system-config-firewall - en to ca translation catalogue (310 entries)

en: 
    ERROR - You must be root to run %s.
ca: 
    S'ha produït un error: heu de ser el superusuari per a executar %s.

en: %(option)s option requires %(count)s arguments
ca: L'opció %(option)s requereix %(count)s arguments

en: %s is not a valid protocol.
ca: %s no és un protocol vàlid

en: %s is not a valid range (start port >= end port).
ca: %s no és un rang vàlid (port inicial més gran que el port final).

en: %s option does not take a value
ca: L'opció %s no requreix un valor

en: %s option requires an argument
ca: L'opció %s necessita un argument

en: (modified)
ca: (modificat)

en: <b>Basic Firewall Settings</b>
ca: <b>Configuració bàsica del tallafoc</b>

en: <b>Configuration</b>
ca: <b>Configuració</b>

en: <b>Destination</b>
ca: <b>Destí</b>

en: <b>Information</b>
ca: <b>Informació</b>

en: <b>Source</b>
ca: <b>Origen</b>

en: <b>User Skill Level</b>
ca: <b>Nivell de nocions de l'usuari</b>

en: <b>Your current configuration is empty, all traffic will be blocked.</b>
ca: <b>La vostra configuració és buida, tot el trànsit serà blocat.</b>

en: <big><b>Firewall Configuration Wizard</b></big>
ca: <big><b>Auxiliar de configuració del tallafoc</b></big>

en: <i>Save on stop</i> and <i>Save on restart</i> additionally save rule and chain counter.
ca: <i>Desa en aturar</i> i <i>Desa en reiniciar</i> addicionalment desa el comptador de cadena i de regles.

en: <icmp type>
ca: <tipus d'icmp>

en: <interface>
ca: <interfície>

en: <module>
ca: <mòdul>

en: <service>
ca: <servei>

en: <type>
ca: <tipus>

en: A <i>"System without network access"</i> does not need a firewall at all. This selection disables the firewall. Otherwise, choose <i>"System with network access"</i>.
ca: En un <i>«Sistema sense accés a xarxa»</i> s'inhabilitarà el tallafoc. En cas contrari, escolliu <i>«Sistema sense accés a xarxa»</i>.

en: A firewall allows other computers to access selected services on your computer and helps to prevent unauthorized access beyond these selections. Select the services to which the firewall should allow access.
ca: Podeu utilitzar un tallafoc per permetre l'accés a serveis concrets del vostre ordinador des d'altres ordinadors, i prevenir l'accés no autoritzat des de l'exterior. Seleccioneu a quins serveis voleu permetre l'accés a través del tallafoc.

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. Enabling a firewall blocks all incoming connections. Disabling a firewall allows all connections and is not recommended.
ca: Un tallafoc protegeix contra accessos no autoritzats des de la xarxa. Si s'habilita un tallafoc es blocaran totes les connexions entrants. Si s'inhabilita el tallafoc es permetran totes les connexions, i no es recomana.

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Entry
ca: Afegeix entrada

en: Add Interface
ca: Afegeix una interfície

en: Add additional ports or port ranges, which need to be accessible for all hosts or networks.
ca: Afegiu ports o rangs de ports, que podran ser accedits per totes les màquines o xarxes.

en: Add entries to forward ports either from one port to another on the local system or from the local system to another system. Forwarding to another system is only useful if the interface is masqueraded. Port forwarding is IPv4 only.
ca: Afegeix entrades per reenviar ports des d'un port a un altre en el sistema local o cap a un altre sistema. El reenviament a un altre sistema és útil només si la interfície està enmascarada. Només es pot fer amb IPv4.

en: Address '%s' is not valid.
ca: L'adreça '%s' no és vàlida.

en: All %s devices
ca: Tots els dispositius %s

en: Allow access to necessary ports or port ranges, only.
ca: Permet l'accés als ports o rangs de ports necessaris només.

en: Allow access to necessary services, only.
ca: Habilita l'accés als serveis necessaris només.

en: Allow all traffic on the specified device
ca: Permet tot el tràfic pels dispositius especificats

en: Amanda Backup Client
ca: Client de còpies de seguretat Amanda

en: Apply
ca: Aplica

en: Apply changes
ca: Aplica els canvis

en: Authentication is required to read and modify firewall settings
ca: Cal autenticació per llegir i modificar la configuració del tallafoc

en: Back
ca: Endarrere

en: Backwards compatibility, aliased to --enabled
ca: Compatibilitat amb versions anteriors, s'indica amb --enabled

en: Bacula Client
ca: Client del Bacula

en: Bacula is a network backup solution. Enable this option, if you plan to provide Bacula backup, file and storage services.
ca: Bacula és una solució de còpia de seguretat per xarxa. Habiliteu aquesta opció si voleu proporcionar els serveis de còpia de seguretat, emmagatzematge i fitxers de Bacula.

en: Be more verbose
ca: Dóna'n més detalls

en: Beginner
ca: Principiant

en: Beginner
    Expert
ca: Principiant
    Expert

en: Block this ICMP type. The default is to accept all ICMP types.
ca: Bloca aquest tipus d'ICMP. Per defecte se n'accepten tots els tipus.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Clicking the 'Yes' button will override any existing firewall configuration. Are you sure that you want to do this?
ca: En fer clic al botó «Sí» s'especificarà el nivell de seguretat del sistema i se substituirà qualsevol configuració existent del tallafoc. Esteu segur que voleu fer-ho?

en: Close
ca: Tanca

en: Configuration failed
ca: Ha fallat la configuració

en: Configure SELinux mode: %s
ca: Configura el mode del SELinux: %s

en: Configure SELinux type: Usually targeted or strict Policy
ca: Configureu el tipus del SELinux

en: Configure Service Settings
ca: Configura el servei

en: Configure firewall but do not activate the new configuration
ca: Configura el tallafoc però no activis la nova configuració

en: Configure firewall helper modules for connection tracking
ca: Configureu els mòduls d'ajuda del tallafoc per a seguir la connexió

en: Configure firewall rules
ca: Configura les regles del tallafoc

en: Configure the iptables and ip6tables service settings.
ca: Configura els serveis iptables i ip6tables

en: Conntrack Helper
ca: Ajudant del conntrack

en: Converting %s
ca: S'està convertint %s

en: Custom Rules
ca: Regles personalitzades

en: Custom Rules File
ca: Fitxer de regles personalitzades

en: Customize
ca: Personalitza

en: Default:
ca: Predeterminat:

en: Description
ca: Descripció

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Desktop
    Server
ca: Escriptori
    Servei

en: Destination (at least one needed)
ca: Destí (almenys un)

en: Destination Unreachable
ca: Destí inaccessible

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Disable Firewall
ca: Inhabilita el tallafoc

en: Disable Internet Printing Protocol (IPP)
ca: Inhabilita el protocol d'impressió per internet (IPP)

en: Disable Internet Protocol Security (IPsec)
ca: Inhabilita el protocol de segur d'internet (IPsec)

en: Disable Multicast DNS (mDNS)
ca: Inhabilita el DNS multicast (mDNS)

en: Disable an iptables module
ca: Inhabilita un mòdul d'iptables

en: Disable firewall
ca: Inhabilita el tallafoc

en: ERROR: FirewallD is active, please use firewall-config.
ca: ERROR: FirewallD està actiu, utilitza firewall-config.

en: Echo Reply (pong)
ca: Resposta d'eco (pong)

en: Echo Request (ping)
ca: Petició d'eco (ping)

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Entry
ca: Edita l'entrada

en: Enable
ca: Habilita

en: Enable Firewall
ca: Habilita el tallafoc

en: Enable an iptables module
ca: Habilita un mòdul d'iptables

en: Enable firewall
ca: Habilita el tallafoc

en: Enable firewall (default)
ca: Habilita el tallafoc (predeterminat)

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with SASL authentication and encryption (digest-md5 passwords or GSSAPI/Kerberos). The libvirtd service is needed for this option to be useful.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu permetre la gestió remota de la màquina virtual amb autenticació SASL i xifrat (contrassenya digest-md5 o GSSAPI/Kerberos). Cal el servei libvirtd per a poder fer servir aquesta opció.

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with TLS encryption, x509 certificates and optional SASL authentication. The libvirtd service is needed for this option to be useful.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu permetre la gestió remota de la màquina virtual amb xifrat TLS, certificats x509 i autenticació SASL opcionial. Us cal el servei libvirtd per a poder fer servir aquesta opció.

en: Enabled
ca: Habilitat

en: FTP is a protocol used for remote file transfer. If you plan to make your FTP server publicly available, enable this option. You need the vsftpd package installed for this option to be useful.
ca: L'FTP és un protocol que es fa servir per transmetre fitxers. Habiliteu aquesta opció si voleu que es pugui accedir públicament al servidor FTP. Necessitareu el paquet vsftpd per poder fer servir aquesta opció.

en: Failed to remove %s.
ca: No s'ha pogut suprimir %s.

en: Failed to start %s.
ca: No s'ha pogut iniciar %s.

en: Failed to stop %s.
ca: No s'ha pogut aturar %s.

en: Failed to write %s.
ca: No s'ha pogut escriure %s.

en: Failed to write selinux configuration.
ca: No s'ha pogut escriure la configuració de selinux.

en: File
ca: Fitxer

en: File:
ca: Fitxer:

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Firewall
ca: Tallafoc

en: Firewall Configuration
ca: Configureu el tallafoc

en: Firewall Configuration Startup
ca: Inici de la configuració del tallafoc

en: Firewall Configuration Wizard
ca: Auxiliar de configuració del tallafoc

en: Firewall Table
ca: Taula del tallafoc

en: Firewall Table:
ca: Taula del tallafoc:

en: Firewall authorization
ca: Autorització del tallafoc

en: Firewall:
ca: Tallafoc:

en: Forward
ca: Endavant

en: Forward the port with protocol for the interface to either another local destination port (no destination address given) or to an other destination address with an optional destination port. This is IPv4 only.
ca: Reenvia el port amb protocol per a la interfície a un altre port local (no cal especificar l'adreça) o a una altra adreça destií amb un port destí opcional. Només amb IPv4.

en: Forward to another port
ca: Reenvia a un altre port

en: HTTP is the protocol used to serve Web pages. If you plan to make your Web server publicly available, enable this option. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages.
ca: L'HTTP és el protocol utilitzat per a servir pàgines web. Habiliteu aquesta opció si voleu que el vostre servidor web estigui disponible públicament. No cal aquesta opció per mostrar pàgines localment o per a fer-ne desenvolupament.

en: HTTPS is a modified HTTP used to serve Web pages when security is important. Examples are sites that require logins like stores or web mail. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages. You need the httpd package installed for this option to be useful.
ca: L'HTTPS és un protocol derivat de l'HTTP, i que es fa servir com a servidor de llocs web on la seguretat és important, com és el cas d'un lloc web on s'hagi de registrar un usuari. Els gestors de correu i de contrasenyes en són exemples. No cal habilitar aquesta opció per a mostrar pàgines localment o per desenvolupar-ne. Necessitareu el paquet httpd per poder fer servir aquesta opció.

en: Here you can define which services are trusted. Trusted services are accessible from all hosts and networks.
ca: Aquí podeu definir els serveis confiables. Això significa que aquests serveis seran accessibles per totes les màquines o xarxes.

en: Hit <i>OK</i> to apply your changes. You do not need to restart the firewall, the changes are effective as soon as they are applied.
ca: Premeu <i>D'acord</i> per aplicar els canvis. No necessiteu reiniciar el tallafoc, els canvis seran efectius quan s'apliquin.

en: Hit enter to continue.
ca: Premeu la tecla d'entrar per continuar.

en: ICMP Filter
ca: Filtre ICMP

en: ICMP Type
ca: Tipus ICMP

en: IMAP over SSL
ca: IMAP sobre SSL

en: IP address:
ca: Adreça IP:

en: IPv6 has no nat support.
ca: IPv6 no disposa de nat.

en: If you clear the <i>keep configuration</i> button, the actual firewall configuration will be overwritten.
ca: Si no marqueu el botó <i>conserva la configuració</i>, se sobreescriurà la configuració actual.

en: If you enable local forwarding, you have to specify a port. This port has to be different to the source port.
ca: Si habiliteu el reenviament local, heu d'especificar un port. Aquest port ha de ser diferent del port origen.

en: If you enable masquerading, IP forwarding will also be enabled for your IPv4 networks.
ca: Si habiliteu l'emmascarat, també se us habilitarà el reenviament IP per a les vostres xarxes IPv4.

en: If you need further firewall settings, please modify your configuration by hand, but keep in mind, that this tool is not able to load your custom configuration. If you are using this tool, all your manual changes will be lost. If you do not want to lose your manual configuration changes, leave this program without applying.
ca: Si necessiteu configurar altres aspectes del tallafoc, modifiqueu la configuració a mà. Tingueu en compte que aquesta eina no us permet carregar la vostra configuració personalitzada. Si esteu fent servir aquesta eina, tots els canvis manuals es perdran. Si no voleu perdre la vostra configuració manual, sortiu d'aquest programa sense aplicar cap canvi.

en: Ignore
ca: Ignora

en: Ignore All
ca: Ignora'ls tots

en: Ignore actual settings
ca: Ignora la configuració actual

en: Interface
ca: Interfície

en: Interface '%s' is not valid.
ca: La interfície '%s' no és vàlida.

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Internet Protocol Security (IPsec) incorporates security for network transmissions directly into the Internet Protocol (IP). IPsec provides methods for both encrypting data and authentication for the host or network it sends to. If you plan to use a vpnc server or FreeS/WAN, do not disable this option.
ca: El protocol segur d'Internet (IPsec) incorpora seguretat per a transmissions de xarxa en el protocol d'internet (IP) directament. L'IPsec proporciona mètodes per a xifrar dades i autenticar la màquina o xarxa on ho envia. Si voleu fer servir un servidor vpnc o FreeS/WAN, no deshabiliteu aquesta opció.

en: Invalid argument %s
ca: argument %s invàlid

en: Keep Configuration
ca: Conserva la configuració

en: Key:
ca: Clau:

en: List predefined services.
ca: Llista els serveis predefinits.

en: List the supported icmp types.
ca: Llista els tipus icmp disponibles.

en: Load
ca: Carrega

en: Load _Default Configuration
ca: Carrega la configuració _predeterminada

en: Local forwarding
ca: Reenviament local

en: Mail (SMTP)
ca: Correu (SMTP)

en: Make sure to open the destination port on the remote system.
ca: Assegureu-vos que obriu el port destí en el sistema remot.

en: Mark all interfaces as trusted which should have full access to the system.
ca: Marqueu com a fiables totes les interfícies que haurien de tenir accés total al sistema.

en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
ca: Marca els tipus d'ICMP a la llista, que haurien de ser rebutjats. Tots els altres tipus ICMP tenen permès passar pel tallafoc. Per defecte no hi ha límit.

en: Mark the interfaces to be masqueraded.
ca: Marqueu les interfícies a emmascarar.

en: Masquerades traffic from the specified device. This is IPv4 only.
ca: Emmascara tot el tràfic del dispositiu especificat. Només amb IPv4

en: Masquerading
ca: Emmascarat

en: Masquerading allows you to set up a host or router that connects your local network to the internet. Your local network will not be visible and the hosts appear as a single address on the internet. Masquerading is IPv4 only.
ca: L'emmascarat us permet configurar un servidor o encaminador que connecta la vostra xarxa local a internet. La vostra xarxa local no serà visible i apareixerà com a un servidor a internet. Només ho podeu fer servir amb IPv4.

en: Move Entry Down
ca: Baixa l'entrada

en: Move Entry Up
ca: Puja l'entrada

en: Multicast DNS (mDNS)
ca: DNS multicast (mDNS)

en: Network Printing Client (IPP)
ca: Client d'impressió per xarxa (IPP)

en: Network Printing Server (IPP)
ca: Servidor d'impressió per xarxa (IPP)

en: No configuration
ca: Sense configuració

en: Not configured
ca: Sense configurar

en: Numeric status output
ca: Sortida numérica de l'estat

en: OK
ca: D'acord

en: Old firewall configuration.
ca: Configuració antiga del tallafoc.

en: Only mark interfaces if you can trust all participants on that network interface.
ca: Marqueu només una interfície si confieue en tots els que participin a aquella interfície de xarxa.

en: Open specific ports in the firewall (e.g, ssh:tcp)
ca: Obre determinats ports del tallafoc (p.e. ssh:tcp)

en: Open the firewall for a service (e.g, ssh)
ca: Obre el tallafoc per a un servei (p.e. ssh)

en: OpenVPN is a virtual private network (VPN) solution. It is used to create encrypted point-to-point tunnels between computers. If you plan to provide a VPN service, enable this option.
ca: L'OpenVPN és una solució de xarxa privada virtual (VPN). S'usa per crear túnels xifrats punt a punt entre ordinadors. Si planegeu proporcionar un servei VPN, habiliteu aquesta opció.

en: Other Ports
ca: Altres ports

en: POP-3 over SSL
ca: POP-3 sobre SSL

en: Parameter Problem
ca: Problema amb el paràmetre

en: Parse error in config file
ca: Error d'anàlisi en el fitxer de configuració

en: Please answer the questions in the following configuration steps. The wizard leads you back to the main application and hides all unnecessary configuration options.
ca: Responeu les preguntes en els següents passos de configuració. L'auxiliar us guiarà un altre cop a l'aplicació principal, i amagarà les opcions de configuració que innecessàries.

en: Please check your firewall settings after applying custom rules.
ca: Comproveu la vostra configuració del tallafoc després d'aplicar les regles personalitzades.

en: Please enter a port or port range and protocol.
ca: Entreu un valor vàlid per port o el rang de ports i el protocol.

en: Please enter a valid port number, service name or range.
ca: Entreu un valor vàlid per al nombre de port, nom de servei o rang.

en: Please load a default configuration from the <i>Options</i> menu or use the wizard.
ca: Carregueu una configuració predeterminada del menú <i>Opcions</i> o useu l'auxiliar.

en: Please remember to check if the services iptables and ip6tables are enabled.
ca: Recordeu comprovar si els serveis iptables i ip6tables estan habilitats.

en: Please remember to check your firewall configuration before using it.
ca: Recordeu que heu de comprovar la vostra configuració del tallafoc abans de fer-la servir.

en: Please select an entry from the list or enter a interface further down.
ca: Seleccioneu una entrada de la llista o entreu una interfície a sota.

en: Please select an entry from the list or enter a port and protocol further down.
ca: Seleccioneu una entrada de la llista o entreu un port i un protocol a sota.

en: Please select keep configuration or choose to load a default configuration.
ca: Heu de seleccionar entre conservar la configuració o carregar-ne una predeterminada.

en: Please select the protocol type, the firewall table and the file containing the rules.
ca: Seleccioneu el tipus de protocol, la taula del tallafoc i el fitxer amb les regles.

en: Please select the source and destination options according to your needs.
ca: Seleccioneu les opcions d'origen i destí segons les vostres necessitats.

en: Please specify your firewall skills.
ca: Especifiqueu les vostres nocions quant als tallafocs:

en: Port / Port Range:
ca: Port/rang de ports:

en: Port Forwarding
ca: Reenviament de ports

en: Port and Protocol
ca: Port i protocol

en: Port or port range '%s' is not valid.
ca: El port o rang '%s' no és vàlid.

en: Port/Protocol
ca: Port/protocol

en: Predefined Services with Default Environment:
ca: Serveis predefinits amb entorn predeterminat:

en: Print a counter/number for every rule in the status output.
ca: Escriu un número/cmptador per a cada regla en la sortida d'estat.

en: Print addresses and ports in numeric format for the status output.
ca: Escriu les adreces i els ports en format numèric per a la sortida d'estat

en: Print information about the number of packets and bytes plus the <i>input-</i> and <i>outputdevice</i> in the status output.
ca: Escriu la informació quant al nombre de paquets i bytes a més dels dispositius d'<i>entrada</i> i <i>sortida</i> en la sortida de l'estat.

en: Protocol '%s' is not valid.
ca: El protocol '%s' no és vàlid.

en: Protocol Type
ca: Tipus de protocol

en: Protocol Type:
ca: Tipus de protocol:

en: Quit
ca: Surt

en: Redirect
ca: Redirecciona

en: Reload
ca: Torna a carregar

en: Reload current configuration
ca: Carrega la configuració actual

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove Entry
ca: Suprimeix l'entrada

en: Router Advertisement
ca: Anunci d'encaminador

en: Router Solicitation
ca: Sol·licitud d'encaminador

en: Run noninteractively; process only command-line arguments
ca: No ho executis interactivament, només processa arguments de la línia d'ordres

en: SELinux Options (deprecated)
ca: Opcions del SELinux (obsolet)

en: Samba Client
ca: Client de samba

en: Save and restore counter
ca: Desa i reinicia el comptador

en: Save on restart
ca: Desa en reiniciar

en: Save on stop
ca: Desa en aturar

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before restarting the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
ca: Desa la configuració actual del tallafoc amb tots els canvis des del darrer inici abans de reiniciar el tallafoc. Feu-ho si necessiteu conservar l'estat actiu per al següent inici.

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before stopping the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
ca: Desa la configuració actual del tallafoc amb tots els canvis des del darrer inici abans d'aturar el tallafoc. Feu-ho si necessiteu conservar l'estat actiu per al següent inici.

en: Secure Shell (SSH) is a protocol for logging into and executing commands on remote machines. It provides secure encrypted communications. If you plan on accessing your machine remotely via SSH over a firewalled interface, enable this option. You need the openssh-server package installed for this option to be useful.
ca: L'intèrpret d'ordres segur (SSH) és un protocol per entrar i executar ordres en ordinadors remots. Proporciona comunicacions segures amb xifratge. Habiliteu aquesta opció si voleu accedir remotament a aquest màquina amb SSH per una interfície amb tallafoc. Necessitareu instal·lar el paquet openssh-server per poder fer servir aquesta opció.

en: Secure WWW (HTTPS)
ca: WWW xifrat (HTTPS)

en: Select
ca: Selecciona

en: Select <i>"Expert"</i> if you are familiar with firewall configurations or if you need to add user customized rules. Otherwise, choose <i>"Beginner"</i>.
ca: Seleccioneu <i>«Expert»</i> si esteu familiaritzats amb la configuració de tallafocs, o si necessiteu emprar regles personalitzades. Sino, escolliu <i>«Principiant»</i>.

en: Select a File
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Server
ca: Servidor

en: Service
ca: Servei

en: Service Settings
ca: Paràmetres del servei

en: Set firewall default type: %s. This overwrites any existing configuration.
ca: Estableix el tipus predeterminat del tallafoc: %s. Això sobreescriu qualsevol configuració existent.

en: Show this help message
ca: Mostra aquest missatge d'ajuda

en: Show version
ca: Mostra la versió

en: Source (all needed)
ca: Origen (es necessiten tots)

en: Source Quench
ca: Reducció de la velocitat de la font

en: Specify a custom rules file for inclusion in the firewall, after the default rules. Default protocol type: ipv4, default table: filter. (Example: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)
ca: Especifica un fitxer de regles personalitzades a incloure en el tallafoc. S'inclourà després de les regles predeterminades. El tipus predeterminat és ipv4, i la taula predeterminada és filter. (Exemple: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)

en: Start Wizard
ca: Inicia l'auxiliar

en: Start configuration wizard
ca: Inicia l'auxiliar de configuració

en: Status line numbers
ca: Números de línia a l'estat

en: Supported icmp types:
ca: Tipus d'icmp disponibles:

en: System without network access
    System with network access
ca: Sistema sense accés a xarxa
    Sistema amb accés a xarxa

en: TFTP Client
ca: Client de TFTP

en: TODO
ca: Per fer

en: Table
ca: Taula

en: The Amanda backup client option allows you to connect to a Amanda backup and archiving server. You need the amanda-client package installed for this option to be useful.
ca: L'opció del client de còpies de seguretat Amanda us permet connectar-vos al servidor de còpies de seguretat i arxiu Amanda. Us cal tenir instal·lat el paquet amanda-client per a poder fer servir aquesta opció.

en: The Domain Name System (DNS) is used to provide and request host and domain names. Enable this option, if you plan to provide a domain name service (e.g. with bind).
ca: El sistema de noms de domini (DNS) es fa servir per a proporcionar i demanar noms de domini i de màquina. Habiliteu aquesta opció si voleu proporcionar un servei de noms de domini (p.e. amb el bind).

en: The Internet Message Access Protocol over SSL (IMAPs) allows a local client to access email on a remote server in a secure way. If you plan to provide a IMAP over SSL service (e.g. with dovecot), enable this option.
ca: El protocol d'accés a missatges d'internet sobre SSL (IMAPs) permet que un client local accedeixi el correu electrònic en un servidor remot de manera segura. Si voleu proporcionar un servei d'IMAP sobre SSL (p.e. amb dovecot), habiliteu aquesta opció.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over tcp) provides the ability to share printers over the network. Enable this option if you plan to share printers via cups over the network.
ca: El protocol d'impressió d'internet (IPP) s'empra per a impressió distribuïda. IPP (sobr tcp) proporciona la capacitat de compartir impressores per xarxa. Si penseu emprar una impressora de xarxa mitjançant cups, habiliteu aquesta opció.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over udp) provides the ability to get information about a printer (e.g. capability and status) and to control printer jobs. If you plan to use a remote network printer via cups, do not disable this option.
ca: El protocol d'impressió d'internet (IPP) s'empra per a impressió distribuïda. IPP (sobre udp) proporciona la capacitat d'obtenir informació quant a una impressora (p.e. capacitats i estat) i de controlar les tasques d'impressió. Si penseu emprar una impressora de xarxa mitjançant cups, no deshabiliteu aquesta opció.

en: The NFS4 protocol is used to share files via TCP networking. You will need to have the NFS tools installed and properly configure your NFS server for this option to be useful.
ca: Això us permet fer servir la versió 4 del protocol NFS per TCP per a compartir fitxers. Haureu de tenir les eines NFS intal·lades i configurar el servidor NFS degudament per poder fer servir aquesta opció.

en: The Post Office Protocol version 3 (POP3) is a protocol to retrieve email from a remote server over a TCP/IP connection. Enable this option, if you plan to provide a POP3 service (e.g. with dovecot).
ca: El protocol d'oficina de correus versió 3 (POP3) és un protocol per a obtenir correu electrònic des d'un servidor remot mitjançant una connexió TCP/IP. Habiliteu aquesta opció si voleu proporcionar un servei de POP3 (p.e. amb dovecot).

en: The Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) is a protocol for user authentication over networks. It is mostly used for modem, DSL or wireless user authentication. If you plan to provide a RADIUS service (e.g. with freeradius), enable this option.
ca: El servei d'usuari per a autenticació remota mitjançant trucada (RADIUS) és un protocol per a autenticació d'usuari sobre la xarxa. Es fa servir per a autenticació amb mòdem, DSL o conexió sense fil. Si voleu proporcionar un servei RADIUS (p.e. amb freeradius), habiliteu aquesta opció.

en: The Trivial File Transfer Protocol (TFTP) is a protocol used to transfer files to and from a remote machine in s simple way. It is normally used only for booting diskless workstations and also to transfer data in the Preboot eXecution Environment (PXE).
ca: El protocol trivial de transferència de fitxer (TFTP) és un protocol emprat per transferir fitxers cap a (i des de) màquines remotes de manera senzilla. Normalment es fa servir per arrencar estacions de treball sense disc i també per transferir dades en l'entorn de preexecució d'arrencada (PXE).

en: The file '%s' does not exist.
ca: El fitxer «%s» no existeix.

en: The firewall configuration is not consistent.
ca: La configuració del tallafoc no és consistent.

en: The firewall is disabled.
ca: El tallafoc està inhabilitat.

en: The firewall is enabled.
ca: El tallafoc està habilitat.

en: The firewall table '%s' is not valid.
ca: La taula del tallafoc '%s' no és vàlida.

en: The following files are missing or unusable:
    	%s
    
    Apply your firewall configuration now to correct this problem.
ca: Manquen els següents fitxers o no es poden fer servir:
    	%s
    
    Apliqueu la vostra configuració del tallafoc ara per corregir el problema.

en: The protocol type '%s' is not valid.
ca: El tipus de protocol '%s' no és vàlid.

en: There are unapplied changes, do you really want to quit?
ca: Hi ha canvis sense aplicar. Realment voleu sortir?

en: This error message informs a host to send packets on another route.
ca: Aquest missatge d'error informa a una adreça que ha d'enviar paquets en una altra ruta.

en: This error message is generated by a host or gateway if the destination is not reachable.
ca: Aquest missatge d'error és generat per una màquina o una passarel·la si el destí no és disponible.

en: This error message is generated if the IP header is bad, either by a missing option or bad length.
ca: Aquest missatge es genera si la capçalera IP és dolenta, bé perquè manca una opció o per la longitud.

en: This error message is generated if the time-to-live was exceeded either of a packet or of the reassembling of a fragmented packet.
ca: Aquest missatge d'error es genera si el temps de vida d'un paquet o del paquet recompost s'ha excedit.

en: This error message is generated to tell a host to reduce the pace at which it is sending packets.
ca: Aquest missatge d'error és generat per indicar a una màquina per reduir la velocitat d'enviament de paquets.

en: This message is the answer to an <i>Echo Request</i>.
ca: Aquest missatge és la resposta a una <i>petició d'eco</i>

en: This message is used by a host attached to a multicast link to request a <i>Router Advertisement</i>
ca: Aquest missatge és emprat per una màquina adjuntada a un enllaç multicast per demanar un <i>anunci d'encaminador</i>

en: This message is used by routers to periodically announce the IP address of a multicast interface.
ca: Aquest missatge és emprat pels encaminadors per anunciar periòdicament l'adreça IP d'una interfície multicast.

en: This message is used to test if a host is reachable mostly with the <i>ping</i> utility.
ca: Aquest missatge es fa servir per provar si una adreça és disponible amb la utilitat <i>ping</i>.

en: This option allows a Bacula server to connect to the local machine to schedule backups. You need the bacula-client package installed for this option to be useful.
ca: Aquesta opció permet a un servidor Bacula connectar-se a la màquina local per a programar còpies de seguretat. Necessiteu tenir instal·lat el paquet bacula-client per a poder fer servir aquesta opció.

en: This option allows incoming SMTP mail delivery. If you need to allow remote hosts to connect directly to your machine to deliver mail, enable this option. You do not need to enable this if you collect your mail from your ISP's server by POP3 or IMAP, or if you use a tool such as fetchmail. Note that an improperly configured SMTP server can allow remote machines to use your server to send spam.
ca: Aquesta opció habilita el lliurament de correu a través de SMTP. Habiliteu aquesta opció si heu de permetre l'accés d'ordinadors remots a aquesta màquina per lliurar-hi correu. No cal que habiliteu aquesta opció si recolliu el correu del servidor POP3 o IMAP del vostre proveïdor de serveis d'Internet, o si feu servir eines com ara fetchmail. Tingueu en compte que si el servidor SMTP no està degudament configurat, pot permetre que màquines remotes enviïn correu no desitjat a través d'aquesta màquina.

en: This option allows you to access Trivial File Transfer Protocol (TFTP) servers. You need the tftp package installed for this option to be useful.
ca: Aquesta opció us permet accedir el protocol trivial de transferència de fitxers (TFTP). Us cal instal·lar el paquet tftp.

en: This option allows you to access Windows file and printer sharing networks. You need the samba-client package installed for this option to be useful.
ca: Us permet accedir i formar part de xarxes compartides d'impressores i de fitxers Windows. Heu d'instal·lar el paquet samba-client per poder fer servir aquesta opció.

en: This option allows you to access and participate in Windows file and printer sharing networks. You need the samba package installed for this option to be useful.
ca: Us permet accedir i formar part de xarxes compartides d'impressores i de fitxers Windows. Heu d'instal·lar el paquet samba per poder fer servir aquesta opció.

en: This option allows you to use the Red Hat Cluster Suite. Ports are opened for openais, ricci and dlm. You need the Red Hat Cluster Suite installed for this option to be useful.
ca: Aquesta opció us permet emprar Red Hat Cluster Suite. S'obriran ports per a openais, ricci i dlm. Necessiteu tenir instal·lat el Red Hat Cluster Suite per a poder fer servir aquesta opció.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
ca: Aquest és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo
    sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal i com ha estat
    publicada per la Free Software Foundation; sota la versió 2 de la
    Llicència o (si ho preferiu) sota una de més recent.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'expectativa de que serà útil,
    però SENSE CAP GARANTIA; fins i tot la garantia implícita de
    COMERCIABILITAT o ADEQUACIÓ PER UN PROPÒSIT PARTICULAR. Vegeu la
    Llicència Pública General GNU per obtenir-ne més detalls.
    
    Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU
    juntament amb aquest programa; en cas contrari, consulteu <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: This program will help you to set up a basic firewall for your system.
ca: Aquest programa us ajudarà a configurar un tallafoc bàsic per al vostre sistema.

en: This wizard helps you to set up a clean firewall configuration for your system.
ca: Aquest assistent us ajudarà a configurar una nova configuració del tallafoc per al vostre sistema.

en: Time Exceeded
ca: S'ha superat el temps

en: To Address
ca: A l'adreça

en: To Port
ca: Al port

en: To ensure a sane state, the kernel firewall modules must be unloaded when the firewall is restarted or stopped.
ca: Per disposar d'un estat correcte, els mòduls de tallafoc del nucli s'han de descarregar en reiniciar i aturar el tallafoc.

en: Trusted Interfaces
ca: Interfícies fiables

en: Trusted Services
ca: Serveis fiables

en: Type
ca: Tipus

en: Unload modules on restart and stop
ca: Descarrega els mòduls en reiniciar i aturar

en: Update firewall non-interactively if the firewall is enabled. This will also restart the firewall. The -n and -f options will be ignored.
ca: Actualitza el tallafoc no interactivament si el tallafoc està habilitat. Es reiniciarà el tallafoc. S'ignoraran les opcions -n i -f.

en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
ca: Empreu fitxers de regles personalitzades per a afegir regles addicionals al tallafoc. Les regles s'afegeixen després de les regles predeterminades. Els fitxers han de tenir el format emprat per l'iptables.

en: User Defined
ca: Definit per l'usuari

en: User Skill Level
ca: Nivell de nocions de l'usuari

en: Using these options with no additional firewall options will not create or alter firewall configuration, only SELinux will be configured.
ca: Emprar aquestes opcions sense configurar les opcions del tallafoc no crearà ni modificarà la configuració del tallafoc, només els configurarà el SELinux.

en: Valid values: %s
ca: Valors vàlids: %s

en: Valid values: <port>[-<port>], where port is either a number [0..65535] or a service name.
ca: Valors vàlids: <port>[-<port>], on port és un número [0..65535] o un nom de servei.

en: Valid values: tcp, udp
ca: Valors vàlids: tcp, udp

en: Verbose status
ca: Estat complet

en: Virtual Machine Management
ca: Gestió de la màquina virtual

en: Virtual Machine Management (TLS)
ca: Gestió de la màquina virtual (TLS)

en: Warning
ca: Avís

en: What kind of system do you have?
ca: Quin tipus de sistema feu servir?

en: Wizard
ca: Auxiliar

en: Yes
ca: Sí

en: You can change the settings in the <i>Options</i> menu afterwards.
ca: Podeu canviar la configuració en el menú <i>Opcions</i> més endavants.

en: Your firewall configuration was converted from an old version. Please verify the configuration and apply.
ca: La vostra configuració del tallafoc es va convertir des d'una versió antiga. Verifiqueu la configuració i apliqueu-la.

en: [<type>:][<table>:]<filename>
ca: [<tipus>:][<taula>:]<nom de fitxer>

en: _About
ca: _Quant a

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Help
ca: A_juda

en: _Options
ca: _Opcions

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Start Configuration Wizard
ca: Inicia l'au_xiliar de configuració

en: configuration
ca: configuració

en: if=<interface>:port=<port>:proto=<protocol>[:toport=<destination port>][:toaddr=<destination address>]
ca: if=<interfície>:port=<port>:proto=<protocol>[:toport=<port destí>][:toaddr=<adreça destí>]

en: invalid interface '%s'.
ca: l'interfície '%s' no és vàlida.

en: invalid port definition %s.
ca: la definició del port %s no és vàlida

en: invalid service '%s'.
ca: el servi '%s' no és vàlid.

en: ipv6 has no nat support.
ca: ipv6 no disposa de nat.

en: mDNS provides the ability to use DNS programming interfaces, packet formats and operating semantics in a small network without a conventional DNS server. If you plan to use Avahi, do not disable this option.
ca: L'mDNS proporciona la capacitat d'emprar interfícies de programació DNS, formats de paquets i semàntiques d'operació en una xarxa petita sense un servidor DNS convencional. Si voleu emprar Avahi, no deshabiliteu aquesta opció.

en: modified label
ca: etiqueta modificada

en: no such option: %s
ca: no existeix l'opció: %s

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s'.
ca: opció %(option)s: forward_port '%(value)s' invàlid.

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s': %(error)s.
ca: opció %(option)s: forward_port '%(value)s' invàlid: %(error)s.

en: option %(option)s: invalid icmp type '%(value)s'.
ca: opció %(option)s: tipus icmp '%(value)s' invàlid.

en: port range %s is not unique.
ca: rang de port %s no és ùnic.

[ctx: yes]
en: Firewall Configuration
ca: Configuració del Tallafocs

[ctx: yes]
en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
ca: Marca els tipus ICMP a la llista, que hauria de ser rebutjada. Tots els altres tipus ICMP poden passar el tallafocs. Per defecte no hi ha límit.

[ctx: yes]
en: The Internet Control Message Protocol (ICMP) is mainly used to send error messages between networked computers, but additionally for informational messages like ping requests and replies.
ca: El Protocol de Missatges de Control d'Internet (ICMP) s'utilitza principalment per enviar missatges d'error entre ordinadors en xarxa, però addicionalment per missatges d'informació com sol·licituds ping i respostes.

[ctx: yes]
en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
ca: Utilitza fitxers de normes personalitzats per afegir normes addicionals al tallafocs. Les normes personalitzades s'afegeixen després de les normes predeterminades. Els fitxers han de tenir el format iptables-save.
