system-config-firewall - en to as translation catalogue (302 entries)

en: 
    ERROR - You must be root to run %s.
as: 
    সমস্যা - %s চলাবলৈ আপুনি ৰূট হ'ব লাগে ।

en: %(option)s option requires %(count)s arguments
as: %(option)s বিকল্পক %(count)s তৰ্কৰ প্ৰয়োজন

en: %s is not a valid protocol.
as: %s বৈধ আচাৰ বিধি নহয় ।

en: %s is not a valid range (start port >= end port).
as: %s বৈধ অঞ্চল নহয় (start port >= end port) ।

en: %s option does not take a value
as: %s বিকল্পই মান নলয়

en: %s option requires an argument
as: %s বিকল্পক তৰ্কৰ প্ৰয়োজন

en: (modified)
as: (পৰিবৰ্তিত)

en: <b>Basic Firewall Settings</b>
as: <b>ফায়াৰ্ৱাল সংক্ৰান্ত মৌলিক বৈশিষ্ট্য</b>

en: <b>Configuration</b>
as: <b>বিন্যাস</b>

en: <b>Destination</b>
as: <b>গন্তব্য</b>

en: <b>Information</b>
as: <b>তথ্য</b>

en: <b>Source</b>
as: <b>উৎস</b>

en: <b>User Skill Level</b>
as: <b>ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ অভিজ্ঞতাৰ মাত্ৰা</b>

en: <b>Your current configuration is empty, all traffic will be blocked.</b>
as: <b>আপোনাৰ বৰ্ত্তমানৰ বিন্যাস ৰিক্ত, সকলো চলাচল ৰখোৱা হ'ব ।</b>

en: <big><b>Firewall Configuration Wizard</b></big>
as: <big><b>ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস উইজাৰ্ড</b></big>

en: <i>Save on stop</i> and <i>Save on restart</i> additionally save rule and chain counter.
as: <i>ৰখোঁতে ৰক্ষা কৰিব</i> আৰু <i>পুনৰাৰম্ভত ৰক্ষা কৰিব</i> ই নিয়ম আৰু চেইন কাউন্টাৰ অতিৰিক্ত ভাবে ৰক্ষা কৰে ।

en: A <i>"System without network access"</i> does not need a firewall at all. This selection disables the firewall. Otherwise, choose <i>"System with network access"</i>.
as: <i>"নেটৱৰ্ক বিহীন ব্যৱস্থাপ্ৰণালী"</i> ত ফায়াৰ্ৱাল আৱশ্যক নহয় । এইটো নিৰ্বাচিত হ'লে ফায়াৰ্ৱাল নিষ্ক্ৰিয় হ'ব । অন্যথা <i>"নেটৱৰ্ক সহ ব্যৱস্থাপ্ৰণালী"</i> নিৰ্ব্বাচন কৰক ।

en: A firewall allows other computers to access selected services on your computer and helps to prevent unauthorized access beyond these selections. Select the services to which the firewall should allow access.
as: আপোনাৰ কম্পিউটাৰত অনাধিকাৰ প্ৰৱেশ ৰোধ কৰাৰ উদ্দেশ্যে ফায়াৰ্ৱালৰ যোগেদি অন্যান্য কম্পিউটাৰৰ পৰা আপোনাৰ কম্পিউটাৰৰ কিছু সুনিৰ্দিষ্ট সেৱা ব্যৱহাৰৰ অনুমতি প্ৰদান কৰিব পাৰে  । কোনো সেৱা ব্যৱহাৰৰ অনুমতি প্ৰদান কৰিলে সেইসমূহ চিহ্নিত কৰক ।

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. Enabling a firewall blocks all incoming connections. Disabling a firewall allows all connections and is not recommended.
as: ফায়াৰ্ৱাল আপোনাৰ কম্পিউটাৰকে নেটৱৰ্ক উদ্ভূত অনুপ্ৰবেশৰ পৰা ৰক্ষা কৰে ।  ফায়াৰ্ৱাল সক্ৰিয় কৰা হ'লে সকল অন্তৰ্মুখী সংযোগ বন্ধ কৰে দেৱা হ'ব ।  আৰ ফায়াৰ্ৱাল নিষ্ক্ৰিয় থাকলে সকল প্ৰকাৰ সংযোগ অনুমোদন কৰা হ'লেও এই ব্যৱস্থাটি অবলম্বন নকৰাৰ পৰামৰ্শ দেৱা যাচ্ছে ।

en: Add
as: যোগ কৰক

en: Add Entry
as: নিবেশ যোগ কৰক

en: Add Interface
as: ইন্টাৰফেস যোগ কৰক

en: Add additional ports or port ranges, which need to be accessible for all hosts or networks.
as: সকলো গৃহস্থ অথবা নেটৱৰ্ক দ্বাৰা ব্যৱহাৰযোগ্য অতিৰিক্ত প'ৰ্ট অথবা প'ৰ্টেৰ সীমা যোগ কৰক  ।

en: Address '%s' is not valid.
as: ঠিকনা '%s' বৈধ নহয় ।

en: All %s devices
as: সকলো %s যন্ত্ৰ

en: Allow access to necessary ports or port ranges, only.
as: অকল, প্ৰয়োজনীয় প'ৰ্ট বা প'ৰ্টৰ অঞ্চলকহে অতিক্ৰম কৰিব দিয়ক ।

en: Allow access to necessary services, only.
as: অকল, প্ৰয়োজনীয় সেৱাহে অতিক্ৰম কৰিব দিয়ক ।

en: Allow all traffic on the specified device
as: উল্লেখিত যন্ত্ৰৰ সৈতে সংশ্লিষ্ট সকল যোগাযোগ অনুমোদন কৰা হ'ব

en: Amanda Backup Client
as: Amanda বেক-আপ গ্ৰাহক

en: Apply
as: প্ৰয়োগ কৰক

en: Apply changes
as: সাল সলনি প্ৰযোজ্য কৰক

en: Authentication is required to read and modify firewall settings
as: ফায়াৰ্ৱালৰ পছন্দ পঢ়িবলৈ আৰু সলনি কৰিবলৈ প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন

en: Back
as: পিছলৈ

en: Backwards compatibility, aliased to --enabled
as: পূৰ্ববৰ্তী সংস্কৰণৰ সৈতে সামঞ্জস্য, ছদ্মনাম দিয়া হৈছে --enabled লৈ

en: Bacula Client
as: Bacula ক্লাএন্ট

en: Bacula is a network backup solution. Enable this option, if you plan to provide Bacula backup, file and storage services.
as: Bacula এটা নেটৱাৰ্ক বেকআপ সমাধান। আপুনি যদি Bacula বেকআপ, নথিপত্ৰ আৰু সংৰক্ষণ সেৱাসমূহ যোগান দিবলে ভাবিছে তেনেহলে, এই বিকল্প সামৰ্থবান কৰক।

en: Be more verbose
as: অধিক ভাৰ্বোস হ'ব

en: Beginner
as: নবীন

en: Beginner
    Expert
as: নবীন
    অভিজ্ঞ

en: Block this ICMP type. The default is to accept all ICMP types.
as: এই ICMP ধৰণ ৰোধ কৰক । অবিকল্পিতভাবে সকলো ICMP ধৰণ গ্ৰহণ কৰক ।

en: Cancel
as: বাতিল

en: Clicking the 'Yes' button will override any existing firewall configuration. Are you sure that you want to do this?
as: 'হয়' শীৰ্ষক বুটাম টিপিলে কোনো উপস্থিত ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব  । আপুনি এইটো কৰিবলৈ নিশ্চিত নে ?

en: Close
as: বন্ধ কৰক

en: Configuration failed
as: বিন্যাস বিফল

en: Configure SELinux mode: %s
as: SELinux মোড বিন্যাস কৰক: %s

en: Configure SELinux type: Usually targeted or strict Policy
as: SELinux ধৰণ বিন্যাস কৰক: সাধাৰণত targeted অথবা strict পলিচি

en: Configure Service Settings
as: সেৱা সংক্ৰান্ত বৈশিষ্ট্য

en: Configure firewall but do not activate the new configuration
as: ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস কৰা হ'ব কিন্তু নতুন বিন্যাস সক্ৰিয় কৰা নহ'ব

en: Configure firewall helper modules for connection tracking
as: সংযোগ নিৰীক্ষণেৰ বাবে ফায়াৰ্ৱালৰ সহায়ক অংশ যোগ কৰক ।

en: Configure firewall rules
as: ফায়াৰ্ৱাল সংক্ৰান্ত নিয়ম বিন্যাস কৰক

en: Configure the iptables and ip6tables service settings.
as: iptables আৰু ip6tables সেৱাৰ পছন্দ বিন্যাসিত কৰক ।

en: Converting %s
as: %s ক সলনি কৰা হৈছে

en: Custom Rules
as: স্বনিৰ্বাচিত নিয়ম

en: Custom Rules File
as: স্বনিৰ্ধাৰিত নিয়মনীতিৰ নথিপত্ৰ যোগ কৰক

en: Customize
as: স্বনিৰ্বাচিত

en: Default:
as: অবিকল্পিত:

en: Description
as: বিৱৰণ

en: Desktop
as: ডেষ্কট'প

en: Desktop
    Server
as: ডেষ্কট'প
    সেৱক

en: Destination (at least one needed)
as: গন্তব্য (অতি কমেও এটা প্ৰয়োজন)

en: Destination Unreachable
as: গন্তব্য পোৱা নাযায়

en: Disable
as: নিষ্ক্ৰিয়

en: Disable Firewall
as: ফায়াৰ্ৱাল নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable Internet Printing Protocol (IPP)
as: ইন্টাৰনেট প্ৰিন্টিং নিয়মনীতি (IPP) নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable Internet Protocol Security (IPsec)
as: ইন্টাৰনে'ট প্ৰিন্টিং ছিকিউৰিটি (IPsec) নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable Multicast DNS (mDNS)
as: মাল্টি-কাস্ট DNS (mDNS) নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable an iptables module
as: এটা iptables অংশ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable firewall
as: ফায়াৰ্ৱাল নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: ERROR: FirewallD is active, please use firewall-config.
as: ERROR: FirewallD সক্ৰিয়, অনুগ্ৰহ কৰি firewall-config ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Echo Reply (pong)
as: ইকো উত্তৰ (pong)

en: Echo Request (ping)
as: ইকোৰ অনুৰোধ (ping)

en: Edit
as: সম্পাদন কৰক

en: Edit Entry
as: নিবেশ সম্পাদনা

en: Enable
as: সক্ৰিয়

en: Enable Firewall
as: ফায়াৰ্ৱাল নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable an iptables module
as: এটা iptables অংশ সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable firewall
as: ফায়াৰ্ৱাল নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable firewall (default)
as: ফায়াৰ্ৱাল সক্ৰিয় কৰা হ'ব (অবিকল্পিত)

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with SASL authentication and encryption (digest-md5 passwords or GSSAPI/Kerberos). The libvirtd service is needed for this option to be useful.
as: এই বিকল্প সামৰ্থবান কৰক যদি আপুনি দুৰৱৰ্তী ভাৰচুৱেল মেচিন ব্যৱস্থাপনাক SASL প্ৰমাণীকৰণ আৰু ইনক্ৰিপষণ (ডাইজেস্ট-md5 পাছওৱাৰ্ডসমূহ অথবা GSSAPI/Kerberos) -ৰ সৈতে অনুমতি দিব বিচাৰে। এই বিকল্প ব্যৱহাৰযোগ্য হবলে libvirtd সেৱাৰ প্ৰয়োজন।

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with TLS encryption, x509 certificates and optional SASL authentication. The libvirtd service is needed for this option to be useful.
as: এই বিকল্প সামৰ্থবান কৰক যদি আপুনি দুৰৱৰ্তী মেচিন ব্যৱস্থাপনাক TLS ইনক্ৰিপষণ, x509 প্ৰমাণপত্ৰসমূহ আৰু বৈকল্পিক প্ৰমাণীকৰণৰ সৈতে অনুমতি দিব বিচাৰে। এই বিকল্প ব্যৱহাৰযোগ্য হবলে libvirtd সেৱাৰ প্ৰয়োজন।

en: Enabled
as: Enabled (সক্ৰিয়)

en: Error
as: ভুল

en: Expert
as: বিশেষজ্ঞ

en: FTP is a protocol used for remote file transfer. If you plan to make your FTP server publicly available, enable this option. You need the vsftpd package installed for this option to be useful.
as: FTP নিয়মনীতিৰ সহায়ত নেটৱৰ্কেৰ বাইৰে অবস্থিত দূৰবৰ্তী কম্পিউটাৰেৰ মধ্যে নথিপত্ৰ বিনিময় কৰা হয় ।  যদি আপোনাৰ FTP সেৱক সকলৰ ব্যৱহাৰেৰ বাবে উন্মুক্ত ৰাখতে চান, তবে এই বিকল্প সক্ৰিয় কৰক । এই বিকল্প বলবত‌ কৰিব vsftpd সৰঞ্জাম সংস্থাপিত কৰা আৱশ্যক  ।

en: Failed to remove %s.
as: %s আঁতৰাওঁতে ব্যৰ্থ ।

en: Failed to start %s.
as: %s আৰম্ভ কৰোঁতে ব্যৰ্থ ।

en: Failed to stop %s.
as: %s বন্ধ কৰিব ব্যৰ্থ ।

en: Failed to write %s.
as: %s লিখতে ব্যৰ্থ ।

en: Failed to write selinux configuration.
as: selinux বিন্যাস লিখতে ব্যৰ্থ ।

en: File
as: নথিপত্ৰ

en: File:
as: নথিপত্ৰ:

en: Filename
as: নথিপত্ৰৰ নাম

en: Firewall
as: ফায়াৰ্ৱাল

en: Firewall Configuration
as: ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস

en: Firewall Configuration Startup
as: ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস প্ৰাৰম্ভ

en: Firewall Configuration Wizard
as: ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস উইজাৰ্ড

en: Firewall Table
as: ফায়াৰ্ৱাল তালিকা

en: Firewall Table:
as: ফায়াৰ্ৱাল তালিকা:

en: Firewall authorization
as: ফায়াৰ্ৱালৰ বাবে প্ৰমাণীকৰণ

en: Firewall:
as: ফায়াৰ্ৱাল:

en: Forward
as: আগলৈ

en: Forward to another port
as: অন্য এটা প'ৰ্টলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে

en: HTTP is the protocol used to serve Web pages. If you plan to make your Web server publicly available, enable this option. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages.
as: HTTP নিয়মনীতিৰ সহায়ত ওয়েবপেজ প্ৰস্তুত কৰা হয় ।  সাৰ্বজনীন ৰূপে ব্যৱহাৰেৰ বাবে ওয়েব সেৱক উন্মুক্ত ৰাখতে হ'লে এই বিকল্প সক্ৰিয় কৰক ।  তবে স্থানীয় কম্পিউটাৰৰ পৰা ওয়েবপেজ দেখতে অথবা তৈৰি কৰাৰ বাবে এই বিকল্পৰ প্ৰয়োজন নাই ।

en: HTTPS is a modified HTTP used to serve Web pages when security is important. Examples are sites that require logins like stores or web mail. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages. You need the httpd package installed for this option to be useful.
as: নিৰাপত্তাৰ গুৰুত্ব অধিক হ'লে HTTPS নিয়মনীতিেৰ সহায়ত ওয়েবপেজ প্ৰস্তুত কৰা হয় ।  উদাহৰণস্বৰূপ, লগ-ইন ব্যৱহাৰকৰোঁতা বাণিজ্যিক ওয়েব সাইট অথবা ওয়েব মেইল । তবে স্থানীয় কম্পিউটাৰৰ পৰা ওয়েবপেজ দেখতে অথবা তৈৰি কৰাৰ বাবে এই বিকল্পৰ প্ৰয়োজন নাই । এই বিকল্প কাৰ্যকৰী কৰাৰ বাবে httpd সৰঞ্জাম সংস্থাপিত কৰা আৱশ্যক ।

en: Here you can define which services are trusted. Trusted services are accessible from all hosts and networks.
as: এই স্থানে বিশ্বস্ত সেৱা নিৰ্ধাৰণ কৰা যাব । ইয়াৰ ফলত এই সেৱাসমূহ সকলো গৃহস্থ আৰু নেটৱৰ্কৰ পৰা ব্যৱহাৰ কৰা যাব ।

en: Hit <i>OK</i> to apply your changes. You do not need to restart the firewall, the changes are effective as soon as they are applied.
as: আপোনাৰ সাল সলনি প্ৰযোজ্য কৰিবলৈ <i>ঠিক আছে</i> টিপক । আপুনি ফায়াৰ্ৱাল পুনৰাৰম্ভ নকৰিলেও হ'ব, প্ৰযোজ্য কৰোঁতেই সেই সাল সলনি সমূহে প্ৰভাৱ কৰে ।

en: Hit enter to continue.
as: আগবাঢ়িবলৈ enter টিপক ।

en: ICMP Filter
as: ICMP ফিল্টাৰ

en: ICMP Type
as: ICMP ধৰণ

en: IMAP over SSL
as: SSL-ৰ উপৰ IMAP

en: IP address:
as: IP ঠিকনা:

en: IPsec
as: IPSec

en: IPv6 has no nat support.
as: IPv6 ৰ nat ৰ সমৰ্থন নাই ।

en: If you clear the <i>keep configuration</i> button, the actual firewall configuration will be overwritten.
as: আপুনি <i>বিন্যাস ৰাখক</i> বুটাম পৰিষ্কাৰ কৰিলে, আচল ফায়াৰ্ৱালৰ বিন্যাস পুনঃ লিখা যাব ।

en: If you enable local forwarding, you have to specify a port. This port has to be different to the source port.
as: স্থানীয় ভাবে আগবঢ়োৱা সক্ৰিয় কৰিলে, আপুনি এটা প'ৰ্ট নিৰ্ধাৰিত কৰিব লাগিব ।এই প'ৰ্ট উৎসৰ প'ৰ্টৰ পৰা বেলেগ হ'ব লাগি ব ।

en: If you enable masquerading, IP forwarding will also be enabled for your IPv4 networks.
as: masquerading সক্ৰিয় কৰা হ'লে, আপোনাৰ IPv4 নেটৱৰ্কেৰ ক্ষেত্ৰত IP ফৰৱাৰ্ডিং ব্যৱস্থা সক্ৰিয় কৰা হ'ব ।

en: If you need further firewall settings, please modify your configuration by hand, but keep in mind, that this tool is not able to load your custom configuration. If you are using this tool, all your manual changes will be lost. If you do not want to lose your manual configuration changes, leave this program without applying.
as: ফায়াৰ্ৱাল সংক্ৰান্ত অতিৰিক্ত বৈশিষ্ট্য প্ৰয়োজন হ'লে, অনুগ্ৰহ কৰে স্বয়ং বিন্যাস পৰিবৰ্তন কৰক । এই সামগ্ৰী দ্বাৰা আপোনাৰ স্বনিৰ্ধাৰিত বিন্যাস লোড নহ'ব । এই সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰা হ'লে, আপোনাৰ কৰা পৰিবৰ্তনসমূহ মুছে যাব ।
    আপোনাৰ কৰা পৰিবৰ্তনসমূহ স্থায়ী ৰাখতে হ'লে পৰিবৰ্তনসমূহ প্ৰয়োগ না কৰে প্ৰোগ্ৰামৰ পৰা প্ৰস্থান কৰক ।

en: Ignore
as: আওকাণ কৰক

en: Ignore All
as: সকলোকে আওকাণ কৰক

en: Ignore actual settings
as: প্ৰকৃত বৈশিষ্ট্য অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব

en: Interface
as: সংযোগ মাধ্যম

en: Interface '%s' is not valid.
as: সংযোগ মাধ্যম '%s' বৈধ নহয় ।

en: Interface:
as: সংযোগ মাধ্যম:

en: Internet Protocol Security (IPsec) incorporates security for network transmissions directly into the Internet Protocol (IP). IPsec provides methods for both encrypting data and authentication for the host or network it sends to. If you plan to use a vpnc server or FreeS/WAN, do not disable this option.
as: ইন্টাৰনেট নিয়মনীতি সুৰক্ষা (IPsec)ৰ দ্বাৰা ইন্টাৰনেট নিয়মনীতিত (IP) নেটৱৰ্কৰ মাধ্যমে তথ্য বিনিময় প্ৰক্ৰিয়াৰ নিৰাপত্তাৰ ব্যৱস্থা উপলব্ধ কৰা হয়  । IPSec দ্বাৰা উদ্দিষ্ট গৃহস্থ বা নেটৱৰ্কৰ বাবে তথ্য আৰু অনুমোদন উভয়ে এনক্ৰিপ্ট কৰাৰ ধৰণ আগবঢ়োৱা হয়   । এটা vpnc সেৱক বা FreeS/WAN ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইচ্ছুক হ'লে এই বিকল্প নিষ্ক্ৰিয় নকৰিব ।

en: Invalid argument %s
as: অবৈধ তৰ্ক %s

en: Keep Configuration
as: বিন্যাস ৰাখক

en: Key:
as: চাবি:

en: List predefined services.
as: পূৰ্বে সংজ্ঞা দিয়া সেৱা দেখুৱাওক ।

en: List the supported icmp types.
as: সমৰ্থিত icmp ধৰণ সমূহ দেখুৱাওক ।

en: Load
as: পুনৰায় তোলক

en: Load _Default Configuration
as: অবিকল্পিত বিন্যাস লোড কৰা হ'ব (_D)

en: Local forwarding
as: স্থানিয় ফৰৱাৰ্ডিং

en: Mail (SMTP)
as: মেইল (SMTP)

en: Make sure to open the destination port on the remote system.
as: দূৰৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীত গন্তব্যৰ প'ৰ্ট খোলা নিশ্চিত কৰক ।

en: Mark all interfaces as trusted which should have full access to the system.
as: সম্পূৰ্ণ ব্যৱস্থাপ্ৰণালী ব্যৱহাৰেৰ বাবে অনুমোদিত বিশ্বস্ত সংযোগ মাধ্যমসমূহ চিহ্নিত কৰক ।

en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
as: তালিকাত ICMP ৰ ধৰণ চিহ্নিত কৰক, যাক গ্ৰহণ কৰা ন'হ'ব । শেষ সকলো ICMP ধৰণক ফায়াৰ্ৱালৰ মাজেদি যাব দিয়া হ'ব । অবিকল্পিত মান হ'ল কোনো সীমা নাই ।

en: Mark the interfaces to be masqueraded.
as: masquerading-ৰ বাবে সংযোগ মাধ্যম চিহ্নিত কৰক ।

en: Masquerades traffic from the specified device. This is IPv4 only.
as: নিদিষ্ট যন্ত্ৰৰ পৰা উৎপন্ন ট্ৰাফিক masquerade কৰা হ'ব । এইটে অকল IPv4 হয় ।

en: Masquerading allows you to set up a host or router that connects your local network to the internet. Your local network will not be visible and the hosts appear as a single address on the internet. Masquerading is IPv4 only.
as: স্থানীয় নেটৱৰ্ক, ইন্টাৰনেটেৰ সৈতে সংযুক্ত কৰাৰ বাবে গৃহস্থ অথবা ৰাউটাৰ প্ৰস্তুতিৰ সময় Masquerading সহয়াক । আপোনাৰ স্থানীয় নেটৱৰ্ক প্ৰকাশিত নহ'ব আৰু ইন্টাৰনেটে এটা গৃহস্থ ৰূপে প্ৰস্তুত কৰা হ'ব । Masquerading অকল IPv4-ৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য ।

en: Move Entry Down
as: নিবেশ তললৈ লৈ যাওকৰ

en: Move Entry Up
as: নিবেশ ওপৰলৈ লৈ যাওক

en: Multicast DNS (mDNS)
as: মাল্টি-কাস্ট DNS (mDNS)

en: Network Printing Client (IPP)
as: নেটৱৰ্ক প্ৰিন্টিং ক্লায়েন্ট (IPP)

en: Network Printing Server (IPP)
as: নেটৱৰ্ক প্ৰিন্টিং ছাৰ্ভাৰ (IPP)

en: No
as: নহয়

en: No configuration
as: কোনো বিন্যাস নাই

en: Not configured
as: বিন্যাস কৰা নহয়

en: Numeric status output
as: অৱস্থাসূচক সংখ্যামূলক নিৰ্গম

en: OK
as: ঠিক আছে

en: Old firewall configuration.
as: পূৰণি ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস ।

en: Only mark interfaces if you can trust all participants on that network interface.
as: এটা নে'টৱৰ্ক সংযোগ মাধ্যমত সকলো অংশগ্ৰহণকাৰীক বিশ্বাস কৰিলেহে সংযোগ মাধ্যমক চিহ্নিত কৰক ।

en: Open specific ports in the firewall (e.g, ssh:tcp)
as: ফায়াৰ্ৱালত দিয়া নিৰ্দিষ্ট কিছু প'ৰ্টৰ যোগাযোগ অনুমোদন কৰা হ'ব (উদাহৰণস্বৰূপ, ssh:tcp)

en: Open the firewall for a service (e.g, ssh)
as: এটা সেৱাৰ বাবে ফায়াৰ্ৱাল খোলক (e.g, ssh)

en: OpenVPN is a virtual private network (VPN) solution. It is used to create encrypted point-to-point tunnels between computers. If you plan to provide a VPN service, enable this option.
as: OpenVPN এটা ভাৰ্চুৱেল ব্যক্তিগত নে'টৱৰ্কৰ (VPN) সমাধান  । কম্পিউটাৰৰ মাজত গুপুত কৰা প'ইন্ট-টু-প'ইন্ট সুৰঙ্গ সৃষ্টি কৰিবলৈ ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা হয়  । যদি আপুনি VPN সেৱা যোগান ধৰাৰ কল্পনা কৰিছে, এই বিকল্প সক্ৰিয় কৰক  ।

en: Other Ports
as: অন্যান্য প'ৰ্ট

en: POP-3 over SSL
as: SSL-ৰ উপৰ POP-3

en: Parameter Problem
as: স্থিতিমাপৰ সমস্যা

en: Parse error in config file
as: বিন্যাস নথিপত্ৰত বিশ্লেষণত ভুল

en: Please answer the questions in the following configuration steps. The wizard leads you back to the main application and hides all unnecessary configuration options.
as: বিন্যাসেৰ পৰবৰ্তী ধাপে অনুগ্ৰহ কৰে প্ৰদৰ্শিত প্ৰশ্নসমূহৰ উত্তৰ দিন । ইয়াৰ পৰে উইজাৰ্ড মূল অ্যাপ্লিকেশনে প্ৰত্যাবৰ্তন কৰবে আৰু বিন্যাসে আপোনাৰ ক্ষেত্ৰত অপ্ৰয়োজনীয় বিকল্পসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰা নহ'ব ।

en: Please check your firewall settings after applying custom rules.
as: স্বনিৰ্ধাৰিত নিয়ম প্ৰয়োগ কৰাৰ পৰে অনুগ্ৰহ কৰে ফায়াৰ্ৱাল সংক্ৰান্ত বৈশিষ্ট্য পৰীক্ষা কৰক  ।

en: Please enter a port or port range and protocol.
as: অনুগ্ৰহ কৰি প'ৰ্ট বা প'ৰ্টৰ সীমা আৰু আচাৰ বিধি উল্লেখ কৰক ।

en: Please enter a valid port number, service name or range.
as: অনুগ্ৰহ কৰি বৈধ প'ৰ্টৰ সংখ্যা, সেৱাৰ নাম অথবা সীমা উল্লেখ কৰক ।

en: Please load a default configuration from the <i>Options</i> menu or use the wizard.
as: <i>বিকল্প</i> তালিকাৰ পৰা এটা অবিকল্পিত বিন্যাস তোলক বা উইজাৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰক ।

en: Please remember to check if the services iptables and ip6tables are enabled.
as: iptables আৰু ip6tables সেৱা সক্ৰিয় হোৱা পৰীক্ষা কৰিবলৈ পাহৰি নাযাব ।

en: Please remember to check your firewall configuration before using it.
as: ফায়াৰ্ৱাল ব্যৱহাৰ কৰাৰ পূৰ্বে অনুগ্ৰহ কৰে ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস পৰীক্ষা কৰক ।

en: Please select an entry from the list or enter a interface further down.
as: অনুগ্ৰহ কৰে তালিকাৰ পৰা এটা এন্ট্ৰি নিৰ্ব্বাচন কৰক অথবা নীচে এটা প'ৰ্ট আৰু নিয়মনীতি উল্লেখ কৰক ।

en: Please select an entry from the list or enter a port and protocol further down.
as: অনুগ্ৰহ কৰে তালিকাৰ পৰা এটা এন্ট্ৰি নিৰ্ব্বাচন কৰক অথবা নীচে এটা প'ৰ্ট আৰু নিয়মনীতি উল্লেখ কৰক ।

en: Please select keep configuration or choose to load a default configuration.
as: বিন্যাস ৰাখক নিৰ্ব্বাচন কৰক বা এটা অবিকল্পিত বিন্যাস তুলি ল'বলৈ নিৰ্ব্বাচন কৰক ।

en: Please select the protocol type, the firewall table and the file containing the rules.
as: অনুগ্ৰহ কৰি, আচাৰ বিধিৰ ধৰন, ফায়াৰ্ৱাল তালিকা আৰু নিয়ম ধাৰণকাৰী নথিপত্ৰ নিৰ্ব্বাচন কৰক ।

en: Please select the source and destination options according to your needs.
as: আপোনাৰ প্ৰয়োজনৰ মতে উৎস আৰু গন্তব্যৰ বিকল্প নিৰ্ব্বাচন কৰক ।

en: Please specify your firewall skills.
as: ফায়াৰ্ৱাল সম্বন্ধে আপোনাৰ অভিজ্ঞতাৰ মাত্ৰা উল্লেখ কৰক ।

en: Port
as: প'ৰ্ট

en: Port / Port Range:
as: প'ৰ্ট / প'ৰ্টেৰ সীমা:

en: Port Forwarding
as: প'ৰ্ট ফৰৱাৰ্ডিং

en: Port and Protocol
as: প'ৰ্ট আৰু নিয়মনীতি

en: Port or port range '%s' is not valid.
as: প'ৰ্ট অথবা প'ৰ্টৰ সীমা '%s' বৈধ নহয় ।

en: Port/Protocol
as: প'ৰ্ট/নিয়মনীতি

en: Port:
as: প'ৰ্ট:

en: Predefined Services with Default Environment:
as: অবিকল্পিত পৰিবেশত পূৰ্বতে সংজ্ঞা দিয়া সেৱা:

en: Print addresses and ports in numeric format for the status output.
as: অৱস্থা সংক্ৰান্ত নিৰ্গমেৰ বাবে ঠিকনা আৰু প'ৰ্ট সংখ্যামূলক বিন্যাসত প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব ।

en: Print information about the number of packets and bytes plus the <i>input-</i> and <i>outputdevice</i> in the status output.
as: অৱস্থাৰ নিৰ্গমত  পেকেট আৰু বাইটৰ সংখ্যাৰ তথ্যৰ উপৰিও <i>নিবেশ-</i> আৰু <i>নিৰ্গম যন্ত্ৰ</i> মূদ্ৰণ কৰক ।

en: Protocol
as: নিয়মনীতি

en: Protocol '%s' is not valid.
as: আচাৰ বিধি '%s' বৈধ নহয় ।

en: Protocol Type
as: আচাৰ বিধিৰ ধৰণ

en: Protocol Type:
as: নিয়মনীতিৰ ধৰণ:

en: Protocol:
as: নিয়মনীতি:

en: Quit
as: প্ৰস্থান

en: Redirect
as: পুনঃ দিশ দিয়ক

en: Reload
as: পুনৰায় লোড

en: Reload current configuration
as: অবিকল্পিত বিন্যাস লোড কৰা হ'ব (_D)

en: Remove
as: আঁতৰাওঁক

en: Remove Entry
as: নিবেশ আঁতৰাওক

en: Router Advertisement
as: ৰাউটাৰ বিজ্ঞাপন

en: Run noninteractively; process only command-line arguments
as: পাৰস্পৰিকভাবে চলোৱনো নহ'ব; অকল আদেশ-শাৰী তৰ্ক ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: SELinux Options (deprecated)
as: SELinux বিকল্পসমূহ (অবচিত)

en: Save and restore counter
as: কাউন্টাৰ সংৰক্ষণ কৰি পুনৰাৰম্ভ কৰক

en: Save on restart
as: পুনৰাৰম্ভেৰ সময় সংৰক্ষণ

en: Save on stop
as: বন্ধ কৰাৰ সময় সংৰক্ষণ

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before restarting the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
as: সৰ্বশেষ আৰম্ভেৰ পৰে কৰা সকলো পৰিবৰ্তনসহ ফায়াৰ্ৱালৰ প্ৰকৃত বিন্যাস সংৰক্ষণ কৰক । বিন্যাসেৰ বাবে ব্যৱহৃত এই সামগ্ৰীতে পৰিবৰ্তনসমূহ প্ৰদৰ্শিত নহ'ব ।

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before stopping the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
as: সৰ্বশেষ আৰম্ভেৰ পৰে কৰা সকলো পৰিবৰ্তনসহ ফায়াৰ্ৱালৰ প্ৰকৃত বিন্যাস সংৰক্ষণ কৰক । বিন্যাসেৰ বাবে ব্যৱহৃত এই সামগ্ৰীতে পৰিবৰ্তনসমূহ প্ৰদৰ্শিত নহ'ব ।

en: Secure Shell (SSH) is a protocol for logging into and executing commands on remote machines. It provides secure encrypted communications. If you plan on accessing your machine remotely via SSH over a firewalled interface, enable this option. You need the openssh-server package installed for this option to be useful.
as: SSH -- Secure Shell (SSH) নিয়মনীতিেৰ সহায়ত দূৰবৰ্তী কোনো কম্পিউটাৰে লগ-ইন কৰে আদেশ চালানো যায় ।  এনক্ৰিপশনৰ সহায়ত এইটো নিৰাপদ যোগাযোগ ব্যৱস্থা স্থাপন কৰে । SSH প্ৰোগ্ৰাম ব্যৱহাৰ কৰে ফায়াৰ্ৱালৰ মধ্যে দিয়ে আপোনাৰ কম্পিউটাৰ ব্যৱহাৰ কৰিব ইচ্ছুক হ'লে এই বিকল্প সক্ৰিয় কৰক । এই বিকল্প উপলব্ধ কৰাৰ বাবে আপোনাৰ কম্পিউটাৰে openssh-server সৰঞ্জাম সংস্থাপিত কৰা আৱশ্যক ।

en: Secure WWW (HTTPS)
as: নিৰাপদ WWW (HTTPS)

en: Select
as: নিৰ্ব্বাচন

en: Select <i>"Expert"</i> if you are familiar with firewall configurations or if you need to add user customized rules. Otherwise, choose <i>"Beginner"</i>.
as: ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস সম্পৰ্কে ৱাকিবহল হ'লে আৰু স্বনিৰ্ধাৰিত নিয়ম যোগ কৰাৰ বাবে <i>"অভিজ্ঞ"</i> নিৰ্ব্বাচন কৰক । অন্যথা <i>"নবীন"</i> নিৰ্ব্বাচন কৰক ।

en: Select a File
as: এটা নথিপত্ৰ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Server
as: সেৱক

en: Service
as: সেৱা

en: Service Settings
as: সেৱা সংক্ৰান্ত বৈশিষ্ট্য

en: Set firewall default type: %s. This overwrites any existing configuration.
as: ফায়াৰ্ৱালৰ অবিকল্পিত ধৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰক: %s । ইতিমধ্যে থকা সকলো বিন্যাসক এইটোৱে পুনঃ লিখে ।

en: Show this help message
as: এই সহায়তা বাৰ্তা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show version
as: সংস্কৰণ দেখুৱাওক

en: Source (all needed)
as: উৎস (সকলো প্ৰয়োজনীয়)

en: Specify a custom rules file for inclusion in the firewall, after the default rules. Default protocol type: ipv4, default table: filter. (Example: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)
as: অবিকল্পিত নিয়মসমূহৰ পিছত, ফায়াৰ্ৱালত অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ বাবে স্বনিৰ্ধাৰিত নিয়মৰ এটা নথিপত্ৰ উল্লেখ কৰক । অবকল্পিত আচাৰ বিধিৰ ধৰণ: ipv4, default table: filter. (যেনে: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)

en: Start Wizard
as: উইজাৰ্ড আৰম্ভ কৰক

en: Start configuration wizard
as: ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস উইজাৰ্ড

en: Status line numbers
as: অৱস্থাৰ শাৰীৰ সংখ্যা

en: Supported icmp types:
as: সমৰ্থিত icmp ধৰণ:

en: System without network access
    System with network access
as: নেটৱৰ্ক বিহীন ব্যৱস্থাপ্ৰণালী
    নেটৱৰ্ক সহ ব্যৱস্থাপ্ৰণালী

en: TFTP Client
as: TFTP ক্লায়েন্ট

en: Table
as: তালিকা

en: The Amanda backup client option allows you to connect to a Amanda backup and archiving server. You need the amanda-client package installed for this option to be useful.
as: Amanda বেক-আপ গ্ৰাহকে আপোনাৰ এটা Amanda বেক-আপ আৰু আৰ্কাইভ কৰা সেৱকলৈ সংযোগ কৰিবলৈ দিয়ে । এই বিকল্প সুবিধাজনক কৰিবলৈ আপোনাৰ ওচৰত amanda-client সৰঞ্জাম সংস্থাপিত হ'ব লাগিব ।

en: The Domain Name System (DNS) is used to provide and request host and domain names. Enable this option, if you plan to provide a domain name service (e.g. with bind).
as: ডোমেইন নেম ব্যৱস্থাপ্ৰণালী (DNS) প্ৰয়োগ কৰে গৃহস্থ আৰু ডোমেইন নেম অনুৰোধ আৰু উপলব্ধ কৰা হয় । ডোমেইন নেম সেৱা (উদাহৰণ, bind-ৰ সৈতে) উপলব্ধ কৰিব ইচ্ছুক হ'লে এই বিকল্প সক্ৰিয় কৰক ।

en: The Internet Message Access Protocol over SSL (IMAPs) allows a local client to access email on a remote server in a secure way. If you plan to provide a IMAP over SSL service (e.g. with dovecot), enable this option.
as: SSL-ৰ উপৰ ইন্টাৰনেট মেসেজ অ্যাসকেস নিয়মনীতি (IMAPs) প্ৰয়োগ কৰে স্থানীয় ক্লায়েন্ট দ্বাৰা দূৰবৰ্তী সেৱকৰ পৰা নিৰাপদভাবে ই-মেইল প্ৰাপ্ত কৰা সম্ভৱ । SSL-ৰ উপৰ IMAP সেৱা (উদাহৰণ, dovecot-ৰ সৈতে) উপলব্ধ কৰিব ইচ্ছুক হ'লে, এই বিকল্প সক্ৰিয় কৰক ।

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over tcp) provides the ability to share printers over the network. Enable this option if you plan to share printers via cups over the network.
as: ডিস্ট্ৰিবিউটেড প্ৰিন্টিং ব্যৱস্থাত ইন্টাৰনেট প্ৰিন্টিং নিয়মনীতি  (IPP) ব্যৱহাৰ কৰা হয়  । IPP (over tcp) য়ে মূদ্ৰকক এটা নে'টৱৰ্কত অংশ ল'ব দিয়ে । cups-ৰ মাধ্যমে নেটৱৰ্ক মূদ্ৰক ব্যৱহাৰৰ পৰিকল্পনা থাকিলে এই বিকল্প নিষ্ক্ৰিয় নকৰিব  ।

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over udp) provides the ability to get information about a printer (e.g. capability and status) and to control printer jobs. If you plan to use a remote network printer via cups, do not disable this option.
as: ডিস্ট্ৰিবিউটেড প্ৰিন্টিং ব্যৱস্থাত ইন্টাৰনেট প্ৰিন্টিং নিয়মনীতি  (IPP) ব্যৱহাৰ কৰা হয়  । IPP (over udp) য়ে মূদ্ৰক সংক্ৰান্ত তথ্য (উদাহৰণস্বৰূপ, কৰ্মক্ষমতা আৰু অৱস্থা) প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ আৰু মূদ্ৰকৰ বিবিধ কৰ্ম নিয়ন্ত্ৰণ কৰা সম্ভৱ কৰে । cups-ৰ মাধ্যমে নেটৱৰ্ক মূদ্ৰক ব্যৱহাৰৰ পৰিকল্পনা থাকিলে এই বিকল্প নিষ্ক্ৰিয় নকৰিব  ।

en: The NFS4 protocol is used to share files via TCP networking. You will need to have the NFS tools installed and properly configure your NFS server for this option to be useful.
as: ইয়াৰ ফলত TCP'ৰ মাধ্যমে NFS সংস্কৰণ 4 নিয়মনীতি দ্বাৰা নথিপত্ৰ যৌথৰূপে ব্যৱহাৰ কৰা যাব । এই বিকল্প কাৰ্যকৰী কৰাৰ বাবে NFS tools সংস্থাপিত থকা আৱশ্যক আৰু NFS সেৱক সঠিৰূপে বিন্যাস কৰক ।

en: The Post Office Protocol version 3 (POP3) is a protocol to retrieve email from a remote server over a TCP/IP connection. Enable this option, if you plan to provide a POP3 service (e.g. with dovecot).
as: পোস্ট অফিস নিয়মনীতি সংস্কৰণ ৩ (POP3) নিয়মনীতিেৰ সহায়ত TCP/IP সংযোগেৰ মাধ্যমে এটা দূৰবৰ্তী সেৱকৰ পৰা ই-মেইল প্ৰাপ্ত কৰা সম্ভৱ । এটা POP3 সেৱা (উদাহৰণ, dovecot-ৰ সৈতে) উপলব্ধ কৰিব ইচ্ছুক হ'লে এই বিকল্প সক্ৰিয় কৰক ।

en: The Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) is a protocol for user authentication over networks. It is mostly used for modem, DSL or wireless user authentication. If you plan to provide a RADIUS service (e.g. with freeradius), enable this option.
as: নেটৱৰ্কে ব্যৱহাৰকৰোঁতাদেৰ অনুমোদনৰ বাবে ৰিমোট অথেনটিকেশন ডায়েল ইন ইউজাৰ সাৰ্ভিস (RADIUS) নিয়মনীতি ব্যৱহৃত হ'ব । মডেম, DSL অথবা বেতাৰ দ্বাৰা সংযুক্ত ব্যৱহাৰকৰোঁতাদেৰ অনুমোদনৰ বাবে এইটো ব্যৱহাৰ কৰা হয় । RADIUS সেৱা (উদাহৰণস্বৰূপ, freeradius-ৰ সৈতে) উপলব্ধ কৰাৰ বাবে এই বিকল্প সক্ৰিয় কৰক ।

en: The Trivial File Transfer Protocol (TFTP) is a protocol used to transfer files to and from a remote machine in s simple way. It is normally used only for booting diskless workstations and also to transfer data in the Preboot eXecution Environment (PXE).
as: ট্ৰিভিয়েল নথিপত্ৰ ট্ৰান্সফাৰ প্ৰোটোকলৰ (TFTP) সহায়ত দূৰবৰ্তী যন্ত্ৰৰ সৈতে সহজে নথিপত্ৰ বিনিময় কৰা যাব । সাধাৰণত ডিস্কবিহীন ৱৰ্ক-স্টেছন বুট কৰাৰ বাবে আৰু প্ৰি-বুট এক্সেকিউশন পৰিবেশত (PXE) তথ্য আদান প্ৰদানৰ বাবে এইটো প্ৰয়োগ কৰা হয় ।

en: The file '%s' does not exist.
as: '%s' নথিপত্ৰ নাই ।

en: The firewall configuration is not consistent.
as: ফায়াৰ্ৱালৰ বিন্যাস সংঘৰ্ষহীন নহয়  ।

en: The firewall is disabled.
as: ফায়াৰ্ৱাল নিষ্ক্ৰিয় ।

en: The firewall is enabled.
as: ফায়াৰ্ৱাল সক্ৰিয় ।

en: The firewall table '%s' is not valid.
as: ফায়াৰ্ৱাল তালিকা '%s' বৈধ নহয় ।

en: The following files are missing or unusable:
    	%s
    
    Apply your firewall configuration now to correct this problem.
as: নিম্নলিখিত নথিপত্ৰ নাই বা ব্যৱহাৰযোগ্য নহয়:
    	%s
    
    এই সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ আপোনাৰ ফায়াৰ্ৱালৰ বিন্যাস এতিয়া প্ৰযোজ্য কৰক ।

en: The protocol type '%s' is not valid.
as: আচাৰ বিধিৰ ধৰণ '%s' বৈধ নহয় ।

en: There are unapplied changes, do you really want to quit?
as: প্ৰয়োগ নকৰা পৰিবৰ্তন উপস্থিত আছে, আপুনি নিশ্চিতৰূপে প্ৰস্থান কৰিবলৈ ইচ্ছুক?

en: This error message informs a host to send packets on another route.
as: এই ভুলৰ সম্বাদে অন্য এটা পথেৰে গৃহস্থক পেকেটসমূহ পঠিয়াবলৈ কয় ।

en: This error message is generated by a host or gateway if the destination is not reachable.
as: গন্তব্য পোৱা ন'গ'লে এই ভুলৰ সম্বাদ কোনো গৃহস্থ বা গেটৱে'ৰ দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা হয় ।

en: This error message is generated if the IP header is bad, either by a missing option or bad length.
as: এটা নোহোৱা বিকল্প বা বেয়া দৈৰ্ঘ্যৰ বাবে হোৱা বেয়া IP হেডাৰৰ কাৰণে এই ভুলৰ সম্বাদ সৃষ্টি হয় ।

en: This error message is generated if the time-to-live was exceeded either of a packet or of the reassembling of a fragmented packet.
as: এটা ভাঙি পৰা সৰঞ্জাম বা এটা সৰঞ্জামৰ time-to-live ৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিলে এই ভুলৰ সম্বাদ সৃষ্টি হয় ।

en: This error message is generated to tell a host to reduce the pace at which it is sending packets.
as: এটা গৃহস্থই যি গতিত পেকেট পথিয়াইছে তাক কমাবলৈ ক'বলৈ এই ভুলৰ সম্বাদ সৃষ্টি কৰা হয় ।

en: This message is the answer to an <i>Echo Request</i>.
as: এই সম্বাদ এটা <i>ইকো অনুৰোধ</i>ৰ উত্তৰ হয় ।

en: This message is used by a host attached to a multicast link to request a <i>Router Advertisement</i>
as: এটা multicast সংযোগত সংযুক্ত থকা গৃহস্থৰ দ্বাৰা এটা <i>ৰাউটাৰৰ বিজ্ঞাপন</i> অনুৰোধ কৰিবলৈ এই সম্বাদ ব্যৱহাৰ কৰা হয় ।

en: This message is used by routers to periodically announce the IP address of a multicast interface.
as: এটা মাল্টিকাস্ট সংযোগক্ষেত্ৰৰ IP ঠিকনা সময়ে সময়ে ঘোষণা কৰিবলৈ ৰাউটাৰৰ দ্বাৰা এই সম্বাদ ব্যৱহাৰ কৰা হয় ।

en: This message is used to test if a host is reachable mostly with the <i>ping</i> utility.
as: গৃহস্থক পাবলৈ পৰীক্ষা কৰিবৰ বাবে সাধাৰণতে এই সম্বাদ ব্যৱহাৰ কৰা হয় <i>ping</i> সৰঞ্জামেৰে ।

en: This option allows a Bacula server to connect to the local machine to schedule backups. You need the bacula-client package installed for this option to be useful.
as: এই বিকল্পয় এটা Bacula চাৰ্ভাৰক বেকআপসমূহৰ সময় নিৰ্ধাৰণ কৰিবলে স্থায়ি মেচিনৰ লগত সংযোগ কৰিবলে অনুমতি দিয়ে। এই বিকল্প ব্যৱহাৰযোগ্য হবলে আপোনাৰ bacula ক্লাএন্ট পেকেইজ ইনস্টল থাকিব লাগিব।

en: This option allows incoming SMTP mail delivery. If you need to allow remote hosts to connect directly to your machine to deliver mail, enable this option. You do not need to enable this if you collect your mail from your ISP's server by POP3 or IMAP, or if you use a tool such as fetchmail. Note that an improperly configured SMTP server can allow remote machines to use your server to send spam.
as: ইয়াৰ সহায়ত আগত SMTP মেইল সৰবৰাহ কৰা হয় ।  দূৰবৰ্তী কম্পিউটাৰকে আপোনাৰ কম্পিউটাৰেৰ সৈতে সৰাসৰি সংযুক্ত কৰি মেইল আদান-প্ৰদান কৰাৰ ব্যৱস্থা স্থাপন কৰাৰ বাবে এই বিকল্প সক্ৰিয় কৰক ।  যদি আপুনি ISP'ৰ সেৱকৰ পৰা POP3 বা IMAP ব্যৱহাৰ কৰে মেইল সংগ্ৰহ কৰেন অথবা ইয়াৰ বাবে fetchmail প্ৰভৃতি কোনো প্ৰোগ্ৰাম ব্যৱহাৰ কৰেন, তাহ'লে এই বিকল্প সক্ৰিয় নকৰাই বাঞ্ছনীয় । উল্লেখ্য, আপোনাৰ SMTP সেৱকটি সঠিকভাবে বিন্যাস নকৰা হ'লে অন্যান্য কম্পিউটাৰ একে অনাকাঙ্ক্ষিত মেইল (Spam) প্ৰেৰণে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে  ।

en: This option allows you to access Trivial File Transfer Protocol (TFTP) servers. You need the tftp package installed for this option to be useful.
as: এই বিকল্পৰ সহায়ত আপুনি ট্ৰিভিয়েল নথিপত্ৰ ট্ৰান্সফাৰ প্ৰোটোকল (TFTP) সেৱক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব । এই বিকল্প কাৰ্যকৰ কৰাৰ বাবে tftp সৰঞ্জাম ইনস্টল থকা আৱশ্যক ।

en: This option allows you to access Windows file and printer sharing networks. You need the samba-client package installed for this option to be useful.
as: এই বিকল্পই আপোনাক ব্যৱহৃত Windows নথিপত্ৰ আৰু মূদ্ৰক নেটৱৰ্ক ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ে  । এই বিকল্প কাৰ্যকৰ কৰাৰ বাবে samba-client সৰঞ্জাম সংস্থাপিত থকা আৱশ্যক ।

en: This option allows you to access and participate in Windows file and printer sharing networks. You need the samba package installed for this option to be useful.
as: এই ব্যৱস্থাৰ সহায়ত আপুনি যৌথৰূপে ব্যৱহৃত Windows নথিপত্ৰ আৰু মূদ্ৰক নেটৱৰ্ক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে । এই বিকল্প কাৰ্যকৰ কৰাৰ বাবে samba সৰঞ্জাম সংস্থাপিত থকা আৱশ্যক ।

en: This option allows you to use the Red Hat Cluster Suite. Ports are opened for openais, ricci and dlm. You need the Red Hat Cluster Suite installed for this option to be useful.
as: এই বিকল্পৰ সহায়ত Red Hat Cluster Suite ব্যৱহাৰ কৰা সম্ভৱ হ'ব । openais, ricci আৰু dlm -ৰ বাবে পোৰ্ট উন্মুক্ত কৰা হয় । এই বিকল্প কাৰ্যকৰ কৰাৰ বাবে Red Hat Cluster Suite উপস্থিত থকা আৱশ্যক ।

en: This program will help you to set up a basic firewall for your system.
as: এই প্ৰোগ্ৰামেৰ সহায়ত আপোনাৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীেৰ বাবে প্ৰাথমিক ফায়াৰ্ৱাল প্ৰস্তুত কৰা যাব  ।

en: This wizard helps you to set up a clean firewall configuration for your system.
as: এই উইজাৰ্ডেৰ সহায়ত আপোনাৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীেৰ বাবে প্ৰয়োজন অনুসাৰে পৰিশ্ৰুত ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস স্থাপন কৰা হ'ব ।

en: Time Exceeded
as: সময় সীমা অতিক্ৰম কৰা হ'ল

en: To Address
as: ঠিকনাৰ ধৰন:

en: To Port
as: প'ৰ্ট

en: To ensure a sane state, the kernel firewall modules must be unloaded when the firewall is restarted or stopped.
as: স্থায়ী অৱস্থাৰ বাবে, ফায়াৰ্ৱাল পুনৰাৰম্ভ আৰু বন্ধৰ সময়ত কাৰ্ণেল ফায়াৰ্ৱাল অংশসমূহ আন-লোড কৰা আৱশ্যক ।

en: Trusted Interfaces
as: বিশ্বস্ত সংযোগ মাধ্যম

en: Trusted Services
as: বিশ্বস্ত সেৱা

en: Type
as: প্ৰকৃতি

en: Unload modules on restart and stop
as: পুনৰাৰম্ভ আৰু বন্ধ কৰাৰ সময় অংশ আনলোড কৰা হ'ব

en: Update firewall non-interactively if the firewall is enabled. This will also restart the firewall. The -n and -f options will be ignored.
as: ফায়াৰ্ৱাল সক্ৰিয় হ'লে অপাৰস্পৰিক অৱস্থাত ফায়াৰ্ৱাল উন্নয়ন কৰা হ'ব । ইয়াৰ ফলত ফায়াৰ্ৱাল পুনৰাৰম্ভ কৰা হ'ব । -n আৰু -f বিকল্পসমূহ উপেক্ষা কৰা হ'ব ।

en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
as: ফায়াৰ্ৱালে অতিৰিক্ত নিয়মযোগ কৰাৰ বাবে স্বনিৰ্ধাৰিত নিয়মেৰ নথিপত্ৰ প্ৰয়োগ কৰক । অবিকল্পিত নিয়মসমূহৰ পৰে স্বনিৰ্ধাৰিত নিয়মসমূহ যোগ কৰা হ'ব । নথিপত্ৰেৰ ক্ষেত্ৰত iptables-save বিন্যাস ব্যৱহাৰ কৰা আৱশ্যক ।

en: User Defined
as: ব্যৱহাৰকৰোঁতা দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত

en: User Skill Level
as: ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ অভিজ্ঞতাৰ মাত্ৰা

en: Using these options with no additional firewall options will not create or alter firewall configuration, only SELinux will be configured.
as: কোনো অতিৰিক্ত ফায়াৰ্ৱালৰ বিকল্প নোহোৱাকে এই বিকল্পসমূহ ব্যৱহাৰ কৰিলে ফায়াৰ্ৱালৰ বিন্যাস সৃষ্টি বা সলনি ন'হ'ব, অকল SELinux ৰ বিন্যাস কৰা হ'ব ।

en: Valid values: %s
as: বৈধ মান: %s

en: Valid values: <port>[-<port>], where port is either a number [0..65535] or a service name.
as: বৈধ মান: <port>[-<port>], য'ত প'ৰ্ট  এটা সংখ্যা [0..65535] বা এটা সেৱাৰ নাম ।

en: Valid values: tcp, udp
as: বৈধ মান: tcp, udp

en: Verbose status
as: Verbose ৰ অৱস্থা

en: Virtual Machine Management
as: ভাৰচুৱেল মেচিন ব্যৱস্থাপনা

en: Virtual Machine Management (TLS)
as: ভাৰচুৱেল মেচিন ব্যৱস্থাপনা (TLS)

en: Warning
as: সঁকিয়নি

en: What kind of system do you have?
as: আপুনি কী ধৰনৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালী ব্যৱহাৰ কৰেন?

en: Wizard
as: উইজাৰ্ড

en: Yes
as: হয়

en: You can change the settings in the <i>Options</i> menu afterwards.
as: <i>বিকল্প</i> তালিকাত আপুনি বিকল্প সমূহ পিছত সলনি কৰিব পাৰে ।

en: Your firewall configuration was converted from an old version. Please verify the configuration and apply.
as: আপোনাৰ ফায়াৰ্ৱালৰ বিন্যাস এটা পূৰণি সংস্কৰণৰ পৰা সলনি কৰা হৈছে । বিন্যাস পৰীক্ষা কৰি প্ৰযোজ্য কৰক ।

en: _About
as: পৰিচিতি (_A)

en: _File
as: নথিপত্ৰ (_F)

en: _Help
as: সহায়তা (_H)

en: _Options
as: বিবিধ বিকল্প (_O)

en: _Quit
as: প্ৰস্থান (_Q)

en: _Start Configuration Wizard
as: ফায়াৰ্ৱাল বিন্যাস উইজাৰ্ড

en: configuration
as: বিন্যাস

en: invalid interface '%s'.
as: অবৈধ সংযোগমাধ্যম '%s' ।

en: invalid port definition %s.
as: অবৈধ প'ৰ্টৰ সংজ্ঞা %s ।

en: invalid service '%s'.
as: অবৈধ সেৱা '%s' ।

en: ipv6 has no nat support.
as: ipv6 ৰ nat ৰ সমৰ্থন নাই ।

en: local
as: স্থানীয়

en: mDNS provides the ability to use DNS programming interfaces, packet formats and operating semantics in a small network without a conventional DNS server. If you plan to use Avahi, do not disable this option.
as: mDNS-ৰ সহায়ত পাৰম্পৰিক DNS সেৱক বিনা স্বল্প মাপৰ নেটৱৰ্ক পৰিবেশত DNS প্ৰোগ্ৰামিং সংযোগ মাধ্যম, সৰঞ্জামে বিন্যাসআৰুও কৰ্মসঞ্চালৰ পদ্ধতি প্ৰয়োগ কৰা যা ে । Avahi ব্যৱহাৰ কাে ইচ্ছুক 'হ'লে এই বিকল্ি নিষ্ক্ৰিয় নকৰি ব ।

en: modified label
as: পৰিবৰ্তিত লেবেল

en: no such option: %s
as: এই ধৰণৰ বিকল্প অনুপস্থিত: %s

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s'.
as: বিকল্প %(option)s: অবৈধ forward_port '%(value)s'.

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s': %(error)s.
as: বিকল্প %(option)s: অবৈধ forward_port '%(value)s': %(error)s.

en: option %(option)s: invalid icmp type '%(value)s'.
as: বিকল্প %(option)s: অবৈধ icmp ধৰণ '%(value)s' ।

en: port range %s is not unique.
as: প'ৰ্টৰ সীমা '%s' অদ্বিতীয় নহয় ।

[ctx: yes]
en: Firewall Configuration
as: ফায়াৰৱাল সংৰূপ

[ctx: yes]
en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
as: বাতিল হবলগিয়া, ICMP ধৰণসমূহক তালিকাত চিহ্নিত কৰক। অন্য সকলো ধৰণসমূহৰ ফায়াৰৱাল পাৰ হোৱাৰ অনুমতি আছে। অবিকল্পিতৰ কোনো সীমা নাই।

[ctx: yes]
en: The Internet Control Message Protocol (ICMP) is mainly used to send error messages between networked computers, but additionally for informational messages like ping requests and replies.
as: ইনটাৰনেট নিয়ন্ত্ৰণ বাৰ্তা প্ৰটকল (ICMP) মূখ্যভাৱে ব্যৱহাৰ হয় নেটৱাৰ্কত থকা কমপিউটাৰসমূহৰ মাজত ত্ৰুটি বাৰ্তা পঠাবলে, কিন্তু আনুষংগিকভাৱে তথ্যপূৰ্ণ বাৰ্তাসমূহ যেনে পিং অনুৰোধ আৰু উত্তৰসমূহৰ বাবে।

[ctx: yes]
en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
as: আনুষংগিক নিয়মসমূহ ফায়াৰৱাললে যোগ কৰিবলে স্বনিৰ্বাচিত নিয়মসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক। স্বনিৰ্বাচিত নিয়মসমূহ অবিকল্পিত নিয়মসূহৰ পিছত যোগ কৰা হয়। নথিপত্ৰসমূহৰ iptables- সঞ্চয় বিন্যাস থাকিব লাগিব।
