ABRT - en to as translation catalogue (139 entries)

en: & [-v] -d DIR
    
    Calculates and saves UUID and DUPHASH of python crash dumps
as: & [-v] -d DIR
    
    python স্খলন ডাম্পসমূহৰ UUID আৰু DUPHASH গণনা আৰু সঞ্চয় কৰে

en: & [-v] -d DIR
    
    Calculates and saves UUID of coredump in problem directory DIR
as: & [-v] -d DIR
    
    কেন্দ্ৰডাম্পৰ UUID গণনা কৰি সমস্যা DIR ত সঞ্চয় কৰে

en: & [-v] -d DIR
    
    Creates coredump-level backtrace from core dump and corresponding binary
as: & [-v] -d DIR
    
    কেন্দ্ৰ ডাম্প আৰু প্ৰাসংগিক বাইনাৰিৰ পৰা কেন্দ্ৰডাম্প-স্তৰ বেকট্ৰেইচ সৃষ্টি কৰে

en: & [-v] [-c CONFFILE] -d DIR
    
    Query package database and save package and component name
as: & [-v] [-c CONFFILE] -d DIR
    
    পেকেইজ ডাটাবেইচ প্ৰশ্ন কৰক আৰু পেকেইজ আৰু উপাদান নাম সঞ্চয় কৰক

en: & [-v] [-d SIZE:DIR]... [-f SIZE:DIR]... [-p DIR] [FILE]...
    
    Deletes problem dirs (-d) or files (-f) in DIRs until they are smaller than SIZE.
    FILEs are preserved (never deleted).
as: & [-v] [-d SIZE:DIR]... [-f SIZE:DIR]... [-p DIR] [FILE]...
    
    সমস্যা ডাইৰেকটৰিসমূহ (-d) অথবা DIRসমূহত ফাইলসমূহ (-f) মচি পেলায় যেতিয়ালৈকে সিহত SIZE কে সৰু নহয়।
    FILEs সংৰক্ষণ কৰা (কেতিয়াও মচা নহয়)।

en: & [-v] [DIR]...
    
    Applet which notifies user when new problems are detected by ABRT
as: & [-v] [DIR]...
    
    এপ্লেট যি ABRT দ্বাৰা নতুন সমস্যাসমূহ চিনাক্ত কৰোতে অধিসূচিত কৰে

en: & [-vp] [DIR]...
    
    Shows list of ABRT dump directories in specified DIR(s)
as: & [-vp] [DIR]...
    
    ধাৰ্য্যত DIR(s) ত ABRT ডাম্প ডাইৰেকটৰিসমূহৰ তালিকা দেখুৱায়

en: & [-vs] -d DIR
    
    Calculates and saves UUID and DUPHASH for oops problem directory DIR
as: & [-vs] -d DIR
    
    oops সমস্যা DIR ৰ বাবে UUID আৰু DUPHASH গণনা আৰু সঞ্চয় কৰে

en: & [-vsrowx] [-d DIR] FILE
    or: & [-vsrowx] -D FILE
    
    Extract oops from syslog/dmesg file
as: & [-vsrowx] [-d DIR] FILE
    অথবা: & [-vsrowx] -D FILE
    
    syslog/dmesg ফাইলৰ পৰা oops নিষ্কাষণ কৰক

en: & [options] -d DIR
    
    Analyzes C/C++ backtrace, generates duplication hash, backtrace rating,
    and identifies crash function in problem directory DIR
as: & [options] -d DIR
    
    C/C++ বেকট্ৰেইচ বিশ্লেষণ কৰে, প্ৰতিলিপি হেশ, বেকট্ৰেইচ হাৰ সৃজন কৰে,
    আৰু সমস্যা DIR ত স্খলন ফলন চিনাক্ত কৰে

en: & [options] -d DIR
    
    Analyzes coredump in problem directory DIR, generates and saves backtrace
as: & [options] -d DIR
    
    সমস্যা ডাইৰেকটৰি DIR ত কেন্দ্ৰডাম্প বিশ্লেষণ কৰে, বেকট্ৰেইচ সৃজন কৰি সঞ্চয় কৰে

en: & status [DIR]...
as: & অৱস্থা [DIR]...

en: (debug) show received HTTP headers
as: HTTP হেডাৰসমূহ (ডিবাগ কৰক) দেখুৱাওক

en: <b>Not submitted reports</b>
as: <b>প্ৰতিবেদন জমা কৰা হোৱা নাই</b>

en: <b>Submitted reports</b>
as: <b>প্ৰতিবেদন জমা কৰা হ'ল</b>

en: A Problem has Occurred
as: এটা সমস্যা দেখা দিছে

en: A kernel problem occurred, but your kernel has been tainted (flags:%s). Kernel maintainers are unable to diagnose tainted reports.
as: এটা কাৰনেল সমস্যা দেখা দিলে, কিন্তু আপোনাৰ কাৰনেল আবিলিত (flags:%s)। কাৰনেল ব্যৱস্থাপকসমূহ আবিলিত সংবাদসমূহ বিশ্লেষণ কৰিবলে অক্ষম।

en: A problem has been detected
as: এটা সমস্যাৰ সন্ধান পোৱা গৈছে

en: A problem in the %s package has been detected
as: %s সৰঞ্জামত এটা সমস্যাই দেখা দিছে

en: ABRT dump directory
as: ABRT ডাম্প ডাইৰেকটৰি

en: ABRT has detected '%u' problem(s). (For more info run: $ abrt-cli list --full)
as: ABRT এ '%u' সমস্যা(সমূহ) চিনাক্ত কৰিছে। (অধিক তথ্যৰ বাবে চলাওক: $ abrt-cli list --full)

en: ABRT notification applet
as: ABRT অধিসূচনা এপ্লেট

en: Add program names to log
as: লগলে প্ৰগ্ৰাম নামসমূহ যোগ কৰক

en: Additional debuginfo directories
as: অতিৰিক্ত debuginfo ডাইৰেকটৰিসমূহ

en: All debuginfo files are available
as: সকলো debuginfo ফাইল উপলব্ধ

en: An error occurred on the server side. Try again later.
as: চাৰ্ভাৰত এটা ত্ৰুটি দেখা দিলে। পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰিব।

en: An error occurred while connecting to the server. Check your network connection and try again.
as: চাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ কৰোতে এটা ত্ৰুটি দেখা দিলে। আপোনাৰ নেটৱাৰ্ক সংযোগ নীৰিক্ষণ কৰক আৰু পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Analyze VM core
as: VM কেন্দ্ৰ বিশ্লেষণ কৰক

en: Analyze and report problem data in DIR
as: DIR ত সমস্যা তথ্য বিশ্লেষণ কৰি সংবাদন কৰক

en: Automatic Bug Reporting Tool
as: স্বচালিত বাগ সংবাদন সঁজুলি

en: Backtrace is generated and saved, %u bytes
as: বেকট্ৰেইচ সৃজন আৰু সংৰক্ষণ কৰা হৈছে, %u বাইটসমূহ

en: Backtrace parsing failed for %s
as: %s ৰ বাবে বেকট্ৰেইচ বিশ্লেষণ ব্যৰ্থ হল

en: Bad certificate received. Subject '%s', issuer '%s'.
as: বেয়া প্ৰমাণপত্ৰ গ্ৰহন কৰা হৈছে। বিষয় '%s', প্ৰেৰক '%s'।

en: Can't download required debuginfo
as: প্ৰয়োজনীয় debuginfo ডাউনল'ড কৰিব নোৱাৰি

en: Can't open {0}: {1}
as: {0} খোলিব নোৱাৰি: {1}

en: Certificate is signed by an untrusted issuer: '%s'.
as: প্ৰমাণপত্ৰ এজন ভৰষাহিন প্ৰেৰক দ্বাৰা স্বাক্ষৰীত: '%s'।

en: Certificate issuer is not recognized: '%s'.
as: প্ৰমাণপত্ৰ প্ৰেৰক অপৰিচিত: '%s'।

en: Certificate subject name '%s' does not match target host name '%s'.
as: প্ৰমাণপত্ৰ বিষয় নাম '%s' লক্ষ্য হস্ট নাম '%s' ৰ লগত মিল নাখায়।

en: Checks if there are .vimrc and .gvimrc in your home directory and saves them as user_vimrc and user_gvimrc, respectively.
as: আপোনাৰ ঘৰ ডাইৰেকটৰিত .vimrc and .gvimrc আছে নে নীৰিক্ষণ কৰে আৰু সিহতক user_vimrc আৰু user_gvimrc হিচাপে সঞ্চয় কৰে।

en: Checks if there are vimrc and gvimrc files in /etc and saves them as system_vimrc and system_gvimrc, respectively.
as: /etc ত vimrc আৰু gvimrc ফাইলসমূহ আছে নে নীৰিক্ষন কৰে আৰু সিহতক system_vimrc আৰু system_gvimrc হিচাপে সঞ্চয় কৰে।

en: Collect .xsession-errors
as: .xsession-errors সংগ্ৰহ কৰক

en: Collect GConf configuration
as: GConf সংৰূপ সংগ্ৰহ কৰক

en: Collect system-wide vim configuration files
as: চিস্টেম-বিস্তাৰিত vim সংৰূপ ফাইলসমূহ সংগ্ৰহ কৰক

en: Collect yours vim configuration files
as: আপোনাৰ vim সংৰূপ ফাইলসমূহ সংগ্ৰহ কৰক

en: Configuration file
as: সংৰূপ ফাইল

en: Coredump references {0} debuginfo files, {1} of them are not installed
as: কেন্দ্ৰডাম্পে {0} debuginfo ফাইলসমূহ প্ৰসংগ কৰে, সিহতৰ মাজৰ {1} ইনস্টল নাই

en: Create ABRT dump in DIR for every oops found
as: প্ৰতিটো বিচাৰি পোৱা oops ৰ বাবে ABRT ডাম্প সৃষ্টি কৰক

en: Date Submitted
as: জমা কৰা দিনটো

en: Delete files inside this directory
as: এই ডাইৰেকটৰিৰ ভিতৰত থকা ফাইলসমূহ মচি পেলাওক

en: Delete whole problem directories
as: সম্পূৰ্ণ সমস্যা ডাইৰেকটৰি মচি পেলাওক

en: Do not daemonize
as: ডিমোনাইজ নকৰিব

en: Do not exit, watch the file for new oopses
as: প্ৰস্থান নকৰিব, ফাইলক নতুন oopsসমূহৰ বাবে চাওক

en: Download debuginfo packages and generate backtrace locally using GDB
as: GDB ব্যৱহাৰ কৰি debuginfo পেকেইজসমূহ ডাউনলোড কৰক আৰু বেকট্ৰেইচ স্থানীয়ভাৱে সৃজন কৰক

en: Dump directory
as: ডাম্প ডাইৰেকটৰি

en: Exit after NUM seconds of inactivity
as: নিষ্ক্ৰিয়তাৰ NUM ছেকেণ্ড পিছত প্ৰস্থান কৰিব

en: Exiting on user command
as: ব্যৱহাৰকাৰী কমান্ডত প্ৰস্থান কৰা হৈ আছে

en: Failed to close SSL socket.
as: SSL চকেট বন্ধ কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to connect SSL address.
as: SSL ঠিকনা সংযোগ কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to create a TCP socket
as: এটা TCP চকেট সৃষ্টি কৰোতে ব্যৰ্থ

en: Failed to enable client handshake to SSL socket.
as: SSL চকেটলে ক্লাএন্ট হেন্ডশেক সামৰ্থবান কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to force handshake: NSS error %d.
as: হেণ্ডশেক বলৱৎ কৰিবলে ব্যৰ্থ: NSS ত্ৰুটি %d।

en: Failed to get host by name: NSS error %d.
as: হস্টক নামৰে প্ৰাপ্ত কৰিবলে অক্ষম: NSS ত্ৰুটি %d।

en: Failed to get slot 'PEM Token #0': %d.
as: স্লট  'PEM Token #0' প্ৰাপ্ত কৰোতে ব্যৰ্থ: %d।

en: Failed to initialize NSS.
as: NSS আৰম্ভ কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to initialize security module.
as: সুৰক্ষা মডিউল আৰম্ভ কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to reset handshake.
as: হেণ্ডশেক পুনৰসংহতি কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to send HTTP request of length %d: NSS error %d.
as: দৈৰ্ঘ্য %d ৰ HTTP অনুৰোধ প্ৰেৰণ কৰিবলে ব্যৰ্থ: NSS ত্ৰুটি %d।

en: Failed to set URL to SSL socket.
as: SSL চকেটলে URL সংহতি কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to set certificate hook.
as: প্ৰমাণপত্ৰ হুক সংহতি কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to set handshake callback.
as: হেণ্ডশেক কলবেক সংহতি কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to set socket blocking mode.
as: চকেট প্ৰতিৰোধ অৱস্থা সংহতি কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to shutdown NSS.
as: NSS বন্ধ কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to wrap TCP socket by SSL.
as: SSL দ্বাৰা TCP চকেট মেৰিয়াবলে ব্যৰ্থ।

en: File {0} doesn't exist
as: {0} ফাইল নাই

en: Forbidden component name: '%s'.
as: নিষিদ্ধ উপাদান নাম: '%s'।

en: Generating backtrace
as: বেকট্ৰেইচ সৃজন কৰা হৈ আছে

en: Hide
as: লুকাওক

en: Install kernel debuginfo packages, generate kernel log and oops message
as: কাৰনেল debuginfo পেকেইজসমূহ ইনস্টল কৰক, কাৰনেল লগ আৰু oops বাৰ্তা সৃজন কৰক

en: Installing kernel debuginfo(s)
as: কাৰনেল debuginfo(s) ইনস্টল কৰা

en: Invalid response from server: HTTP header not found.
as: চাৰ্ভাৰৰ পৰা অবৈধ প্ৰতিক্ৰিয়া: HTTP হেডাৰ পোৱা নগল।

en: Issuer certificate is invalid: '%s'.
as: প্ৰেৰক ফাইল অবৈধ: '%s'।

en: Kill gdb if it runs for more than NUM seconds
as: gdb ক Kill কৰক যদি ই NUM ছেকেণ্ডৰ অধিক চলে

en: Last Occurrence
as: সৰ্বশেষ উপস্থিতি

en: List even reported problems
as: এতিয়ালৈকে সংবাদিত সমস্যাসমূহ তালিকাভুক্ত কৰক

en: List not yet reported problems [in DIRs]
as: [DIRসমূহত] সংবাদন নকৰা সমস্যাসমূহ তালিকাভুক্ত কৰক

en: Local GNU Debugger
as: স্থানীয় GNU ডিবাগাৰ

en: Log to syslog
as: syslog -লে লগ কৰক

en: Log to syslog even with -d
as: -d ৰ হৈতেও syslog -লে লগ কৰক

en: Make the problem directory world readable
as: সমস্যা ডাইৰেকটৰি বিশ্ব পঢ়িব পৰা কৰক

en: Malformed chunked response.
as: স্খলিত আংশিক প্ৰতিক্ৰিয়া।

en: Missing debuginfo file: {0}
as: সন্ধানহিন debuginfo ফাইল: {0}

en: Needs to downloads debuginfo packages, which might take significant time, and take up disk space. However, unlike RetraceServer, doesn't send coredump to remote machines.
as: debuginfo পেকেইজসমূহ ডাউনলোড কৰাৰ প্ৰয়োজন, যি বহু সময়, আৰু ডিস্ক স্থান লব পাৰে। যি কি নহওক, ৰিট্ৰেইচচাৰ্ভাৰৰ বিপৰিতে, দূৰৱৰ্তী মেচিনসমূহলে কৌৰডাম্প নপঠায়।

en: Needs to install kernel debuginfo packages, which might take significant time, and take up disk space.
as: কাৰনেল debuginfo পেকেইজসমূহ ইনস্টল কৰাৰ প্ৰয়োজন, যি বহু সময়, আৰু ডিস্ক স্থান লব পাৰে।

en: Not submitted reports
as: প্ৰতিবেদন জমা কৰা হোৱা নাই

en: Notification area applet that notifies users about issues detected by ABRT
as: অধিসূচনা স্থান যি ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক ABRT দ্বাৰা চিনাক্ত কৰা বিষয়সমূহৰ বিষয়ে জ্ঞাত কৰে

en: Parse kernel's message buffer before parsing FILE
as: FILE বিশ্লেষণ কৰাৰ আগত কাৰনেলৰ বাৰ্তা বাফাৰ বিশ্লেষণ কৰক

en: Preserve this directory
as: এই ডাইৰেকটৰি সংৰক্ষণ কৰক

en: Print found oopses on standard output
as: প্ৰামাণিক আউটপুটত বিচাৰি পোৱা oopsসমূহ প্ৰিন্ট কৰক

en: Print information about DIR
as: DIR ৰ বিষয়ে তথ্য প্ৰিন্ট কৰক

en: Print only the problem count without any message
as: কেৱল সমস্যা গণনাক কোনো বাৰ্তা নহোৱাকৈ প্ৰিন্ট কৰক

en: Print only the problems more recent than specified timestamp
as: কেৱল ধাৰ্য্যত টাইমস্টেম্পকে অধিক শেহতীয়া সমস্যাসমূহ প্ৰিন্ট কৰক

en: Print the count of the recent crashes
as: শেহতীয়া ক্ৰেশসমূহৰ গণনা প্ৰিন্ট কৰক

en: Problem
as: সমস্যা

en: Problem detected
as: সমস্যা দেখা দিছে

en: Problem directory
as: সমস্যা ডাইৰেকটৰি

en: Receiving of data failed: NSS error %d.
as: তথ্য গ্ৰহন কৰা ব্যৰ্থ হল: NSS ত্ৰুটি %d।

en: Remote certificate has expired.
as: দূৰৱৰ্তী প্ৰমাণপত্ৰৰ অৱসান ঘটিছে।

en: Remove problem directory DIR
as: সমস্যা ডাইৰেকটৰি DIR আতৰাওক

en: Report
as: সংবাদ

en: Required vmlinux debuginfo is installed in {0}
as: প্ৰয়োজনীয় vmlinux debuginfo {0} ত ইনস্টল কৰা আছে

en: Run EVENT on DIR
as: DIR ত EVENT চলাওক

en: Runs gconftool-2 --recursive-list /apps/executable and saves it as 'gconf_subtree' element.
as: gconftool-2 --recursive-list /apps/executable চলাওক আৰু ইয়াক 'gconf_subtree' উপাদান হিচাপে সাঁচক।

en: Same as -d DumpLocation, DumpLocation is specified in abrt.conf
as: -d DumpLocation নিচিনা একে, DumpLocation ক abrt.conf ত ধাৰ্য্য কৰা হয়।

en: Save .vimrc and .gvimrc from your home directory
as: আপোনাৰ ঘৰ ডাইৰেকটৰিৰ পৰা .vimrc আৰু .gvimrc সঞ্চয় কৰক

en: Save /etc/vimrc and /etc/gvimrc
as: /etc/vimrc আৰু /etc/gvimrc সঞ্চয় কৰক

en: Save configuration from application's GConf directory
as: এপ্লিকেচনৰ GConf ডাইৰেকটৰিৰ পৰা সংৰূপ সাঁচক

en: Save relevant lines from ~/.xsession-errors file
as: ~/.xsession-errors ফাইলৰ পৰা প্ৰাসংগিক শাৰীসমূহ সংৰক্ষণ কৰক

en: Scans through ~/.xsession-errors file and saves those lines which contain executable's name. The result is saved as 'xsession_errors' element.
as: ~/.xsession-errors ফাইল স্কেন কৰে আৰু সেই শাৰীসমূহ যি এক্সিকিউটেবুলসমূহৰ নাম অন্তৰ্ভুক্ত কৰে সেয়া সংৰক্ষণ কৰে। ফলাফল  'xsession_errors'  উপাদান হিচাপে সংৰক্ষণ কৰা হয়।

en: See 'abrt-cli COMMAND --help' for more information
as: অধিক তথ্যৰ বাবে  'abrt-cli COMMAND --help' চাওক

en: Show
as: দেখুৱাওক

en: Show detailed report
as: বিৱৰিত সংবাদ দেখুৱাওক

en: Source
as: উৎস

en: Submission Result
as: জমা কৰাৰ ফলাফল

en: Submitted reports
as: প্ৰতিবেদন জমা কৰা হ'ল

en: Usage: %s [-vy] [--ids=BUILD_IDS_FILE]
           [--tmpdir=TMPDIR] [--cache=CACHEDIR[:DEBUGINFODIR1:DEBUGINFODIR2...]] [--size_mb=SIZE]
           [-e, --exact=PATH]
    
    Installs debuginfos for all build-ids listed in BUILD_IDS_FILE
    to CACHEDIR, using TMPDIR as temporary staging area.
    Old files in CACHEDIR are deleted until it is smaller than SIZE.
    
        -v          Be verbose
        -y          Noninteractive, assume 'Yes' to all questions
        --ids       Default: build_ids
        --tmpdir    Default: /tmp/abrt-tmp-debuginfo-RANDOM_SUFFIX
        --cache     Default: /var/cache/abrt-di
        --size_mb   Default: 4096
        -e,--exact  Download only specified files
as: ব্যৱহাৰ: %s [-vy] [--ids=BUILD_IDS_FILE]
           [--tmpdir=TMPDIR] [--cache=CACHEDIR[:DEBUGINFODIR1:DEBUGINFODIR2...]] [--size_mb=SIZE]
           [-e, --exact=PATH]
    
    BUILD_IDS_FILE ত তালিকাভুক্ত সকলো build-ids ৰ বাবে debuginfos
    ক CACHEDIR ত ইনস্টল কৰে, TMPDIR ক অস্থায়ী স্টেগিং স্থান হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰি।
    CACHEDIR ৰ পুৰনি ফাইলসমূহ মচি পেলোৱা হয় যেতিয়ালৈকে ই SIZE ত সৰু নহয়।
    
        -v          Be verbose
        -y          Noninteractive, assume 'Yes' to all questions
        --ids       Default: build_ids
        --tmpdir    Default: /tmp/abrt-tmp-debuginfo-RANDOM_SUFFIX
        --cache     Default: /var/cache/abrt-di
        --size_mb   Default: 4096
        -e,--exact  Download only specified files

en: Usage: abrt-cli [--version] COMMAND [DIR]...
as: ব্যৱহাৰ: abrt-cli [--version] COMMAND [DIR]...

en: Usage: {0} [-v[v]] [--core=VMCORE] [--tmpdir=TMPDIR] [--cache=CACHEDIR]
as: ব্যৱহাৰ: {0} [-v[v]] [--core=VMCORE] [--tmpdir=TMPDIR] [--cache=CACHEDIR]

en: Use UID as client uid
as: UID ক ক্লাএন্ট uid হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰক

en: View and report application crashes
as: এপ্লিকেচন স্খলনসমূহ চাওক আৰু সংবাদন কৰক

en: Warning
as: সতৰ্কবাৰ্তা

en: _Edit
as: সম্পাদনা কৰক (_E)

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: _Report
as: সংবাদ (_R)

en: abrt-dedup-client component backtrace_file [options]
as: abrt-dedup-client উপাদান backtrace_file [বিকল্পসমূহ]

en: allow insecure connection to dedup server
as: dedup চাৰ্ভাৰলে অসুৰক্ষিত সংযোগৰ অনুমতি দিয়ক

en: dedup server URL
as: dedup চাৰ্ভাৰ URL

en: dedup server port
as: dedup চাৰ্ভাৰ পোৰ্ট

en: log to syslog
as: syslog -লে লগ কৰক

en: {0} is not a valid vmcore
as: {0} এটা বৈধ vmcore নহয়
