system-config-firewall - en to bg translation catalogue (315 entries)

en: 
    ERROR - You must be root to run %s.
bg: 
    ГРЕШКА - Трябва да сте root за да стартирате %s.

en: %(option)s option requires %(count)s arguments
bg: %(option)s опцията изисква %(count)s аргумента

en: %s is not a valid protocol.
bg: %s не е валиден протокол.

en: %s is not a valid range (start port >= end port).
bg: %s не е валиден диапазон (начален >= краен порт).

en: %s option does not take a value
bg: %s опцията не приема стойност

en: %s option requires an argument
bg: %s опцията изисква аргумент

en: (modified)
bg: (променено)

en: <b>Basic Firewall Settings</b>
bg: <b>Базови настройки на стената</b>

en: <b>Configuration</b>
bg: <b>Настройки</b>

en: <b>Destination</b>
bg: <b>Местоназначение</b>

en: <b>Information</b>
bg: <b>Информация</b>

en: <b>Source</b>
bg: <b>Източник</b>

en: <b>User Skill Level</b>
bg: <b>Ниво на потребителските умения</b>

en: <b>Your current configuration is empty, all traffic will be blocked.</b>
bg: <b>Текущата Ви конфигурация е празна, целият трафик ще бъде блокиран.</b>

en: <big><b>Firewall Configuration Wizard</b></big>
bg: <big><b>Магьосник за настройка на защитната стена</b></big>

en: <i>Save on stop</i> and <i>Save on restart</i> additionally save rule and chain counter.
bg: <i>Запис при спиране</i> и <i>Запис при рестарт</i> записва и броячите на правилата и на веригите.

en: <icmp type>
bg: <тип icmp>

en: <interface>
bg: <интерфейс>

en: <mode>
bg: <режим>

en: <module>
bg: <модул>

en: <port>[-<port>]:<protocol>
bg: <порт>[-<порт>]:<протокол>

en: <service>
bg: <услуга>

en: <type>
bg: <тип>

en: A <i>"System without network access"</i> does not need a firewall at all. This selection disables the firewall. Otherwise, choose <i>"System with network access"</i>.
bg: <i>"Система без достъп до мрежа"</i> не се нуждае от защитна стена. Този избор забранява стената. Инъче, изберете <i>"Система с мрежов достъп"</i>.

en: A firewall allows other computers to access selected services on your computer and helps to prevent unauthorized access beyond these selections. Select the services to which the firewall should allow access.
bg: Защитната стена разрешава на други компютри достъп до определени услуги на Вашия компютър и помага да предотвратите нежелан достъп, освен разрешения. Маркирайте услугите, до които защитната стена да разрешава достъп.

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. Enabling a firewall blocks all incoming connections. Disabling a firewall allows all connections and is not recommended.
bg: Защитната стена пази от неразрешени мрежови прониквания. Включването на защитната стена блокира всички входящи връзки. Изключването на стената позволява всички връзки и не е препоръчително.

en: Add
bg: Добавяне

en: Add Entry
bg: Добави запис

en: Add Interface
bg: Добави интерфейс

en: Add additional ports or port ranges, which need to be accessible for all hosts or networks.
bg: Добавяне на допълнителни портове или интервали портове, които да са достъпни за всички машини или мрежи.

en: Add entries to forward ports either from one port to another on the local system or from the local system to another system. Forwarding to another system is only useful if the interface is masqueraded. Port forwarding is IPv4 only.
bg: Добавяне на правила за пренасочване на пакети или от един порт към друг на локалната система, или от локалната, към друга система. Пренасочването към друга система може да се ползва само ако интерфейсът е маскиран. Само за IPv4.

en: Address '%s' is not valid.
bg: Адрес '%s' не е валидно.

en: All %s devices
bg: Всички %s устройства

en: Allow access to necessary ports or port ranges, only.
bg: Разреши достъп до необходими портове или диапазон от портове само.

en: Allow access to necessary services, only.
bg: Разреши достъп до необходими услуги само.

en: Allow all traffic on the specified device
bg: Разрешаване целия трафик през дадено устройство

en: Amanda Backup Client
bg: Amanda Backup клиент

en: Apply
bg: Приложи

en: Apply changes
bg: Прилага промените

en: Authentication is required to read and modify firewall settings
bg: За четене и промяна настройките на защитната стена се изисква удостоверяване

en: Back
bg: Назад

en: Backwards compatibility, aliased to --enabled
bg: Обратна съвместимост, синоним на --enabled

en: Bacula Client
bg: Bacula клиент

en: Bacula is a network backup solution. Enable this option, if you plan to provide Bacula backup, file and storage services.
bg: Bacula е мрежово решение за архивиране. Разрешете тази опция, ако планирате да предоставяте Bacula архивиране, услуги за съхранение на файлове.

en: Be more verbose
bg: Бъди по-подробен

en: Beginner
bg: Начинаещ

en: Beginner
    Expert
bg: Начинаещ
    Експерт

en: Block this ICMP type. The default is to accept all ICMP types.
bg: Блокира този ICMP тип. По подразбиране всички ICMP типове се приемат.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Clicking the 'Yes' button will override any existing firewall configuration. Are you sure that you want to do this?
bg: С натискането на бутона 'Да', ще заместите съществуващата настройка на защитната стена. Сигурни ли сте, че искате да го направите?

en: Close
bg: Затвори

en: Configuration failed
bg: Настройката се провали

en: Configure SELinux mode: %s
bg: Конфигурира SELinux режим: %s

en: Configure SELinux type: Usually targeted or strict Policy
bg: Настройка на SELinux тип: Обикновено целева или стриктна политика

en: Configure Service Settings
bg: Конфигуриране настройки на услугата

en: Configure firewall but do not activate the new configuration
bg: Конфигуриране на стената без активиране на новата настройка

en: Configure firewall helper modules for connection tracking
bg: Конфигуриране на помощен модул към защитната стена за следене на връзките.

en: Configure firewall rules
bg: Настройка правилата на защитната стена

en: Configure the iptables and ip6tables service settings.
bg: Конфигуриране настройките на услугите iptables и ip6tables.

en: Converting %s
bg: Конвертиране на %s

en: Custom Rules
bg: Персонални правила

en: Custom Rules File
bg: Файл с правила

en: Customize
bg: По Ваш вкус

en: Default:
bg: Стандартно:

en: Description
bg: Описание

en: Desktop
bg: Десктоп

en: Desktop
    Server
bg: Десктоп
    Сървър

en: Destination (at least one needed)
bg: Местоназначение (необходимо е поне едно)

en: Destination Unreachable
bg: Дестинацията е недостъпна

en: Disable
bg: Изкл.

en: Disable Firewall
bg: Изключи защитната стена

en: Disable Internet Printing Protocol (IPP)
bg: Изключване на Интернет Протокола за Печат (IPP)

en: Disable Internet Protocol Security (IPsec)
bg: Изключване на Интернет Протокола за Сигурност (IPsec)

en: Disable Multicast DNS (mDNS)
bg: Изключване на Multicast DNS (mDNS)

en: Disable an iptables module
bg: Изключване на iptables модул

en: Disable firewall
bg: Изключване на защитната стена

en: ERROR: FirewallD is active, please use firewall-config.
bg: ГРЕШКА: FirewallD е активно, моля, ползвайте firewall-config.

en: Echo Reply (pong)
bg: Ехо отговор (pong)

en: Echo Request (ping)
bg: Ехо запитване (ping)

en: Edit
bg: Редакция

en: Edit Entry
bg: Редактирай записа

en: Enable
bg: Вкл.

en: Enable Firewall
bg: Включи защитната стена

en: Enable an iptables module
bg: Включване на iptables модул

en: Enable firewall
bg: Включва защитната стена

en: Enable firewall (default)
bg: Включване защитната стена (по подразбиране)

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with SASL authentication and encryption (digest-md5 passwords or GSSAPI/Kerberos). The libvirtd service is needed for this option to be useful.
bg: Разрешете тази опция ако желаете да разрешите отдалечено управление на виртуални машини със SASL удостоверяване и криптиране (digest-md5 пароли или GSSAPI/Kerberos). Нужна е услугата libvirtd, за да има полза от тази опция.

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with TLS encryption, x509 certificates and optional SASL authentication. The libvirtd service is needed for this option to be useful.
bg: Разрешете тази опция ако желаете да разрешите отдалечено управление на виртуални машини с TLS криптиране, x509 сертификати и евентуално SASL удостоверяване. Нужна е услугата libvirtd, за да има полза от тази опция.

en: Enabled
bg: Включена

en: Error
bg: Грешка

en: Expert
bg: Експерт

en: FTP is a protocol used for remote file transfer. If you plan to make your FTP server publicly available, enable this option. You need the vsftpd package installed for this option to be useful.
bg: FTP е протокол, използван за отдалечен файлов трансфер. Ако планирате да направите FTP сървъра си публично достъпен, активирайте тази опция. Необходимо е пакета vsftpd да е инсталиран за да има полза от тази опция.

en: Failed to remove %s.
bg: Неуспех при премахване на %s.

en: Failed to start %s.
bg: Неуспех при стартиране на %s.

en: Failed to stop %s.
bg: Неуспех при спиране на %s.

en: Failed to write %s.
bg: Неуспех при запис на %s.

en: Failed to write selinux configuration.
bg: Неуспех при запис на selinux конфигурацията.

en: File
bg: Файл

en: File:
bg: Файл:

en: Filename
bg: Име на файл

en: Firewall
bg: Защитна стена

en: Firewall Configuration
bg: Настройка на защитната стена

en: Firewall Configuration Startup
bg: Стартиране на настройките на защитната стена

en: Firewall Configuration Wizard
bg: Магьосник за настройка на защитната стена

en: Firewall Table
bg: Таблица от защитната стена

en: Firewall Table:
bg: Таблица на стената:

en: Firewall authorization
bg: Удостоверяване на защитната стена

en: Firewall:
bg: Защитна стена:

en: Forward
bg: Напред

en: Forward the port with protocol for the interface to either another local destination port (no destination address given) or to an other destination address with an optional destination port. This is IPv4 only.
bg: Пренасочва порт с протокол за интерфейс, или към друг локален целеви порт (не се задава целеви адрес), или към друг целеви адрес, евентуално с целеви порт. Само за IPv4.

en: Forward to another port
bg: Пренасочи към друг порт

en: HTTP is the protocol used to serve Web pages. If you plan to make your Web server publicly available, enable this option. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages.
bg: HTTP е протоколът, използван за изпращане на уеб страници. Ако планирате да направите уеб сървъра си публично достъпен, активирайте тази опция. Тя не е необходима за преглеждане на страници локално или за разработка на уеб страници.

en: HTTPS is a modified HTTP used to serve Web pages when security is important. Examples are sites that require logins like stores or web mail. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages. You need the httpd package installed for this option to be useful.
bg: HTTPS е променен HTTP, ползван за доставяне на уеб страници, когато сигурността е важна. Като пример могат да се дадат сайтове, които изискват потребителски вход като магазини или уеб пощи. Тази възможност не е необходима за преглед на локални или разработката на уеб страници. За да има полза от тази опция, пакетът httpd трябва да бъде инсталиран.

en: Here you can define which services are trusted. Trusted services are accessible from all hosts and networks.
bg: Тук можете да дефинирате кои услуги са доверени. Доверените услуги ще бъдат достъпни от всички машини и мрежи.

en: Hit <i>OK</i> to apply your changes. You do not need to restart the firewall, the changes are effective as soon as they are applied.
bg: Цъкнете <i>Добре</i> за да приложите промените. Не е нужно да рестартирате защитната стена, промените ще влязат в сила веднага след прилагането.

en: Hit enter to continue.
bg: Натиснете enter за продължение.

en: ICMP Type
bg: Тип ICMP

en: IMAP over SSL
bg: IMAP през SSL

en: IP address:
bg: IP адрес:

en: IPv6 has no nat support.
bg: IPv6 не поддържа nat.

en: If you clear the <i>keep configuration</i> button, the actual firewall configuration will be overwritten.
bg: Ако премахнете отметката <i>Запази конфигурацията</i>, актуалната конфигурация ще бъде припокрита.

en: If you enable local forwarding, you have to specify a port. This port has to be different to the source port.
bg: Ако разрешите локалното пренасочване, ще трябва да посочите порт. Този порт трябва да бъде различен от порта източник.

en: If you enable masquerading, IP forwarding will also be enabled for your IPv4 networks.
bg: Ако включите маскиране, ще бъде разрешено и IP маршрутизирането за Вашите IPv4 мрежи.

en: If you need further firewall settings, please modify your configuration by hand, but keep in mind, that this tool is not able to load your custom configuration. If you are using this tool, all your manual changes will be lost. If you do not want to lose your manual configuration changes, leave this program without applying.
bg: Ако има нужда от допълнителни настройки на защитната стена, моля, променете конфигурацията ръчно, но имайте предвид, че този инструмент не може да зарежда Вашите потребителски настройки. Ако използвате този инструмент, всички Ваши ръчно направени настройки ще бъдат изгубени. Ако не желаете да изгубите тези настройки, излезте от тази програма без прилагане.

en: Ignore
bg: Игнорирай

en: Ignore All
bg: Игнорирай всички

en: Ignore actual settings
bg: Игнориране на текущите настройки

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Interface '%s' is not valid.
bg: Интерфейс '%s' не е валидно.

en: Interface:
bg: Интерфейс:

en: Internet Protocol Security (IPsec) incorporates security for network transmissions directly into the Internet Protocol (IP). IPsec provides methods for both encrypting data and authentication for the host or network it sends to. If you plan to use a vpnc server or FreeS/WAN, do not disable this option.
bg: Интернет Протокола за Сигурност (IPsec) добавя сигурност при предаването на данни директно в Интернет Протокола (IP). IPsec предоставя методи както за криптиране на данните, така и за удостоверяване за хостовете или мрежите, към които се изпращат данните. Ако планирате да ползвате vpnc сървър или FreeS/WAN, не изключвайте тази опция.

en: Invalid argument %s
bg: Невалиден аргумент %s

en: Keep Configuration
bg: Запази конфигурацията

en: Key:
bg: Ключ:

en: List predefined services.
bg: Списък на предварително дефинираните услуги.

en: List the supported icmp types.
bg: Списък на поддържаните icmp типове.

en: Load
bg: Зареди

en: Load _Default Configuration
bg: Зареди _стандартна конфигурация

en: Local forwarding
bg: Локално пренасочване

en: Mail (SMTP)
bg: Поща (SMTP)

en: Make sure to open the destination port on the remote system.
bg: Убедете се, че портът-местоназначение на отдалечената машина е отворен.

en: Mark all interfaces as trusted which should have full access to the system.
bg: Маркирайте като доверени всички интерфейси, които трябва да имат пълен достъп до системата.

en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
bg: Маркирайте ICMP типовете в списъка, които да бъдат отхвърляни. На всички други ICMP типове ще им е позволено да преминават през защитната стена. По подразбиране всички преминават.

en: Mark the interfaces to be masqueraded.
bg: Маркирайте интерфейсите, които да бъдат маскирани.

en: Masquerades traffic from the specified device. This is IPv4 only.
bg: Маскиране на трафика от дадено устройство. Само за IPv4.

en: Masquerading
bg: Маскиране

en: Masquerading allows you to set up a host or router that connects your local network to the internet. Your local network will not be visible and the hosts appear as a single address on the internet. Masquerading is IPv4 only.
bg: Маскирането Ви позволява да настроите хост или рутер така, че да свържете Вашата локална мрежа към Интернет. Вашата локална мрежа няма да бъде видима, а хостовете в нея, ще бъдат представяни с един единствен адрес в Интернет. Маскирането е само в IPv4.

en: Move Entry Down
bg: Премести записа надолу

en: Move Entry Up
bg: Премести записа нагоре

en: Network Printing Client (IPP)
bg: Клиент за мрежов печат (IPP)

en: Network Printing Server (IPP)
bg: Сървър за мрежов печат (IPP)

en: No
bg: Не

en: No configuration
bg: Няма конфигурация.

en: Not configured
bg: Не е конфигурирано

en: Numeric status output
bg: Извеждане на състоянието с цифри

en: OK
bg: Добре

en: Old firewall configuration.
bg: Стара настройка на защитната стена.

en: Only mark interfaces if you can trust all participants on that network interface.
bg: Маркирайте интерфейси само ако имате доверие на всички участници в съответните мрежи.

en: Open specific ports in the firewall (e.g, ssh:tcp)
bg: Отваряне на определени портове в стената (напр. ssh:tcp)

en: Open the firewall for a service (e.g, ssh)
bg: Отваряне на защитната стена за услуга (напр. ssh)

en: OpenVPN is a virtual private network (VPN) solution. It is used to create encrypted point-to-point tunnels between computers. If you plan to provide a VPN service, enable this option.
bg: OpenVPN е решение за Виртуална Частна Мрежа (VPN). Ползва се за създаване на криптирани връзки от точка до точка между компютри. Ако планирате да предоставяте VPN услуга, включете тази опция.

en: Other Ports
bg: Други портове

en: POP-3 over SSL
bg: POP-3 през SSL

en: Parameter Problem
bg: Проблемен параметър

en: Parse error in config file
bg: Грешка при разбора на конфиг файла

en: Please answer the questions in the following configuration steps. The wizard leads you back to the main application and hides all unnecessary configuration options.
bg: Моля, отговорете на въпросите в следващите конфигуриращи стъпки. Магьосникът ще Ви води през осносното приложение, скривайки ненужни подробности в конфигурирането.

en: Please check your firewall settings after applying custom rules.
bg: Моля, проверете настройките на защитната стена след прилагане на персоналните правила.

en: Please enter a port or port range and protocol.
bg: Моля, въведете порт или диапазон портове и протокол.

en: Please enter a valid port number, service name or range.
bg: Моля, въведете валиден номер на порт, име на услуга или интервал от портове.

en: Please load a default configuration from the <i>Options</i> menu or use the wizard.
bg: Моля, от менюто <i>Опции</i>, заредете конфигурация по подразбиране или използвайте магьосника.

en: Please remember to check if the services iptables and ip6tables are enabled.
bg: Моля, не забравяйте да проверите дали услугите iptables и ip6tables са разрешени.

en: Please remember to check your firewall configuration before using it.
bg: Моля, помнете да проверявате настройката на своята защитна стена преди да я ползвате.

en: Please select an entry from the list or enter a interface further down.
bg: Моля, изберете запис от списъка, или въведете интерфейс по-надолу.

en: Please select an entry from the list or enter a port and protocol further down.
bg: Моля, изберете запис от списъка или въведете порт и протокол по-надолу.

en: Please select keep configuration or choose to load a default configuration.
bg: Моля, маркирайте <i>Запази конфигурацията</i> или изберете зареждане на конфигурация по подразбиране.

en: Please select the protocol type, the firewall table and the file containing the rules.
bg: Моля, изберете типа протокол, таблица от защитната стена и файл, съдържащ правилата.

en: Please select the source and destination options according to your needs.
bg: Моля, изберете опциите на източника и целта според нуждите Ви.

en: Please specify your firewall skills.
bg: Моля, посочете познанията си за защитни стени.

en: Port
bg: Порт

en: Port / Port Range:
bg: Порт / Интервал портове:

en: Port Forwarding
bg: Пренасочване на портове

en: Port and Protocol
bg: Порт и протокол

en: Port or port range '%s' is not valid.
bg: Невалиден порт или интервал от портове '%s'.

en: Port/Protocol
bg: Порт/Протокол

en: Port:
bg: Порт:

en: Predefined Services with Default Environment:
bg: Предварително дефинирани услуги с обкръжението по подразбиране:

en: Print a counter/number for every rule in the status output.
bg: Извежда брояча за всяко от правилата в информацията за състоянието.

en: Print addresses and ports in numeric format for the status output.
bg: Извеждане на адресите и портовете в цифров формат на стандартния изход.

en: Print information about the number of packets and bytes plus the <i>input-</i> and <i>outputdevice</i> in the status output.
bg: Извежда информация за броя пакети и байтове плюс <i>входно</i> и <i>изходно</i> устройства в информацията за състояние.

en: Protocol
bg: Протокол

en: Protocol '%s' is not valid.
bg: Протокол '%s' не е валидно.

en: Protocol Type
bg: Тип протокол

en: Protocol Type:
bg: Тип протокол:

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: Quit
bg: Изход

en: Redirect
bg: Пренасочване

en: Reload
bg: Презареди

en: Reload current configuration
bg: Презарежда текущата конфигурация

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove Entry
bg: Премахни записа

en: Router Advertisement
bg: Рекламиране на рутер

en: Router Solicitation
bg: Търсене на рутер

en: Run noninteractively; process only command-line arguments
bg: Неинтерактивна работа; обработка само на аргументи от командния ред

en: SELinux Options (deprecated)
bg: SELinux опции (остаряло)

en: Samba Client
bg: Samba клиент

en: Save and restore counter
bg: Запис и възстановяване на броячите

en: Save on restart
bg: Запис при рестарт

en: Save on stop
bg: Запис при спиране

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before restarting the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
bg: Преди рестартиране на защитната стена, записва текущата конфигурация с всички, направени след стартирането промени. Прави се, когато искате да съхраните състоянието и да го заредите след следващото стартиране.

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before stopping the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
bg: Преди спиране на защитната стена, записва текущата конфигурация с всички, направени след стартирането промени. Прави се, когато искате да съхраните състоянието и да го заредите след следващото стартиране.

en: Secure Shell (SSH) is a protocol for logging into and executing commands on remote machines. It provides secure encrypted communications. If you plan on accessing your machine remotely via SSH over a firewalled interface, enable this option. You need the openssh-server package installed for this option to be useful.
bg: Сигурна обвивка (SSH) е протокол за влизане и стартиране на команди на отдалечени машини. Той предоставя сигурна криптирана комуникация. Ако планирате да достъпвате вашата машина отдалечено чрез SSH, през пазен от защитната стена интерфейс, то включете тази опция. Необходимо е пакета openssh-server да е инсталиран за да работи тази опция.

en: Secure WWW (HTTPS)
bg: Сигурен WWW (HTTPS)

en: Select
bg: Избери

en: Select <i>"Expert"</i> if you are familiar with firewall configurations or if you need to add user customized rules. Otherwise, choose <i>"Beginner"</i>.
bg: Изберете <i>"Експерт"</i> ако сте наясно с конфигурирането на защитни стени или ако искате да добавите Ваши си правила. Инъче, изберете <i>"Начинаещ"</i>.

en: Select a File
bg: Изберете файл

en: Server
bg: Сървър

en: Service
bg: Услуга

en: Service Settings
bg: Настройки на услугите

en: Set firewall default type: %s. This overwrites any existing configuration.
bg: Задай тип защитна стена по подразбиране: %s. Това ще презапише каквото и да е съществуващо конфигуриране.

en: Show this help message
bg: Показва това помощно съобщение

en: Show version
bg: Показва версията

en: Source (all needed)
bg: Източник (необходими са всички)

en: Source Quench
bg: Потискане на източника

en: Specify a custom rules file for inclusion in the firewall, after the default rules. Default protocol type: ipv4, default table: filter. (Example: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)
bg: Укажете файл с персонални правила, които да се добавят след стандартните правила в защитната стена. Подразбиращ се тип протокол: ipv4, подразбираща се таблица: filter. (Напр.: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)

en: Start Wizard
bg: Стартирай магьосника

en: Start configuration wizard
bg: Стартирай магьосника-конфигуратор

en: Status line numbers
bg: Броячи на линиите

en: Supported icmp types:
bg: Поддържани icmp типове:

en: System without network access
    System with network access
bg: Система без достъп до мрежа 
    Система с мрежов достъп

en: TFTP Client
bg: TFTP клиент

en: TODO
bg: Да се направи

en: Table
bg: Таблица

en: The Amanda backup client option allows you to connect to a Amanda backup and archiving server. You need the amanda-client package installed for this option to be useful.
bg: Опцията Amanda backup клиент Ви позволява да се свързвате към Amanda backup и архивиращ сървър. Необходимо е да имате инсталиран пакета amanda-client, за да има полза от тази опция.

en: The Domain Name System (DNS) is used to provide and request host and domain names. Enable this option, if you plan to provide a domain name service (e.g. with bind).
bg: Системата за Имена на Домейни (DNS) се ползва за предоставяне и питане за имена на машини и домейни. Включете тази опция, ако планирате да предоставяте такава услуга (напр. с bind).

en: The Internet Message Access Protocol over SSL (IMAPs) allows a local client to access email on a remote server in a secure way. If you plan to provide a IMAP over SSL service (e.g. with dovecot), enable this option.
bg: Интернет Протокола за Достъп до Съобщения през SSL (IMAPs) позволява достъп на локален клиент до отдалечен сървър за ел.поща по сигурен начин. Ако планирате да предоставяте услугата IMAP през SSL (напр. с dovecot), включете тази опция.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over tcp) provides the ability to share printers over the network. Enable this option if you plan to share printers via cups over the network.
bg: Интернет Печатащият Протокол (IPP) се използва за разпределено печатане. IPP (върху tcp) предоставя възможността за споделяне на принтери през мрежата. Разрешете тази опция, ако планирате да предоставяте принтери чрез cups през мрежата.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over udp) provides the ability to get information about a printer (e.g. capability and status) and to control printer jobs. If you plan to use a remote network printer via cups, do not disable this option.
bg: Интернет Печатащият Протокол (IPP) се използва за разпределено печатане. IPP (върху udp) предоставя възможността за взимане на информация за принтера (напр. функционалности и състояние) и за контрол на задачите за отпечатване. Ако планирате да ползвате отдалечен мрежов принтер  през cups, не забранявайте тази опция.

en: The NFS4 protocol is used to share files via TCP networking. You will need to have the NFS tools installed and properly configure your NFS server for this option to be useful.
bg: NFS4 протокола се използва за споделяне на файлове през TCP мрежа. Ще трябва да инсталирате NFS инструментите и коректно да конфигурирате вашия NFS сървър, за да има полза от тази опция.

en: The Post Office Protocol version 3 (POP3) is a protocol to retrieve email from a remote server over a TCP/IP connection. Enable this option, if you plan to provide a POP3 service (e.g. with dovecot).
bg: Пощенският Офис Протокол, версия 3 (POP3), е протокол за получаване на ел.поща от отдалечен сървър през TCP/IP връзка. Включете тази опция, ако планирате да предоставяте  POP3 услуга (напр. с dovecot).

en: The Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) is a protocol for user authentication over networks. It is mostly used for modem, DSL or wireless user authentication. If you plan to provide a RADIUS service (e.g. with freeradius), enable this option.
bg: Услугата Remote Authentication Dial In User (RADIUS) е протокол за удостоверяване на потребители през мрежата. Ползва се предимно за удостоверяване през модем, DSL или безжични връзки. Ако планирате да предоставяте RADIUS услуга (например с freeradius), включете тази опция.

en: The Trivial File Transfer Protocol (TFTP) is a protocol used to transfer files to and from a remote machine in s simple way. It is normally used only for booting diskless workstations and also to transfer data in the Preboot eXecution Environment (PXE).
bg: Trivial File Transfer Protocol (TFTP) е протокол, използван за обмен на файлове към и от отдалечени машини по лесен начин. Обикновено той се ползва само за първоначално зареждане на бездискови работни станции, а също и за пренасяне на данни в Preboot eXecution Environment (PXE).

en: The file '%s' does not exist.
bg: Файлът '%s' не съществува.

en: The firewall configuration is not consistent.
bg: Настройката на защитната стена не е логична.

en: The firewall is disabled.
bg: Защитната стена е изключена.

en: The firewall is enabled.
bg: Защитната стена е включена.

en: The firewall table '%s' is not valid.
bg: Таблица '%s' от защитната стена не е валидно.

en: The following files are missing or unusable:
    	%s
    
    Apply your firewall configuration now to correct this problem.
bg: Следните файлове липсват или са неизползваеми:
            %s
    
    За да коригирате този проблем, приложете Вашата настройка на защитната стена сега.

en: The protocol type '%s' is not valid.
bg: Протокол тип '%s' не е валидно.

en: There are unapplied changes, do you really want to quit?
bg: Има неприложени промени, наистина ли искате да излезете?

en: This error message informs a host to send packets on another route.
bg: Това съобщение за грешка информира хоста да изпраща пакети по друг маршрут.

en: This error message is generated by a host or gateway if the destination is not reachable.
bg: Това съобщение за грешка е генерирано от хост или шлюз, когато местоназначението не е достъпно.

en: This error message is generated if the IP header is bad, either by a missing option or bad length.
bg: Това съобщение за грешка се генерира ако IP заглавната част е грешна в следствие на липсваща опция или грешна дължина.

en: This error message is generated if the time-to-live was exceeded either of a packet or of the reassembling of a fragmented packet.
bg: Тази грешка се генерира ако е надхвърлено времето на живот (time-to-live) на пакета или на сглобени части от пакета.

en: This error message is generated to tell a host to reduce the pace at which it is sending packets.
bg: Това съобщение за грешка се генерира, за да кажете на един хост да намали скоростта, с която той изпраща пакети.

en: This message is the answer to an <i>Echo Request</i>.
bg: Това съобщение е отговора на <i>Ехо запитване</i>.

en: This message is used by a host attached to a multicast link to request a <i>Router Advertisement</i>
bg: Това съобщение се ползва от хост, свързан към мрежа с рутер, да поиска <i>Рекламиране на рутер</i>

en: This message is used by routers to periodically announce the IP address of a multicast interface.
bg: Това съобщение се ползва от рутерите, да обявяват периодично IP адреса на интерфейса им, свързан към света.

en: This message is used to test if a host is reachable mostly with the <i>ping</i> utility.
bg: Това съобщение се ползва, най-често чрез инструмента <i>ping</i>, за тест дали хостът е достъпен.

en: This option allows a Bacula server to connect to the local machine to schedule backups. You need the bacula-client package installed for this option to be useful.
bg: Тази опция позволява сървъра Bacula да се свързва към локалната машина за архивиране по график. Необходимо е да имате инсталиран пакета bacula-client, за да има полза от тази опция.

en: This option allows incoming SMTP mail delivery. If you need to allow remote hosts to connect directly to your machine to deliver mail, enable this option. You do not need to enable this if you collect your mail from your ISP's server by POP3 or IMAP, or if you use a tool such as fetchmail. Note that an improperly configured SMTP server can allow remote machines to use your server to send spam.
bg: Тази опция разрешава доставка на входяща SMTP поща. Ако се нуждаете отдалечени хостове да се свързват към Вашата машина директно за доставка на поща, активирайте тази опция. Вие не се нуждаете от нея, ако получавате пощата си през POP3 или IMAP от сървъра на вашия Интернет доставчик или ползвате инструмент като fetchmail. Забележете, че неправилно конфигуриран SMTP сървър, може да разреши на отдалечени машини да използват Вашия сървър за изпращане на SPAM (нежелана поща).

en: This option allows you to access Trivial File Transfer Protocol (TFTP) servers. You need the tftp package installed for this option to be useful.
bg: Тази опция Ви позволява да имате достъп до Trivial File Transfer Protocol (TFTP) сървъри. Необходимо е да инсталирате пакета tftp, за да има полза от тази опция.

en: This option allows you to access Windows file and printer sharing networks. You need the samba-client package installed for this option to be useful.
bg: Тази опция Ви позволява да имате достъп и да участвате в Windows мрежи за споделяне на файлове и принтери. Необходимо е да инсталирате пакета samba-client, за да има полза от тази опция.

en: This option allows you to access and participate in Windows file and printer sharing networks. You need the samba package installed for this option to be useful.
bg: Тази опция Ви позволява да имате достъп и да участвате в Windows мрежи за споделяне на файлове и принтери. Необходимо е да инсталирате пакета samba, за да има полза от тази опция.

en: This option allows you to use the Red Hat Cluster Suite. Ports are opened for openais, ricci and dlm. You need the Red Hat Cluster Suite installed for this option to be useful.
bg: Тази опция Ви позволява да ползвате Red Hat Cluster Suite. Ще са отворени портове за openais, ricci и dlm. Необходимо е да имате инсталиран Red Hat Cluster Suite, за да има полза от тази опция.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
bg: Тази програма е свободен софтуер. Вие можете да я разпространявате и/или модифицирате в съгласие с условията на GNU General Public License във вида, в който той е публикуван от Фондацията за Свободен Софтуер, версия 2 на този Лиценз или някоя по-следваща версия по Ваше усмотрение.
    
    Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ ДА СЕ ДАВА КАКВАТО И ДА БИЛО ГАРАНЦИЯ, ВКЛЮЧИТЕЛНО И БЕЗ ГАРАНЦИИТЕ ПО ПОДРАЗБИРАНЕ, НАЛОЖЕНИ ОТ ПРОДАВАЕМОСТТА ИЛИ ПРИЛОЖИМОСТТА ЗА ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ.  За повече подробности, моля вижте GNU General Public License.
    
    Вие би трябвало да сте получили копие от GNU General Public License заедно с тази програма. Ако не, моля вижте <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: This program will help you to set up a basic firewall for your system.
bg: Тази програма ще Ви помогне да създадете обикновена защитна стена на системата Ви.

en: This wizard helps you to set up a clean firewall configuration for your system.
bg: Този магьосник ще Ви помогне да създадете добре направена защитна стена на Вашата система.

en: Time Exceeded
bg: Надхвърлено време

en: To Address
bg: До адрес

en: To Port
bg: До порт

en: To ensure a sane state, the kernel firewall modules must be unloaded when the firewall is restarted or stopped.
bg: За да се осигури нормално състояние, модулите на защитната стена в ядрото трябва да бъдат премахвани при спиране или рестартиране на защитната стена.

en: Trusted Interfaces
bg: Доверени интерфейси

en: Trusted Services
bg: Доверени услуги

en: Type
bg: Тип

en: Unload modules on restart and stop
bg: Премахване на модулите при рестарт и спиране

en: Update firewall non-interactively if the firewall is enabled. This will also restart the firewall. The -n and -f options will be ignored.
bg: Ако е разрешена, обнови защитната стена неинтерактивно. Това ще рестартира защитната стена. Опциите -n и -f ще бъдат игнорирани.

en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
bg: Използвайте файлове с персонални правила за добавяне към правилата на защитната стена. Тези правила се добавят след стандартните. Файловете трябва да са в iptables-save формат.

en: User Defined
bg: Потребителски

en: User Skill Level
bg: Ниво на знанията Ви

en: Using these options with no additional firewall options will not create or alter firewall configuration, only SELinux will be configured.
bg: Тези настройки, без допълнителни настройки на защитната стена, няма да създадат или променят настройката на стената. Само SELinux ще бъде конфигуриран.

en: Valid values: %s
bg: Валидни стойности: %s

en: Valid values: <port>[-<port>], where port is either a number [0..65535] or a service name.
bg: Валидни стойности: <port>[-<port>], където порт е номер [0..65535] или е име на услуга.

en: Valid values: tcp, udp
bg: Валидни стойности: tcp, udp

en: Verbose status
bg: Подробно

en: Warning
bg: Внимание

en: What kind of system do you have?
bg: Какъв тип система имате?

en: Wizard
bg: Магьосник

en: Yes
bg: Да

en: You can change the settings in the <i>Options</i> menu afterwards.
bg: По-късно можете да промените настройките в менюто <i>Опции</i>.

en: Your firewall configuration was converted from an old version. Please verify the configuration and apply.
bg: Настройката на Вашата защитна стена беше конвертирана от стара версия. Моля, проверете и приложете настройката.

en: [<type>:][<table>:]<filename>
bg: [<тип>:][<таблица>:]<име_на_файл>

en: _About
bg: _За програмата

en: _File
bg: _Файл

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Options
bg: _Опции

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Start Configuration Wizard
bg: Стартирай магьосника-конфигуратор

en: configuration
bg: конфигурация

en: if=<interface>:port=<port>:proto=<protocol>[:toport=<destination port>][:toaddr=<destination address>]
bg: if=<интерфейс>:port=<порт>:proto=<протокол>[:toport=<целеви порт>][:toaddr=<целеви адрес>]

en: invalid interface '%s'.
bg: невалиден интерфейс '%s'.

en: invalid port definition %s.
bg: невалидна дефиниция на %s.

en: invalid service '%s'.
bg: невалидна услуга '%s'.

en: ipv6 has no nat support.
bg: ipv6 няма поддръжка на nat.

en: local
bg: локален

en: mDNS provides the ability to use DNS programming interfaces, packet formats and operating semantics in a small network without a conventional DNS server. If you plan to use Avahi, do not disable this option.
bg: mDNS предоставя възможността за ползване на DNS програмния интерфейс, формата на пакетите и семантиката за опериране в малка мрежа без конвенционален DNS сървър. Ако планирате да ползвате Avahi, не изключвайте тази опция.

en: modified label
bg: променен етикет

en: no such option: %s
bg: няма такава опция: %s

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s'.
bg: опция %(option)s: невалиден forward_port '%(value)s'.

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s': %(error)s.
bg: опция %(option)s: невалиден forward_port '%(value)s': %(error)s.

en: option %(option)s: invalid icmp type '%(value)s'.
bg: опция %(option)s: невалиден icmp тип '%(value)s'.

en: port range %s is not unique.
bg: диапазонът портове %s не е уникален.

[ctx: yes]
en: Firewall Configuration
bg: Конфигурация на защитната стена

[ctx: yes]
en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
bg: Маркирайте ICMP типовете в списъка, които да бъдат отхвърляни. На всички други ICMP типове ще им е позволено да преминават през защитната стена. По подразбиране всички преминават.

[ctx: yes]
en: The Internet Control Message Protocol (ICMP) is mainly used to send error messages between networked computers, but additionally for informational messages like ping requests and replies.
bg: Internet Control Message Протоколът (ICMP) се използва основно за изпращане на съобщения за грешки между компютри в мрежата, но също и за информационни съобщения като пинг запитвания и отговори.

[ctx: yes]
en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
bg: Използвайте файлове с персонални правила за добавяне към правилата на защитната стена. Тези правила се добавят след стандартните. Файловете трябва да са в iptables-save формат.
