system-config-firewall - en to cs translation catalogue (311 entries)

en: 
    ERROR - You must be root to run %s.
cs: 
    CHYBA - Pro spuštění %s musíte být root.

en: %(option)s option requires %(count)s arguments
cs: volba %(option)s vyžaduje %(count)s parametrů

en: %s is not a valid protocol.
cs: %s není platný protokol.

en: %s is not a valid range (start port >= end port).
cs: %s není platný rozsah (počáteční port >= konečný port).

en: %s option does not take a value
cs: %s volba nepřijímá hodnotu

en: %s option requires an argument
cs: %s volba vyžaduje argument

en: (modified)
cs: (upraveno)

en: <b>Basic Firewall Settings</b>
cs: <b>Základní nastavení firewallu</b>

en: <b>Configuration</b>
cs: <b>Konfigurace</b>

en: <b>Destination</b>
cs: <b>Cíl</b>

en: <b>Information</b>
cs: <b>Informace</b>

en: <b>Source</b>
cs: <b>Zdroj</b>

en: <b>User Skill Level</b>
cs: <b>Úroveň schopností uživatele</b>

en: <b>Your current configuration is empty, all traffic will be blocked.</b>
cs: <b>Vaše současná konfigurace je prázdná, všechen provoz bude blokován.</b>

en: <big><b>Firewall Configuration Wizard</b></big>
cs: <big><b>Průvodce nastavením firewallu</b></big>

en: <i>Save on stop</i> and <i>Save on restart</i> additionally save rule and chain counter.
cs: <i>Uložit při ukončení</i> a <i>Uložit při restartu</i> uloží pravidla i počitadla řetězců.

en: <icmp type>
cs: <icmp typ>

en: <interface>
cs: <rozhraní>

en: <mode>
cs: <režim>

en: <module>
cs: <modul>

en: <port>[-<port>]:<protocol>
cs: <port>[-<port>]:<protokol>

en: <service>
cs: <služba>

en: <type>
cs: <typ>

en: A <i>"System without network access"</i> does not need a firewall at all. This selection disables the firewall. Otherwise, choose <i>"System with network access"</i>.
cs: <i>"Systém bez přístupu k síti"</i> nepotřebuje firewall. Tato volba kompletně vypne firewall. Máte-li přístup k síti, vyberte <i>"Systém s přístupem k síti"</i>.

en: A firewall allows other computers to access selected services on your computer and helps to prevent unauthorized access beyond these selections. Select the services to which the firewall should allow access.
cs: Firewall slouží k povolení přístupu ze sítě ke konkrétním službám na vašem počítači a pro zabránění nepovoleného přístupu. Vyberte služby, ke kterým má firewall povolit přístup.

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. Enabling a firewall blocks all incoming connections. Disabling a firewall allows all connections and is not recommended.
cs: Firewall chrání před neautorizovaným přístupem přes počítačovou síť. Aktivovaný firewall blokuje všechna příchozí spojení kromě výjimek, které nastavíte. Vypnutý firewall umožňuje všechna spojení a takové nastavení se nedoporučuje.

en: Add
cs: Přidat

en: Add Entry
cs: Přidat položku

en: Add Interface
cs: Přidat rozhraní

en: Add additional ports or port ranges, which need to be accessible for all hosts or networks.
cs: Přidejte další porty nebo rozsahy portů, které je nutné ponechat přístupné pro všechny počítače a počítačové sítě.

en: Add entries to forward ports either from one port to another on the local system or from the local system to another system. Forwarding to another system is only useful if the interface is masqueraded. Port forwarding is IPv4 only.
cs: Přidat záznamy pro přeposílání portů buď z jednoho portu na druhý na lokálním systému nebo z lokálního portu do portu na jiném systému. Přeposílání na jiný systém je užitečné pouze pokud je rozhraní maškarádované. Přeposílání portů funguje pouze na IPv4.

en: Address '%s' is not valid.
cs: Adresa '%s' není platná.

en: All %s devices
cs: Všechna %s zařízení

en: Allow access to necessary ports or port ranges, only.
cs: Povolit přístup jen k nezbytným portům nebo jejich rozsahům.

en: Allow access to necessary services, only.
cs: Povolit přístup jen k nezbytným službám.

en: Allow all traffic on the specified device
cs: Povolit všechen provoz na zadaném zařízení

en: Amanda Backup Client
cs: Zálohovací klient Amanda

en: Apply
cs: Použít

en: Apply changes
cs: Aplikovat změny

en: Authentication is required to read and modify firewall settings
cs: K modifikaci nastavení firewallu je vyžadována autentizace

en: Back
cs: Zpět

en: Backwards compatibility, aliased to --enabled
cs: Zpětná kompatibilita, alias pro --enabled

en: Bacula Client
cs: Bacula klient

en: Bacula is a network backup solution. Enable this option, if you plan to provide Bacula backup, file and storage services.
cs: Bacula je síťový nástroj pro zálohování. Povolte volbu pro zálohování pomocí nástroje Bacula.

en: Be more verbose
cs: Více podrobností

en: Beginner
cs: Začátečník

en: Beginner
    Expert
cs: Začátečník
    Pokročilý

en: Block this ICMP type. The default is to accept all ICMP types.
cs: Blokovat tento ICMP typ. Ve výchozím stavu se přijímají všechny typy ICMP.

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Clicking the 'Yes' button will override any existing firewall configuration. Are you sure that you want to do this?
cs: Kliknutím na tlačítko 'Ano' přepíšete stávající nastavení firewallu. Chcete pokračovat?

en: Close
cs: Zavřít

en: Configuration failed
cs: Nastavení selhalo

en: Configure SELinux mode: %s
cs: Nastavte režim SELinuxu: %s

en: Configure SELinux type: Usually targeted or strict Policy
cs: Nastavte režim SELinuxu: Obvykle politika targeted nebo strict

en: Configure Service Settings
cs: Nastavení služeb

en: Configure firewall but do not activate the new configuration
cs: Nastavit firewall, ale neaktivovat nové nastavení

en: Configure firewall helper modules for connection tracking
cs: Přidat pomocné moduly firewallu pro sledování spojení.

en: Configure firewall rules
cs: Nastavení pravidel firewallu

en: Configure the iptables and ip6tables service settings.
cs: Nastavení služeb iptables a ip6tables.

en: Conntrack Helper
cs: Pomocník connrack

en: Converting %s
cs: Konvertovat %s

en: Custom Rules
cs: Vlastní pravidla

en: Custom Rules File
cs: Soubor vlastních pravidel

en: Customize
cs: Upravit

en: Default:
cs: Výchozí:

en: Description
cs: Popis

en: Destination (at least one needed)
cs: Cíl (vyžadován alespoň jeden)

en: Destination Unreachable
cs: Cíl nedosažitelný

en: Disable
cs: Vypnout

en: Disable Firewall
cs: Vypnout firewall

en: Disable Internet Printing Protocol (IPP)
cs: Zakázat internetový tiskový protokol (IPP)

en: Disable Internet Protocol Security (IPsec)
cs: Zakázat internetový bezpečnostní protokol (IPsec)

en: Disable Multicast DNS (mDNS)
cs: Zakázat Multicast DNS (mDNS)

en: Disable an iptables module
cs: Zakázat modul iptables

en: Disable firewall
cs: Vypnout firewall

en: ERROR: FirewallD is active, please use firewall-config.
cs: CHYBA: FirewallD je aktivní, použijte firewall-config.

en: Echo Reply (pong)
cs: Odpověď na výzvu (pong)

en: Echo Request (ping)
cs: Žádost o odpověď (ping)

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit Entry
cs: Editovat položku

en: Enable
cs: Povolit

en: Enable Firewall
cs: Povolit firewall

en: Enable an iptables module
cs: Povolit modul iptables

en: Enable firewall
cs: Povolit firewall

en: Enable firewall (default)
cs: Aktivovat firewall (implicitní)

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with SASL authentication and encryption (digest-md5 passwords or GSSAPI/Kerberos). The libvirtd service is needed for this option to be useful.
cs: Povolte tuto volbu, chcete-li umožnit vzdálenou správu virtuálních strojů pomocí SASL autentizace a šifrování (digest-md5 passwords nebo GSSAPI/Kerberos). Aby byla volba funkční, je potřeba ještě služba libvirtd.

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with TLS encryption, x509 certificates and optional SASL authentication. The libvirtd service is needed for this option to be useful.
cs: Povolte tuto volbu, pokud chcete využít vzdálenou správu s TLS šifrování, x509 certifikáty a volitelnou SASL autentizací. Aby byla volba funkční, je potřeba ještě služba libvirtd.

en: Enabled
cs: Aktivován

en: Error
cs: Chyba

en: Expert
cs: Pokročilý

en: FTP is a protocol used for remote file transfer. If you plan to make your FTP server publicly available, enable this option. You need the vsftpd package installed for this option to be useful.
cs: FTP je protokol používaný pro vzdálený přenos souborů. Pokud hodláte veřejně zpřístupnit svůj FTP server, povolte tuto volbu. Aby bylo FTP dostupné, musíte mít nainstalován balíček vsftpd.

en: Failed to remove %s.
cs: Selhalo odstranění %s.

en: Failed to start %s.
cs: Selhal start %s.

en: Failed to stop %s.
cs: Selhalo ukončení %s.

en: Failed to write %s.
cs: Selhal zápis %s.

en: Failed to write selinux configuration.
cs: Selhal zápis nastavení SELinuxu.

en: File
cs: Soubor

en: File:
cs: Soubor:

en: Filename
cs: Jméno souboru

en: Firewall Configuration
cs: Nastavení firewallu

en: Firewall Configuration Startup
cs: Začátek nastavení firewallu

en: Firewall Configuration Wizard
cs: Průvodce nastavením firewallu

en: Firewall Table
cs: Tabulka firewallu

en: Firewall Table:
cs: Tabulka firewallu:

en: Firewall authorization
cs: Autorizace firewallu

en: Forward
cs: Vpřed

en: Forward the port with protocol for the interface to either another local destination port (no destination address given) or to an other destination address with an optional destination port. This is IPv4 only.
cs: Přesměrovat protokol s daným portem pro dané rozhraní buď na jiný místní port (bez cílové adresy) nebo na jinou adresu s možností uvést i cílový port. Pouze pro IPv4.

en: Forward to another port
cs: Přeposlat na jiný port

en: HTTP is the protocol used to serve Web pages. If you plan to make your Web server publicly available, enable this option. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages.
cs: HTTP je protokol používaný pro poskytování WWW stránek. Pokud hodláte veřejně zpřístupnit svůj WWW server, povolte tuto volbu. Tato volba není potřeba pro prohlížení stránek lokálně nebo pro vývoj WWW stránek.

en: HTTPS is a modified HTTP used to serve Web pages when security is important. Examples are sites that require logins like stores or web mail. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages. You need the httpd package installed for this option to be useful.
cs: HTTPS je upravený HTTP používaný pro poskytování zabezpečených WWW stránek. Příkladem jsou servery, které vyžadují přihlášení, například obchody nebo elektronická pošta přes webové rozhraní. Tato volba není potřeba pro prohlížení lokálních webových stránek nebo pro vývoj WWW stránek. Aby byla tato volba užitečná, musíte mít nainstalován balíček httpd.

en: Here you can define which services are trusted. Trusted services are accessible from all hosts and networks.
cs: Nadefinujte, které služby jsou důvěryhodné. Tyto služby budou dostupné ze všech počítačů a počítačových sítí.

en: Hit <i>OK</i> to apply your changes. You do not need to restart the firewall, the changes are effective as soon as they are applied.
cs: Stiskněte <i>OK</i> pro aplikování změn. Není potřeba firewall restartovat. Změny se projeví hned po jejich aplikování.

en: Hit enter to continue.
cs: Pokračujte stisknutím Enter.

en: ICMP Filter
cs: ICMP filtr

en: ICMP Type
cs: ICMP typ

en: IMAP over SSL
cs: IMAP přes SSL

en: IP address:
cs: IP adresa:

en: IPsec
cs: IPSec

en: IPv6 has no nat support.
cs: IPv6 nemá podporu NATu.

en: If you clear the <i>keep configuration</i> button, the actual firewall configuration will be overwritten.
cs: Pokud vymažete tlačítko <i>Ponechat nastavení</i>, bude aktuální nastavení firewallu přepsáno.

en: If you enable local forwarding, you have to specify a port. This port has to be different to the source port.
cs: Pokud povolíte lokální přeposílání, musíte určit port. Tento port musí být jiný, než zdrojový port.

en: If you enable masquerading, IP forwarding will also be enabled for your IPv4 networks.
cs: Pokud povolíte maškarádování, bude povoleno též přeposílání paketů v sítích IPv4.

en: If you need further firewall settings, please modify your configuration by hand, but keep in mind, that this tool is not able to load your custom configuration. If you are using this tool, all your manual changes will be lost. If you do not want to lose your manual configuration changes, leave this program without applying.
cs: Pokud potřebujete další nastavení firewallu, můžete ručně modifikovat jeho konfiguraci. Pamatujte ale, že tento nástroj není schopen vaše úpravy nahrát. Pokud používáte tento nástroj, všechny vaše ruční úpravy budou ztraceny. Pokud nechcete přijít o vlastní ručně provedené úpravy, opusťte tento program bez aplikování nastavení.

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Ignore All
cs: Ignorovat vše

en: Ignore actual settings
cs: Ignorovat současné nastavení

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Interface '%s' is not valid.
cs: Rozhraní '%s' není platné.

en: Interface:
cs: Rozhraní:

en: Internet Protocol Security (IPsec) incorporates security for network transmissions directly into the Internet Protocol (IP). IPsec provides methods for both encrypting data and authentication for the host or network it sends to. If you plan to use a vpnc server or FreeS/WAN, do not disable this option.
cs: Internetový zabezpečený protokol (IPSec) zabezpečuje síťovou komunikaci přímo na úrovni internetového protokolu (IP). IPSec nabízí metody pro šifrování dat i autentizaci protistrany pro počítač nebo podsíť, do které jsou údaje odesílány. Pokud chcete používat VPNC server nebo FreeS/WAN, nezakazujte tuto volbu.

en: Invalid argument %s
cs: Neplatný argument %s

en: Keep Configuration
cs: Ponechat nastavení

en: Key:
cs: Klíč:

en: List predefined services.
cs: Vypsat všechny předdefinované služby.

en: List the supported icmp types.
cs: Vypsat všechny podporované ICMP typy.

en: Load
cs: Nahrát

en: Load _Default Configuration
cs: Nahraj _výchozí konfiguraci

en: Local forwarding
cs: Místní přesměrování

en: Mail (SMTP)
cs: Pošta (SMTP)

en: Make sure to open the destination port on the remote system.
cs: Ujistěte se, že cílový port je na vzdáleném systému otevřen.

en: Mark all interfaces as trusted which should have full access to the system.
cs: Označit všechna rozhraní jako důvěryhodná, takže k nim bude plný přístup odevšad.

en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
cs: Označte v seznamu typy ICMP zpráv, které mají být odmítnuty. Všechny ostatní ICMP typy budou  procházet firewallem. Implicitně jsou zprávy vpouštěny bez omezení.

en: Mark the interfaces to be masqueraded.
cs: Označit rozhraní pro maškarádování.

en: Masquerades traffic from the specified device. This is IPv4 only.
cs: Maškarádovat provoz ze zadaného zařízení. Pouze pro IPv4.

en: Masquerading
cs: Maškarádování

en: Masquerading allows you to set up a host or router that connects your local network to the internet. Your local network will not be visible and the hosts appear as a single address on the internet. Masquerading is IPv4 only.
cs: Maškarádování je užitečné, pokud nastavujete počítač nebo směrovač, který spojuje vaši lokální síť s internetem. Vaše lokální síť nebude z internetu dostupná a všechny vnitřní počítače budou vystupovat jako jedna IP adresa jednoho počítače. Maškarádování funguje pouze pro IPv4.

en: Move Entry Down
cs: Posunout položku níže

en: Move Entry Up
cs: Posunout položku výše

en: Network Printing Client (IPP)
cs: Klient síťového tisku (IPP)

en: Network Printing Server (IPP)
cs: Server síťového tisku (IPP)

en: No
cs: Ne

en: No configuration
cs: Žádná konfigurace

en: Not configured
cs: Nenastaveno

en: Numeric status output
cs: Numerický výstup

en: Old firewall configuration.
cs: Staré nastavení firewallu

en: Only mark interfaces if you can trust all participants on that network interface.
cs: Označte pouze ta rozhraní, která jsou připojena na počítačovou síť, ve které můžete důvěřovat všem připojeným účastníkům.

en: Open specific ports in the firewall (e.g, ssh:tcp)
cs: Otevřít ve firewallu konkrétní porty (např. ssh:tcp)

en: Open the firewall for a service (e.g, ssh)
cs: Propustit firewallem službu (např. ssh)

en: OpenVPN is a virtual private network (VPN) solution. It is used to create encrypted point-to-point tunnels between computers. If you plan to provide a VPN service, enable this option.
cs: OpenVPN je řešení pro vytváření virtuálních privátních sítí (VPN). Používá se pro vytvoření šifrovaných spojení (tunelů) typu bod-bod mezi počítači. Pokud chcete poskytovat VPN služby, povolte tuto volbu.

en: Other Ports
cs: Ostatní porty

en: POP-3 over SSL
cs: POP3 přes SSL

en: Parameter Problem
cs: Problém s parametrem

en: Parse error in config file
cs: Chyba zpracování konfiguračního souboru

en: Please answer the questions in the following configuration steps. The wizard leads you back to the main application and hides all unnecessary configuration options.
cs: Odpovězte na otázky v následujících konfiguračních krocích. Průvodce vás pak zavede zpět do hlavní aplikace, kde skryje všechna nepotřebná nastavení.

en: Please check your firewall settings after applying custom rules.
cs: Zkontrolujte nastavení firewallu po aplikaci vlastních pravidel.

en: Please enter a port or port range and protocol.
cs: Zadejte prosím port nebo rozsah portů a protokol.

en: Please enter a valid port number, service name or range.
cs:  Zadejte platné číslo portu, název služby nebo rozsah.

en: Please load a default configuration from the <i>Options</i> menu or use the wizard.
cs: Nahrajte výchozí nastavení z menu <i>Možnosti</i> nebo použijte průvodce.

en: Please remember to check if the services iptables and ip6tables are enabled.
cs: Nezapomeňte zkontrolovat, jsou-li služby iptables a ip6tables povoleny.

en: Please remember to check your firewall configuration before using it.
cs: Nezapomeňte zkontrolovat nastavení firewallu před tím, než ho použijete.

en: Please select an entry from the list or enter a interface further down.
cs: Vyberte položku ze seznamu nebo níže zadejte rozhraní.

en: Please select an entry from the list or enter a port and protocol further down.
cs: Vyberte položku ze seznamu nebo níže zadejte port a protokol.

en: Please select keep configuration or choose to load a default configuration.
cs: Vyberte ponechání nastavení nebo zvolte nahrání výchozího nastavení.

en: Please select the protocol type, the firewall table and the file containing the rules.
cs: Zvolte prosím typ protokolu, tabulku firewallu a soubor s pravidly.

en: Please select the source and destination options according to your needs.
cs: Prosím zvolte zdrojové a cílové volby podle vašich potřeb.

en: Please specify your firewall skills.
cs: Vyberte vaše schopnosti konfigurace firewallu.

en: Port / Port Range:
cs: Port/rozsah portů:

en: Port Forwarding
cs: Přesměrování portů

en: Port and Protocol
cs: Port a protokol

en: Port or port range '%s' is not valid.
cs: Port nebo rozsah portů %s není platný.

en: Port/Protocol
cs: Port/protokol

en: Predefined Services with Default Environment:
cs: Předdefinované služby s výchozím prostředím:

en: Print a counter/number for every rule in the status output.
cs: Ve výpisu stavu vypíše počítadla a čísla řádků každého pravidla.

en: Print addresses and ports in numeric format for the status output.
cs: Tisknout adresy a porty v numerickém formátu.

en: Print information about the number of packets and bytes plus the <i>input-</i> and <i>outputdevice</i> in the status output.
cs: Ve výpisu stavu vypíše informace o počtu paketů a bajtů včetně <i>vstupních</i> a <i>výstupních</i> zařízení.

en: Protocol
cs: Protokol

en: Protocol '%s' is not valid.
cs: Protokol '%s' není platný.

en: Protocol Type
cs: Typ protokolu

en: Protocol Type:
cs: Typ protokolu:

en: Protocol:
cs: Protokol:

en: Quit
cs: Ukončit

en: Redirect
cs: Přesměrování

en: Reload
cs: Obnovit

en: Reload current configuration
cs: Obnovit současnou konfiguraci

en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove Entry
cs: Odstranit položku

en: Router Advertisement
cs: Oznámení směrovače

en: Router Solicitation
cs: Požadavky směrovače

en: Run noninteractively; process only command-line arguments
cs: Spustit neinteraktivně; zpracovat jen argumenty na příkazovém řádku

en: SELinux Options (deprecated)
cs: Volby SELinuxu (zastaralé)

en: Samba Client
cs: Samba klient

en: Save and restore counter
cs: Uložit a obnovit počitadla

en: Save on restart
cs: Uložit při restartu

en: Save on stop
cs: Uložit při ukončení

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before restarting the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
cs: Uložit aktuální nastavení firewallu se všemi změnami provedenými po jeho aktivaci předtím, než bude firewall restartován. Použijte pouze pokud chcete zachovávat aktuální stav do dalšího startu.

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before stopping the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
cs: Uložit aktuální nastavení firewallu se všemi změnami provedenými po jeho aktivaci předtím, než bude firewall vypnut. Použijte pouze pokud chcete zachovávat aktuální stav do dalšího startu.

en: Secure Shell (SSH) is a protocol for logging into and executing commands on remote machines. It provides secure encrypted communications. If you plan on accessing your machine remotely via SSH over a firewalled interface, enable this option. You need the openssh-server package installed for this option to be useful.
cs: Secure Shell (SSH) je protokol pro přihlašování ke vzdáleným počítačům a následnému spouštění příkazů. Poskytuje bezpečnou šifrovanou komunikaci. Pokud chcete přistupovat ke svému počítači ze vzdáleného počítače přes SSH a používáte firewall, povolte tuto volbu. Aby bylo SSH funkční, musíte mít nainstalován balíček openssh-server.

en: Secure WWW (HTTPS)
cs: Zabezpečené WWW (HTTPS)

en: Select
cs: Vybrat

en: Select <i>"Expert"</i> if you are familiar with firewall configurations or if you need to add user customized rules. Otherwise, choose <i>"Beginner"</i>.
cs: Vyberte <i>"Pokročilý"</i>, pokud jste obeznámeni s nastavováním firewallu a pokud potřebujete přidat vlastní pravidla. Jinak vyberte <i>"Začátečník"</i>.

en: Select a File
cs: Vyberte soubor

en: Service
cs: Služba

en: Service Settings
cs: Nastavení služeb

en: Set firewall default type: %s. This overwrites any existing configuration.
cs: Nastav výchozí typ firewallu: %s. Přepíše všechna existující nastavení.

en: Show this help message
cs: Zobrazit nápovědu

en: Show version
cs: Zobrazit verzi

en: Source (all needed)
cs: Zdroj (všechny vyžadované)

en: Source Quench
cs: Ztlumení zdroje

en: Specify a custom rules file for inclusion in the firewall, after the default rules. Default protocol type: ipv4, default table: filter. (Example: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)
cs: Určete soubor s vlastními pravidly pro přidání do firewallu. Bude zařazen za výchozí pravidla. Výchozí typ protokolu: ipv4, výchozí tabulka: filter (např.: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon).

en: Start Wizard
cs: Spustit průvodce

en: Start configuration wizard
cs: Spustit průvodce nastavením

en: Status line numbers
cs: Čísla řádků

en: Supported icmp types:
cs: Podporované ICMP typy:

en: System without network access
    System with network access
cs: Systém bez přístupu k síti
    Systém s přístupem k síti

en: TFTP Client
cs: TFTP klient

en: Table
cs: Tabulka

en: The Amanda backup client option allows you to connect to a Amanda backup and archiving server. You need the amanda-client package installed for this option to be useful.
cs: Zálohovací klient Amanda umožňuje spojení se zálohovacím serverem Amanda. Aby byla volba funkční, musí být nainstalován balíček amanda-client.

en: The Domain Name System (DNS) is used to provide and request host and domain names. Enable this option, if you plan to provide a domain name service (e.g. with bind).
cs: Systém DNS (Domain Name System) je používán pro poskytování překladu doménových jmen (např. www.seznam.cz) na IP adresy a zpět. Povolte DNS pokud chcete poskytovat službu překladu doménových jmen ostatním počítačům (např. programem z balíčku bind).

en: The Internet Message Access Protocol over SSL (IMAPs) allows a local client to access email on a remote server in a secure way. If you plan to provide a IMAP over SSL service (e.g. with dovecot), enable this option.
cs: Internetový protokol pro zabezpečený přístup k elektronické poště (IMAPs) dovoluje klientům přistupovat k elektronické poště uložené na vzdáleném serveru. Pokud chcete provozovat server IMAP přes SSL (např. pomocí balíčku dovecot), povolte tuto volbu.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over tcp) provides the ability to share printers over the network. Enable this option if you plan to share printers via cups over the network.
cs: Internetový tiskový protokol (IPP) se používá pro distribuovaný tisk. IPP (přes TCP) umožňuje sdílet tiskárny v síti. Pokud chcete sdílet tiskárny v síti pomocí CUPS, povolte tuto volbu.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over udp) provides the ability to get information about a printer (e.g. capability and status) and to control printer jobs. If you plan to use a remote network printer via cups, do not disable this option.
cs: Internetový tiskový protokol (IPP) se používá pro distribuovaný tisk. IPP (přes UDP) umožňuje získávat informace o tiskárně (např. její schopnosti a stav) a řídit tiskové úlohy. Pokud chcete používat síťovou tiskárnu pomocí CUPS, nezakazujte tuto volbu.

en: The NFS4 protocol is used to share files via TCP networking. You will need to have the NFS tools installed and properly configure your NFS server for this option to be useful.
cs: Protokol NFSv4 umožňuje sdílet soubory prostřednictvím TCP. Pokud má NFS fungovat, potřebujete mít nainstalovány NFS nástroje a správně nastaven NFS server.

en: The Post Office Protocol version 3 (POP3) is a protocol to retrieve email from a remote server over a TCP/IP connection. Enable this option, if you plan to provide a POP3 service (e.g. with dovecot).
cs: Kancelářský poštovní protokol verze 3 (POP3) slouží k příjmu pošty ze vzdáleného serveru přes připojení TCP/IP. Pokud chcete poskytovat službu POP3 (např. přes dovecot), povolte tuto volbu.
    
    Internetový protokol pro zabezpečený přístup k elektronické poště (POP3s) dovoluje klientům stahovat elektronickou poštu uloženou na vzdáleném serveru. Pokud chcete provozovat server s POP3 přes SSL (např. pomocí balíčku dovecot), povolte tuto volbu.

en: The Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) is a protocol for user authentication over networks. It is mostly used for modem, DSL or wireless user authentication. If you plan to provide a RADIUS service (e.g. with freeradius), enable this option.
cs: RADIUS (Remote Authentication Dial In User Service) je služba pro autentizaci uživatelů přes počítačovou síť. Nejčastěji se používá pro modemy, DSL nebo bezdrátové sítě. Pokud chcete poskytovat službu RADIUS serveru (např. pomocí freeradius), povolte tuto volbu.

en: The Trivial File Transfer Protocol (TFTP) is a protocol used to transfer files to and from a remote machine in s simple way. It is normally used only for booting diskless workstations and also to transfer data in the Preboot eXecution Environment (PXE).
cs: TFTP (Trivial File Transfer Protocol) je protokol používaný pro jednoduchý přenos souborů přes počítačovou síť. Obvykle se používá pro zavádění systému do bezdiskových pracovních stanic (včetně PXE - Preboot eXecution Environment) nebo pro ukládání konfigurace pro routery a switche s managmentem (např. Cisco). Aby byla tato volba užitečná, musíte mít nainstalován balíček tftp-server.

en: The file '%s' does not exist.
cs: Soubor '%s' neexistuje.

en: The firewall configuration is not consistent.
cs: Nastavení firewallu není konzistentní.

en: The firewall is disabled.
cs: Firewall je vypnut

en: The firewall is enabled.
cs: Firewall je aktivní

en: The firewall table '%s' is not valid.
cs: Tabulka firewallu '%s' není platná.

en: The following files are missing or unusable:
    	%s
    
    Apply your firewall configuration now to correct this problem.
cs: Následující soubory chybí nebo nejsou použitelné:
    	%s
    
    Aktivujte nastavení firewallu pro napravení problému.

en: The protocol type '%s' is not valid.
cs: Typ protokolu '%s' není platný.

en: There are unapplied changes, do you really want to quit?
cs: Některé změny nejsou uloženy. Skutečně chcete skončit?

en: This error message informs a host to send packets on another route.
cs: Chybová zpráva informuje počítač, že má paket poslat jinou cestou.

en: This error message is generated by a host or gateway if the destination is not reachable.
cs: Chybová zpráva je vygenerována počítačem nebo bránou pokud cíl není dosažitelný.

en: This error message is generated if the IP header is bad, either by a missing option or bad length.
cs: Chybová zpráva je generována pokud je IP hlavička chybná, chybí jí některá volba nebo má špatnou délku.

en: This error message is generated if the time-to-live was exceeded either of a packet or of the reassembling of a fragmented packet.
cs: Chybová zpráva je vyvolána, pokud vypršel čas života paketu (TTL) nebo byl překročen čas pro sestavení fragmentovaného paketu.

en: This error message is generated to tell a host to reduce the pace at which it is sending packets.
cs: Chybová zpráva oznamuje zdroji, že má zredukovat tempo se kterým posílá pakety.

en: This message is the answer to an <i>Echo Request</i>.
cs: Zpráva je odezvou na <i>'Žádost o odpověď</i>.

en: This message is used by a host attached to a multicast link to request a <i>Router Advertisement</i>
cs: Zpráva je používána počítačem připojeným k všesměrové (multicast) lince k vyvolání žádosti o <i>Oznámení směrovače</i>

en: This message is used by routers to periodically announce the IP address of a multicast interface.
cs: Zpráva je používána směrovači k pravidelnému oznamování IP adres všesměrového vysílání (multicast).

en: This message is used to test if a host is reachable mostly with the <i>ping</i> utility.
cs: Tato zpráva je používána k testování dosažitelnosti počítače - většinou nástrojem <i>ping</i>.

en: This option allows a Bacula server to connect to the local machine to schedule backups. You need the bacula-client package installed for this option to be useful.
cs: Volba umožňuje Bacula serveru, aby se připojil k tomuto počítači při naplánovaném zálohování. Aby byla tato volba užitečná, musíte mít nainstalován balíček bacula-client.

en: This option allows incoming SMTP mail delivery. If you need to allow remote hosts to connect directly to your machine to deliver mail, enable this option. You do not need to enable this if you collect your mail from your ISP's server by POP3 or IMAP, or if you use a tool such as fetchmail. Note that an improperly configured SMTP server can allow remote machines to use your server to send spam.
cs: Volba umožňuje doručování příchozí pošty protokolem SMTP. Pokud chcete vytvořit poštovní server a přijímat pro jeho uživatele elektronickou poštu, povolte tuto volbu. Volbu naopak nepotřebujete,  pokud si poštu vyzvedáváte z jiného serveru pomocí protokolů POP3 nebo IMAP, případně pokud používáte například nástroj fetchmail. Stejně tak není potřeba, pokud chcete jen poštu prostřednictvím svého počítače odesílat. Upozornění: nesprávně nastavený SMTP server může sloužit vzdáleným počítačům k rozesílání nevyžádané pošty (SPAM) a zneužít tak váš počítač.

en: This option allows you to access Trivial File Transfer Protocol (TFTP) servers. You need the tftp package installed for this option to be useful.
cs: Volba umožňuje přistupovat k TFTP serveru. Aby byla tato volba užitečná, musíte mít nainstalován balíček tftp.

en: This option allows you to access Windows file and printer sharing networks. You need the samba-client package installed for this option to be useful.
cs: Volba umožňuje přistupovat k jiným počítačům s Windows (nebo Samba serverem), které nabízejí sdílené disky a tiskárny. Aby byla tato volba užitečná, musíte mít nainstalován balíček samba-client.

en: This option allows you to access and participate in Windows file and printer sharing networks. You need the samba package installed for this option to be useful.
cs: Volba umožňuje nabízet přístup k vlastním souborům a tiskárnám pomocí sdílení, které používají systémy Windows. K tomu je využíván program Samba, který nainstalujete jako balíček samba.

en: This option allows you to use the Red Hat Cluster Suite. Ports are opened for openais, ricci and dlm. You need the Red Hat Cluster Suite installed for this option to be useful.
cs: Volba umožňuje používat Red Hat Cluster Suite. Jsou otevřeny porty pro openais, ricci a dlm. Aby tyto nástroje fungovaly, musíte mít nainstalovány balíčky Red Hat Cluster Suite.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
cs: Tento program je svobodný software; můžete jej libovolně kopírovat a upravovat pokud zachováte podmínky GNU General Public Licence jak jsou publikovány na stránkách nadace Svobodného Softwrare (FSF); buď ve verzi 2 nebo (podle vašeho zvážení) jakákoli pozdější.
    
    Tento program je distribuován v dobré víře, že bude užitečný, ale bez VEŠKERÝCH ZÁRUK; Pro detaily si přečtete licenci GNU General Public License.
    
    S tímto programem byste měli obdržet kopii GNU General Public License. Pokud ne, podívejte se na <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: This program will help you to set up a basic firewall for your system.
cs: Program vám pomůže nastavit základní firewall vašeho systému.

en: This wizard helps you to set up a clean firewall configuration for your system.
cs: Průvodce vám pomůže nastavit nový firewall vašeho systému.

en: Time Exceeded
cs: Časový limit překročen

en: To Address
cs: Cílová adresa:

en: To Port
cs: Cílový port

en: To ensure a sane state, the kernel firewall modules must be unloaded when the firewall is restarted or stopped.
cs: Aby byly nastaveny výchozí hodnoty, musí být moduly firewallu v jádře systému při restartu nebo ukončení uvolněny.

en: Trusted Interfaces
cs: Důvěryhodná rozhraní

en: Trusted Services
cs: Důvěryhodné služby

en: Type
cs: Typ

en: Unload modules on restart and stop
cs: Uvolnit moduly při restartu a ukončení

en: Update firewall non-interactively if the firewall is enabled. This will also restart the firewall. The -n and -f options will be ignored.
cs: Pokud je firewall aktivován, aktualizuj jej neinteraktivně. Provede též restart firewallu. Volby -n a -f budou ignorovány.

en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
cs: Použít soubor vlastních pravidel pro přidání pravidel do firewallu. Pravidla budou přidána za výchozí pravidla. Soubor musí mít formát iptables-save.

en: User Defined
cs: Uživatelsky definované

en: User Skill Level
cs: Úroveň schopností uživatele

en: Using these options with no additional firewall options will not create or alter firewall configuration, only SELinux will be configured.
cs: Použití těchto voleb bez dalších nastavení firewallu nebude mít na firewall žádný vliv. Bude ovlivněno jen nastavení SELinuxu.

en: Valid values: %s
cs: Platné hodnoty: %s

en: Valid values: <port>[-<port>], where port is either a number [0..65535] or a service name.
cs: Platné hodnoty: <port>[-<port>], kde port je buď číslo [0..65535] nebo název služby.

en: Valid values: tcp, udp
cs: Platné hodnoty: tcp, udp

en: Verbose status
cs: Detailní stav

en: Virtual Machine Management
cs: Správa virtuálních strojů

en: Virtual Machine Management (TLS)
cs: Správa virtuálních strojů (TLS)

en: Warning
cs: Varování

en: What kind of system do you have?
cs: Jaký druh systému máte?

en: Wizard
cs: Průvodce

en: Yes
cs: Ano

en: You can change the settings in the <i>Options</i> menu afterwards.
cs: Později můžete změnit nastavení v menu <i>Možnosti</i>.

en: Your firewall configuration was converted from an old version. Please verify the configuration and apply.
cs: Konfigurace firewallu byla převedena ze staré verze. Prosím zkontrolujte nastavení a aktivujte ho.

en: [<type>:][<table>:]<filename>
cs: [<typ>:][<tabulka>:]<jméno_souboru>

en: _About
cs: _O aplikaci

en: _File
cs: _Soubor

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Options
cs: _Možnosti

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: _Start Configuration Wizard
cs: _Spustit průvodce nastavením

en: configuration
cs: konfigurace

en: if=<interface>:port=<port>:proto=<protocol>[:toport=<destination port>][:toaddr=<destination address>]
cs: if=<rozhraní>:port=<port>:proto=<protokol>[:toport=<cílový port>][:toaddr=<cílová adresa>]

en: invalid interface '%s'.
cs: neplatné rozhraní '%s'.

en: invalid port definition %s.
cs: Neplatná definice portu %s.

en: invalid service '%s'.
cs: neplatná služba '%s'.

en: ipv6 has no nat support.
cs: IPv6 nemá podporu NATu.

en: local
cs: místní

en: mDNS provides the ability to use DNS programming interfaces, packet formats and operating semantics in a small network without a conventional DNS server. If you plan to use Avahi, do not disable this option.
cs: mDNS umožňuje nastavovat rozhraní, formát paketů a operační sémantiku v malých sítích bez použití běžného DNS serveru. Pokud chcete používat Avahi, nezakazujte tuto volbu.

en: modified label
cs: upravená jmenovka

en: no such option: %s
cs: neexistuje volba: %s

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s'.
cs: volba %(option)s: neplatný forward_port '%(value)s'.

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s': %(error)s.
cs: volba %(option)s: neplatný forward_port '%(value)s': %(error)s.

en: option %(option)s: invalid icmp type '%(value)s'.
cs: volba %(option)s: neplatný ICMP typ '%(value)s'.

en: port range %s is not unique.
cs: rozsah portů %s není unikátní.

[ctx: yes]
en: Firewall Configuration
cs: Nastavení firewallu

[ctx: yes]
en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
cs: Označit v seznamu ICMP typy, které mají být odmítnuty. Všechny ostatní ICMP typy mohou firewallem projít. Implicitně není žádné omezení.

[ctx: yes]
en: The Internet Control Message Protocol (ICMP) is mainly used to send error messages between networked computers, but additionally for informational messages like ping requests and replies.
cs: Protokol ICMP (Internet Control Message Protocol) je určen zejména pro odesílání chybových zpráv mezi počítači, které komunikují v počítačové síti, doplňkově jako informativní zprávy, například výzva a odpověď pro ping.

[ctx: yes]
en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
cs: Použít uživatelské soubory s pravidly, která doplní pravidla firewallu. Implicitně jsou zařazována za implicitní pravidla. Soubory musí být ve formátu iptables-save.
