enabled.
hu: A tűzfal engedélyezve.

en: The firewall table '%s' is not valid.
hu: '%s' nem érvényes tűzfaltábla.

en: The following files are missing or unusable:
    	%s
    
    Apply your firewall configuration now to correct this problem.
hu: Az alábbi állományok hiányoznak vagy használhatatlanok:
    	%s
    
    Alkalmazza a tűzfal beállításait a hiba javításához.

en: The protocol type '%s' is not valid.
hu: '%s' érvénytelen protokoll típus.

en: There are unapplied changes, do you really want to quit?
hu: Nem mentett minden módosítást. Biztosan kilép?

en: This error message informs a host to send packets on another route.
hu: Az alábbi hibaüzenet értesít egy gépet, hogy a csomagokat egy másik útvonalon küldje.

en: This error message is generated by a host or gateway if the destination is not reachable.
hu: Az alábbi hibaüzenettel válaszol egy gép vagy átjáró, ha a célállomás nem elérhető.

en: This error message is generated if the IP header is bad, either by a missing option or bad length.
hu: Az alábbi hibaüzenet akkor jelenik meg, ha hiányzó opció vagy rossz hossz miatt az IP fejléc hibás.

en: This error message is generated if the time-to-live was exceeded either of a packet or of the reassembling of a fragmented packet.
hu: Ilyen hibaüzenet keletkezik, ha a TTL meghaladja a csomag, vagy a töredék számára meghatározott értéket.

en: This error message is generated to tell a host to reduce the pace at which it is sending packets.
hu: Ez a hibaüzenet arra szolgál, hogy a géppel tudassuk, hogy csökkentse a csomagok küldésének ütemét.

en: This message is the answer to an <i>Echo Request</i>.
hu: Ez az üzenet válasz egy <i>Echo kérés</i>re.

en: This message is used by a host attached to a multicast link to request a <i>Router Advertisement</i>
hu: Az ilyen típusú üzeneteket multicast linkre csatlakoztatott gépek küldik egy <i>Router Hirdetés</i> kérésre.

en: This message is used by routers to periodically announce the IP address of a multicast interface.
hu: A routerek az alábbi üzenettel rendszeresen közlik egy multicast interfész IP-címét.

en: This message is used to test if a host is reachable mostly with the <i>ping</i> utility.
hu: Az alábbi üzenet alkalmas arra, hogy teszteljük, elérhető-e egy gép. Ehhez többnyire a <i>ping</i> segédeszközt használjuk.

en: This option allows a Bacula server to connect to the local machine to schedule backups. You need the bacula-client package installed for this option to be useful.
hu: Ez az opció lehetővé teszi a Bacula szerver számára, hogy kapcsolódhasson a helyi gép biztonsági mentéseinek ütemezésére. Szüksége van a Bacula-client csomag telepítésére hogy a lehetőség használható legyen.

en: This option allows incoming SMTP mail delivery. If you need to allow remote hosts to connect directly to your machine to deliver mail, enable this option. You do not need to enable this if you collect your mail from your ISP's server by POP3 or IMAP, or if you use a tool such as fetchmail. Note that an improperly configured SMTP server can allow remote machines to use your server to send spam.
hu: Az SMTP protokoll bejövő e-mailek kézbesítésére alkalmas. Ha távoli gépekről levelet szeretne eljuttatni ehhez a géphez, akkor jelölje be ezt az opciót. Nem szükséges bejelölni az opciót, ha más gépről szeretné letölteni a leveleit POP3- vagy IMAP-kiszolgálóról, esetleg a fetchmail használatával. Ha nem megfelelő módon állítja be az SMTP szolgáltatást, akkor illetéktelen személyek kéretlen levelek küldésére használhatják a gépét.

en: This option allows you to access Trivial File Transfer Protocol (TFTP) servers. You need the tftp package installed for this option to be useful.
hu: Ha bekapcsolja ezt az opciót, hozzáférhet  Triviális Fájl Transzfer Protokoll (TFTP) kiszolgálókhoz. Ennek az opciónak a használatához még szüksége van a tftp csomag telepítésére.

en: This option allows you to access Windows file and printer sharing networks. You need the samba-client package installed for this option to be useful.
hu: Ha bekapcsolja ezt az opciót, hozzáférhet a Windows fájl- és nyomtatómegosztási hálózataihoz. Ennek az opciónak a használatához még szüksége van a samba-client csomag telepítésére.

en: This option allows you to access and participate in Windows file and printer sharing networks. You need the samba package installed for this option to be useful.
hu: Ha bekapcsolja ezt az opciót, hozzáférhet és dolgozhat a Windows fájl- és nyomtatómegosztási hálózatain. Ennek az opciónak a használatához még szüksége van a samba csomag telepítésére.

en: This option allows you to use the Red Hat Cluster Suite. Ports are opened for openais, ricci and dlm. You need the Red Hat Cluster Suite installed for this option to be useful.
hu: Ezzel az opcióval használhatja a Red Hat Cluster Suite-ot. A portok az openais, rgnamanager, ricci, dlm és cssd számára lesznek megnyitva. Az opció használatához még szüksége lesz a Red Hat Cluster Suite telepítésére.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
hu: Ez a program szabad szoftver; terjeszthető illetve módosítható a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public Licensedokumentumában leírtak; akár a licenc 2-es, akár (tetszőleges) későbbi változata szerint.
    
    Ez a program abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz, de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve.  További részleteket a GNU General Public License tartalmaz.
    
    A felhasználónak a programmal együtt meg kell kapnia a GNU General  Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, keresse fel a <http://www.gnu.org/licenses/> webhelyet.

en: This program will help you to set up a basic firewall for your system.
hu: A program segítségével beállíthat egy alapvető tűzfalat a rendszeréhez.

en: This wizard helps you to set up a clean firewall configuration for your system.
hu: Ez a varázsló segít, hogy egy megfelelő tűzfalbeállítást készítsen rendszeréhez.

en: Time Exceeded
hu: Időtúllépés

en: To Address
hu: Cél cím

en: To Port
hu: Cél port

en: To ensure a sane state, the kernel firewall modules must be unloaded when the firewall is restarted or stopped.
hu: Ahhoz, hogy biztosak lehessünk a megfelelő állapotban, a kernel tűzfalmoduljait  el kell távolítani a tűzfal újraindításakor és kikapcsolásakor.

en: Trusted Interfaces
hu: Megbízható interfészek

en: Trusted Services
hu: Megbízható szolgáltatások

en: Type
hu: Típus

en: Unload modules on restart and stop
hu: Modulok eltávolítása újraindításkor és kikapcsoláskor

en: Update firewall non-interactively if the firewall is enabled. This will also restart the firewall. The -n and -f options will be ignored.
hu: A tűzfal frissítése kötegelt módban, ha a tűzfal aktív. Ez a tűzfal újraindítását eredményezi. Az -n és -f kapcsolókat nem veszi figyelembe.

en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
hu: Használjon egyéni szabályfájlokat további tűzfalszabályok hozzáadásához. Az egyéni szabályok az alapértelmezettek mögé kerülnek. Ezen fájloknak iptables-save formátumúnak kell lenniük.

en: User Defined
hu: Egyéni

en: User Skill Level
hu: Tudásszint

en: Using these options with no additional firewall options will not create or alter firewall configuration, only SELinux will be configured.
hu: A beállítások használata nélkül további tűzfal opció nem hoz létre vagy módosítja tűzfal beállításait, csak a SELinux lesz beállítva.

en: Valid values: %s
hu: Lehetséges értékek: %s

en: Valid values: <port>[-<port>], where port is either a number [0..65535] or a service name.
hu: Lehetséges értékek: <port>[-<port>], ahol a port egy szám [0..65335] vagy szolgáltatásnév.

en: Valid values: tcp, udp
hu: Lehetséges értékek: tcp, udp

en: Verbose status
hu: Részletes állapotjelzés

en: Virtual Machine Management
hu: Virtuális Gépek Kezelése

en: Virtual Machine Management (TLS)
hu: Virtuális Gépek Kezelése (TLS)

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: What kind of system do you have?
hu: Milyen típusú rendszere van?

en: Wizard
hu: Varázsló

en: Yes
hu: Igen

en: You can change the settings in the <i>Options</i> menu afterwards.
hu: A későbbiekben a <i>Beállítások</i> menüben tudja majd megváltoztatni.

en: Your firewall configuration was converted from an old version. Please verify the configuration and apply.
hu: A tűzfalbeállításai egy előző állapotból származnak. Ellenőrizze, majd alkalmazza a beállításokat.

en: [<type>:][<table>:]<filename>
hu: [<típus>:][<tábla>:]<fájlnév>

en: _About
hu: _Névjegy

en: _File
hu: _Fájl

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Options
hu: _Opciók

en: _Quit
hu: Kilépés

en: _Start Configuration Wizard
hu: Beállítá_s varázsló indítása

en: configuration
hu: beállítások

en: if=<interface>:port=<port>:proto=<protocol>[:toport=<destination port>][:toaddr=<destination address>]
hu: if=<interfész>:port=<port>:proto=<protokoll>[:toport=<cél port>][:toaddr=<cél cím>]

en: invalid interface '%s'.
hu: '%s' érvénytelen interfész.

en: invalid port definition %s.
hu: %s hibás port definició.

en: invalid service '%s'.
hu: '%s' érvénytelen szolgáltatás.

en: ipv6 has no nat support.
hu: Az IPv6-ban nincs NAT támogatás.

en: local
hu: helyi

en: mDNS provides the ability to use DNS programming interfaces, packet formats and operating semantics in a small network without a conventional DNS server. If you plan to use Avahi, do not disable this option.
hu: Az mDNS gondoskodik a DNS programozói felületéről, csomag formátumokról és működtető szemantikákról egy hagyományos, DNS szerver nélküli kis hálózatban. Ha Avahi használatát tervezi, ne kapcsolja ki ezt az opciót.

en: modified label
hu: módosított címke

en: no such option: %s
hu: nincs ilyen opció: %s

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s'.
hu: %(option)s: érvénytelen továbbítási port ('%(value)s').

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s': %(error)s.
hu: %(option)s: érvénytelen továbbítási port ('%(value)s'): %(error)s.

en: option %(option)s: invalid icmp type '%(value)s'.
hu: %(option)s: érvénytelen ICMP típus: '%(value)s'.

en: port range %s is not unique.
hu: %s porttartomány már szerepel.

[ctx: yes]
en: Firewall Configuration
hu: Tűzfal konfiguráció

[ctx: yes]
en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
hu: Jelölje meg az ICMP típusokat a listán, amelyet el kell utasítani. Minden más ICMP típus átmehet a tűzfalon. Az alapértelmezés szerint nincs korlátozás.

[ctx: yes]
en: The Internet Control Message Protocol (ICMP) is mainly used to send error messages between networked computers, but additionally for informational messages like ping requests and replies.
hu: Az Internet Control Message Protocol (ICMP) főleg arra használatos, hogy hibaüzenetet küldjön a hálózatba kapcsolt számítógépek között, de ezen felül információs üzenetek, mint a ping kérések és válaszok is ide taroznak.

[ctx: yes]
en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
hu: Alkalmazzon egyéni szabályfájlokat, hogy így további szabályokat adhasson a tűzfalhoz. Az egyéni szabályok az alapértelmezett szabályok után kerülnek alkalmazásra. A fájloknak a iptables-mentési formátumában kell lennie.
